Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kış Lastiği İçin Önerileriniz Nelerdir?

veysel kılıç

Önerilen Mesajlar

Hayırlı akşamlar ben kışlık lastik aldım.conti ts860 h serisi.lastikleri lastikçide devirdiğimde hiç sağ sol yapmadan 4 teker 3816 tarihi okudum.araca takıldı yanımda 2 adetinde tarih yok diğer yüzde var galiba.rotation da normal.2 lastiğin 1 yüzünde galiba tarih yok.normalmi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, MustafaKoçak yazdı:

merhabalar dün yorumlama konumuz olan KUMHO markalı lastiklerimin bugün fotolarını çektim tüm bilgileri var

bu arada dün Yakup bey bu serinin çivili olduğunu söylemişti; '' Yakup bey lastiklerde çivi yerleri var ama içleri boş çivi yok acaba diyorum bu seride çiviler portatif bir ozellik olabilir mi sök-tak hesabı    

Çağlar bey lastikler kore malı :) 

20161029_092952.jpg

20161029_092458.jpg

20161029_092606.jpg

20161029_092905.jpg

Bence kesinlikle memnun kalacağınız lastik ,kışın uzmeyecektir kesinlike millete bakmayın fiyati premiumların yarısı ama premiumlar 2 katı bir ekstra sağlamıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayırlı akşamlar ben kışlık lastik aldım.conti ts860 h serisi.lastikleri lastikçide devirdiğimde hiç sağ sol yapmadan 4 teker 3816 tarihi okudum.araca takıldı yanımda 2 adetinde tarih yok diğer yüzde var galiba.rotation da normal.2 lastiğin 1 yüzünde galiba tarih yok.normalmi?

Yazması gerekir.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Tekrar tekrar yazıyorum.

Dört mevsim kullanılacak bir lastiğin 3 gün yağan karda vasat performans kalan 362 günde iyi performans vermesini mi yeğlersiniz, yoksa 3 günlük karda iyi, kalan 362 günde vasat olmasını mı? 

Hangisinin ne kadar vasat olduğu kesin değil, hem bu karın yağması ile alakalı da değil, 7 derecenin altındaki sıcaklıklardaki kullanımı ile alakalı. BU arada nokian yada michelin hangisi iyise o olsun ikiside benim şirketim değil, hisse seneti filanda almadım, arkadaş crossclimate nasıl diye sormuş, bak boyle bi seçenekte var demiş oldum.

Birde genel itibari ile 4 mevsim lastiklerde ön yargı var, ben hatırlamıyorum ama sanırım motor yağları eskiden kışlık yazlık olurmuş şimdi 4 mevsim kullanılıyoruz (5w30 gibi), gelişen teknoloji ile bu lastikler gittikçe iyileşecektir. Zaten bildiğim kadarı ile yeni nesil 4 mevsim demelerinin nedeni içlerinde ısıya göre lastiğin karakterini değiştiren malzemelerin olması. ikinci bi konuda bi kış lastiği 4 yılda sertleşmeye başlıyor, yani ömrü 60 bin olsa desek  yılda 6 ay kullandığın lastikle 4 yılda 60 bin yapman gerek bu da yılda  ortalama 30 bin demek. Benim gibi yılda 15 bin yapan biri 4 mevsim kullanması çok daha ekonomik, en azından bi denemek lazım. Aslında bence bu yeni nesil 4 mevsimlerin en büyük problemi erken sertleşme yapar mı yapmaz mı? yani 2 yıl sonra performansı giderse yine aynı hesaba gelir, 4 yıl sonra sertleşme başlarsa süper olur, yumuşak lastik 60 binde zaten diş filan kalmaz 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 ve 2.resim 2 lastiğin AF0F D2R1 yazan yerin yanında tarih yazıyor.3 ve 4.resimler diğer 2 lastik.Lastiğin diğer taraflarında yazmadığı gibi AF0F D2R1 yanında da yazmıyor.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

--6 dakika sonra eklendi--

5.jpg6.jpg resim daha ekledim ebat görülsün diye

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O lastiklerin biri birinden farklı olması ne mantıklı ne de doğru. Tarih olmak zorunda forumda boşuna zaman kaybetmeyin. Tarih yoksa aldığınız yere ulaşın veya dediğim gibi yönüne tekrar bakın, insanlar hata yapar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Spoiler

az once aşağı inip tekrar kontrol ettim 4 lastik rotation ön tarafı gösteriyor.Böyle bir yorum buldum,

Lastikleriniz asimetrik lastiktir, lastiğin dış yüzeyinde bir yerlerde OUTSIDE (Dış taraf) yazar. Arkadan baktığınızda desenleri simetrik görürsünüz.Rotation yazısı var ise OUTSIDE yazsına bakmayın, oklar doğru ise desen ile ilgilenmeyin. Desen Ok işaretine göre tasarlanmıştır ve görevini yapacaktır

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Rasim S. yazdı:
  Gizli içerikleri göster

az once aşağı inip tekrar kontrol ettim 4 lastik rotation ön tarafı gösteriyor.Böyle bir yorum buldum,

Lastikleriniz asimetrik lastiktir, lastiğin dış yüzeyinde bir yerlerde OUTSIDE (Dış taraf) yazar. Arkadan baktığınızda desenleri simetrik görürsünüz.Rotation yazısı var ise OUTSIDE yazsına bakmayın, oklar doğru ise desen ile ilgilenmeyin. Desen Ok işaretine göre tasarlanmıştır ve görevini yapacaktır

Doğru. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

2015... 205-55-16 kış lastik test sonuçları

kaynak: adac   https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2015_winterreifen_205_55_r16.aspx?ComponentId=245459&SourcePageId=31821

lastik-kış.jpg

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.