Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

otomatik kapı kitleme

kenan yılmaz

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0
30 dakika önce, Özer Aksu said:

Fordun sitesinde nasıl yapılır anlatılmış incelemenizi tavsiye ederim. Bizim araçlarda destekliyor mu bilmiyorum

http://owner.ford.com/how-tos/vehicle-features/locks-and-security/auto-locks.html

İlginç, eskiden focus 1'dekine benzer bir sistem anlatıyor. Kapıda kilit anahtarı olanlarda çalışabilir, makyajlılar denesin derim..

"Bu işlemi 30 saniye içinde bitirin. Aracı çalıştırın, kilit açma tuşuna 3 kes basın, arabayı stop ettirin, kilit açmaya 3 kez basın, arabayı çalıştırın, önce kilit açmaya, sonra kilitle tuşuna basın. Tek ses ise oto-kilit kapalı, çift ses duyar iseniz, oto-kilit aktif olacak.." (sistemi kapatmak için, aynı sistemi tekrar edip, sondaki aç-kilitle yerine kilitle-aç yapın)..

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
16 dakika önce, Murat Kavuk said:

İlginç, eskiden focus 1'dekine benzer bir sistem anlatıyor. Kapıda kilit anahtarı olanlarda çalışabilir, makyajlılar denesin derim..

"Bu işlemi 30 saniye içinde bitirin. Aracı çalıştırın, kilit açma tuşuna 3 kes basın, arabayı stop ettirin, kilit açmaya 3 kez basın, arabayı çalıştırın, önce kilit açmaya, sonra kilitle tuşuna basın. Tek ses ise oto-kilit kapalı, çift ses duyar iseniz, oto-kilit aktif olacak.." (sistemi kapatmak için, aynı sistemi tekrar edip, sondaki aç-kilitle yerine kilitle-aç yapın)..

yarın deneyebilirim, keşke bu yöntem işe yarasa. bugün de denerdim ama otoparkta sağ ön kapıdan öptüler arabayı, düzeltmeye verdim yarın çıkacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

o yöntem F3te işe yaramıyor, ayar moduna giriyor ama ayarlama yapmıyor. Konu açmıştım.

@Kerem Bozdoğan MCAda hiç deneme yapmadım, deneriz ama sorumluluk kabul etmem. 

ekleme: daha önemlisi yılbaşında ankarada olmayacağım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
o yöntem F3te işe yaramıyor, ayar moduna giriyor ama ayarlama yapmıyor. Konu açmıştım.

ekleme: daha önemlisi yılbaşında ankarada olmayacağım [emoji4] 

Sorumlulğu ben üstlenirdim de denk gelemiyoruz yılbaşında, sağlık olsun :) kablo bulabilirsem deneyeyim, aliexpressten alınan kablo okuma/yazma yapıyor mu yoksa yazma için kabloyu modifiye ermek gerekir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ekleme: daha önemlisi yılbaşında ankarada olmayacağım [emoji4] 

Sorumlulğu ben üstlenirdim de denk gelemiyoruz yılbaşında, sağlık olsun [emoji4] kablo bulabilirsem deneyeyim, aliexpressten alınan kablo okuma/yazma yapıyor mu yoksa yazma için kabloyu modifiye ermek gerekir mi?

Modifiyeden değilde çok dandik olmasından sorun çıkabiliyor. Modifiye olmadan tüm dtcleri silemezsiniz ama önemli değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 dakika önce, Kaan Yagizer said:

...aman da aman... mis gibi yanık ECU kokusu geliyor. :smiley2k:

(bkn.başkalarının felaketini nakte çevirmenin dayanılmaz hafifliği) 

Kaan abi köşede bekleyip ellerini ovuşturan yaramaz çocuk modunda :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
54 dakika önce, Kaan Yagizer said:

...aman da aman... mis gibi yanık ECU kokusu geliyor. :smiley2k:

(bkn.başkalarının felaketini nakte çevirmenin dayanılmaz hafifliği) 

sen yanmasan, ben yanmasam, biz yanmasak ... :) 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
21 saat önce, Doğan Kurban said:

Hayır işin gülünç tarafı şu. Yahu f3 harici tüm arabalar hareket edince kapıyı otomatik kilitliyor. Sadece f3 kilitlemiyor.Makyajlı da sanırım kilitliyor. Sebep?

makyajlıda kilitlemiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
18 dakika önce, Serkan erden said:

makyajlıda kilitlemiyor.

obd'den ayara müdahale edince de mi kilitlemiyor yani? yoksa sadece ayar kombinasyonunu mu denediniz?

obd müdahalesiyle de olmuyorsa yok yere yakmayayım ecuyu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
37 dakika önce, Cem Boneval said:

Yahu emniyet kemerini taktıktan sonra eliniz direksiyona gelirken kilit düğmesine basmak gerçekten bu kadar zor mu?

Cem bey haklısınız aslında zaten zamanla reflekse dönüyor elim gidiyor artık düğmeye ama otomatik kilitlemeyi de işte insan bi arıyor :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.