Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2015 Fiat Aegea (Türkiye Özel) - Autoshow 2015

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

7 dakika önce, Kutluhan A. said:

Bence Linea ne zaman satıştan kalkarsa Aegea dahada şahlanır. Full donanımda aralarında 15 bin tl fark var. Ocak ayında 1000 tane ege satılırken 350 adet hala linea satışı var.

Ohooo :D Bu arabayı min. 7 sene satarlar :zha: yavaş yavaş olur hepsi.Full donanım ile kıyaslarsak hata olur ama :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 3/4/2016 at 22:07, Yakup Çağatay said:

Boyutları focus ile tamamen aynı olan egea'nın orta donanım dizel fiyatı baz donanım focus dizelden 15 bin tl ucuz.

Rapid ve 301 ile de benzer fiyatlarda. Açıkcası bu fiyata pahalı diyenlerin güncelden haberi yok diyebiliriz :) 

Hicbir ozelligi denk degilken? Ahahah hunharca gulerim sana :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 minutes ago, Mehmet Gün said:

Üstad emin olun haksızlık değil, bence az bile yazmışım.

Bildiklerinizi somut verilerle destekleyip yazarsanız, katkıda bulunmuş olursunuz. Ben 3 yıldır Bravo multijet kullanıyorum, karma tüketim değerim 6,0  litre/100 km. Otobanda rahatlıkla  200 km/saat hız yapabiliyorum. Eğer sizin arabanız çok yakıyorsa, bence servise sokun aracınızı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

44 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Bende çok gülerim :) 

Euro NCAP ve ADAC gibi testleri yapilirsa hep beraber guleriz cicim. Ucuncu koltuk basligini ozellik diye yazan adamlarin yaptigi araba. Ici disi naylon, plastik. Digerlerinden ucuz olmasi kalitesiz olmadigi anlamina da gelmez. 72bin lira buna da vermeyelim hani.

Memleketimin icinde yapilan herseye deger veririm ama senin bu Koc gurubu gizli fanatikligin beni benden aliyor. Negatif hicbir dusuncem olmamasina ragmen antipatik gorunuyor. Sen simdi ne alakasi var diyeceksin fakat seni taniyan 10 kisiye sorsak 8i ayni seyi soyler diye tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben arabayı süren kişi olarak yorum yapıyorum sen ise dışardan reklam okuyan kişi olarak :) Fark bu belki de.

Sürmediğim arabaya da kolay kolay yorum yapmayan birisiyim. İstediğin kadar gizli alenen fanatik vs diyebilirsin saygı duyar kahkaha atarım sen gibi :D  Ayrıca daha ne yorum okudun ki?Böyle ön yargı ile fikir verenlere nedir ? 

Bu arada Linea ve Bravo yorumlarıma bakabilirsiniz. Benden bu kadar uzatmayacağım.

Testler yapılınca görürüz, kimse sana bu çok sağlam bu çok kötü demedi ki zaten?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Semih Yaşar said:

Bildiklerinizi somut verilerle destekleyip yazarsanız, katkıda bulunmuş olursunuz. Ben 3 yıldır Bravo multijet kullanıyorum, karma tüketim değerim 6,0  litre/100 km. Otobanda rahatlıkla  200 km/saat hız yapabiliyorum. Eğer sizin arabanız çok yakıyorsa, bence servise sokun aracınızı.

Somut veri linea 1.6 dizel manuel arabanın daha senesi dolmadı 3000 km de şehir içi kışın 9 litrenin altına hiç düşmedi (ortalama hız 19 km).  Eğer 3000 km deki araba servise girmesi gerekiyorsa o daha vahim. Ayrıca bu araba tek değilki şirketteki tüm linea'lar böyle. Yakıt ortalamaları kullanılan yola göre 8 -9 litre arasında değişiyor.Diğer somut veri EGEA 1.6 dizel manuel fabrika verisine göre otomatik FOCUS'tan fazla yakıyor. Daha somut veri ne olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

40 dakika önce, Mehmet Gün said:

Somut veri linea 1.6 dizel manuel arabanın daha senesi dolmadı 3000 km de şehir içi kışın 9 litrenin altına hiç düşmedi (ortalama hız 19 km).  Eğer 3000 km deki araba servise girmesi gerekiyorsa o daha vahim. Ayrıca bu araba tek değilki şirketteki tüm linea'lar böyle. Yakıt ortalamaları kullanılan yola göre 8 -9 litre arasında değişiyor.Diğer somut veri EGEA 1.6 dizel manuel fabrika verisine göre otomatik FOCUS'tan fazla yakıyor. Daha somut veri ne olacak.

Benim gözlemlerimle pek örtüşmüyor. 

Istabul'da kiraladığımız Line'larda taş çatlasın 6 - 6,5L yaktım ve performansından da şikayetçi olmadım. 

Şirket arabaları, hele ki yakıtı şirket ödüyor ise, maalesef iyi bir kıstas değil.

Ya da en azından aynı şirkette kullanılan diğer dizel araçlarla kıyaslamalı vermek lazım değerleri. 

Yeni nesil 1.5 Ford dizel ile kıyaslanırsa da ondalık hanelerdeki fark benim için önemsizdir, alış fiyatına ve performansa göre "çok yakar, az kaçar" tarzı bir açıklama benim için amacını aşar niteliktedir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim 2. araç olarak kullandığım 2012 model linea var 1,6 multijet gümüşhanede yaşıyorum bu kışı hep - derecelerde geçirdik, ortalama hızımda genele 23-30 km arasında oluyor. hiç bir zaman 6,5L fazla yaktığını ne yol bilgisayarından ne de depo fullediğimde şahit olmadım.

Linea manuel kesinlikle çok yakan bir araç değil, ayrıca 1. araç olarak kullandığımız focus manuel de 7 - 7,5L değerlerini gördük.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

30 dakika önce, Cem Boneval said:

Benim gözlemlerimle pek örtüşmüyor. 

Istabul'da kiraladığımız Line'larda taş çatlasın 6 - 6,5L yaktım ve performansından da şikayetçi olmadım. 

Şirket arabaları, hele ki yakıtı şirket ödüyor ise, maalesef iyi bir kıstas değil.

Ya da en azından aynı şirkette kullanılan diğer dizel araçlarla kıyaslamalı vermek lazım değerleri. 

Yeni nesil 1.5 Ford dizel ile kıyaslanırsa da ondalık hanelerdeki fark benim için önemsizdir, alış fiyatına ve performansa göre "çok yakar, az kaçar" tarzı bir açıklama benim için amacını aşar niteliktedir. 

Üstad kiraladığınız linea 1.3 olmasın. Kaldıki o elde ettiğiniz değer ortalama kaç km hızla elde edilmiş bunu bilmeden karşılaştırmak imkansız. Diğer bir hususa gelince şirket arabası meselesi emin olun şirket arabasına gösterdiğim özeni kendi arabama göstermiyorum. EGEA meselesinde biri manuel biri Otomatik ikiside manuel olsa fark sadece ondalık değerle kalmıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Mehmet Gün said:

Üstad kiraladığınız linea 1.3 olmasın. Kaldıki o elde ettiğiniz değer ortalama kaç km hızla elde edilmiş bunu bilmeden karşılaştırmak imkansız.

Sizce ben size cevap yazarken bütün bunları düşünmüyor muyum?

Benim hız ortalamama dikkat edip beyanımı kabul etme konusunda çekingen davranırken muadili başka bir marka dizelin aynı hızdaki verisine sahip olmadan "çok yakıyor" sonucuna varmanızda benzer bilimsel kuşkuyu duymanızı beklerdim. 

1 saat önce, Mehmet Gün said:

EGEA meselesinde biri manuel biri Otomatik ikiside manuel olsa fark sadece ondalık değerle kalmıyor.

Pekala...

Karma ortalama tüketim değerleri

Egea 1.6 Multijet II 4,2L/100 km

Focus 1.5 tdci S&S 95 PS 3,8L/100km 

Focus 1.5 tdci S&S 105 PS Econetic 3,4L/100km

Focus 1.5 tdci S&S 120 PS 3,8L/100km

Tüm Focus'lar 6 ileri manüel ve Start Stoplu

Farkların ondalıkta olduğunu görüyoruz değil mi? 

Kaldı ki gerçek trafiğe yansıması nasıl olacak, o da ayrı bir bilinmez.

Bunu da araştırdım. Spritmonitor sayfasındaki kullanıcı verilerine baktım. 

Linea sadece 11 araç var, 1.3 ve 1.6 karışık, ort 5,61 min 4,91 max 7,16. http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/16-Fiat/1091-Linea.html?fueltype=1&gearing=1&powerunit=2

Focus 1.5tdci 40 araç var, ort 5,61 min 4,41, max 9,20.

http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/17-Ford/148-Focus.html?fueltype=1&vehicletype=1&power_s=120&power_e=120&powerunit=2

Tabii örneklem yetersiz diyebilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.