Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Escape / Kuga - İlk Official Fotoğraf

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Abi ben bursadan 54 bin fiyat aldim. 150 hp duz icin.. Bence gayet cazip. Yarin Balikesirden de spot fiyati gelecek.. Eger beyaz falan bulup biraz daha uygun fiyat yakalayabilirsem her an bi delilik yapabilirim.. Gerci pek niyetim yoktu, arabanin kendini de gormedim henuz, olculerini falan alip benim garaja girip girmeyecegini falan kontrol etmem lazim oncelikle ama kasinti tuttu iste.. Umarim cabuk gecer.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi ben bursadan 54 bin fiyat aldim. 150 hp duz icin.. Bence gayet cazip. Yarin Balikesirden de spot fiyati gelecek.. Eger beyaz falan bulup biraz daha uygun fiyat yakalayabilirsem her an bi delilik yapabilirim.. Gerci pek niyetim yoktu, arabanin kendini de gormedim henuz, olculerini falan alip benim garaja girip girmeyecegini falan kontrol etmem lazim oncelikle ama kasinti tuttu iste.. Umarim cabuk gecer.. :)

Mertol bana da 1.6 AWD titanium+navigasyon paketli fiyatı alır mısın Ciddiyim. Bir tane de 1.6 AWD trendX fiyatı alır mısın. Buradakiler öyle 4-5 bin inmiyor. 

54 lira kuga için çok iyi daha ne olabilir ki ?

Donanımıda kontrol ettim. Gayet iyi kabul edilebilir.

Bunlar standart.

• 17” aluminyum alaşım jantlar

• Ön sis farları

• Gündüz yanan farlar

• Elektrikli, ısıtmalı, sinyalli yan aynalar

• Elektrikli ön ve arka camlar,

• Yükseklik ayarlı sürücü koltuğu

• Deri kaplı, yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon simidi

• "Ford Power" Anahtarsız Çalıştırma Sistemi

• Yol bilgisayarı

• Ford EcoMode

• Vites arttırma ikazı

• Çift bölgeli iklim kontrollü otomatik klima

• Arka hava menfezleri

• Direksiyondan kumandalı radyo CD, MP3 çalar

• 60/40 katlanır arka koltuklar

• Led iç ortam aydınlatması

• Sürücü ve ön yolcu ön ve yan hava yastıkları

• Yan perde hava yastıkları

• Sürücü diz hava yastığı

• ABS + EBD (Elektronik Fren Gücü Dağılımı)

• Acil Durum Fren Desteği (EBA )

• Elektronik Denge Programı (ESP)

• Çekiş Kontrol Sistemi (TCS)

• Yokuş Kalkış Desteği(HLA)

• Dinamik Tork Kontrolü (TVC)

• Devrilmeyi Önleyici Sistem

• Hız kontrol sistemi

• Ayarlanabilir hız sınırlandırıcı

• Ford Kolay Yakıt Sistemi

• Akıllı Şarj Sistemi

• ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı noktaları

• Uzaktan kumandalı merkezi kilit

Bunlar Titanium ile gelenler

Parlak siyah ön ızgara

Arka park sensörleri

Elektirikli katlanabilir yan aynalar

Isıtmalı ön cam

Metal Tavan çıtaları

Karartılmış arka camlar

Deri kaplı vites topuzu

Sürücü koltuğunda ayarlanabilir bel desteği

Yağmur sensörü

Otomatik yanan farlar

Otomatik kararan iç dikiz aynası

Parçalı deri koltuklar

Ford SYNC ve Acil Durum Yardımı

Portatif müzikçalar bağlantı soketi (USB)

Bunlarda Selective ile gelenler

18”alaşım jantlar

Otomatik Park sistemi

Sony Müzik Sistemi

Anahtarsız giriş sistemi

Akıllı bagaj kapağı

TEKNO Paket var yine Selective üzerine: 6.500 TL

Şerit takip sistemi, Şeritte kalma yardımcısı, otomatik uzun far, Sürücü dikkat takip sistemi, Aktif şehiriçi güvenlik sistemi, Kör nokta uyarı sistemi, B,-xenon farlar

- Mertoldan başka kimse o fiyatı alamaz. Cem abinin rakamları yukarıda  pazarlıkla 1000 TL falan oynar. Ford bayilleri falan 40binlik fiestada da 75lik kugada da 40 saat hesap yapıp 2000 TL iniyor. 

- Devrilme önleme sistemi standart değil. TrendXte yok 

- Gündüz farları hepsinde standart . BU fuarda resmi görülen LEDdir. Herhalde değil mi. Pek çok markada alt donanımda halojen üst donanımda LED oluyor ya o bakımdan şeyttim.. 

- Titaniumda SONY yok ama nav paketi alırsan SONY+navigasyon ve geri görüş kamerası geliyor. 3250 TLcik..Selectivede SONY standart olduğundan onun nav paketi (nav+geri görüş kamerası ) 2250 TL. Demek ki bu çok saygıdeğer Otosan 1000 TLye SONY verebilir ama vermiyor :(   

- Ful dolusu çok para yapıyor. selective+nav. paketi +panorama tavan+tekno paket+metalik boya..Fakat bir insan evladının bir arabadan bekleyeceği her donanıma sahip bir şeytmediği kalıyor arabanın.  EDİT: Bu kadar paraya rağmen ful deri değil parçalı deri oluyor. 

H. Cenk Köse tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

- Titaniumda SONY yok ama nav paketi alırsan SONY+navigasyon ve geri görüş kamerası geliyor. 3250 TLcik..Selectivede SONY standart olduğundan onun nav paketi (nav+geri görüş kamerası ) 2250 TL. Demek ki bu çok saygıdeğer Otosan 1000 TLye SONY verebilir ama vermiyor :(   

Ben aşağıdaki sorunun cevabı için farklı bayilerden farklı cevaplar aldım.(Yukarıda görünce )

Soru: Titanium X paket + SONY Navigasyon sistemi ile alınan aracın MÜZİK SİSTEMİ SONY mi dir?

Kimisi evet,kimisi hayır sadece ekran NAV ekranı oluyor. müzik sistemi eski sistem sony değil. Anlamadım gitti ... Bu arada Titanium X paket + SONY Nav + sunroof için telefonda verilen pazarlıkSIZ fiyat 74000TL...

Bir de FORD Türkiyenin (OTOSAN) yeni araçlar (lansman vs.) için genelde FİYAT politikası nasıldır acaba? MEesela ilk önce ucuz sonra pahalı mı yoksa ilk önce pahalı sonra ucuz mu? Kısaca siz Kuga alacaksanız hemen mi alırsınız yoksa 1-2 ay bekler misiniz ?

Osman özenç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben aşağıdaki sorunun cevabı için farklı bayilerden farklı cevaplar aldım.(Yukarıda görünce )

Soru: Titanium X paket + SONY Navigasyon sistemi ile alınan aracın MÜZİK SİSTEMİ SONY mi dir?

Kimisi evet,kimisi hayır sadece ekran NAV ekranı oluyor. müzik sistemi eski sistem sony değil. Anlamadım gitti ... Bu arada Titanium X paket + SONY Nav + sunroof için telefonda verilen pazarlıkSIZ fiyat 74000TL...

Bir de FORD Türkiyenin (OTOSAN) yeni araçlar (lansman vs.) için genelde FİYAT politikası nasıldır acaba? MEesela ilk önce ucuz sonra pahalı mı yoksa ilk önce pahalı sonra ucuz mu? Kısaca siz Kuga alacaksanız hemen mi alırsınız yoksa 1-2 ay bekler misiniz ?

Benim öğrendiğim şekilde olduğunu sanıyorum. Tit ile selectivein nav paketinin fiyat farkı SONYden kaynaklanıyor olmalı. Titaniuma SONY gelmeden nav ve kamera gelse fiyat zaten 2250 olurdu bence. 

Otosanın politikası tamamen kar odaklı  nasıl  daha çok kar ederim şeklinde. Bu normal ama hani bu adam beklemiştir, iflah olmaz fordçudur buna biraz güzellik yapalım filan demezler (eskiden lansmanda paketleri %50 indirimli verirlerdi mesela, şimdi o da yok) . Tiguana ix-35 e şuna buna bakıp gideri bu diye bu fiyatları çakmışlar. Tutulursa zammı dayarlar, tutulmazsa sabit tutarlar. Ben 1680 kg lık bir 1.6T A/T SUVnin 12-13 litreden az yakmayacağını , bu arabayı alanın çekme ve yükleme kapasitesi için alması gerektiğini (tekne çeken, 4-5 kişi her hafta sonu kayağa vs giden gibi) düşünüyorum onun dışındakilerin daha az yakan 1.6 atmosferikleri Nissan, hyundai kia, subaru mişubişi vs tercih edeceğini düşünüyorum. Dolayısıyla bu araba tutulmaz (1680 kg yavv) çünkü çok yakar. Fakat tutulmasa bile fiyat düşürmezler sadece katalog modeli olur siparişle gelir diye tahmin ediyorum. Pek çok şeyde olduğu gibi yanılıyor olma ihtimalim yüksek :D :D  

Not: Bir üst mesajda devrilme önleme sistemi TrendXte yok demişim. Çünkü otosanın websitesinde donanım bölümünde bu özellik RSC diye kısaltılarak TrendX te yok görülüyor. Ama yine aynı yerde bu sefer modeller bölümünde kısaltma yapılmadan var görünüyor. Otosana özgü standart bir enayilik. Bir sayfa önce var yazan bir sayfa sonra yok yazıyor. Güvenlik unsuru olduğu ve şasiye ait bir özellik olduğu için muhtemelen vardır diye tahmin ediyorum. Benim yazım üzerine uyanırlar  pazartesi mesai içinde bunu değiştirirler diye tahmin ediyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tabiki sony ile sunuluyor websitesi çok iyi açıklamış zaten :yeah:

Fiyat işi belli olmaz.

Otosanın politikası tamamen kar odaklı  nasıl  daha çok kar ederim şeklinde. Bu normal ama hani bu adam beklemiştir, iflah olmaz fordçudur buna biraz güzellik yapalım filan demezler (eskiden lansmanda paketleri %50 indirimli verirlerdi mesela, şimdi o da yok) . Tiguana ix-35 e şuna buna bakıp gideri bu diye bu fiyatları çakmışlar. Tutulursa zammı dayarlar, tutulmazsa sabit tutarlar. Ben 1680 kg lık bir 1.6T A/T SUVnin 12-13 litreden az yakmayacağını , bu arabayı alanın çekme ve yükleme kapasitesi için alması gerektiğini (tekne çeken, 4-5 kişi her hafta sonu kayağa vs giden gibi) düşünüyorum onun dışındakilerin daha az yakan 1.6 atmosferikleri Nissan, hyundai kia, subaru mişubişi vs tercih edeceğini düşünüyorum. Dolayısıyla bu araba tutulmaz (1680 kg yavv) çünkü çok yakar. Fakat tutulmasa bile fiyat düşürmezler sadece katalog modeli olur siparişle gelir diye tahmin ediyorum. Pek çok şeyde olduğu gibi yanılıyor olma ihtimalim yüksek :D : :D

Not: Bir üst mesajda devrilme önleme sistemi TrendXte yok demişim. Çünkü otosanın websitesinde donanım bölümünde bu özellik RSC diye kısaltılarak TrendX te yok görülüyor. Ama yine aynı yerde bu sefer modeller bölümünde kısaltma yapılmadan var görünüyor. Otosana özgü standart bir enayilik. Bir sayfa önce var yazan bir sayfa sonra yok yazıyor. Güvenlik unsuru olduğu ve şasiye ait bir özellik olduğu için muhtemelen vardır diye tahmin ediyorum. Benim yazım üzerine uyanırlar  pazartesi mesai içinde bunu değiştirirler diye tahmin ediyorum :)

Mail attım. Düzeltirler heralde..

Performans tüketim olarak 4 çeker araç için normal hepsi zaten rekabetçi olsun diye otosan akıllı hamle ile 150'lik te getirmiş hem 2 çeker hem manuel etti mi 1580 kg şehiriçi değeri 8.3

:) Bizim arabadan az tüketim vaad ediyor daha ne olsun ? Diğerlerini hayli siler hemde performans çok iyi  0-100 bile 10 sn altında bu da onlarca c sınıfı araçları silebileceğini gösteriyor :) 

Otomatik için daha iyi tüketimi düşünenler 2.0 ile aradaki 30 bin tl ile yapacağı yolu hesaplayıp iyi olanı seçmesi gerekecek. 

Eski Kuga'ya powershift geldikten sonra satışları daha iyi olmuştu 1.6 motor ile daha da iyi olacağı kesin..Göreceğiz Bakalım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben 1680 kg lık bir 1.6T A/T SUVnin 12-13 litreden az yakmayacağını , bu arabayı alanın çekme ve yükleme kapasitesi için alması gerektiğini (tekne çeken, 4-5 kişi her hafta sonu kayağa vs giden gibi) düşünüyorum onun dışındakilerin daha az yakan 1.6 atmosferikleri Nissan, hyundai kia, subaru mişubişi vs tercih edeceğini düşünüyorum. Dolayısıyla bu araba tutulmaz (1680 kg yavv) çünkü çok yakar.

Ben bugün SUV peşinde olsaydım hiç düşünmeden Kuga alırdım, gerek iki çekeri gerek dört çekeri özellikle TrendX donanımla makul fiyatlı.

Ben tüketiminin Focus EB'a göre olsa olsa %20-25 artacağını düşünüyorum, bu da dikkatli kullanılırsa 150 PS düz viteste 9L, 182 PS otomatikte 10-11L civarında  olacaktır ki saydığın diğer alternatif markaların hiçbiri benzinlide kolay kolay bundan az yakmaz.

Yani SUV arayanlar için gerçekten iyi tercih, demedi demeyin...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tabiki sony ile sunuluyor websitesi çok iyi açıklamış zaten

Verdiğiniz cevap için teşekkürler. Ama Abi o çok iyi açıklama nerede ben mi atlıyorum acaba zira aklımdan şüphe ettim bir an :) ?

Zira benim gördüğüm şu (+aldığım cevaplarda çelişkili olunca sordum)

''Sony Müzik sistemi 4.2'' (5.2'' hangisi doğruysa)  renkli ekran'' Selective de standard ama Titaniumda yok.

''Sony Navigasyon Sistemi '' Selective veTitaniumda opsiyonel.

Şimdi Sony Nav. paket FARKI 1000 TL.... Hal böyle olunca Nav paket alınınca meydana gelen bu 1000 TL lik fark SONY MÜZİK SİSTEMİ için mi? ''Yoksa  4.2'' (5.2'' hangisi doğruysa)  renkli ekran'' için mi?

Ama SİZİN SÖYLEDİKLERİNİZDEN ANLADIĞIM Tit +NAv paket SONY Müzik sistemi ile geliyor :) TEşekkürler

Ben bugün SUV peşinde olsaydım hiç düşünmeden Kuga alırdım, gerek iki çekeri gerek dört çekeri özellikle TrendX donanımla makul fiyatlı.

Ben tüketiminin Focus EB'a göre olsa olsa %20-25 artacağını düşünüyorum, bu da dikkatli kullanılırsa 150 PS düz viteste 9L, 182 PS otomatikte 10-11L civarında  olacaktır ki saydığın diğer alternatif markaların hiçbiri benzinlide kolay kolay bundan az yakmaz.

Yani SUV arayanlar için gerçekten iyi tercih, demedi demeyin...

Soracağım sorunun cevabı her ne kadar kişiye,yol,yük faktörü vs gibi bir çok şeye göre değişse de. Genel Ortalama KANI olarak ;

Ford Focus ecoboost un katolog değeri ile gerçek tüketim değerleri arasındaki fark var mıdır? Varsa ne kadar acaba?

Bu duruma göre Katolog değeri 10,2/6,3/7,7 lt/100 km olan kuga yukarıdaki faktörler ihmal edilirse ORTALAMA TAHMİNİ OLARAK ne kadar tüketir ?

10-11 LT 'ye razıyım ama olay 14-15 LT civarına giderse durumu bir daha değerlendirmem lazım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus başlıklarımız gibi buraya da açıklama yapalım o zaman.

Öncelikle Navigasyon sistemi sadece Opsiyonel sunuluyor hiçbir donanımda standart değil.

Trend X ve Titanium donanımı seçerseniz paket almaksızın cdçalar ekranı renkli değil sony'siz fiestalar gibi koyu tabanlı yeşil gibi rengi yani focus'dan farklı. (3.5 inç)

Selective donanımda ise Sony Müzik sistemi standart sunulmaktadır. (4.2 inç)

Opsiyonlar

Titanium üzerine navigasyon paketi seçerseniz eğer Sony Müzik Sistemi ve Navigasyon sunuluyor (5.0 inç ekran)

Ek olarak Geri Dönüş Kamerası mevcut. Fiyatı 3.250 TL

Selective üzerine navigasyon paketi seçerseniz eğer Navigasyon sunuluyor (5.0 inç ekran) (Sony üzerine yani birlikte)

Ek olarak Geri Dönüş Kamerası mevcut. Fiyatı 2.250 TL

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Opsiyonlar Titanium üzerine navigasyon paketi seçerseniz eğer Sony Müzik Sistemi ve Navigasyon sunuluyor (5.0 inç ekran)

Ben bu ibareyi görmemiştim ÇOK SAĞOLUN. (Cahile laf anlatmak zor değil mi :) :):) )

Yakıt konusundaki hissiyatınız nedir acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben bu ibareyi görmemiştim ÇOK SAĞOLUN. (Cahile laf anlatmak zor değil mi :) :):) )

Yakıt konusundaki hissiyatınız nedir acaba?

Hangi motor ve donanım ? 

Yukarda yorumladığım gibi 150'lik gayet iyi 180 otomatik ise emsallerine göre normal çok değil. 

Ek olarak burada konuşmuştuk

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford Focus ecoboost un katolog değeri ile gerçek tüketim değerleri arasındaki fark var mıdır? Varsa ne kadar acaba?

Bu duruma göre Katolog değeri 10,2/6,3/7,7 lt/100 km olan kuga yukarıdaki faktörler ihmal edilirse ORTALAMA TAHMİNİ OLARAK ne kadar tüketir ?

10-11 LT 'ye razıyım ama olay 14-15 LT civarına giderse durumu bir daha değerlendirmem lazım :)

yukarıdaki soru 1.6 4WD A/T Titanium tüketim tahmini için sorulmuştur ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Soracağım sorunun cevabı her ne kadar kişiye,yol,yük faktörü vs gibi bir çok şeye göre değişse de. Genel Ortalama KANI olarak ; Ford Focus ecoboost un katolog değeri ile gerçek tüketim değerleri arasındaki fark var mıdır? Varsa ne kadar acaba? Bu duruma göre Katolog değeri 10,2/6,3/7,7 lt/100 km olan kuga yukarıdaki faktörler ihmal edilirse ORTALAMA TAHMİNİ OLARAK ne kadar tüketir ? 10-11 LT 'ye razıyım ama olay 14-15 LT civarına giderse durumu bir daha değerlendirmem lazım

Kanı belirtmek pek anlamlı olmayacaktır.

Çünkü tüketimi etkileyen faktörleri görmezden gelmemiz zor. 

Yaşadığınız şehir, güzergah ve kullanım alışkanlıkları sonucu çok etkiler.

Anlamsız olsa da izlenimlerimden yola çıkarak kanımı yazayım.

Focus 1.6EB fabrika verisi olan 7,6L/100km'yi ben Antalya trafiğinde kendimi zorlarsam tutturuyorum, gamsız kullanırsam %10 üstünde kalıyorum.

Bundan yola çıkarak aynı motora sahip olan Kuga'nın benzer değerler vermesini beklerim. Yani Antalya şehir içi için 10-11L/100km

Bu Ankara'da 12-13, Istanbul'da güzergahına göre 13-14 olabilir ve kimse bunun aksini iddia edemez.

Tüketimi olumsuz etkileyen üç faktör var:

1. EB yük altında fazla tüketebiliyor

2. Standart otomatik şanzıman oldukça müsrif

3. Dört çeker de %10-15 .arttırıyor

Bu faktörler Kuga'da tüketimi olumsuz etkileyecektir.

Bununla beraber iki çeker 150PS EB manüel şanzımanla tüketim endişesi olanlar için performanstan ödün vermeden ekonomi yapmak için birebir. Ve dört çekere gerçekten gereksiniminiz yoksa ve otomatik delisi değilseniz düşünülmeli...

Kısacası Ankara için değerimi revize eder ve 12-13 derim.

Ve eklemek isterim oldukça iri bir SUV kullanıp benzinli motorla düşük tüketim beklemek de pek bir hayalcilik olur.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yukarıdaki soru 1.6 4WD A/T Titanium tüketim tahmini için sorulmuştur ?

Ankaradasınız yoğun trafikte 11-12 lt olur

Normal kullanım ile 10-11 litrelerde gezer. 14-15 olmaz kolay kolay çok zor. 

2.0 180 ps 5 silindir S60 kullanıyorum ist'da onda bile 13 litre ancak oluyor. Düşünün işte.Kullanmayı bilmek ve arabayı tanımak şart

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık bir hafta olmak üzere İtalya'dayım. Bir çok focus station gördüm hatchback ve sedan focus 3 e henüz rastlamadım. ama bu tamamen italyanların alışkanlıklarıyla alakalı nerdeyse ferrari alsalar bile station isteyecekler.Kuga yaklaşık 23-24 Euro başlangıç fiyatıyla satışta. Toplu getirtelim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık bir hafta olmak üzere İtalya'dayım. Bir çok focus station gördüm hatchback ve sedan focus 3 e henüz rastlamadım. ama bu tamamen italyanların alışkanlıklarıyla alakalı nerdeyse ferrari alsalar bile station isteyecekler.Kuga yaklaşık 23-24 Euro başlangıç fiyatıyla satışta. Toplu getirtelim :)

Arada fark yok :) Garanti ve Vergi için Türkiye tabi ki :) Bu tür standart araçlarda kar'lı değil bu işlem maalesef :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.