Jump to content

'Yola Focusla'tıkla yazmaya başla

Fotoğraf yarışması için tıklayınız

Furkan Çiçek

Üye
 • Toplam İleti

  117
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

65 Normal

Furkan Çiçek Hakkında

 • Yaş 29
 • Derece
  Ambiante

Profil Bilgileri

 • Yaş 29
 • Şehir:
  Sivas
 • Arabam:
  13 Focus 1.6TDCI Style HB
 • Meslek:
  Bilgisayar
 • Cinsiyet:
  Bay

İletişim Yolları

 • Yaş 29
 • Website URL
  http://www.3kare.com.tr

Güncel Profil Ziyaretleri

935 profil görüntüleme
 1. Telekomünikasyon yönümüzden dolayı bir çok dolandırıcılığa denk gelmiş ve hatta bilmeden de olsa bir çok çağrı merkezine ses hattı sağlamış biri olarak diyebilirim ki; Bu işin çoğu zaman çözümü, mağdur kişinin hapse girmesiyle sonuçlanır. Çok net.. Darp, cinayet vs... Bu arada, bu şirketlerin bir çoğu doğunun en ücra köşesinden seçilmiş muhtemelen örgüt elemanlarının üzerine açılmış şirketler. Doğru düzgün Türkçe bile konuşmayı bilmeyen vatandaşın cebine 3 kuruş para koyup ya da dağdan çağrılıp şirket açtırıp geri gönderilmiş örgüt elemanları şirketlerin yasal sahipleri... Hadi gel de bul... Genel de, yeni yetme çağrı merkezi dolandırıcıları vurgun yapıp kaçma peşinde oluyor da, aralarında vurulanları da biliyorum. Diyorum ya mağdur sonunda hapse gidiyor. Tabi ulaşabilirse. Size yöntemleri anlatsam burada şaşırır kalırsınız. Ne yazık ki çağrı merkezlerine CRM, Firewall ve Voip hat satış ve sonrası desteği veriyorsanız bu tür örneklerle bir çok kere karşılaşıyorsunuz.
 2. Yeni Focus Sedan Almak Istiyorum (Hiç Bilgim Yok)

  Uğur bey, 3 sayfa boyunca buradaki tüm arkadaşlar size 1.0 Ecoboost ile 1.6 normal motoru güç olarak karşılaştırmayın demişler. Siz yukarıda ki listenizde, kafa kafaya aynı demişsiniz.. Anlaşılan Dizel'e ücreti yüzünden sıcak bakmıyorsunuz. Eğer, hızlı ivmelenme ve sport bir sürüş keyfi aramıyorsanız çok fazla, 1.6 almanızı öneririm.. 1 Litrelik motora turbo ile yüksek basınçlar ile yük bindirmek, "Fıstık benim olacak, çıkacam üstüne vurcam kırbacı vurcam kırbacı" demek gibi birşey.. Forumda ki arkadaşların unuttuğu bir şey var, evet 1.0 litre ecoboost size atik bir kullanım sunsa da, 1.3 atmosferik motorlara nazaran daha düşük hacimle daha iyi bir kullanım deneyimi oluşturmak için yapılan bir motordur. Kesinlikle rampalara tam gaz ile çıkmanız için dizayn edilmedi. Takdir edersiniz ki, kullanım alışkanlıklarınıza göre motor bakarsınız. Dizel mi, Benzinli mi? Benzinliyle Turbolu mu yoksa klasik mi. Sonrasın da Litresini seçersiniz. Öncelikle siz nasıl bir deneyim istiyorsunuz ve sürüş şekliniz ne olacak. Onu belirlemelisiniz. İlk arabanız olacaksa, atmosferik motorda size gayet hızlı gelecek ama zamanla hayal kırıklılığı yaşayabilirsiniz. Bu arada, LPG düşünüyorsanız bütçenizi zorlayın ya da daha düşük (2013,2014 vs.) modelli bir dizel alın. Demişsiniz ki, konfor önemli. Ses olmayacak.. Eğer konfora düşkünseniz, her an patlayabilecek ve ilerde kmsi artınca sizi sürekli sanayilerde gezdirecek bir motor üstünde yol alamazsınız. ****(Okuyan herkesin dikkatini çekmek istiyorum; biz avrupa gibi 200 bin deyince geri dönüşüme göndermiyoruz araçları, hurda olana kadar biniyoruz. LPG takılan araçlar ilerde ne olacak? gidip eski model opellerle dolu sanayiyi bir gezin, lpg ye bağlı onlarca arıza çıkıyor. Diyoruz ki, ya ben ilerde satacağım bu aracı! şimdilik iyi çalışıyor. Hani biz Müslümanların bir lafı vardır ; Mal sahibi mülk sahibi, hani bunun ilk sahibi?) LPG kullanımı demek, erken hurdalığa giden araç, her an sizi yolda bırakabilecek bir araç, dışarda sanayi de ki ustalar ile ömür tüketmek vs.. diye sıralanır gider.. Dip gaz, ecoboost sürecekseniz gidin 1.6 klasik motor alın. En azından, iki gün sonra binlerce tl para ödemek zorunda kalmazsınız. 1.0 motor asla performans için değildir, sadece az yaksın, emisyon az olsun sakin süreyim ama bana 1.6 klasik motoru aratmasın gibi mantıklar için vardır. (Yanan motorlar, patlayan hortumlar vb.) 1.6 eco piyasada ikinci el çok varmıdır, kaç paradır bilmem. Ben dizelciyim, pek fiyatlarını araştırmadım. Diyorsanız ki, normal süreceğim. Araç rampada hız kaybetmese bile akıllı bir otomatik şanzuman gibi davranıp vites düşüreceğim 1.0 eco alabilirsiniz.
 3. Öğrenilmiş Pilot(Ön) Enjeksiyon Püskürtme Değeri Sıfırlama

  Dyno da olur mu acaba? Sonuçta hiç yük yok --1 dakika sonra eklendi-- Başlığı okuyunca dayanamadım gittim az evel ForScanı bağladım. Bende sadece tek bir enjektörde sorun çıktı, yalnız onda da Kod: P02CE - Silindir 2 Yakıt Enjektörn Göreli Konum +=renimi Min. Sınırda Diye bir kod aldım. Sizin paylaştığınızda remini Max. sınırda yazıyordu.. Her neyse, ben yine de değerleri öğrenimi sıfırlayıp yaklaşık 30 dk boyunca 2500-1500 devir yaptım. Yalnız son 6-7 dakikasında dik rampa inişlerinde frenle 1500 devire indirmek zorunda kaldım 6-7 kere. Kalibrasyonu bozacak birşeymidir? Ayrıca, hata kodlarını silemedim. 7 rakamını gösterdiğiniz resimde 3. sekmede nereye gireceğimi bilmediğim için hata kodlarını silmeden bu işlemleri yaptım, haliyle evin önüne geldiğimde yine aynı şekilde elm ile bağlanınca Silindir 2 yakıt enjektörü hatası aldım. Dediğiniz gibi öğrenimi sıfırlayınca araba çok enteresan tepkiler ile çalıştı hele ilk hızlanamsında resmen gaz yemedi. Merak ettiğim şey, bu işlemi 30 dk yaptıktan sonra kontak kapatıp açmam gerekiyormuydu? Zira, ben tepkilerini ölçmek için hiç stop etmeden geri dönüp 220 km ye kadar hızlandırdım arabayı. Enteresan bir şekilde 2. vites de ki tak sesi gitti. Yokuş yukarı çıkarken enjektörlerin yoğun sesi düz yolda da bazen geliyordu o tamamen gitti ve hafif rampa çıkarken bile eskisi gibi yoğun ses gelmiyor. Kısaca işe yaradı sanırım. Ama yukarıdaki soruma cevap verebilirseniz sevinirim, içime bir kurt düştü zira.
 4. Focus 115Hp Chiptunnig Tecrübelerim

  Ben bu konuyu pek anlayamıyorum. Daha önce başkalarından da duymama rağmen, rampa aşağı 230 u ibre de ben nasıl görüyorum. Ne chip var ne bişey. Ama eskisi gibi düz ya da çok hafif yukarı eğimli yerde 210 lara çıkamıyorum
 5. Su Fıskiye Moturu Hk.

  Arkadaşlar merhaba, Çok nadir de olsa bazen benim fıskiye moturu çalışmıyor, sonra düzeliyordu. Bir süredir çalışmayınca bu gün arkadaşımın aracının yağını değiştirmeye gittiğimiz yere sorunu söyledim, bakarız abi dediler. Bir süreliğine oradan ayrıldık. Sonra ulan dedim bunlar kendi başlarına birşeyler yapmasın, hemen döndüm ki tekerleği çevirip çamurluğu katlayıp kabloları kesmişler. Aynı boyutta olmayan bir motoru takmışlar, soket yerleri uymadığı için kesip biçmişler. Hasbinallah diyip, sesimi çıkarmadım. Her neyse, arada benim arka silecek tıkanıyordu kendiliğinden açılıyordu. Çırak test için kabine geçti bir baktım motorun üstünden su fışkırıyor. Neyse, uğraştı etti arkadan su gelmeyince tıkanıyordu arada o dedim aynen dedi tıkanmış. Ona sonra bakarız dedi, hortumları bağladı. Bu arada hortumların ucunu falan kesti. Bildiğin çakmakla ısıtıp hortumları hiç bir sıkıştırma olmaksızın su moturuna taktı. Berbat bir elektrik işçiliği ile de kestiği kabloları sardı. Sorun şu ki, ayrılınca bir farkettim sileceği cama doğru yitince de ön cama su geliyor çekince de ön cama su geliyor. Acaba eleman arka tarafa su göndermek istediğin de tıkalı olunca mı hortum su kaçırdı? Bu da ikisini öne mi bağladı? Öyleyse önceden tıkanınca damla damla çıkyıor sonra düzeliyordu. Hiç aşağıdan su kaçırmadı. Orjinal su fıskiyesinde su hortumları soket li mi yoksa kara düzen kelepçesiz ittirerek mi takıldı? Eğer orjinalinde kelepçe varsa, tesisat hortumu ve orjinal elektrik tesisat kabloları ile orjinal focus fıskiyesi sipariş edip faturasını o elemana ciddi ciddi yedireceğim. Ama önce size sormak istedim. İnternette parça arattım, fıskiye üzerinde ne bir kelepçe şeysi ne de ona benzer bir şey vardı.
 6. Motordan Gelen Ses

  O ses ilk çıktığında noluyor lan demiştim. Zamanla azaldı, tekrar geldi derken alıştım. Yaklaşık 20-30 bin km boyunca o ses devam etti. Şu anda halen var mı yok mu bilmiyorum, ama ustalar o zaman sorun yok demişlerdi.
 7. Ecoboost Motorun Hararetten Yanması

  Öncelikle büyük geçmiş olsun, yalnız Ford masraf etmez. Şu durumda bile kar etmişlerdir. Kapitalizmin gözüdür Ford Hep derim, keşke Focus WV'ye ait bir model olsaydı. Yasin bey, ayrıca keşke bu yaşadıklarınızdan sonra "Şimdi 2 yıl parça garantisi verecekler" cümlesini asla kurmamanız gerektiğini anlasaydınız. Allah göstermesin ama, temin ettiğiniz parçalar genellikle başka problemlere bağlı arızalanan parçalar. Yani düz mantık garantiyle bir işiniz yok. Faturayı sonradan inceledim, Ford bu operasyonda kar oranını düşürmüş, tatlı da para kazanmış. Şöyle bir şey söyleyeyim, Aracı sıfır alıp bakımını etkili serviste yaptırmak ; Kaliteli Yağ ve Parça, Daha sık yapılan bir bakım ve cepte kalan bir ton para yapıyor. En azından 55 bin Km'de servisin ne olduğunu anladıktan sonra Servise alt takım garanti işleri dışı hiç girmedim. 18 bin tl dedikleri sandık motoru sanırım 10-11 bin tl ye temin edebilirsiniz. Bu şarlatanlara para kazandıracağıma biraz daha üstüne koyar sıfır motor keyfi yaşardım. Not: Servisçi ve bayi bir abimiz vardı bu formda, en son bu satış rakamları verdiğim de sandık motorun parasını yazmıştı "Oldu canıım o fiyata sandık motor olur mu" tadında.. Tam 10 bin tl ye yakın daha ucuz iki üç tane sıfır motor bulmuştum ve mesaj olarak göndermiştim örnek olsun diye
 8. Focus 3 1.6 Tdci Top Speed ve Yol Performansı

  @Mert ÖZ Yetkili servise araba mı asla bırakmam Kendim aldım, arkadaşım değiştirdi. @Cem Boneval hocam hiç yanlış sözünüze denk gelmedim forumda Bu arada 2009 - 2012 arası Kuga bakıyorum, focus'dan geçtim artık. Açıkçası test etme şansım olmadı. Karakteristikleri yakınmıdır aracın? Edit yapayım, 2. Sayfayı görmemiştim. @Yakup Çağatay Kadranda ki hız tam hız değil biliyorum, GPS'e bakmak lazım ama araba 20-30 bin km arasındayken bir kaç kere 230 A ulaşmıştım. 193 KM yi nasıl geçebildim? Bu 193 km hız sınırı, teorik mi yoksa mekanik mi?
 9. Focus 3 1.6 Tdci Enjektör Hatası

  Kaç o servisten kardeşim, bir daha uğrama. Carbon temizliği sonrası yakıt tüketim artması nedir yahu? İşin daha teknik kısmını bilen abiler, gerekli açıklamayı yaparlar.. Forumda arama yaptıysan bir özet geçeyim; Başarılı bir pompacıya gidip, enjektörlerini temizletip bakımını yaptırıp daha sonra tekrar kodlanması ile normal kullanıma dönebilir. Hatta alltaki 2. postu okumanı tavsiye ederim
 10. Focus 3 1.6 Tdci Top Speed ve Yol Performansı

  @Cem Boneval Abi yolu boş bulduk yaptık bir kere, iftihar edilecek bir şey yok da bir yakıt filtresi ne kadar fark ediyormuş. @BulentGulsahin İstanbul'da yaşamanın bir bedeli var abi, Bu taraflar varken neden oralarda yaşarsınız anlamam hiç @Gürkan Çakıroğlu Epeydir Ankara - İstanbul arası yapmıyorum ramazandan sonra artık ben de atarım o yola kendimi. Bu arada, Ankara - Samsun yolunda Yozgat sapağına girdikten sonra Sivas sınırlarına girince Erzincana kadar yol hem temiz duble hemde pek yoğun olmuyor. Hükümet sürekli yol yaptık diyor nimetlerinden faydalanmayalım mı
 11. Focus 3 1.6 Tdci Top Speed ve Yol Performansı

  Arkadaşlar selam, Aslında bu tarz videolar çekip paylaşmak pek tarzım değildir ama iftara giderken can sıkıntısından bir video yaptım. Asıl mevzu, Epeydir yakıt filtresini değiştirmiyordum. 190'dan sonra tıkanan araba yakıt filtresini değiştirdikten sonra epey değişti. Bu arada, halen enjektörlerimi bakıma sokmadım. Sanırım onu da yaptırsam 220 de sabit tutabileceğim aracı. Bu arada, 200 ve üzeri noktalarda yol rampa aşağı değildi.
 12. Focus Mk3 1.6 Tdci ivmelenme

  Yakıt filtresini en son ne zaman değiştirmişler? Epeyce bir süre unuttuğumdan değiştirmemiştim, değişim sonrası ivmelenme daha iyi olmuştu.
 13. Volant + Baskı Değişim Sonrası Vites Geçişleri

  @Yasin Taşcı El atmışken şanzıman yağını değiştirin dedim, değiştirirsek ses yapmaya başlar dediler ama üzerine ilave yapmışlar. @Murat Kavuk Bu işlem için şanzıman tekrar mı inecek?
 14. Km'de 33 Kuruş Fazla Mı? 1.6 TDCI

  Benim Focus 6 küsür bunu görünce hasetlendim
 15. Volant + Baskı Değişim Sonrası Vites Geçişleri

  @okan ali Abi şöyle izzah edeyim, yaklaşık 150 bin km aracı bu aracın şanzımanda sorun var diyerek kullandım. Aynı senin dediğin gibi kavrama bitti diye ayağımı çekiyordum. İlk zamanlarda gücü ayak parmaklarımın ucuyla verip yukarı doğru ayağımı serbest bırakmaya başladım hiç ses gelmedi. Sanki ayağıma yapışık ve ayağımı yavaşça kaldırıyorum gibi, ama gücü debriyaj veriyor. Bu epeyce yordu beni bir süre, çünkü çok yavaş vites geçişi sağladı. Ama zamanla alıştım ve senin de bahsettiğin sesi hiç çıkarmadan çok seri bir şekilde vites geçirmeye başladım. Bu arada tek değilmişim Eklemeyi unuttum ; mevzu yavaşlık değil de ayak refleksi. Ama buna alışmak için başta çok yavaşça yukardaki dediğimi yapmak gerekiyor. En azından ben o videodan çıkardığım sonuçla bu şekilde 2-3 ayda tamamen alıştım ve şimdi gayet bu yöntem ile hızlıca vites geçirebiliyorum ses silkeleme ya da tok diye vurma hiç bişi olmuyo

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Kurallarını kabul etmiş olursunuz.