Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kış Lastiği İçin Önerileriniz Nelerdir?

veysel kılıç

Önerilen Mesajlar

Bence ne olursa olsun olmasında..50 tl fazla verip adam gibi kışlık almak lazım.

Tabiki 50 lira fazla verip iyi bir lastik almak en doğrusu ama amaan boşver, zaten kar olmuyor yollarda diyenlerimiz yok değil. Ama karla falan alakası yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ug8 için videolarda mevcut.

Bence ne olursa olsun olmasında..50 tl fazla verip adam gibi kışlık almak lazım.

Tabiki 50 lira fazla verip iyi bir lastik almak en doğrusu ama amaan boşver, zaten kar olmuyor yollarda diyenlerimiz yok değil. Ama karla falan alakası yok.

Bir kaç kere daha yazdım,

1. Kış lastikleri (kar değil) bildik markadan olduktan sonra hemen hepsi kabul edilebilir bir performans gösteriyorlar, özellikle kışın yol ve hava koşulları nedeniyle daha tedbirli kullanılıoyr olması yaz lastikleri kadar fark algılanmamasına neden oluyor. 

2. Kış lastikleri ile sürüş zamanının ortalama belki %10'u kar ve buzda geçiyor, bu nedenle bu şartlardaki performansı kadar önemli kuru ve ıslak yollardaki performansı.

Bu da çerez:

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

arkadaşlar ben tanesi 189 liradan 4 adet goodyear ug8  205/55/16 lık aldım .Bence fiyat uygun.Düşünenler bir göz atsın derim..

Canmidir cananmidir bilmem ama bu aksam Indagina asagiya doğru inerken bir fluence takla atmis ya da yoldan cikmis. Trafigi kapatmislar. Arabadan indim bakayim diye. Yol buz kapli sanki. Acayip kayiyordu. Ayagimla yokladim biraz dedim kaptik koyverdik meger neyin ustunde gidiyormusuz falan dedim. Neyse yolu actilar. Biraz hizlandim sert sayilabilecek bir fren yaptim valla hic kaymadi. Iki kere tekrarladim kaymadi. Dun gece daha gec bir saatte cok daha hizli indim hic bir olumsuzluk gostermedi. Bunun ug 8 le alakasindan cok kis lastigiyle olan alakasi uzerinde durmak lazim. Arkadaslar lutfen kis lastigi alalim. Marka model farketmez. En azindan bir takim kislik lastiginoz olsun.

Bu işin herkes için zorunlu olması lazım bence.Biz istediğimiz kadar lastik takalım takmayan binlerce araçtan birisinin kurbanı olabilir aracımız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar bugün 215/55/16 lık dunlop yaz lastiklerini çıkarıp 205/55/16 lık goodyear ug8 kışlıkları taktırdım.Şunu belirteyim bu aracın lastik ölçüleri 215 tir.205 likleri estetik açıdan hiç beğenmedim.Paranız yeterse mutlaka 215 lik alın

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçen sene cmax e 205/55/16 ug8 almıştık , çok memnunduk. Bu sene bunları benim arabama taktık ( ceed). Yeni focusa da nokian wrg2 aldık ,205/55/16 . 215/55/16nın fiyatları pahalıydı, servise sorduk sorun olmaz dediler. Bakalım şimdi kar yağarsa babamla ikili test yaparız , ben ug8lere daha çok güveniyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende Jetta'ya, geçen hafta 205/55/16 4 adet Debica kış lastiği aldım tanesi 150 liradan. Goodyear'ın Polonya'da ürettiği bir lastikmiş. Bilenler bilir, eski üyemiz Tolga Karaca tavsiye etti. Kendisi şuana kadar memnun olduğunu söyledi, şuana kadar farkeden tek şey araba acayip sessizleşti, yumuşadı ve konforu arttı. Sanırım üzerindeki yazlıkların miadı dolmuş. Bariz belli ettiğine göre. Bakalım kar yağdıktan sonra performansı nasıl olacak :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu gun kar basladi ve yaklasik 2 cm kadar da doldurdu. Biraz oynadim da ug 8 ler insanin hevesini kursaginda birakiyor. Tabi esp basrolde. Tirrrrttt tirrttt hemen mudahale hazir. Yani kaymadi hiç. Fren de de basariliydi kismen. Ama karla saka olmaz. Ozellikle takip mesafesine dikkat edelim. Fren olayi cekisten farkli gibi geldi bana.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu gun kar basladi ve yaklasik 2 cm kadar da doldurdu. Biraz oynadim da ug 8 ler insanin hevesini kursaginda birakiyor. Tabi esp basrolde. Tirrrrttt tirrttt hemen mudahale hazir. Yani kaymadi hiç. Fren de de basariliydi kismen. Ama karla saka olmaz. Ozellikle takip mesafesine dikkat edelim. Fren olayi cekisten farkli gibi geldi bana.

:kıhkıh:  Kar'da araba  kullanılır mı ya :D Sanki kars'da yaşıyor cık cık cık cık cık

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Bugün Milliyet gazetesinde böyle bir haber var. Gözüken kış lastikleri şahıs araçlarına da zorunlu olmuş. İşte o iller ( İstanbul listede)

http://otomobil.milliyet.com.tr/iste-kis-lastiginin-zorunlu-oldugu/otoguncel/detay/1809100/default.htm

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün Milliyet gazetesinde böyle bir haber var. Gözüken kış lastikleri şahıs araçlarına da zorunlu olmuş. İşte o iller ( İstanbul listede)

http://otomobil.milliyet.com.tr/iste-kis-lastiginin-zorunlu-oldugu/otoguncel/detay/1809100/default.htm

Bende evvelki gün bi haber sitesinde gördüm bu haberi 54 ilde otomobillerde de zorunlu olmuş. Kayseri'de listede :)

Yalnız yorumlardan birinde çok can alıcı soru sorulmuş; "Peki zorunlu olmayan bir ilden zorunlu olan bir ile kısa süreli bir seyahat için kış lastiği takmak zorunlu mu?" :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok gereksiz ve saçma sapan bir zorlama. Ülkenin dışa bağımlılığını , cari açığı artıracak gereksiz bir hamle. Sadece lastik üretici ve ithalatçılarını zengin etmeye yarayacak bir karar. Üç gün de yollar tıkansın ne olacak. Kışın en soğuk günlerinde 3 gün verimli çalışamamın verdiği işgücü kaybı ile kaybedilen para , herhalde 70 milyona kış lastiği almaktan daha azdır.

Bir kere gerçek kış lastikleri sibirya gibi kanada gibi kutup halkası gibi kar ve buzun hiç kalkmadığı yerlerde kullanılmalı. Kar lastiklerini kuruda asfaltta sıcakta kullanırsanız çok kısa sürede aşınıp iş göremez olacaklar. İstanbul gibi yılda 7 gün kar gören yerde 4-5 ay kış lastiği ile gezersen her sene yeni bir takım kış lastiği alman lazım.  Belki erzurum kar ağrı gibi yerlerde mantıklı olabilir ama buralarda çok yanlış buluyorum. 

Not: kasım 15 gibi all weather plus tipli kış lastiğindeyim.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sadece iten yada çeken lastiğe taksak vır vır ederlermi acaba ... bizim araçlar önden çeker olduğu için öne 2 tane kar lastiği taksak polisten yırtabilirmiyim acaba ? 

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-kampanyali-jinyu-225-40-18-kis-lastigi-sadece-182-tl-145999129/detay

linkteki lastiklerden alırım heralde , 235 40 18 olunca maalesef ... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.