Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

15.000 Km Bakımını Geciktirdik Ve Servis Önerisi ?

Umut Akbaba

Önerilen Mesajlar

Merhaba. Aracım 15.470 km oldu. Bakımına biraz geç kaldık galiba bu gidişle de kalmaya devam edeceğiz. 16.000 km gibi götürebileceğim büyük ihtimal. Bu gecikme bir soruna yol açar mı ? Hiç bakıma girmedim. İlk bakımı. Avrupa yakasında İstinye Otokoç dışında memnun kaldığınız bir servis önerebilirseniz çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de ilk bakımı 400 km kadar geciktirmiştim, extradan bir İzmir'e gidiş dönüş işi olduğu için, servise telefon ettiğimde 750 km den fazla geçirmezseniz bir problem olmaz dedi ama hiç sormadım geçirirsem ne gibi bir problem olur diye.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracım 15.470 km oldu

Emin ol maliyetli bir sorunda Otosan onay çekmeyecektir 16.000 km de bakım yaptırırsan. Benzinli Fiesta kilometre olarak 10.000 km daha varken bakımına sırf yıllık bakımına 20 gün geç geldi diye dırdır yaptılar poyra değişiminde.Aküsünü değişmediler. Motorda sorun olsaydı Otosan'da üst düzey tanıdık olmadığı sürece bir şey yapılmayacağını söylediler. Artık yalan doğru bilinmez.

Bir an önce git yaptır. Dışarda aynı parçalar daha kaliteli yağ ile 250-300 liraya yaptıracağın bakıma 450 lira ver gel :) Ben buna düzenli aralıklarla servis kazığı yeme garantisi diyorum :kıhkıh:  :kıhkıh:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim de ilk bakım biraz geçti ama hatırlamıyorum. Üzerinden 32000 km geçmiş...

Bana +-2000 km tolere edilebilir demişlerdi ama ne kadar doğru bilemiyorum.

500-1000 km yi tolere ederler. Ancak 15000+679 da (679 tamamen atmasyon, 378 de olabilir di yani :D ) motorda ciddi bir arıza çıkarsa kesinlikle garantiye sokmazlar diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba. Aracım 15.470 km oldu. Bakımına biraz geç kaldık galiba bu gidişle de kalmaya devam edeceğiz. 16.000 km gibi götürebileceğim büyük ihtimal. Bu gecikme bir soruna yol açar mı ? Hiç bakıma girmedim. İlk bakımı. Avrupa yakasında İstinye Otokoç dışında memnun kaldığınız bir servis önerebilirseniz çok sevinirim.

tolere edilebilir de neyi tolere edersiniz. yağ değişimini mi? Aracınız dizel bir araç.yağ eskiyince aracın sesi hemen dönüveriyor. yağ konusunda oldukça hassas olunmalı.  ben 14.000 de bakıma aldım aracı. bence bugünden tezi yok aracı servise götürün.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Benim araç 30.000 de haziranda 3 yıl olacak en son yağ değişimini 19.000 de geçen haziranda yaptırmıştım,buğün ya baktım sarı uyarı çubuğunun yarısında ve kömür gibi olmuş hazirana kadar beklesem 3 ncü bakıma idare eder mi acaba teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim araç 30.000 de haziranda 3 yıl olacak en son yağ değişimini 19.000 de geçen haziranda yaptırmıştım,buğün ya baktım sarı uyarı çubuğunun yarısında ve kömür gibi olmuş hazirana kadar beklesem 3 ncü bakıma idare eder mi acaba teşekkürler.

Yağ değiştirmenin zararı olmaz servis'e gitmeden değişin değişecekseniz bari.

Bana sorarsanız gerek yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.