Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Vw'den Geniş Kapsamlı Geri Çağırma

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Ümitçim problem falan yok direksiyon kutusunda; bu tip kutular yağsız olarak çalışıyor. Türkiye yollarında ses yapıyor ancak kaymak asfaltta herhangi bir ses yok. Şu an birçok marka da aynı tip direksiyon kutusu kullanıyor zaten.

Öyle diyorsan öyle olsun abi. Ama ben rahatsız oluyorum o seslerden.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Cem Boneval hocam, bu duyuruyu şirket kendisi yapıyor mu, servislerin hemen haberi oluyor mu, resmi bir açıklama içeren link var mı?

VW Almanya web sayfasında dün yayınladı ve hemen ajanslara ve bizim foruma düştü, yani çok taze bilgi.

Servisler gerekli hazırlıkları yapıp davet edeceklerdir diye düşünüyorum.

http://www.volkswagen.de/de/Volkswagen/News.suffix.html/2013~2Fvolkswagen-ruft-tiguan-zurueck.html

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Koskoca forumuz, bu sorunları/rahatsızlıkları yaşayan birçok insanız. Fakat bir araya gelipte ortak bir harekette bulunmuyoruz. En sonunda yolunu yordamını öğrenip ben harekete geçeceğim.

Abi buna benzer bir konu son kez konuşulduğunda, sadece benim hatırladığım 10-15 kişi mail atmaya/imzavermeye hazırdı. Devamı niye gelmemişti hatırlamıyorum.

Matbu bir form hazırlansa herkes sadece adını değiştirerek Otosan'a mail atar diye tahmin ediyorum ki minimum 30-40 kişi oluruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi buna benzer bir konu son kez konuşulduğunda, sadece benim hatırladığım 10-15 kişi mail atmaya/imzavermeye hazırdı. Devamı niye gelmemişti hatırlamıyorum.

Matbu bir form hazırlansa herkes sadece adını değiştirerek Otosan'a mail atar diye tahmin ediyorum ki minimum 30-40 kişi oluruz.

Konuda genelleme yapmak adına tek formda birleşmesi mantıklı olur. En son change.org'dan yapıcam, verecem sosyal medyaya. Akılları duracak :)

Dedimya yolu yordamı nasıldır öğrenmek lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuda genelleme yapmak adına tek formda birleşmesi mantıklı olur. En son change.org'dan yapıcam, verecem sosyal medyaya. Akılları duracak :)

Dedimya yolu yordamı nasıldır öğrenmek lazım.

Bir de bunları forum adı altında yapamayız abi. Forumu sadece destekleyenler listesine koyabiliriz. Ben her halükarda sonuna kadar desteklerim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yalnız bu VW servisleri bu kadar araba çağırmayı beceremez Türkiyede. Bence az satılan Audileri çağırırlar;   VW ve daha alt markaları çağırmazlar, bakıma geldikçe yaparlar.

Diğer mesajda geçtiğini söylediğim ama esasen geçmemiş olan golf7 imdeki ilk kontağı açtığımda radyonun ekranının açılmaması sorunu için cumartesi tüm gün araba serviste kaldı olmadı salı günü gene çağırdılar sabah bıraktım ve akşam veremediler araba 1 gece orada kaldı eve otobüsle gitmek zorunda kaldım. Çarşamba  öğlen verebildiler. "Sorunu anlayamadık. Yeni radyo sipariş edeceğiz  1 hafta-1ay arası gelir, böyle kullanmaya devam et "dediler. 

Şu an rutin bakım veya yolda bırakmayan sorun için en erken 10 güne randevu veriyorlar. Mümkün değil çağırmaya yetişemezler..

H. Cenk Köse tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford Otosan ile bugün görüştüm. Bijon kapakları sorunu iletilmiş, fakat fabrikadan böyle geldiği sürece biz değiştiremiyoruz dedi. Sabit bijon üretme veya takma gibi bir şansımız yok ve garantiden değiştirilmeyecek dedi. Servisler onay yolluyor değiştirmek için fakat takılanlarda aynı olduğundan onay verilmeyecek denildi. Koltuk başlıklarındaki metal zamanla doğası gereği kararıyor ve döşemeye zarar vermediğinden, kullanım açısından problem yaratmadığından garantiden değiştirilyor denildi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yalnız bu VW servisleri bu kadar araba çağırmayı beceremez Türkiyede. Bence az satılan Audileri çağırırlar;   VW ve daha alt markaları çağırmazlar, bakıma geldikçe yaparlar.

Şu an rutin bakım veya yolda bırakmayan sorun için en erken 10 güne randevu veriyorlar. Mümkün değil çağırmaya yetişemezler..

Almanya'da VAG servisinde çalışan bir ustanın arkadaşıma dedikleri:

"Geri çağırma işini biz de basından öğrendik, henüz ne hangi araçların çağrılacağını biliyoruz, ne elimizde değişime yetecek kadar yağ var, ne yeni sigortalar geldi, ne de hangi yakıt borularına izolasyon yapılacağını, hiçbir talimat ulaşmadı.

Wolfsburg'taki patronlara gönülden teşekkür ediyorum. Ayrıca şanzıman sorunlarının yağ değişimi ile giderilebileceğine pek inanmıyorum."

Her yer Türkiye!!!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.