Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2017 Makyajlı Kuga 1.5 Tdci Kullanıcı Tüketim Değerleri

Mehmet Şafak

Önerilen Mesajlar

41 dakika önce, Erhan Er. yazdı:

8 lt/100km yi ben focusla görüyorum. Kuga ile aynı mahalleden aynı güzergahta kullanan arkadaşım 10 lt diyor. Tamamen güzergahla alakalı olduğunh düşünüyorum

haklısınız sanırım bende bulunduğum şehirde yakıtı litresi 4.56 tl den alıyorum açıkcası şüphelendim fakat emin değilim..

--4 dakika sonra eklendi--
26 dakika önce, Sinan Güneş yazdı:

hem kısa mesafe hemde kış şartlarından ötürü tüketim yüksek gözüküyor.Aracı kullanırken ben ortalama değeri devamlı sıfırlarım ,o zaman değerler düşüyor.

sürekli sıfırlamakta yakıt tüketimini belirteç anlamında kullanmakta çok sağlıklı olmayacaktır diye düşünüyorum 

Ömer A. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Örneğin uzun yolda giyorsunuz.Sabit 110km civarı hız tüketim uzun süre 6-7 civarların da gösteriyor sayacı resetleyince 5 küsurlara düşüyor .Amaç o andaki tüketimi  görmek ,yoksa bir depoyla yapılan km miktarı daha iyi verir.Şehir içinde kısa mesafeler ,dur kalklar tüketim tabiki artırır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadaşlar 

aracımı Ağustos ayında aldığımdan beri yol bilgisayarı 1 göstergesini hiç sıfırlamadım .. Daha uzun yola çıkma imkanım olmadı genelde ( istanbul ) şehir içi ve çoğunluğu Maltepe İçerenköy arası  , 2 kere Şile 1 kere Çatalca olmak üzere şuanki ortalaması 7.2. . 

Havalar soğuduğunda yakıt tüketimi arttı şuan aracım 5400 km de ..

Fikret Taşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bugün 100 km lik bir test yaptım herşeyi sıfırlayıp. Gidilen yol 112 km ,kalan yol 625 km, ortalama hız ise 45, yakıt tüketimi 6.2 ,çeyrek depo motorin bitti nasıl değerler ? ama bu yakıt tüketimi şehir içinde bir anda yüksek değerlere ulaşıyor 8 lere kadar :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Ömer A. yazdı:

bugün 100 km lik bir test yaptım herşeyi sıfırlayıp. Gidilen yol 112 km ,kalan yol 625 km, ortalama hız ise 45, yakıt tüketimi 6.2 ,çeyrek depo motorin bitti nasıl değerler ? ama bu yakıt tüketimi şehir içinde bir anda yüksek değerlere ulaşıyor 8 lere kadar :(

Benim size daha önce söylediğim gibi mucize beklemeyin 1600+ kg arabadan :) Kısa mesafeli sürüşlerde, tüketim kesinlikle normal arabada bir sorun yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi size bir şey anlatıcam.Nasıl olduysa ve gözümden kaçtıysa benzinliğe girerken gidilecek km hanesinde ''0'' rakamı denk geldi.100 tl lik mazot aldım .sonuç resimde .Bu hesaba göre ''0'' ı gördüğüm anda 0,2366tl. yakmış olucak . Hesap bu.

IMG_20180214_142648-1.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Sinan Güneş yazdı:

Şimdi size bir şey anlatıcam.Nasıl olduysa ve gözümden kaçtıysa benzinliğe girerken gidilecek km hanesinde ''0'' rakamı denk geldi.100 tl lik mazot aldım .sonuç resimde .Bu hesaba göre ''0'' ı gördüğüm anda 0,2366tl. yakmış olucak . Hesap bu.

IMG_20180214_142648-1.jpg

menzil kısa vadeli ortalamaya göre sürekli güncellenir, gazlarsanız düşer sakin kullanırsanız artar. yani tekrar sıfır olduğunda aldığınız kadar tüketmiş olmayabilirsiniz. Ölçüm doldurarak yapılır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba. Otokoç Ataşehir de fardaki lekeler ve stoplardaki buğulanma için görüşme yaptım . Stoplarla ilgili fotoğrafın yeterli olmadığını , buğulanma olduğunda servise gidip göstermem gerektiğini , orada Fotoğraflarının çekilip merkeze bildirilmesi ve oradan gelen cevaba göre hareket edeceklerini söylediler . Stopları teste tabi tuttular ve herhangi bir problem olmadığını söylediler . Aynı şekilde farlardaki lekelerle ilgili  satıştaki sıfır araçlarında bu şekilde olduğunu ve herhangi bir problem görülmediğini , artmaya devam ederse tekrar gelirsiniz dediler . Sizce .....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Fikret Taşkın yazdı:

Merhaba. Otokoç Ataşehir de fardaki lekeler ve stoplardaki buğulanma için görüşme yaptım . Stoplarla ilgili fotoğrafın yeterli olmadığını , buğulanma olduğunda servise gidip göstermem gerektiğini , orada Fotoğraflarının çekilip merkeze bildirilmesi ve oradan gelen cevaba göre hareket edeceklerini söylediler . Stopları teste tabi tuttular ve herhangi bir problem olmadığını söylediler . Aynı şekilde farlardaki lekelerle ilgili  satıştaki sıfır araçlarında bu şekilde olduğunu ve herhangi bir problem görülmediğini , artmaya devam ederse tekrar gelirsiniz dediler . Sizce .....

Kugadaki buğulanma olayı gerçekten fazla. Ama hepsi bu şekilde. Değişse bile yenisi de bence aynı olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 saat önce, Ozan Kar yazdı:

menzil kısa vadeli ortalamaya göre sürekli güncellenir, gazlarsanız düşer sakin kullanırsanız artar. yani tekrar sıfır olduğunda aldığınız kadar tüketmiş olmayabilirsiniz. Ölçüm doldurarak yapılır.

Benimde demek istediğim de o. Ekran hiç bir zaman sağlıklı bir değer vermez .Depoyu fulleyerek yapılan ölçüm %98 daha doğru değer verir.

Sinan Güneş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

İlk depo durumu. Yakıt aldığımda kalan menzil 20 km idi. Ortalama 7 litre. Yoğunluk şehiriçi kullanım. Yer ığdır. 55.75 lt yakıt aldı. Bir önceki yakıtı opetten almıştım. Bu depoyu aytemizden aldım. Bir sonraki değeri paylaşırım yine. Lpgli araçtan sonra menzil kısa geldi ama aracın büyüklüğü ve dizelin litre fiyatı da baz alınınca idare eder. Uzun yolda izin zamanı belli olacak     

204F6F03-854E-40E8-9C3C-DB4837A2AE06.jpeg

--2 dakika sonra eklendi--

Ortalama 40 kuruş yakmış kabaca. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.