Jump to content

Yeni Koronavirüs Hastalığı Sıkça Sorulan Sorular ve Cevaplar

Sizi ve çevrenizi Koronavirüs riskinden koruyacak 14 Kural (video)

'Yola Focusla'tıkla yazmaya başla

Fotoğraf yarışması için tıklayınız (Mart 2020)

Erkan C

Member
 • Content Count

  122
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19 Poor

About Erkan C

 • Rank
  Ambiante

Profile Details

 • Location:
  Sakarya
 • Car:
  Focus 1.5 Tdci Titanium
 • Job:
  Öğretmen
 • Gender:
  Bay
 • Age 37

Recent Profile Visitors

809 profile views
 1. Benim aracımda da turbonun giriş kısmında yağlanma var. Yağ tuzağı yapanlar olmuş bunun için. Videoları mevcut internette. Ama bunun bir sorun olmadığını çalışma sisteminin bu şekilde olduğunu söylemişti yetkili servis
 2. Soğuk havalarda benim araç da fan açıyor bazen. Dpf temizliğine işaret ettiğini bilmiyordum
 3. Ucunda, ortasında küçük bir delik olan plastik kapak var.
 4. Temizlik sonrası sürülen parlatıcı, slikon sprey gibi ürünler sebep oluyor olabilir. Ben parlatıcı vb. maddeler kullanmıyorum. Aracım 2015 1.5 titanium. Bahsettiğiniz türde bir yapışkan yüzey yok.
 5. Konuyu tekrar ben hortlatayım Forumda birkaç konuda gözüme çarpan bir şikayetti P konumundan D konumuna alırken gelen kütleme sesi. Bugün balataları değiştirdiğimde hidrolik yağını da değiştirdim. Yağ değişiminden sonra P konumundan D konumuna aldığımdaki kütleme sesinin kaybolduğunu farkettim. Belki yardımcı olur diye paylaşma ihtiyacı duydum.
 6. Aracımın balatalarını değiştirmem gerekiyor. Bu arada hidrolik yağını da yenilemek istiyorum. Aracım 2015 1.5 tdci. WSS-M6C65-A2 şartnamesini istiyor. Fordun istediği dot 4 lv high performance hidrolik yağını bulamıyorum. Farklı türde bir yağ kullansam sıkıntı olur mu?
 7. Şanzıman yağının seviyesini mi? Motor yağıyla bir ilgisi yok sanırım oranın. Şanzıman yağı seviyesi kontrol edilebiliyor mu?
 8. Değerli forum sakinleri, aracımın yağ bakımını yaptırırken farkettiğim bir yağ sızıntısı. Sanırım volanın olduğu kısımdan. Yağı sildim. Bir süre sonra tekrar kontrol edeceğim. Sebebi ne olabilir? Sorun mudur? Önemsemeli miyim?
 9. Bölünmüş yollarda 120 hız sabitleyici ile giderim sürekli. Çok defa hızımı hiç değiştirmeden radarın yanından geçmişliğim vardır ama hiç ceza gelmedi. Aracım 1.5 tdci
 10. Volant değiştiğinde şanzıman yağının da değişmesi mi gerekiyormuş? Benim araçta volant değiştirmişlerdi sabah sarsıntılı ve düzensiz devirli çalışma sebebiyle ama şanzıman yağı değiştirmediler.
 11. Dediğiniz ses böyle bir ses sanırım. Bunun maliyeti ne olur? Direksiyon kutusu tamiratının riskleri var mıdır? Bir de Ankara civarında kutu tamiratı için usta tavsiyesi verebilir misiniz? Teşekkür ederim VID_20190605_131356.mp4
 12. Ankara, çorum, karabük civarında tavsiye edebileceğiniz ön takım ustası var mı? Lokurtuya yakın bir ses mevcut. Kasislerden geçerken sanki ön takımda bir şeyler boştaymış da langur lungur gidiyormuş araba gibi bir his veriyor. Langur lungurdan kastımı anlamışsınızdır umarım. Tarif edecek bir kelime bulamadım ?
 13. Kapağın üst tarafı boşta. Biraz esnetip belki sökmeye bile gerek kalmadan erişim sağlanabilir cızırdayan parçaya. Sökmek için uğraşmadım ama tırnak kırmak da sorun yaratabilir. Dediğim gibi serviste 10 dakikada hallettiler

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.