Jump to content

Bedirhan Doğan

Üye
 • Toplam İleti

  278
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

159 Normal

Bedirhan Doğan Hakkında

 • Yaş 33
 • Derece
  Trend

Profil Bilgileri

 • Yaş 33
 • Şehir:
  Osmaniye
 • Arabam:
  '15 Focus 1.6 TDCI Titanium
 • Meslek:
  Öğretmen
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

2.698 profil görüntüleme
 1. Ön Konsoldan Gelen Plastik Tıkırtı Sesi

  Cızırtı ve küçük tıkırtılar genelde bir süre sonra kendiliğinden kaybolur. Biraz da havaların soğumasıyla alakalı bir durum. Soğukta tıkırtılar artar, yaz gelince trimler şişerek birbirini sıkıştırır tıkırtı mıkırtı kalmaz. Çok aşırı ses yapan bir şey değilse bir süre bekleyin. Belki kendiliğinden kaybolur.
 2. Cruise Control ile Yokuş Aşağı Araç Hızlanır Mı?

  Bana göre, rampa aşağı inerken frene basarak inilmemeli. Aracın çok fazla hızlanmasını önlemek için hız sabitleyiciden çıkıp daha düşük vitesler seçerek inmek daha doğru olur. Yüksek vites seçip ayağımız frende inmek doğru bir kullanım şekli olamaz. Bu durum iki türlü sakınca yaratır. Birincisi yolcuların konforudur. Sürücü etkilenmese de yolcuların midesi alt üst olur. İkincisi ise balataların aşırı erimesi, aşırı ısınması ve fren hidroliğinin kaynama noktasına kadar ısınmasıdır. Tabi ki, düşük vitese rağmen güvenlik açısından fren yapmak gereken durumları hariç tutarak yazıyorum.
 3. Focus MCA Balata Ikazı

  Balata eridikçe kaliper ilerleyeceği için, ilerlediği yolu ise fren hidroliği dolduracağı için, doğal olarak da fren hidrolik seviyesi düşeceği için balatadaki erime belli bir eşik noktasına geldiğinde el freni lambası yanmalıdır diye biliyorum.
 4. Triger Seti Marka

  Bulunur, neden bulunmasın ki? Yetkili servis de Otosan’dan alıyor, parçacı da Otosan’dan alıyor. Ford aracı üretirken Dayco’ya (veya başkasına) ürettirir üzerine FoMoCo yazar. Değişim zamanı gelince sırf üzerinde FoMoCo yazdığı için aynı kayışa daha fazla ödemek pek mantıklı değil. Dayco yazıyorsa içinizi ferah tutun, takın gitsin. Ayrıca, orjinal olmayan bazı parçaların orjinalinden daha sağlam ve dayanıklı olduğunu düşünüyorum. Örneğin BSG marka Z-rotu eskitememiştim.
 5. 800-1000tl Bütçe Ile Arabada Yapılabilecek Ufak Değişiklikler

  Eliniz yatkınsa yalıtım çalışması yapabilirsiniz mesela. Kapı saclarının içlerini bitümlü malzemeler (bitüself) ile kaplayarak hem kapıları toklaştırmış olursunuz, hem yol gürültüsünü bir miktar azaltmış olursunuz hem de müzik kalitenizi arttırmış olursunuz. Tabi bu gözle görünmeyen ama araca konfor katan bir uygulama olur. Eliniz yatkın değilse bu işlem için aracınızı bilmediğiniz, tanımadığınız ellere emanet etmeyin.
 6. 2012 C Max Yakıtı Tüketimi

  Kullanım tarzınız tüketiminizi çok etkiler. Bunun için yorum yapmak zordur. Ancak, sakin ve yumuşak bir kullanım tarzıyla genelde 1 litre LPG ile şehir içi 8-10 km, şehir dışı 12-14 km yol alınıyor. Az yakan araç yoktur, az yaktıran şoför vardır Günümüzde bütün üreticiler artık en verimli motoru üretebiliyor. Bana göre aynı motor hacmine sahip, aşağı yukarı aynı ağırlıkta olan iki farklı marka araç birbirine çok yakın tüketir. Çünkü yapılacak iş aynıdır, bu işi yapmak için gerekli olan enerji miktarı da aynı gibidir.
 7. 1.5 Tdci Kalorifer Çabuk Isıtıyor.

  Bunun yanlış olduğunu insanlara anlatabilmek, izah etmek, açıklamak o kadar zor ki
 8. Su Eksiltme

  Radyatörün altındaki boşaltma tapasını kontrol ettiniz mi? Düzgünce n kapatılmamış olabilir.
 9. Yakalayabildiğimiz Oto Km'leri

 10. Yeni Focus Sedan Almak Istiyorum (Hiç Bilgim Yok)

  Çünkü 1.0 ecoboost motorda hem tork daha yüksek, hem de bu yüksek torkun sunulduğu devir aralığı yüksek. Bu yüzden ecoboost motor için 6.vites bir arzu ve ihtiyaç iken atmosferik 1.6 için 6. vites motorun tık nefes çalışacağı bir fazlalık olacaktır. Ayrıca dizel motorun tıkırtısını sadece sabah ilk çalıştırmada biraz duyarsınız. Bunun dışında motor sesinden asla rahatsızlık hissetmezsiniz. Hele bir de 1.5 tdci alırsanız birçok benzinli motordan bile daha az motor sesi duyarsınız araç içinde.
 11. 1.5 Tdci Kalorifer Çabuk Isıtıyor.

  Aracın içinin ısınması gerekiyorsa bütün öncelik bu işlemde olacaktır. Bu yüzden motor bloğunda ısınan ilk su moleküllerinin kalorifer radyatörlerine yönlendirildiği kanaatindeyim. Ayrıca, kaloriferin geç ısıttığı o sert soğuklar henüz gelmedi
 12. Focus MK2 Marşpiyeli Çarptım

  Kesinlikle katılıyorum size. Taş vuruğu derdi yok, rötüş derdi yok. Mucur asfaltta kafa rahat. Ama bir çok kişi gövde rengi marşpiyeli daha çok beğeniyor tabi
 13. Lpg'de Hangi Marka ve Izmir'de Montaj Yeri

  Osman Bey, Ben sadece bilgi vermek için yazdım. Hala "opel ve chevrolete uyumu daha iyidir" diye yargı ifadesi kullanıyorsunuz. Benim Landirenzo'yu BRC'yi veya başka bir markayı savunmak ya da yermek gibi bir niyetim yok. Sizin 3. sanayide gördüğünüz olay bu genellemeyi yapmanız için kafi değil maalesef. Hem piston kırılması ile LPG'nin ne alakası olabilir? Ya da bir piston niye kırılır? Benim kardeşimin de focusunda 70 bin km'dir sorunsuz kullandığı Landirenzo kit var mesela. O focusun motoru farklı mı yani? Siz yine de istediğiniz gibi düşünün. Konuyla ilgili son mesajımdır.
 14. Lpg'de Hangi Marka ve Izmir'de Montaj Yeri

  "Ağır gelir" ifadesini neye göre kullandığınızı merak ettim Kütle olarak mı yani? Landirenzo nasıl Opel'e daha uyumlu oluyor? Bunu da merak ettim. Bir dayanak noktanız olmadan yargı ifadesi kullanmayın lütfen. LPG kitlerinin hemen hepsi üç aşağı beş yukarı birbirine yakın bir algoritmayla çalışır. Burada önemli olan enjektörlerin açılıp kapanma hızlarıdır. Enjektörler ne kadar hızlı açılıp kapanıyorsa o kadar kalitelidir ve fiyat da o kadar artar. Bununla beraber, kitimiz benzin enjektörlerini yöneten sinyalleri ne kadar hızlı takip edip, ne kadar az gecikmeyle LPG enjektörlerini sürerse o kadar başarılıdır ve kalitelidir. Bu da fiyatı ve kaliteyi arttırır Son olarak LPG enjektörlerinin manifolta takılma açısı da önemli rol oynar. Sayacak daha çok şey var. Bu sayılanlara bakarak LPG kitleri hakkında şu markaya daha uyumludur, o markaya ağır gelir, bu markaya hafif gelir demek pek anlam ifade etmiyor. Hülasa, burada en önemli şey görece kaliteli bir kit ve iyi bir montaj işçiliğidir. İyi geceler...
 15. İlk çalıştırmada Hareket Eden Silecekler Normal Mi?

  Budur

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Kurallarını kabul etmiş olursunuz.