Jump to content

Erkan C

Üye
 • Toplam İleti

  105
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

18 Poor

Erkan C Hakkında

 • Yaş 36
 • Derece
  Ambiante

Profil Bilgileri

 • Yaş 36
 • Şehir:
  Sakarya
 • Arabam:
  Focus 1.5 Tdci Titanium
 • Meslek:
  Öğretmen
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

553 profil görüntüleme
 1. Erkan C

  Aktif On izgara Kapatilabilir mi?

  Focuslarda aktif ızgara mı varmış
 2. Erkan C

  Focus Mk3 1.6 Dizel Motorun Isınma Problemi

  1.5 dizel aracımda aynı durum bende de var. Ne kadar yol gidersem gideyim özellikle yokuş aşağı gazdan ayağımı çektiğimde ısı 65-70'lere hemen düşüyor. Tabi havaların çok soğuk olduğu zamanlarda böyle. Diğer zamanlarda birkaç km de ısı 90'a çıkar yolculuk boyunca da hiç düşmezdi. Bu durum motora zarar verir mi bilmiyorum ama çok sıkıştırmamaya çalışıyorum. Önünü kartonla kapatmak da bir çözüm olabilir belki.
 3. Erkan C

  Gaz Kelebeğinden Gelen Ses Normal Mi? Focus Mk3 1.5 TDCI

  Benim de aynı yalnız yağ kapağını çıkarmadan motor kapağını nasıl çıkardın? Benimkinde çıkmıyor
 4. Erkan C

  Yağ Değişim öncesi Motor iç Temizliği Hk.

  Son yağ değişiminde 300 ml'lik liqui moly engine flush kullandım. Bu katkıyı atıp 10 dakika rölantide çalıştırdıktan sonra ucuz bir yağla durulama yapmak için 5 dakika rölantide çalıştırın demiş birisi. Ben durulama kısmını yapmadım. Sonucunda hissedilir bir şey olmadı tabi Belki uzun vadede faydası olabilir. Yalnız bu uygulamaları düşük kilometrelerden itibaren yapmak fayda sağlar diye düşünüyorum.
 5. Erkan C

  Motordan Gelen Takırtı

  Özellikle soğuk havalarda ilk marşta dengesiz bir çalışma farkettim. Sanki bir şeyler boştaymış motorun içinde de tabiri caizse langur lungur çalışıyor gibi. Devirde çok hafif bir titreme oluyor. İnceden de bir şıkırtı. Kaputu açıp sesi dinlemeye çalıştım. Daha net duyabilirim düşüncesiyle kapağı açtım.
 6. Erkan C

  Motordan Gelen Takırtı

  VID_20181104_153316.mp4 İlk video motor soğukken ilk çalıştırmada çekildi, ikinci video ise motor sıcakken çekildi. Yağ kapağını açtığımda gelen takırtı sesi ne olabilir? Araç 1.5 tdci ps. Aracın gidişinde bir problem hissetmiyorum. Duman atma da yok --4 dakika sonra eklendi-- VID_20181104_153413.mp4
 7. Sızıntı karınca yolu gibiydi. Bir yerden akmış sonra bir yolu takip ederek gitmiş gibi bir hali vardı. Fotosunu çekip atıcam buraya en kısa zamanda. Bu arada araç 1.5 tdci
 8. Geçenlerde aracımı lifte kaldırdıklarında şanzımanın altında yağ sızıntısı gördüm. İnce bir yol şeklinde sızıntı. Şanzımanın arka tarafından (aracın arka tarafına bakan yerden) doğru gelmiş yağ. Fotosunu çekmek aklıma gelmedi. Sebebi ne olabilir? Sıkıntılı bir durum mudur? Son olarak, aracım 2015 garantisi bitti. Şanzımanın ayrıca bir garantisi mi var 4 yıllık?
 9. Erkan C

  Serviste Takılan Hava Filtresi

  Castrol edge 0w30 motor yağı, dot4 fren sıvısı, liqui moly flush engine, hava-yağ-mazot-polen filtresi: 560 lira
 10. Erkan C

  Serviste Takılan Hava Filtresi

  Bedirhan Doğan'ın dediği gibi hava emişini en üst düzeyde tutabilmek için bu boyutlarda bir filtre üretiyorlar. O zaman bakım gelmeden arada açıp kontrol etmek lazım. Çünkü filtre esnediğinde yine emiş kaybı yaşanır. Emişten yamulma işaretleri vardı filtrenin üzerinde. Burgu şeklinde yamulmuş.
 11. Erkan C

  Serviste Takılan Hava Filtresi

  Sorun çözüldü. Filtreyi takarken önce boru girişini takıyoruz. Sonra diğer tarafındaki girintili kısmı takarken bir elimizle de filtre kutusunu esnetiyoruz. Biraz uğraştırıyor. Serviste takılan markasız filtreyi de muhtemelen böyle taktılar ama ürün orjinal olmadığı için zamanla emiş gücünden dolayı filtre yamulmuş. Teşekkür ederim yorumlarınız için
 12. Erkan C

  Serviste Takılan Hava Filtresi

  Mantığı bu olabilir mi bilemiyorum ama filtreyi ne hale soktuğu ortada. Plastik kutunun bir miktar esneme payı var. O esneme payından daha uzun filtre. ustayla çok uğraştık
 13. Erkan C

  Serviste Takılan Hava Filtresi

  Erol otodan aldığım filtre de resimde görüldüğü gibi orjinal. Acaba hangi modelin filtresi bu? Boyutlarının uymamasının sebebi ne olabilir? Yıllarca hatalı üretim yapmış olamazlar heralde.
 14. Erkan C

  Serviste Takılan Hava Filtresi

  Hayır belirtmediler. Ben bu servislerden iyice soğudum. Hatırlarsanız size volanla ilgili soru sormuştum. Volanı değiştirdiler ama araçta hissedilir bir değişim olmadı. Acaba değiştirdik deyip değiştirmemiş olabilirler mi diye özelden sormuştum. Bu filtre 1.6'lara takılan filtre mi acaba? Hayır hem markasız takıyosun hem de uygun ölçülerde olmayanı takıyorsun. Bence bunlar 1.6 tdci'ler için çokça aldılar filtreleri sonra 1.5 lere de presleyip taktılar.
 15. Erkan C

  Serviste Takılan Hava Filtresi

  Bu filtrenin o kutuya girmesi için ezilmesi lazım. Başka türlü oturmuyor. Ustanın taktığı yan sanayi filtre hiç zorlanmadan yerleşti. Yan sanayinin boyu daha kısaydı orjinalinden. 1.5 ps ler için uygun şartnamede 0w30 yağ bulamıyoruz. Acaba filtre içinde aynı durum mu söz konusu? 1.5 ps lee üvey evlat gibi oldu ülkemizde. Fordun markasını kirleten bu servislerin de kulaklarının çekilmesi lazım

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.