Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kaçınılmaz Diş Mevzuları

Servet Ö.

Önerilen Mesajlar

Senelerdir duzelmeyen ve artik genetik oldugu dusunulen dis ve dis eti problemlerim var. Bir cok doktor ayni seyleri soyledi.

Netice itibariyle ust cene lifting ve 16 implantla totalde 28 tane disim olacak sekilde sagligima kavusabilirmisim. Simdiye kadar fena kactim disciden fakat artik pek takatim ve kacacak yerim kalmadi. Sayet artik yemek yiyemez hale geldim. Cok acaip bir surec. Ameliyatlar sunlar bunlar derken ciddi moral bozucu bir surec. Damagi ac sunu koy kapat uc ay bekle, ac civinin yerini ac kapat uc ay bekle, sunu tak su kadar bekle falan derken kabaca bir sene boyunca dislerim olmayacak gibi gibi. Hem cirkin, hem acili, hemde cuzdan yakan bir surec. Birlik ve beraberlige bilhassa beygir tork ikilisine ihtiyacimiz olan su gunlerde hiiiic guzel olmadi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hocam kendine bakıcan ki beygirlere de iyi bakabilesin... bu dişçiler taş mı yesin şimdi de bana bi bakalım :)

diş olayı enteresan... "iyi bakmakla" olmuyor, genetik miras çok mühim diş sağlığı konusunda :claps:

Karart gözünü, yaptır aradan çıksın... Sonra etleri, kaburgaları kemirmeye; dişlerini baklavanın fıstıklarına gömmeye devam edersin :smiley2k:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

... b@ktan bir iştir ama kaçınılmazdır,işin temeli "bu da bitecek, dişlerim iyileşecek ve ilk olarak gidip dişçimi ısıracağım!" düşüncesine sıkı sıkıya yapışmaktan geçer.   not:yanınızda baharat, en azından fast food lokantalarında beleş verdikleri paket ketçap falan olsun, dişçi takımı kuru kuruya yenmiyor. 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Kaan Yagizer yazdı:

... b@ktan bir iştir ama kaçınılmazdır,işin temeli "bu da bitecek, dişlerim iyileşecek ve ilk olarak gidip dişçimi ısıracağım!" düşüncesine sıkı sıkıya yapışmaktan geçer.   not:yanınızda baharat, en azından fast food lokantalarında beleş verdikleri paket ketçap falan olsun, dişçi takımı kuru kuruya yenmiyor. 

Bir kac saat once 3 tane disimi ayni anda cekti. Uyusturma sonrasinda cekim icin harcanan sure inan 30sn degil. Cikan hesap pavyon hesabi gibi. Bitince isirmak cok iyi fikir. :vampire1:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Kaçınılmaz Diş Mevzuları olarak değiştirdi

Diş işi kötü vallahi. Şimdiden geçmiş olsun. Canından bezdiriyor insanı. En son 20 lik ler harekete geçtiğinde gözler yukarıda ''niye şunları sapasağlam yapmıyorsun'' ki tarzında söyleniyordum. İlk kez ortaokul da tanıştım dişçi amcayla, Allah var eli çok hafifti ama 3 hafta sürdü benim operasyon. Diş çekimi, dolgu, kanal tedavi, kaplama ne ararsan ortaya karışık... O günden sonra dişçiden korkmaz oldum. (Daha kötü ne olacak ki).. Yalnız onun ücretini babamın hala ödüyor olması muhtemel.. Adam dolar ile hesap çıkartmıştı diye hatırlıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Kaan Yagizer yazdı:

--0 dakika sonra eklendi--

Kendimi boyle hissediyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Senelerdir duzelmeyen ve artik genetik oldugu dusunulen dis ve dis eti problemlerim var. Bir cok doktor ayni seyleri soyledi.

Netice itibariyle ust cene lifting ve 16 implantla totalde 28 tane disim olacak sekilde sagligima kavusabilirmisim. Simdiye kadar fena kactim disciden fakat artik pek takatim ve kacacak yerim kalmadi. Sayet artik yemek yiyemez hale geldim. Cok acaip bir surec. Ameliyatlar sunlar bunlar derken ciddi moral bozucu bir surec. Damagi ac sunu koy kapat uc ay bekle, ac civinin yerini ac kapat uc ay bekle, sunu tak su kadar bekle falan derken kabaca bir sene boyunca dislerim olmayacak gibi gibi. Hem cirkin, hem acili, hemde cuzdan yakan bir surec. Birlik ve beraberlige bilhassa beygir tork ikilisine ihtiyacimiz olan su gunlerde hiiiic guzel olmadi.

Çok geçmiş olsun Rabbim şifa versin. :)

Benim de dişlerde 3 sene bitti tel var :D askerlik araya girince düzelen dişler bozuldu yeniden uğraş dur. 3 senedir doğru düzgün ne yemek yediğimi hatırlarım ne de içtiğimi. O kadar sıkıldım ki artk teller her gün bana zulum olmaya başladı. 4-5 ay daha var. Bu süreçten sonra da 2 implant. :) Mert'e katılıyorum; iyi bakmakla olmuyor. Dişleri her gün 3 kez temizlesem de fayda vermiyor :) Sonucu güzel olacak inşallah sabırlı olun :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

hocam kendine bakıcan ki beygirlere de iyi bakabilesin... bu dişçiler taş mı yesin şimdi de bana bi bakalım :)

diş olayı enteresan... "iyi bakmakla" olmuyor, genetik miras çok mühim diş sağlığı konusunda :claps:

Karart gözünü, yaptır aradan çıksın... Sonra etleri, kaburgaları kemirmeye; dişlerini baklavanın fıstıklarına gömmeye devam edersin :smiley2k:

İyi de 16 tane implantı takınca o taşları Servet yiyecek :) Hala öylemi bilmiyorum, belki ucuzlamıştır. 9-10 sene kadar önce euro ile hesap çıkarmıştı doktor bize.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun @Servet Ö. senin ki kadar olmasa da benim de dişlerde ve diş etlerinde genetik olarak çekilme sorunu var. bir arka dişlerden bir tanesi kırıldı implantlık duruma geldi. senin hangi dr'a gidiyorsun, implant için ne fiyat verdi, birde implantta kullandığı marka hakkında bilgi verebilir misin?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.