Jump to content

Bedirhan Doğan

Üye
 • Toplam İleti

  351
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

200 Normal

Bedirhan Doğan Hakkında

 • Yaş 34
 • Derece
  Comfort

Profil Bilgileri

 • Yaş 34
 • Şehir:
  Osmaniye
 • Arabam:
  '99 Polo 1.6 75 HP
 • Meslek:
  Öğretmen
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

4.680 profil görüntüleme
 1. Bedirhan Doğan

  Tavan Döşemesindeki Bu şey Nasıl Sökülür.

  Bu trim sökme aparatından edinin. Belki vardır denemişsinizdir.
 2. Bedirhan Doğan

  Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı

  Yanlış bilmiyorsam Aston Martin’i de Ford tasarlamıştı bir zamanlar. Ayrıca Mustang diye bir efsane var ki onu da yine Ford yapıyor Korelilerin bir Mustang’i var mı?
 3. Bedirhan Doğan

  Yeni 2018 Ford Focus Mk4 Tanıtıldı

  Focusu tasarlayanlar Almanlar değil mi? Bilmediğimden soruyorum. Yani Ford Amerikan menşei bir marka ama, bir de Ford Europe var. Ford EU’nun tasarımından ve üretiminden Almanlar sorumlu değil mi?
 4. Bedirhan Doğan

  Triger Değişimi

  Doğrudur. Km 135 bin, süre ise yanılmıyorsam 9 yıl idi. Bu konu çok konuşuldu. --58 dakika sonra eklendi-- Evet doğruymuş bildiklerim. @Cem Boneval Abi yazmış zamanında.
 5. Bedirhan Doğan

  Arabayı Power Butonuna Tek Seferde Basarak çalıştırma

  -35 derecede Power tuşuna basınca yaklaşık 10 saniye ısıtma yapıp öyle marşa bastığını bilirim. Bence araç kendi sağlığı için gerekeni muntazam bir şekilde yapıyor.
 6. Bedirhan Doğan

  Kilit Problemi

  Anahtarla değil, normal butonlarla indirme kaldırmayı diyorum. Yani kapı içimdeki modül hem kilit mekanızmasını hem de cam kriko motorunu sürüyor. Cam indirip kaldırmada da sıkıntı yaşıyorsanız arızayı bulmuş olacağız.
 7. Bedirhan Doğan

  Kilit Problemi

  Merhaba. Kapı modülünden kaynaklanıyor olma ihtimali çok yüksek. Her kapının içinde bulunan modülden bahsediyorum. Bu modüller Master-Slave (usta-çırak) çalışıyor. Ön kapılar master arka kapılar slave’dir. Cam indirme kaldırmada problem yaşıyor musunuz?
 8. Bedirhan Doğan

  Focus 3,5 ilk Marşta Geç çalışma

  Üstadım şöyle izah edeyim: lpg regülatöründeki diyafram zamanla deforme olup yırtılmış olabilir. Bu durumda motor stop ettiğinde regülatör içinde kalan lpg gazı bu yırtılan diyaframdan emme manifolduna kadar ilerler. Siz ilk marşa bastığınızda emme manifolduna kadar ilerlemiş olan gaz bir miktar boğma yapacağı için motor geç çalışır. --10 dakika sonra eklendi-- LPG tegülatöründen emme manifoldunun hava filtresine en yakın olan yerine bir hortum bağlantısı vardır. Bu hortumun vazifesi emme manifoldundaki hava basıncını lpg regülatöründeki diyaframa iletmektir. Diyaframın diğer tarafında ısınarak buharlaşmış lpg vardır. Regülatörün görevi de lpg enjektelerine gönderilecek olan lpg’yi emme manifoldundaki bu basınca göre ayarlamaktır. Bildiğim kadarıyla diyaframın yırtık olmasının motorun çalışmasına olumsuz bir etkisinin olmamasıyla beraber sadece ilk çalışmada sizin yaşadığınız geç çalışma/boğulma sorununa sebep olduğudur.
 9. Bedirhan Doğan

  Focus 3,5 ilk Marşta Geç çalışma

  LPG regülatörü ilk aklıma gelen konu. Kontrol ettirin.
 10. Bedirhan Doğan

  1.0 Ecoobost Depoya Dizel Koydular

  Olabilir, mantıklı.
 11. Bedirhan Doğan

  Würth Dizel Enjektör Temizleyici

  Marka zikretmeden söyleyeyim: bilindik istasyonlardan alınan mazotlarda bu ürünün yapacağı işi yapacak datarjan, kimyasal vs. katkıların yeterince var olduğuna inanıyorum. Ama alıp depoya koymanın da tamamen faydasız bir hareket olmayacağı kanısındayım.
 12. Bedirhan Doğan

  1.0 Ecoobost Depoya Dizel Koydular

  Mozotu yakmadan eksozdan atar diye tahmin ediyorum. Sadece tahmin tabi. Yorum yapıyorum. Bu yorumu da yanma odasında mazotun yanabileceği kadar ısı oluşmamasına dayanarak yapıyorum. Çünkü benzin molekilleri hep bir anda değil de buji kıvılcımından sonra molekülden moleküle sırayla yanıyor, parlama usulu yani. Mazotta ise sıkışan hava yeteri kadar ısınınca enjektörün gönderdiği mazottaki moleküllerin hepsi aynı anda yanıyor buna da patlama usulu deniyor. Ama çok ciddi sorun olacak olsaydı ilk 10 km’de farkedilirdi herhalde. Yanlış birşey yazdıysam üstatlar düzeltsinler.
 13. Bedirhan Doğan

  Pasta Cila Boya Koruma Hangisi?

  Kil hamuru uygulaması ve ardından cila --0 dakika sonra eklendi-- Kendiniz yapabilirsiniz.
 14. Bedirhan Doğan

  Focus Mk2 Radyatör Musluğu Nerede?

  Merhaba, radyatörün motora bakan tarafında sol alt köşede. Kanala girerseniz görürsünüz. Büyük bir yıldız tornavida ile gevşetebilirsiniz. Plastiktir, dikkat edin gevşetirken deforme olmasın.
 15. Bedirhan Doğan

  Focus 3 MCA Için Led Ampül?

  Takılan ampül halojen ampül ve Watt olarak güç değeri aynı olduğu sürece arıza lambası yakmaz. Led ampül takılırsa yakar mı bilmiyorum. Bilenler vardır muhakkak.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.