Jump to content

Bedirhan Doğan

Üye
 • Toplam İleti

  344
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

194 Normal

Bedirhan Doğan Hakkında

 • Yaş 34
 • Derece
  Comfort

Profil Bilgileri

 • Yaş 34
 • Şehir:
  Osmaniye
 • Arabam:
  '99 Polo 1.6 75 HP
 • Meslek:
  Öğretmen
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

4.190 profil görüntüleme
 1. Bedirhan Doğan

  Focus 3,5 ilk Marşta Geç çalışma

  Üstadım şöyle izah edeyim: lpg regülatöründeki diyafram zamanla deforme olup yırtılmış olabilir. Bu durumda motor stop ettiğinde regülatör içinde kalan lpg gazı bu yırtılan diyaframdan emme manifolduna kadar ilerler. Siz ilk marşa bastığınızda emme manifolduna kadar ilerlemiş olan gaz bir miktar boğma yapacağı için motor geç çalışır. --10 dakika sonra eklendi-- LPG tegülatöründen emme manifoldunun hava filtresine en yakın olan yerine bir hortum bağlantısı vardır. Bu hortumun vazifesi emme manifoldundaki hava basıncını lpg regülatöründeki diyaframa iletmektir. Diyaframın diğer tarafında ısınarak buharlaşmış lpg vardır. Regülatörün görevi de lpg enjektelerine gönderilecek olan lpg’yi emme manifoldundaki bu basınca göre ayarlamaktır. Bildiğim kadarıyla diyaframın yırtık olmasının motorun çalışmasına olumsuz bir etkisinin olmamasıyla beraber sadece ilk çalışmada sizin yaşadığınız geç çalışma/boğulma sorununa sebep olduğudur.
 2. Bedirhan Doğan

  Focus 3,5 ilk Marşta Geç çalışma

  LPG regülatörü ilk aklıma gelen konu. Kontrol ettirin.
 3. Bedirhan Doğan

  1.0 Ecoobost Depoya Dizel Koydular

  Olabilir, mantıklı.
 4. Bedirhan Doğan

  Würth Dizel Enjektör Temizleyici

  Marka zikretmeden söyleyeyim: bilindik istasyonlardan alınan mazotlarda bu ürünün yapacağı işi yapacak datarjan, kimyasal vs. katkıların yeterince var olduğuna inanıyorum. Ama alıp depoya koymanın da tamamen faydasız bir hareket olmayacağı kanısındayım.
 5. Bedirhan Doğan

  1.0 Ecoobost Depoya Dizel Koydular

  Mozotu yakmadan eksozdan atar diye tahmin ediyorum. Sadece tahmin tabi. Yorum yapıyorum. Bu yorumu da yanma odasında mazotun yanabileceği kadar ısı oluşmamasına dayanarak yapıyorum. Çünkü benzin molekilleri hep bir anda değil de buji kıvılcımından sonra molekülden moleküle sırayla yanıyor, parlama usulu yani. Mazotta ise sıkışan hava yeteri kadar ısınınca enjektörün gönderdiği mazottaki moleküllerin hepsi aynı anda yanıyor buna da patlama usulu deniyor. Ama çok ciddi sorun olacak olsaydı ilk 10 km’de farkedilirdi herhalde. Yanlış birşey yazdıysam üstatlar düzeltsinler.
 6. Bedirhan Doğan

  Pasta Cila Boya Koruma Hangisi?

  Kil hamuru uygulaması ve ardından cila --0 dakika sonra eklendi-- Kendiniz yapabilirsiniz.
 7. Bedirhan Doğan

  Focus Mk2 Radyatör Musluğu Nerede?

  Merhaba, radyatörün motora bakan tarafında sol alt köşede. Kanala girerseniz görürsünüz. Büyük bir yıldız tornavida ile gevşetebilirsiniz. Plastiktir, dikkat edin gevşetirken deforme olmasın.
 8. Bedirhan Doğan

  Focus 3 MCA Için Led Ampül?

  Takılan ampül halojen ampül ve Watt olarak güç değeri aynı olduğu sürece arıza lambası yakmaz. Led ampül takılırsa yakar mı bilmiyorum. Bilenler vardır muhakkak.
 9. Bedirhan Doğan

  2018 Yeni Kasa Mk4 Focus Test Ediliyor (Casus Çekimler)

  %90 oranında böyle birşey gelir sanırım. Fotoğraflara ve çizimlere bakmak beni genelde olumsuz yönde yanıltıyor. Şu anki aracım için böyle olmuştu. Fotoğraflara bakınca beğenmemiştim ama canlı halini gördüğümde arabaya sevdalanıp 6 ay sonra almıştım.
 10. Bedirhan Doğan

  Su Fıskiye Moturu Hk.

  Yav ayıp olacak ama iki kere okudum anlayamadım. Kelepçe yok bunu biliyorum. Gerisini anlayamadım.
 11. Bedirhan Doğan

  Yakalayabildiğimiz Oto Km'leri

 12. Bedirhan Doğan

  Bluetooth Mikrofon Sorunu

  Benzer bir durumu yaşamıştım. Tavan konsolundan gelen cızırtıyı susturmak için konsolun hareketli yerlerine silikon sprey sıkmıştım. Sonra telefon görüşmelerimde sizin bahsettiğiniz sorunu yaşadım. Spreyi biraz fazla sıkmış olacağım ki mikrofonun önündeki gözenekler kapanmış. Çıkarıp o siyah bez gibi olan gözenekli parçayı yıkadım, kurutup geri taktım. Sorun çözüldü. Belki sizin araçta da orası kirlenmiş/tozlanmamış olabilir.
 13. Bedirhan Doğan

  Ford Motor Yağları Ve Tavsiyesi Listesi (focus 1, Focus 2, Focus 3)

  913c veya 913d yeterlidir. Bu ibare bar ise gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz
 14. Bedirhan Doğan

  Merceksiz Far'a Beyaz Ampul

  Hayırlı olsun
 15. Bedirhan Doğan

  C Max Sübap Yanması

  Geçmiş olsun Alp Bey, üzüldüm.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.