Jump to content

Cihan Buğdaycı

Üye
 • Toplam İleti

  586
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

344 İyi

Cihan Buğdaycı Hakkında

 • Derece
  Style

Profil Detayları

 • Şehir:
  istanbul
 • Arabam:
  15 seat leon fr
 • Meslek:
  ogrenci pilot
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

2.424 profil görüntüleme
 1. Ben bu active’i 1 kere Bağdat caddesinde 1 kerede Kazasker minibüs yolunda gördüm 2-3 ay önce.Gla tarzı ama ondan çok daha şık duruyordu.
 2. Uçaklar iniş ve kalkışta rüzgarı kafadan almak durumundalardır.Rüzgar kuzeyden estiği için güneyden yaklaşma yapıyorlar.
 3. Selamlar, Arabayı alalı bu ay 4 sene oldu ve bu süre zarfında 110.000 km yol yaptım ve uzun dönem kullanıcı olarak bu araba hakkında bilgilendirmek istedim.Yukarıda da karşılaştığım sorunlarda belirtmiştim ancak hepsini bir yerde toplamanın faydası var. Sorunlar ve çözümler: -40.000 km civarlarında akü den kaynaklı yolda kalmıştım.Garantiden değişmişti. -50.000 km civarlarında araba soğutma sıvısı uyarısı vermişti.Garantiden yapılmıştı.(termostat,devirdaim pompası,su hortumlarını ve antifirizi değiştirmişlerdi.) -Son 1 senedir kapılardan ciddi bir trim sesi du
 4. Arayüz tasarımını çok beğendim ben.Türkiye'de 2500 tl opsiyon ile alınabiliyormuş.Fiyat olarak'ta uygun.Ben alırken olsaydı kesin alırdım.?
 5. Hocam araba borusanda işlem gördü.Sol ön çamurluk,sol far,jant,lastik,sol ön aks ve ıvır zıvır bir kaç parça değişti.Ön tamponda boyandı.Biz arabayı bugun satsak hasarsıza göre %10 düşük fiyatla satışa koysak alan kişinin hasar kaydını problem edeceğini düşünmüyorum.Borusan'a bugun merhaba demek için girip 10.000 tl'nin altında çıkan kişi bir elin parmağını geçmez herhalde. --1 dakika sonra eklendi-- Sizin banka hesap bilginizi isterler.Değer kaybı parasını hesabınıza yatırabilmek için.Yeniden iletişime geçip parayı nasıl size ulaştıracaklarını sormanızda fayda var.
 6. Geçen yaz başında bizimde park halindeki aracımıza sol ön çamurluktan vurmuşlardı.Karşı taraf %100 kusurlu bulundu.Ben karşı tarafın trafik sigortasını yaptırdığı şirkete kaza tutanağı,kaza fotoğrafları,bizim ve vuran arabanın ruhsat fotokopisi,vuran kişinin ehliyet fotokopisi,banka hesap bilgisi,kimlik fotokopisini gönderdim.Herhangi bir ücrette ödemedim.Bizim arabada 20.000 tl'lik hasar oluştu biz 8500 tl değer kaybı aldık.Evrakları gönderdikten 3 hafta sonrada para hesabımıza geçti.
 7. Üşenmedim baktım. Açıkcası honda gözüme çok çirkin gözüktüğü için hiç verilerine bakmamıştım bile.İkisinide hiç kullanmadığım için anca kağıttaki verilere göre baktım tabiki. Ford beygir gücünün avantajını 0-100 ve ara hızlanmalarda önde götürsede pistte aynı avantajını koruyamamış en azından http://fastestlaps.com/comparisons/janev42l6n6p bu sitedeki verilere göre.
 8. https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-orjinal-61000-km-temiz-518818921/detay Otopark borcunu tramere işlemişler ? Uc kuruş için böyle kıvıran insanları gördükçe gülüyorum...
 9. Yüksek operasyon maliyetleri malesef jumbojet'lerin sonunu getiriyor.Singapore airlines 10 yıllık sözleşmesi bitmeye başlayan a380'leri elden çıkarmaya başladı.Jumbojet yerine boeing 787 dreamliner ve airbus a350'ler tercih ediliyor. http://avherald.com/ Böyle bir internet sitesi var.İlginiz var ise inceleyebilirsiniz.Havacılıkta yaşanan kaza-kırım olaylarının çoğu bu sitede var.
 10. Doğru görmüşsünüz. Geçen sene mart ayı gibi çok yol yaptığımdan daha ekonomik olsun diye dizel otomatik 116'ya niyetlendim.Üstüne 60.000 tl gibi bir rakam eklemem gerekiyordu.Bmw benim arabadan sürüş keyfi,yol tutuş,kalite ve marka olarak çok daha üstün olsa bile sırf ekonomik olsun diye bu kadar para ekleyip performans ve donanım olarak geriye gitmek istemedim. --1 dakika sonra eklendi-- Teşekkür ederim Yakup motoru kucağımıza almadan kurtardık en azından.
 11. Teşekkür ederim.Vag grubu servisinden bir ben memnunum galiba.Bakıma veriyorum acelem yok istediğiniz zaman teslim edebilirsiniz diyorum 2 saat sonra aracınız hazırdır diye arıyorlar.Ellerinde ikame araç kalmıyor araba lazım diyorum üstelik diretmeden zeplin oto kiralamadan benim adıma araç kiralayıp istediğim herhangi bir yere teslim ediyorlar.Ben çok şanslıyım herhalde bilemedim... 2 yaşında arabanın 2 kere yolda kalması açıkcası benimde midemi bulandırdı.Yakın zamanda 1-2 kere daha arıza çıkartırsa satmaya niyetlenirim ama şimdilik memnunum.
 12. 5 ayda 2. kere yolda kaldım yada kaldım sayılır . 51.000 küsür km de yolda giderken soğutma sıvısı az uyarısı verdi,kontrol ettiğimde hiç su kalmamıştı bende su ilave edip yoluma devam ettim.1 gün sonra yine uyarı verince su takviyesi yapıp doğuşa gittim sonuç termostat,devirdaim pompası,su hortumları ve antifiriz değişti. İkame araç olarak golf aldım en boşunu 90 bg galiba.Arabanın dolusu ve yüksek beygirlisi ne kadar iyi ise bu o kadar kötü.Kullanırken sürekli vites küçültmekten resmen yoruldum.Araba 5. vites 80 km/s' te bile ufacık bir eğim görsün çekmiyor.
 13. Bugun kış lastiği almaya gittim.Şansıma lastikçi tanıdığımda daha 1-2 hafta kullanılmış etiketi paramparça olsa bile üstünde duran lastik vardı.Benim aracın ölçüleri 225/40/18 taktığım lastik 235/40/18 komoran snowpro b2 diye ilk defa duyduğum bir lastik markası.Çap farkı 1.26'ya denk geliyormuş maksimum fark ise +/- %2.5 normal imiş.Michelin yan üretimi imiş.Açıkcası sökme takma diğer lastiklerin depolaması dahil 800 tl olunca ne olduğuna bakmadan aldım.Gelecek aydan sonra iyi lastikmi kötü lastikmi anlarız. Ekleme:Lastiğin üretim tarihi 2016'nın 35. haftası.
 14. Ben bu rakamı istemeye utanırım. https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ilk-sahibinden-kazasiz-boyasiz-degisensiz-hersey-orjinal-full-plusf-501348793/detay
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.