Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kış Lastiği İçin Önerileriniz Nelerdir?

veysel kılıç

Önerilen Mesajlar

yeni bir konu açmayım dedim ama şimdi beni mkafam karıştı... aracıma petlas kışlık lastik sordum 215/55/16 focus 3 için olacak dedim, satıcı abi yanlışın var focus 3'lerde orijinal 205/55/16 kullanılır dedi. Tane fiyatınada 180 lira dedi. Araca gittim baktım acaba ben mi karıştırıyorum diye üzerinde verilen lastiğin ebatları 215/55/16. Bayramda memlekete gidecem ordaki bayiden fiyat alayım dedim o da abi 205 senin araca olmaz mecbur 215/55/16 alacaksın tane fiyatıda 220 lira dedi.

Şimdi arada tek lastikte 60 lira oynuyor.

205/55/16 mı ? yoksa 215/55/16 mı almam gerekli?

Marka Model: focus3 titanium.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi arada tek lastikte 60 lira oynuyor. 205/55/16 mı ? yoksa 215/55/16 mı almam gerekli?

Şuanki optimizasyona göre 215 takılmalı fakat kış için 205 olmasında hiçbir engel yok, pek tabi alıp takarsınız fakat kadran'da sapma olur tüketim yanlış gözükebilir vs vs ama takılır :) Size kalmış

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Engin Karagöz,

205/55/16 alacaksın.

Paran yanına kar kalacak. Üstüne de 205 tabanlı lastiğin 2015 tabana göre daha iyi tutunacak.

Orjinal ebat 215/55/16 ancak 205/55/16 da sorun olmaz. Sadece lastik çapında küçük bir fark olacak, bu da sen aslında 100 km gittiğinde kadran 102 km gibi bir rakam yazacak. Sorun mu? Asla!

Benim kışlık lastiklerimin ebatları da 205/55/16. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
Yarın için lastik almayı düşünüyorum Michelin  Goodyear ın gerisinde kalmış testlerde onu eledim fiyatı da malum zaten

fakat bu nokian ilgimi çekti yine de pek kullananı olmasa da referansı sağlam gibi yorumlarınızı bekliyorum.

NOKIAN 215/55 R16 97H XL Nokian WR G2 Kış Lastiği                             226 TL.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Goodyear ug 8 den memnunum ben. Her ne kadar geçen sene çok ft kar yağışı olmasada Ilgaz da deneme fırsatı bulduk. Sonuc başarılı. Bu da 8-10 bin km arasi yol yaptigim gecen kis sifir aldigim lastiklerimden bir kare. ba7ysame.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lastikçiler yan ürün önerince sinirlerim zıplıyor. Yan ürün adı altında satılan bilinmedik markalarda kâr marjları daha fazla gibi geliyor bana. Biraz kararsız kalsan hemen abi bide şu var ben kendi arabamda kullanıyorum ve çok memnunum diye reklamını da yapıyorlar. Lastiğe karar verirken testlerden başka yorumlara kulak asmamak gerektiğini düşünüyorum. Çünkü birçoğumuz profesyonel anlamda araç kullanmıyoruz. Örneğin bir arkadaşım geçen sene ug8 almış hiç memnun kalmadım diyor. karda çıkamadım bazı yerlerde falan dedi. Lastikten ne beklendiği de önemli, tank paleti gibi her karlı rampayı çıkacam zannedenler de var. Güvenilir test sonuçlarına bakın ve paranıza göre sizin için en doğrusu ne ise ona karar verin. Çok sorunca çok yanılıyoruz bu ve buna benzer yorumlara dayalı konularda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba, ayrı konu açmak istemedim, aracım 50 bin km ye yaklaştı, lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum. Amerikan coopertires'ın markası starfire diye bir lastik var. Duyan bilen kullanan varmı. Şirket çalışanlarına tanesi 160 tl den veriyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba, ayrı konu açmak istemedim, aracım 50 bin km ye yaklaştı, lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum. Amerikan coopertires'ın markası starfire diye bir lastik var. Duyan bilen kullanan varmı. Şirket çalışanlarına tanesi 160 tl den veriyorlar.

http://www.cooperlastikleri.com/index.php/index/search

Buradan biraz baktım da pek beğenmedim gibi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Canmidir cananmidir bilmem ama bu aksam Indagina asagiya doğru inerken bir fluence takla atmis ya da yoldan cikmis. Trafigi kapatmislar. Arabadan indim bakayim diye. Yol buz kapli sanki. Acayip kayiyordu. Ayagimla yokladim biraz dedim kaptik koyverdik meger neyin ustunde gidiyormusuz falan dedim. Neyse yolu actilar. Biraz hizlandim sert sayilabilecek bir fren yaptim valla hic kaymadi. Iki kere tekrarladim kaymadi. Dun gece daha gec bir saatte cok daha hizli indim hic bir olumsuzluk gostermedi. Bunun ug 8 le alakasindan cok kis lastigiyle olan alakasi uzerinde durmak lazim. Arkadaslar lutfen kis lastigi alalim. Marka model farketmez. En azindan bir takim kislik lastiginoz olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.