Jump to content

Furkan Çiçek

Üye
 • Toplam İleti

  161
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

86 Normal

Furkan Çiçek Hakkında

 • Yaş 30
 • Derece
  Trend

Profil Bilgileri

 • Yaş 30
 • Şehir:
  Sivas
 • Arabam:
  13 Focus 1.6TDCI Style HB
 • Meslek:
  Bilgisayar
 • Cinsiyet:
  Bay

İletişim Yolları

 • Yaş 30
 • Website URL
  http://www.3kare.com.tr

Güncel Profil Ziyaretleri

1.190 profil görüntüleme
 1. Furkan Çiçek

  Pedal Commander Vb. ürünlerin Test Yöntemi Hk.

  O zaman benim test kriterlerim de bir sorun yok yani? Tek işi basma işini artırıyorsa ortada minyatür bir hadron çarpıştırıcısı yok yani Araçların kendi içerisindeki yazılımlar Open Source olmadığı için ne yazık ki en ufak bir fikrim yok. Bilmediğim bir konuda kesin yargıya varmak istemiyorum ama yapım gereği bu sorunun cevabını veremezsem rahat edemem. Araç pedalları nasıl sinyaller gönderiyor acaba? Bu işin asıl cevabı bence burada yatıyor. Pedal'dan beyine düzenli bir komut dizisi mi yoksa sadece bir voltaj değeri ile mi? Ozan kardeşim bu sorunun cevabının sende olduğunu düşünüyorum.
 2. Herkese merhaba, Bir türlü bana mantıklı gelmeyen şu pedal commander, sprint booster vb. aletler hakkında Youtube'da "otomobilin mesut abisi" diye kanalı olan Mesut abimiz 2 tane video yükledi. Yorumlarda aklıma takılanları sormakla beraber ikna olmadım. Bu arada. 2. el alarak bizzat tecrübe ettim. Püf nokta şu ki, diyorlar ki "Gecikme" yok oluyor.. İyi kötü Fizik merakı olan biri olarak yorumumu direk kopyalıyorum; Mesut abi ve diğer arkadaşlar, lütfen aklımda ki soruyu gidermeme yardımcı olun. Kesinlikle mekanik yada teknik bir şey değil. İki videodan beri hep bir "gecikme" lafı geçiyor. Türkçe'den bildiğim kadarı ile, gecikme bir eylemin olması gereken sürenin beklenenden daha geç gerçekleşmesidir. Bu alet gecikmeyi düşürüyorsa, benim aracım 6 ileriyse, 0-100 diyene kadar en az 4 vites atarken bu gecikme yok olacakken, 0-100 km arası neden sabit duruyor? Bu gecikme dediğiniz olayın Uzayzaman dışında bir şey midir? Mesut abimiz kendince bir cevap vermiş, sen kaç kere denedin diye. Tabi bilmiyo son ford bükücü olduğumu İlk günden beri diyorum ki, bu alet sadece %10 gaza basıyorsak %40 basmışız gibi sinyal gönderiyor. (Rakam atmasyon) Az evel aklıma acaip bir test yöntemi geldi. Carbon Clean yapan ustaya götürdüğümde gaz pedalının üstüne bir alet koyuyor deviri sabitliyor. Diyorum ki, eğer bu alet gecikmeyi yok ediyorsa devredeyken ve devre dışıyken aynı baskıda aynı anlık yakıt verisi ve devir saati göstermesi lazım. Eğer yükseliyorsa veriler, milleti bir güzel yiyorlar. Yoruma da bunu yazdım. En yakın zamanda da yorumlarınıza göre video çekeceğim. Ama sizce bu yöntem ne kadar mantıklıdır? Ya da atladığım bir nokta var mıdır. ? Değerli fikirlerinizi ve yorumlarınızı cidden çok merak ediyorum. Not: Mevcut başlıkların altına yazmadım, çünkü bu alet işe yarıyor mu yaramıyor mu konuları hep. Ben sadece test yöntemi üzerine sorduğum için yeni başlık açmak istedim.
 3. Furkan Çiçek

  Focus 3.5 1,5 Tdcı Otomatik 45000 Bakımı

  Ekim 2017'de ki 7. mesajdaki faturayı görünce ilk tepkim; Türk milletinin zeki olduğuna falan inanmıyorum.. İddia ediyorum servise "kandırılarak" verdiğiniz fazla para ile 100.000 KM'ye ulaşınca sıfır turbo alır takarsınız.. Yazık günah ya.. Edit: Harf hatası.
 4. Furkan Çiçek

  Yeni Focus Mk4 Euroncap’ı 5 Yıldızla Geçti (2018 Ford Focus)

  Yine içim bir sürü cız etti.
 5. Furkan Çiçek

  Yağ Değişim öncesi Motor iç Temizliği Hk.

  Anladığım kadarı ile olsa da olur olmasa da olur bir uygulama.. Her yağ değişiminde yağı boşaltınca 1 litre temiz yağ döküp onuda boşaltıyorduk ama hiç çalıştırmadan. Aklımda soru işareti kalmaması adına bu sefer bir würth alıp söylediğiniz gibi uygulayayım. İçimden bir ses aracın egr/ktr vb tüm sistemlerinin temizlik zamanı geldi diyor. En azından youtube'a girince tüm önerilen videolar bunlardan ibaret
 6. Furkan Çiçek

  Yağ Değişim öncesi Motor iç Temizliği Hk.

  Merhabalar, Aracıma bu güne kadar hiç yağ değişimi öncesi temizlik katısı yaptırmadım. Artık KM'si 195.000 olduğu için bir temizlik şart diye düşündüm. Youtube'da mazot / yağ karışımı gibi şeyler yapanlar görsem de bana pek zekice gelmedi. Liqui Moly Engine Flush veya Würth Motor iç Temizleyici gibi ürünleri alıp yağ değişmeden önce yağa katıp 10 dk rölanti çalışması sonra yağı değişiyorlar. Karterde ki ve iç taraflardaki kalıntıları falan temizlediğini iddia ediyorlar. En iyi temizleme için önereceğiniz marka ve yöntemleri öğrenmeye ihtiyacım var. Muhtemelen bu hafta sonu yağı değiştireceğim. Bir de, alt takımcı şanzıman yağına dokunmayalım dese de, arabadaki tüm yağları ve sıvıları değiştirmek istiyorum bu bakımda.. "Manuelde Şanzıman yağına dokunmayın" lafı bana şehir efsanesi olarak geliyor.. Doğru mudur?
 7. Furkan Çiçek

  Focus MK3 Tdci Enjektör Sorunu

  Ya hocalar! Susayım susayım dedim de.. Çatladım yahu yazılanları okurken.. Güzel abim yıllarca yetkili servise bakım yaptırmış, garantisi bitmesine rağmen halen servis bakımı yaptırıyormuş. Yahu nerede sizin içinizdeki Tyler Durden hissi? 2013'de Sıfır Focus aldım. Satıcı bayi dedi ki, Opet'ten alacaksın, fiş saklayacaksın o zaman enjektörlerin garantiye girer. Motor yağına da aynısını söylediler.. Ya iyi de, araba mı bana binecek ? Ben mi arabaya ? (Ki bunu duyduğumda Opet'ten asla yakıt almama kararı aldım) 195 Bin Km yol yaptım, ortalama 12 Bin litre mazot tükettim. İnanın 100 Litre bile Opetten almamışımdır. Ya Shell'den aldım ya Total'den aldım.. Yağıma gelince, 10 Binde bir Castrol yağ ile değiştirdim. Sonuç mu? Servise bayılmadığım para ile gider enjektörümü turbomu yenilerim.. Tabi, 15 bin Km'yi beklemediğim için 200K'da halen turbom ve enjektörüm sağlam. Zamanında sorun var zannederken, saçma sapan yerlerden kaynaklanıyormuş. Velhasılı bir ürün alacağım ve bana aynı şirket grubuna bağlı akaryakıt markasını zorlayacaklar? Yapmayın yahu! Yazıktır günahtır. Kafanıza vursalar ekmeği ağzınızdan alacaklar desene.. Bir de şu servis yazışmaları, beklentiler falan.. Hani şu facebook'da paylaştığınız Ortadoğu katliamları resimleri var ya! İşte, o topraklarda ki petrol yüzünden o katliamları yapanların kapital uzantıları bunlar.. Yani bunlardan ne iyi niyet beklenir, ne de kazanç odağı dışında tüketici memnuniyeti.. Aracı aldığımda, ilk serviste yağını 30 Bin'de değiştirdim. Sonra 50 Bin'de.. En son da sanırım 80 küsürdü heralde.. (Arada 10'bin de sürekli yağı kendimiz değiştik.) Onları da, sırf o esnada garantiden onarımlar yapılırken gönülleri hoş olsun diye.. 200 Bin Km'de en az 7 bin tl cebimde kalmış. Yapmayın abiler valla üzüyorsunuz beni. Edit: Ayrıca, enjektör sürekli yüksek basınçta çalışan bir alet. Zamana bağlı olarak fiziksel her şey aşınır. Yani, sırf yıllarca aynı markadan yakıt aldık diye o markaya yüklemeye çalışmak mantıksız geldi bana.
 8. Furkan Çiçek

  Direksiyon Hafif Eğik Duruyor

  Benim direksiyonun üstündeki tozu silince farkettim 1-2 mm sola doğru kayık Tablalar presslenmişti belki metalde esneme olmuştur diye pek şey yapmadım. Ama titreme falan son limitlerde bile yapmıyo
 9. Furkan Çiçek

  Vites Geçişlerde Ve Gaza Basınca çıkan Ses Hk.

  O kadarını tam bilmiyorum da, tekerleğin arkasında ki akslar söküldü. Aksların boyu 30 cm falandı. Bildiğim kadarı ile şanzıman yağı değişmedi. O akan yağ şanzımanın yağımıydı acaba? İnternetten aks resimlerine baktımda, sanırım aksın ortasından sökülmüş.
 10. Furkan Çiçek

  Vites Geçişlerde Ve Gaza Basınca çıkan Ses Hk.

  Merhaba, Vites geçişlerinde ve gazdan ayağımı çekip geri gaza basınca bir vuruntu sesi vardı. Forumda daha önce bahsetmiştim ve aks ile ilgili olabileceği konusunda cevaplar almıştım. Bu konuyu hem bir geri bildirim olsun diye (malum google var) hem de aklıma takılan bir kaç bir şey oldu diye açıyorum. Öncelikle şanzuman takozu değişti. Ama 90 TL'lir bir para ödedim parçaya. V şeklinde bir şeydi. Daha sonra bir tane Z rot değiştik. Ustam tablaları değiştirmeye gerek yok presslerim ben onları kurtarırım dedi. Ayrıca aksları söktü, sağ ön aksta biraz boşluk vardı. O ara tabiri caizse akslardan sümük gibi bir şey aktı. Resmen sarı yeşil karışımı ve sümük kıvamında bir sıvı. Dedi ki yağ bu hale gelmiş. Uç tarafında ki bilyeleri söktü ve özel bir gres yağı ile komple aksları yağladı ve gitti özel bir kelepçe aldı. Sanırım taylap vardı daha önce. Ford yetkili servisinde aksların değişmesi gerektiğini söylemişti ustalar (yüzeysel bakıp) Nihayet fordun rezil sıyrılan orjinal bijonlarıda komple değiştirdim. Açıkçası düzelmesini hiç beklemiyordum, ama resmen tüm sorunlar düzeldi. Bendeki vuruntu sesi tee 50 Bin Km civarında başlamıştı ki, o ses bile gitti. Akslarında cenavar gibi maşallah dedi ustam.. Epey bir götürürmüş. Toplamda 500 TL gibi cuzzi bir rakam ödedim. Servise göre binlerce TL harcamam gerekiyordu. Aklıma takılan ise, bu akslar açılıp yağlanarak boşluğu alınabilecek bir malzememi ? Ayrıca bilyelerin içinde uzun uzun pimler vardı, hepsini çıkardı yağladı falan. O içinden akan sümük gibi sıvı normalmiydi? resmen 2-3 bardak akan sıvının yerine konulan gres yağ uzun vadeli bir çözüm mü? Gibi gibi sorunlar var aklımda. * Son olarak da şanzuman takozu sağlam diyen Ford teknisyeni ısrarım üzerine sinirli bir şekilde test etmek için arabamı servisin duvarına vurması olayını "tekrardan" hatırlayıp o teknisyene hürmetlerimi "tekrardan" sunuyorum :)) Ford Focus mk3 2012 vites geçişlerinde çıkan vuruntu sesi, gazdan ayağı çekip geri gaza basınca çıkan ses gibi sorunlar yaşayan arkadaşlar için yukarıdaki verdiğim bilgiler bir ön bilgi olur umarım Ayrıca araç 188 bin Km'de artık şanzuman yağını castrol syntrans multivehicle 75w-90 yağ ile değiştirsem mi? Vites geçişlerinde yukarıdaki bahsettiklerimin dışında bir sertlik yaşıyorum zira.
 11. Furkan Çiçek

  1.ve 2 Vites Geçişlerinde Tırnaklama Olması

  Geri bildirim için teşekkürler. Peki şimdi ben internetten sipariş edeceğim de kaç adet gerekiyor 1 Litre yeterli mi?
 12. Furkan Çiçek

  Yakalayabildiğimiz Oto Km'leri

  Yalnız dikkatimi çekti, hep sabitleyici kullanıyorum Acaba şehir içi trafikte bile benim gibi sürekli sabitleyici kullanan kaç kişi var
 13. Furkan Çiçek

  Focus 3 Android Multimedia Hız Göstergesi Uygulaması

  Focus 3 için Otomatik parkı iptal etmeyen Android çıktı mı?
 14. Furkan Çiçek

  Focus 3 Ip Neon Led İç Aydınlatma Uygulama

  Resimlere bakarken bir an içim buruktu.. Orta okul yıllarıma kadar indim.. Winamp vardı, grafik eq ile visual effect penceresi vardı, orada ki neon efektli opsiyona benzemiş. Ne çabuk geçti yıllar. mIRC'in unutulduğu dünya da Winamp unutulmuş çok mu
 15. Furkan Çiçek

  Sensör Tesisatı Ve Sensör Gözü Hk.

  Tuncay bey saolsun kodları ile birlikte gönderdi. Bilgiye ihtiyacı olabilecekler için; Sis farlı ön sensör tesisat kablosu Parça No.: BV6T-15K867-AAF Focus 3 Ön Sensör gözü, Sağdan ikinci Parça No.: AM5T-15K870-BB57VT Siteyi favlara ekledim, lazım olabilecek bilgiler var. Teşekkür ederim. Sivas'ta Ford yetkili servisi kapandığı için sanayiye götürmem lazımdı. Bir kaç kötü tecrübem olduğu için, ilçede keşfettiğim bir kaportacıya götürdüm. Patron mutlu son istiyor da ki gibi bir adam. Kafadan sıyrık olması dışında işinin ehli. Küçük kaza olduğu için exper gelmedi. Merkezden ilçeye götürmeden önce ayak üstü baktı. Exper benim de arkadaşım zaten. Bana telefon açtı parça kodlarını ve fiyatlarını gönder, tramer belli olsun hemen parçaları isteyelim dedi.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.