Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Makyajlı Ford Focus 3 Genel Başlık - Tüm Detayları ile 2014 Focus

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

1.5 Ecoboost'lar şu anda da piyasada. Bazı ürünlerde şimdiden devreye girdi ... fiyat farkına gelince ...

Kuga 1,6EB 180PS AWD A/T araç - Peşin : 79,170TL  ve onun 1,5'lik kardeşi Kuga ICA 1,5EB 182PS AWD A/T ise gene peşin olarak 80,500TL'ye vitrinde. Yani Kuga örneğinden devam edersek aralarında 1,330TL'lik fiyat farkı var.

Aslında bu fark doğrudan motordan kaynaklanmıyor. Araç çıplak fiyatına koyacağınız 100TL'lik fark güncel vergi uygulaması nedeni ile Anahtar Teslimine 171TL olarak yansıyor :( 

Nisan - Mayıs fiyatına gelince ... model/yıl nedeni ile bir fark olacaktır, benim beklentim %3 belki 3,5 civarında ... ama buradaki en önemli gösterge kaynak kurunun TL karşısındaki pozisyonu. Yani Nisan - Mayıs ayında ki Euro / TL dengesi ... onu da açıkçası bilemiyorum. 

Titanium 1.5 tdci Powershift: 79.000 Nakit liste

Benzinli - Diesel farkı o konudaki en öenmli gösterge. Manuel vitesteki diesel fiyat farkını benzinli otomatik'in güncel bedelinin üzerine koyarak oldukça yakın bir sonuç elde edilebilir kanısındayım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benzinli - Diesel farkı o konudaki en öenmli gösterge. Manuel vitesteki diesel fiyat farkını benzinli otomatik'in güncel bedelinin üzerine koyarak oldukça yakın bir sonuç elde edilebilir kanısındayım. 

Heinz fiyatları belli olduğu için;

1.5 oto için; 1.0 eb'ye fark koydum.

Yine aynı şekil 1.5 tdci ps için, 1.6 tdci'a fark koydum. Otosan ekstra öpücük tarifesi hesaplanmamıştır :P Olacağını sanmam ama...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otosan ekstra öpücük tarifesi hesaplanmamıştır  Olacağını sanmam ama...

Ben de sanmam. 1,5tDCi + Otomatik seçeneğini bayiler de -hasretle- bekliyor, en azından ilk sene boyunca fiyatlarda ıslak öpücük olmaz :) , olay yanağa sevecen bir buse kıvamında kalır diye düşünüyorum. 

Peki 1,5 eb'larda manuel vites olacakmı

Kuga örneğinden devam edersek 1,5Ecoboost'ta Manuel Şanzıman seçeneği şu anda da var Ali bey. Önemli olan (sorulması gereken) Focus'ta ne zaman devreye girer? ... ben 2015 yılını pas geçelim ... 2016'yı bekleyelim derim. 

Kaan Yagizer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup abi iyi günler. Bizim arabada navigasyon paketi yok ya işte diyoruz ki arabayı teslim almadan bunu eklettirebilir miyiz? Sen demiştin yazılımla olabilir diye. Acaba şimdi yapılabilir mi yoksa biraz zaman gerekiyor mu bunun için? Hemen yapılabiliyorsa geri görüş kamerası + navigasyon kaç TL tutar?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup abi iyi günler. Bizim arabada navigasyon paketi yok ya işte diyoruz ki arabayı teslim almadan bunu eklettirebilir miyiz? Sen demiştin yazılımla olabilir diye. Acaba şimdi yapılabilir mi yoksa biraz zaman gerekiyor mu bunun için? Hemen yapılabiliyorsa geri görüş kamerası + navigasyon kaç TL tutar?

Benim bilgim yok şuan. Teslim aldıktan sonra veya öncesi sizin için fark ettirmez. Biraz bekleyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus MCA araçlar için (sonradan takılan ... mesela Cyclone vs.) setler henüz piyasaya çıkmadı. Bildiğim kadarı ile o üreticiler SYNC uyumunu sağlamaya çalışıyorlar. Yakup bey'in de söylediği gibi ... biraz beklemeniz gerekecek. 

Bu arada ...

anahtarlar.jpg

Fırından yeni çıktı bunlar, mis gibi ve de çıTır çıTırlar  :)  :) 

Kaan Yagizer tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkese iyi akşamlar,

Forum'a yeni üye oldum. 2015 Nisan ayı içerisinde gelecek olan Focus 1.5 Tdci otomatik için bir sorum olacak; öncelikle bu manuel vites focus için çeşitli yabancı tanıtımlarda olsun Türk sitelerindeki tanıtımlarda olsun, bayanlar için park asist kullanımının faydalarından vs. bahsedilmekte. Buna rağmen bir çok bayanın otomatik vites araç kullanımını tercih ettiği de göz ardı edilerek tanıtımlar yapılıyor. Demek istediğim, bayanlar zaten otomatik vites kullanabildikleri araçlardan yana satın alma kararları verirlerken, nasıl oluyorda manuel vites focus bayanlar için sadece otomatik park asistanı var diye bir avantaj olarak sunuluyor?

Ayrıca bu forumda okuduğum bir yazı focus ile ilgili beklentilerimi iyice suya düşürdü. Focus 1.5 Tdci otomatik araçlarda park asist özelliği bulunmuyormuş. Aracın bütün olumlu özelliklerini beğenmeme karşın alım kararımdan şimdilik vazgeçmiş değilim ancak heran fikrimi değiştirmeye çalışmakla yoğunlaşıyorum ve diğer marka ve model araçlara bakıyorum uzun süredir.

Hem otomatik olup hem de park asisti olmayan 100.000 tl değerinde bir focus alınır mı?

Okuyan ve cevap yazma zahmetinde olan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Deniz Kurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kim dedi bulunmadığını, üretilmemiş bir araba için hemde :)

Ayrıca bu bölüm otomobil tavsiye kısmı ?
Ilgili başlıklara mesajınızı taşıyorum.

Bu forumda bu yazıyı nerede okudunuz? O kadar konuştuk oysaki kaçırmışsınız.

Ayrıca 100 bin nereden çıktı? Birde bu özelliği Ford hiç yapmasaydı ? Deli sorular :)

@Deniz Kurt,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bayanlar için park asist kullanımının faydalarından vs. bahsedilmekte.

park asist bayanlar'a özel bir şey değil ki, lütfen cinsiyet ayrımcılığı yapmayalım :)

laf aramızda kalsın araba kendini benden daha iyi park ediyor.

... işin gırgırı bir yana yatay / dikey park ile park yeri çıkış vs. gibi asistance yazılımları güncel 1,6lt benzinli+Powershift araçlarda yok.  Şubat sonu - Mart başı imalatı başlayacak ve bize ancak Nisan sonu - Mayıs başı gelecek olan Focus MCA 1,5tdci+Powershift araçlarda hangi aksesuarlar olup olmadığı daha belli değil.

O detay ancak -üretim emirleri- verildiğinde, yani Şubat 2015'te netleşir (o zamana kadar ne duyarsanız ... dedikodu) 

Gene de notunu alalım, soran olursa söyleriz :)  fORuM dediği zaten Customer Clinic çalışmasının dev boyutlarda olan kuzenidir.  Geri bildirim için teşekkürler...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi daha önceden de yazmıştım, Deniz bey kaçırmış; Yani 2.0 otomatik tercih eden Avrupalı bayanlar bunu kullanabiliyor.

2.0 Tdci ps ile sunuyor Avrupa, 1.6 maraba olduğu için koymuyor adamlar :zha:

1.5 eb oto ve 1.5 td oto ile gelir diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.