Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus MK3 Geri Görüş Kamerası Kurulumu

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Özer Aksu said:

Murat beyden aldigim orjinal kameralı 2013 SW Focus VIN numarasi ile modülü programladık.  Şimdi 5" ekran güncellemesi yapılacak. İDS ana merkezde güncelleme nedeniyle yapamadık. Muhtemelen bundan sonra görüntü alabileceğiz 

inşallah olur o zaman görüntü alınır ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aşağıdaki ürünü alsak geri görüş için yeterli mi? Veya ne yapmam lazım araç 2015 titanium takip edebildiğim kadar kablolar hazır olması lazım. Veya ne yapmam lazım  http://www.hepsiburada.com/ford-focus-arac-geri-gorus-kamerasi-plakalik-tipi-pm-otaktcamfrdfoc 

Zafer Yusoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Özer Aksu said:

ekran üzerindeki Çizgiler için birsey yapmaya gerek var mı ki zaten otomatik park var kablo komple kameralı olan alındı .

Bunun şeması yok mu nerden bulacağız 

Çizgileri çizmek modülün işi (otomatik park ya da kamera modülü, hangisi yapıyor tam olarak emin değilim ama), onlar için bir şey gerekmez. 5" için de güncelleme gerekmiyor diye biliyorum ama focus da belki farklıdır. Parantez içinde söyleyeyim, bende de Gürkanda da görüntü sonradan geldi (1 saat sonra falan). O sürede sanki hiç kamera takılmamış gibi davrandı araç. Ford dokumanlarından anladığım BCM'nin kamera modülünü görmesi biraz zaman alıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben daha kısa yolunu anlatayım. Önce Çin den açma kolunun yerine uygun kamera ve ayna monitör getirilir. Sonra işini iyi bilen bir elektrikçiye gidilir.Ve montaja başlanır.

IMG_2847.JPG

IMG_2849.JPG

IMG_2861.JPG

IMG_2867.JPG

IMG_2873.JPG

IMG_2876.JPG

IMG_2886.JPG

IMG_2887.JPG

IMG_2888.JPG

IMG_2889.JPG

IMG_2891.JPG

IMG_2894.JPG

IMG_2898.JPG

IMG_2901.JPG

IMG_2902.JPG

IMG_3805.JPG

IMG_3810.JPG

ve mutlu son

montaj ustası Karakaş elektrikten Recep Usta

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Özer Aksu said:

ekran üzerindeki Çizgiler için birsey yapmaya gerek var mı ki zaten otomatik park var kablo komple kameralı olan alındı .

ben bütün bildiklerimi yazdım :) modül sağlıyor onu ekranın üzerine ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bütün ugraslarimiz ve emeklerimize rağmen kamerayı cakistiramadik . Elektrik şemasını ezberledik ama bir yerde problem var "geri görüş kamerası mevcut değil " hatası alıyoruz . Bagaj kablolama ,modül ve ön yolcu ayağı kablolama, yolcu ayağı ekran arası kablolama da problem yok tümü forddan orjinal olarak alınarak montajı yapıldı . Aşağıdaki görüntü var sürekli 

@Serkan Karakoca sağolsun takildigimiz yerde yardimci oldu ama sonuç alamadık . Aracı servisten aldım . Biraz kafa dinlesin belki çalışır ?

20160503_184817-1.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Özer Aksu said:

Bütün ugraslarimiz ve emeklerimize rağmen kamerayı cakistiramadik . Elektrik şemasını ezberledik ama bir yerde problem var "geri görüş kamerası mevcut değil " hatası alıyoruz . Bagaj kablolama ,modül ve ön yolcu ayağı kablolama, yolcu ayağı ekran arası kablolama da problem yok tümü forddan orjinal olarak alınarak montajı yapıldı . Aşağıdaki görüntü var sürekli 

@Serkan Karakoca sağolsun takildigimiz yerde yardimci oldu ama sonuç alamadık . Aracı servisten aldım . Biraz kafa dinlesin belki çalışır ?

Kn yapmıştır kn

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.