Jump to content

'Yola Focusla'tıkla yazmaya başla

Fotoğraf yarışması için tıklayınız

Bedirhan Doğan

Üye
 • Toplam İleti

  331
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

191 Normal

Bedirhan Doğan Hakkında

 • Yaş 33
 • Derece
  Comfort

Profil Bilgileri

 • Yaş 33
 • Şehir:
  Osmaniye
 • Arabam:
  '15 Focus 1.6 TDCI Titanium
 • Meslek:
  Öğretmen
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

3.346 profil görüntüleme
 1. Su Fıskiye Moturu Hk.

  Yav ayıp olacak ama iki kere okudum anlayamadım. Kelepçe yok bunu biliyorum. Gerisini anlayamadım.
 2. Yakalayabildiğimiz Oto Km'leri

 3. Bluetooth Mikrofon Sorunu

  Benzer bir durumu yaşamıştım. Tavan konsolundan gelen cızırtıyı susturmak için konsolun hareketli yerlerine silikon sprey sıkmıştım. Sonra telefon görüşmelerimde sizin bahsettiğiniz sorunu yaşadım. Spreyi biraz fazla sıkmış olacağım ki mikrofonun önündeki gözenekler kapanmış. Çıkarıp o siyah bez gibi olan gözenekli parçayı yıkadım, kurutup geri taktım. Sorun çözüldü. Belki sizin araçta da orası kirlenmiş/tozlanmamış olabilir.
 4. Ford Motor Yağları Ve Tavsiyesi Listesi (focus 1, Focus 2, Focus 3)

  913c veya 913d yeterlidir. Bu ibare bar ise gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz 😊
 5. Merceksiz Far'a Beyaz Ampul

  Hayırlı olsun 😊
 6. C Max Sübap Yanması

  Geçmiş olsun Alp Bey, üzüldüm.
 7. Ortalama Yakıt Değerinin Sürekli Düşmesi

  Bir tanesini her yakıt dolumunda, diğerini her yağ değişiminde sıfırlıyorum. Şimdiye kadar hiç sıkıntı çıkarmadı. Araç 67 binde. Ama nerdeyse ilk 15 bin km boyunca @Cem Boneval Abinin konusundaki kalbrasyon değerini bulmaya çalıştım. Bu değer 973 ve birebir ölçüm yapıyor. Tabi başka araçlarda bu değer değişecektir. Yol bilgisayarı değerleri ile pompa değerleri tam uyuşuyor.
 8. Focus 3 Kelebek Cam Kağuçuğu

  Bana da öyle geldi Hocam. Belli aralıklarla (örneğin 3 ayda bir) tüm fitillere, tavan çıtalarına, ön camın altındaki plastik parçaya silikon sprey sıkmak bir nebze de olsa koruma sağlıyor. Bu tip durumları geciktirir düşüncesindeyim.
 9. 2007 Fiesta Bagaj Fitili

  En pahalı yedek parçalardan birisi malesef fitiller. Nedeni nedir acaba? Mantıklı bir izahı var mıdır?
 10. Hareket Halinde Ses Gidip Gelmesi

  Hatta kapıyı sökmeden sadece teyp’in arkasından bile Avometre ile sağlamlık kontrolü yapılabilir. Ama o iki iletkeni bilmek lazım
 11. Hareket Halinde Ses Gidip Gelmesi

  O zaman şu denenebilir: Emin olmak için teyp ve kapı sökülüp bir AVOmetre yardımıyla hoparlöre giden iletkenlerin sağlamlığı kontrol edilir. Bu iletkenler sağlam ise arıza teyp'te ya da hoparlörde aranır. Bu durumda teyp'in içinde bir yerde soğuk lehim olabilir. İletken kopuk çıkarsa zaten arıza bulunmuş demektir.
 12. Hareket Halinde Ses Gidip Gelmesi

  Merhaba, Teybin arkasında tüm hoparlörler bağlantıları tek soketle gerçekleştiği için, her hoparlör için ayrı ayrı soket bulunmadığı için arızanın orada olma ihtimali zayıf görünüyor. Umarım teybin arkasındadır sorun. Teybin arkasındaysa çözümü kolay. Kapı ile gövde arasındaki körüğün içinde bir kopukluk olma ihtimalini yüksek görüyorum.
 13. Focus Mk3 Uzun Farlar Için H15 Ampul Önerisi

  Önemli olan kısaların iyi olması. Uzunlarda ampul performans farkı çok hissedilmiyor. Normal bir h15 takın gitsin. H7 konusunda da çok öneri ve değerlendirme var zaten. Forumda da aratabilirsiniz.
 14. Motorinde Biodizel Uygulaması Başlamış

  Artık illegal yollardan biyodizel katkısı olmayan motorin satan kaçak istasyonlar da türemeye başlar.
 15. Motorinde Biodizel Uygulaması Başlamış

  Common Rail sistemi mi kastediyorsunuz?

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Kurallarını kabul etmiş olursunuz.