Jump to content

Erkan C

Üye
 • Toplam İleti

  78
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

10 Poor

Erkan C Hakkında

 • Yaş 36
 • Derece
  Ambiante

Profil Bilgileri

 • Yaş 36
 • Şehir:
  Sakarya
 • Arabam:
  Focus 1.5 Tdci Titanium
 • Meslek:
  Öğretmen
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

402 profil görüntüleme
 1. Erkan C

  Araçtan Gelen Garip Ses

  2 haftadır rolantide bir ses peydah oldu. Kafamı sağa doğru yaklaştırıyorum ses sola kayıyor, sola doğru yaklaştırıyorum ses sağa kayıyor. Sanki tam göbekten geliyormuş gibi. Kaputu açıyorum ses falan yok. Deviri 1250'ye kadar çıkardığımda ses daha çok artıyor, üst devirlerde ise ses kesiliyor. Bugün farkettim ki ses gözlük tututucunun ordan geliyor. Daha önce tavan sökülmüştü, takarken düzgün takmamışlar. Elimle bastırdığımda ses kesiliyor. Şimdi orayı sökmenin yollarını arıyorum. Demek istediğim, hiç ummadığınız yerden çıkabilir sesin kaynağı.
 2. Erkan C

  Klimadan Gelen Ses

  Teşekkür ederim.
 3. Erkan C

  Ford Focus 1.5 Tdci şehir içi Yakıt

  Yağ çubuğunu çeken usta bu araçların üstten egzantrikli olduğunu biliyor mu acaba?
 4. Erkan C

  Klimadan Gelen Ses

  Arkadaşlar araç 1.5 tdci 2015. Klima açıkken yapılan 50-60 km'lik bir yolculuktan sonra klimadan patlak hoparlör sesi gibi, frekansı tam tutmamış radyo cızırtısı gibi bir ses geliyor ve bu ses motoru kapattıktan sonra da uzun süre kesilmiyor. Bu cızırtıyı sadece klima açık yapılan yolculukların sonunda yapıyor, başka zamanda yapmıyor.
 5. Erkan C

  1.5 Tdci Düşük Hızda Kararsızlık

  Servise bu kütleme sesini dinletemiyorum. Bu sesin duyulması için aracın uzun süre (10-12) saat beklemesi gerekiyor. Video çektim ama ses videoda duyulmuyor. Yolcu koltuğunda oturan kişi de duymuyor bu sesi. Servise bırakanların sonuçlarını merakla bekliyorum.
 6. Erkan C

  1.5 Tdci Düşük Hızda Kararsızlık

  Özellikle soğuk havalarda birkaç dakika rolantide çalıştırmadan hareket etmem. Sıcak havalarda da 30 saniye 1 dakika arası mutlaka çalıştırırım. Yine de kütleme her seferinde oluyor. Geçenlerde şöyle bir şey farkettim. İlk çalıştırmadan sonra çok hızlı bir şekilde vitesi P'den D'ye alırsam bu kütleme belli belirsiz bir hale geliyor. Bir de şunu farkettim, ilk çalıştırmada P'den R'ye alırsam hiç sarsıntı veya kütleme olmuyor. R konumu ile D konumunun şanzımandaki etki farkını düşünürsek belki sıkıntının kaynağı da ortaya çıkar.
 7. Erkan C

  1.5 Tdci Düşük Hızda Kararsızlık

  En son volan değişmişti 2 ay önce. Yazılım da en son 4-5 ay önce atılmıştı. Bende de tam tersi bu ileri atmalar yazılımdan sonra ortaya çıktı. Süratli giderken sert fren yaptığımda ve tam durmaya yaklaştığımda frenden ayağımı çektiğimde ileri atıyor. Başka türlü denk gelmiyorum bu ileri atmalara. Şimdi bunun için servise gitsem eminim derdimi anlatamam. Bence bu araçta gaza ve frene kararlı basmak gerekiyor. Hafif hafif gaza dokunayım, frene basıyım ama dursam mı durmasam mı tam karar veremeyim derseniz tuhaf şeyler oluyor şanzımanda. P'den D'ye alırkenki kütlemenin şanzımana yük binmesiyle ilgisi olduğunu sanmıyorum. Bulunduğum yer dümdüz hiç yokuş yok. Buna rağmen park ederken önce N'ye alırım el frenini çekerim ayağımı frenden çekip yükü el frenine veririm sonra P'ye alırım. Buna hep dikkat etmeme rağmen yine de o kütlemeyi duyuyorum. Gün içinde başka zamanlarda defalarca çalıştırsam da bu kütleme olmuyor. Sadece uzun süreli beklemelerden sonra yapıyor. Bir de soğuk havalarda kütlemenin şiddeti daha çok artıyor.
 8. Erkan C

  1.5 Tdci Düşük Hızda Kararsızlık

  Sabahları ilk çalıştırmada vitesi P'den D'ye alırken bir kütleme geliyor. "Normaldir, sıfır araçlarda bile bu ses vardır" demişlerdi serviste. Ses geliyor dediğim ordaki kütlemeye benzer bir kütleme.
 9. Erkan C

  1.5 Tdci Düşük Hızda Kararsızlık

  Aracım 2015 1.5 tdci pws. Özellikle dur kalk trafiklerde frene bastığımda, araç tam durmadan, 5-10km hızla hareket halindeyken frenden ayağımı çeker çekmez gaza hiç dokunmadığım halde araç kendini aniden ileri atıyor ve bu sırada bir kütleme sesi geliyor. Acaba bu şanzımanla ilgili bir sorun mudur? Frene basmadan bu hızlarda giderken gaza basarsam böyle bir durum oluşmuyor.
 10. Erkan C

  Torpido Ve Koltuk Sesi

  Koltuk kumaşının plastikle birleştiği yerden gıcırdama sesi geliyor. Oraya kumaş falan yapıştırmayı düşündüm ama hava sıcaklıkları artınca ses de sanki kesildi. Dışardan belli olmayacak şekilde birleşme yerindeki plastiğe yapıştıracağınız bir halıfleks ya da kumaş parçası sorununuzu çözer diye düşünüyorum.
 11. Erkan C

  Kasko Değer Kaybı

  O zaman ben bu fiyatı kabulleneyim mi? Tahkime gitmeye gerek yok mu?
 12. Erkan C

  Kasko Değer Kaybı

  Aracımda sol ön çamurluk değişti ve sol ön kapı boyandı. Toplamda servis, 2550 liralık fatura kesti ama tramer sorgusunda 2168 lira yazıyor. Bu forumdan aldığım fikirler doğrultusunda hasar değer kaybı için kendim dilekçeyle başvuruda bulundum. Foruma sormasaydım avukata verecektim hemen vekaleti. 200 lira karşılığında ekpertiz raporu hazırlattım. 3450 lira hasar değer kaybı öngörüldü. Sigorta şirketi ise 2960 lira para yatırmış hesabıma. Hasarımız hemen hemen aynı ama değer kaybı neredeyse 3 katı almışsınız. Aracımın özelliklerini yazayım da bir karşılaştırma yapalım. Rayiç bedel: 93000 Model yılı: 2015 Km: 36000 Değişen: Sol ön çamurluk Boyalı: Sol ön kapı Hasar kaydı: 2168 Tahkime başvuruda bulunmalı mıyım? Birkaç kişide daha duymuştum benzer hasarlar. Bana verdikleri değer kaybından daha fazla vermişler.
 13. Erkan C

  Focus 3 Yazılım Güncellemeleri Hakkında

  Etiste, eksantrik dişlisi acil kampanyası var ama servise sorduğumda böyle bir şey aracınızda görünmüyor dediler.
 14. Erkan C

  Djital Klima Sensöründen Ses Geliyor

  Klima açık, uzun yolculuklardan sonra aracı durdurduğunuzda, sanki radyo frekansı tam tutturamayınca gelen cızırtıya benzer bir ses değil mi? Klima sensörü nedir bilmiyorum ama dediğiniz ses, ses sisteminden geliyor olmasın?
 15. Erkan C

  Focus MK3 Tdci Enjektör Sorunu

  Garanti dışına çıkmasın diye opetten alıyorum ama ben de memnun değilim. Eski aracımda da mecbur kalmadıkça opete hiç girmezdim. Nedense itici gelirdi hep. Temmuz ayında opet istasyonundan yakıt alırken yakıt deposunun güvenlik kapağını kırdı pompacı. "Abi bu böyleymiş" falan diye üstünden atmaya çalıştı ama bırakmadım tabi. Opet müşteri hizmetlerini 2 ay boyunca rahatsız ettim. Her şey belli işte. Yakıtımı hep opet istasyonlarından aldığımı opet de görüyor. Parçanın fiyatı işçilik dahil 150 lira demişlerdi serviste. Adamlar 150 liranın üstüne yattı. Bu kadar da ucuz bir şirket. Shell her zaman kalite algısını korumuştur bende.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.