Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

On Günlük Makyajlı Focusumum Kapı Direkleri Kılcal Çizik Olmuş

Şükrü Ersin

Soru

On günlük makyajlı focusumun kapı direkleri piano bilek olan yerler kılcal çizik olmuş hare hare çizik tırnağa gelmiyor .Servise götürdüm istersen yenisini getirtelim dediler ve oradaki bütün sıfır arabaları gösterdiler hepsinde çizik var ilk yıkamada benimkinin üçte biri kadar ama yeni getirteceğimizde aynısı olur dediler ben bunları söktürmek istemiyorum acaba bunların çiziklerini geçirecek bir yöntem varmı .focus 3 de bu sorunlarla karşılaşan varmı ve gidermek için ne yaptı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 14 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Şık dursun diye parlak yüzey kullanılıyor, ancak parlak plastik her zaman çizilmeye açıktır. İlk kuru toz almada yeniden çiziklenir.

Hare giderici cila ile temizlenir.

Bence boş verin böyle şeyleri, kar, kış, yağmur, çamur, taş, toprak yapacağını yapacak kısa sürede.

Bu kadar korumacı olmaya gerek yok, yani isteseniz de engelleyemezsiniz bazı şeyleri, eskiyecek zamanla, bizim gibi...

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun. Belirtildiği gibi olağan bir durum. Otomatik yıkama yapıldığında da o çizikler oluşuyor. Yıkama ve silme de oluşacak. Başka sorun olmasın inşallah. Kazasız sürüşler dilerim.

Erkut Ertekin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çok dert etmeyin. Oradaki cızıkları sadece siz farkediyorsunuz, hemen yıkama sonrası ve yakından incelediğiniz için. Muhtemelen kaplamanın cinsi bu şekilde. Ben de focus 1'i ilk aldığım zamanlarda dert etmiştim, yıkadıkca çiziliyor bu diye (yıl 2004). Ama öyle farkedilir bir aşınma olmadı yıllar geçtikce.

Aklınızda bulunsun, derin çizik olursa o kısma da pasta atılabiliyor (siz atmayın ama). Hafif çizikler için, hafif bir cila da yetiyor. Aşınmayı minimuma indirmek için, aracı fırçasız, süngerle yıkatmayı tercih edin.

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

On günlük makyajlı focusumun kapı direkleri piano bilek olan yerler kılcal çizik olmuş hare hare çizik tırnağa gelmiyor .Servise götürdüm istersen yenisini getirtelim dediler ve oradaki bütün sıfır arabaları gösterdiler hepsinde çizik var ilk yıkamada benimkinin üçte biri kadar ama yeni getirteceğimizde aynısı olur dediler ben bunları söktürmek istemiyorum acaba bunların çiziklerini geçirecek bir yöntem varmı .focus 3 de bu sorunlarla karşılaşan varmı ve gidermek için ne yaptı.

Benim aracımda da var (2011 Mondeo) kapı direklerindeki piano black kaplamalar, bunlar dert edilecek şeyler değil, sadece sizin fark edeceğiniz şeyler, piano black malzemesi kullanan tüm markalarda bu sorun var renault, bmw, mercedes vs...

resimde henüz 7.000 km. olan mercedes C serisinin içinde piano black kaplama kullanılmış, siz bu araca 150.000 TL vermiş olsaydınız ? Yani malzeme böyle.

2Y1VvE.jpg

Buna çözümde bu çok uzun süreli olmuyor ama bu video ki WD40 veya çizik kapatıcı kaliteli cila ile biraz daha uzun gidebiliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.