Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

eğer hill holder ve lastik basınç aktive ederseniz evet, yoksa ABS yi initialize etmeye gerek yok.

bunlara ilave otomatik araç kilitleme ve DRL gündüz farı yapacağım. ABS init ecu gerek var mı ?

Melih M. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

mesajımı tekrar okuyun, zira aynı şeyi yazacağım. DRL gündüz farı derken?

"eğer hill holder ve lastik basınç aktive ederseniz evet, yoksa ABS yi initialize etmeye gerek yok." demiştiniz

otomatik killit ve DRL (daylight running lamp;iskandinav tipi gündüz açık far, kontağı kapatıp tüm farların sönmesi durumu)

tekrar okudum mesajınızı, göremedim. otomatik kilit ve DRL için de ABS init ecu gerek var mı onu merak etmiştim,

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bugün elm kablom geldi ve hemen işe koyuldum. öncelikle kabloyu bilgisayara taktığımda sürücüsünü kendisi buldu. sonra proramı indirdim. kapı kilit ve hill holder değişiklikleri yaptıktan sonra önce  abs initialize ecu sonra write bcm  yaptım.arabayı çalıştırdıktan sonra el freni ve abs uyarı işaretlerinin sürekli açık olduğunu gördüm. test için yola çıktığımda kapı kilitlemenin aktiflendiğini fakat hiil holder in devreye girmediğini gördüm. tekrar kabloyu taktım hiçbirşeyi değiştirmeden bu kez sırayı değiştirdim yani önce write bcm sonra abs den initilize ecu yaptım. arabayı tekrar çalıştırdığımda uyarı işaretleri sönmüştü. test için yola çıktığımda da hem kapı kilidi hem de hill holder çalışıyordu. araç gösterge ekranına da yokuş yardımı diye yeni bir seçenek geldi

bize bu konuda yardımcı olan Ozan Karsavuran arkadaşımıza çok çok teşekkür ederim. zira detaylı anlatımı olmasaydı böyle birşeye girişmeye cesaret etmezdim heralde.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan Karsavuran dostumuza çok çok teşekkürler hill holder, otomatik kilit, lastik basınç ve DRL ışıkları aktive ettim. Sorunsuz çalışıyor.

DRL aktif hale gelince kontağı açınca farlar yanıyor, anahtarı çıkarınca ışıklar sönüyor.

lastik basınç sistemine gelince, sanırım kalibrasyon için direksiyondan ayar yapmak gerekiyor. ayarlar sonra sürücü destek, lastik basınç kısmına gelip ortadaki düğmeye uzun süre basılı tıutup lastik basınç ayarını kaydetmek lazım.

hilholder özelliği de yine ayarlar kısmından deaktive veya aktive edilebiliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

gittigidiyorda 50 tl ye vardı sanırım...ne zaman geleceği çok önemli değil benim için...ebay den 10 dolara aldım..2-3 hafta sonra gelir :)

http://www.ebay.com/itm/360573865751?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

@Ramazan önce senin arabada deneyelim mi :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

gittigidiyorda 50 tl ye vardı sanırım...ne zaman geleceği çok önemli değil benim için...ebay den 10 dolara aldım..2-3 hafta sonra gelir :)

http://www.ebay.com/itm/360573865751?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

@Ramazan önce senin arabada deneyelim mi :)

biraz daha zorlarsak bedavaya bulacağız. kargo dahil 6,42$

http://www.aliexpress.com/item/Factory-Price-2014-New-100-Vgate-USB-ELM327-OBD2-OBDII-ELM-327-V2-1-Auto-Diagnostic/1603560961.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben de dayanamadım yaptım. ancak hill holderı beğenmedim, frene çok fazla abanıyor ve geç bıraktığını düşünüyorum... geri kapattım (menüden) menüden kalıcı olarak kapatılabilmesi güzel. lastik basıncını sevdim çok kullanışlı bir özelliğe benziyor. otomatik kilitleme ise söylemeye gerek yok.

içerden kilitlenmiş bir araç suya düşerse kapılar içerden açılır mı bu konuda da tereddütlerim yok değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

içerden kilitlenmiş bir araç suya düşerse kapılar içerden açılır mı bu konuda da tereddütlerim yok değil.

Suya batan araçta basınç farkı nedeniyle kilitli olsun olmasın kapıları açmak çok zor olur. Bu nedenle önce camı açıp içeriye su doldurup kapıları açmak önerilir.

Paranoya eğilimlerin olduğunu düşünmüyor değilim bu arada...

Yokuş kalkış destek sistemi alışkanlık istiyor, alışınca da bırakılmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Suya batan araçta basınç farkı nedeniyle kilitli olsun olmasın kapıları açmak çok zor olur. Bu nedenle önce camı açıp içeriye su doldurup kapıları açmak önerilir.

Paranoya eğilimlerin olduğunu düşünmüyor değilim bu arada...

Yokuş kalkış destek sistemi alışkanlık istiyor, alışınca da bırakılmıyor.

Eşitleme yapıldı farzedelim. İçerden açılıp açılmadığını merak ettim.

acil durumları önceden yaşama hastalığı diyelim...;)

yusuf terzi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eşitleme yapıldı farzedelim. İçerden açılıp açılmadığını merak ettim.

acil durumları önceden yaşama hastalığı diyelim...;)

Sıkışmadıysa açılır yahu, oyuncak araa ile deneyin :D :D :kıhkıh: içi su geçirmez ile 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mythbusters kesin denemiştir bunu dedim ve youtube'a yazdım:

Özetle basınç öyle hemen içerisi su dolunca eşitlenmiyor malesef. Bu sebeple boğulmadan açamıyorsunuz.

Bunu paronayak bir insan olarak düşünmüştüm ciddi ciddi de tüm düşündüklerimi panik anında yapabileceğime ben bile inanmadığım için tekrar detaylarını hatırlayıp yazmanın manası olduğuna inanmıyorum.

Hill Holder konusunda haklısınız ancak benim gibi dibinize girenlere ayrı bir sinir oluyorsanız ve garanticiyseniz yararı(zarar ihtimalini düşürdüğü gerçeği) zararından daha iyi olur teoride uzun vadede :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.