Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Trafikte Uyuşturucu Denetimi Geliyor

Önerilen Mesajlar

Söylemek istemezdim ama bilmeyenler vardır illaki.

Son 10 yılda alkole sigaraya gelen ne kadar engel geldiyse! bir okadar uyuşturucuya ülkemizde izin verilmeye başlandı.Aldığım bilgilere göre oldukça artış var.

Şimdi çare bu oldu!!! Vay be :) hayırlısı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Agir agri kesicileride uyusturucu etkisi yapmiyormu(bilmedigimden soruyorum) eger yapiyorsa adam agri kesici aldi bu teste tabi tutuldu ve cikti o zaman ne olacak ?

Bu yerinde bir soru, ilaç olarak kullanılan, reçete edilen ve uyku hali yaratan, konsantrasyon eksikliğine neden olabilen ve tepki süresini uzatan mddler var; opiyatlar (narkotikler, mesela morfin), barbitüratlar, benzodiazepin türevleri vb.

Bunların hepsinin kullanma bilgilerinde ilaç etkisinde araç kullanmayınız yazar, ancak bildiğim kadarı ile bizde trafik kanunda buna yönelik bir uygulama tanımlı değil, "uyuşturucu" veya "keyif verici madde" tanımı var, ama doktor reçetesi ile kullanılması uygun görülmüş ilaçlar bu kapsama girer mi şüpheliyim. Bir de tersi var, amfetamin türevi uyarıcı alıp direksiyon başında süpermen kesilenler. Onlar ne olacak?

Bence burada kıstas bu madde grubunda doping kapsamına girenlerin trafikte de yasak kabul edilmesi şeklinde olabilir. 

Sonuçta zihinsel ve bedensel işlevleri etkileyen ilaç alımında araç kullanmamak her sorumlu vatandaşın uyması gerek bir yazılı olmayan kural olarak algılanmalı...

Söylemek istemezdim ama bilmeyenler vardır illaki.

Son 10 yılda alkole sigaraya gelen ne kadar engel geldiyse! bir okadar uyuşturucuya ülkemizde izin verilmeye başlandı.Aldığım bilgilere göre oldukça artış var.

Şimdi çare bu oldu!!! Vay be :) hayırlısı

Bunun çare falan olacağı yok.

Bu sadece bu aletleri ve ölçümlerde kullanılan kitleri ithal edenlere maddi kazanç sağlayarak çare oldu.

Bunun dışında bir miktar kargaşa yaratacak.

Ben olsam öncelikle alkollü kullananlarda uyuşturucu arardım, birlikte kullanımı oldukça yüksek.

Sigara ve alkol sürümden kazandırıyor ama uyuşturucu/keyif vericilere kar marjı yüksek, bu tatlı para çok kişinin kafasını çeler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

%10 saçma derecede yüksek bir oran. Bu kontrolü bu alet nasıl yapıyor meraklardayım. Kan ile kontrol ediyorsa ben malesef ki sevgili polisimizin hijyenine güvenemiyorum.

Maydanoz ve nanenin yeterince tüketilmesi de üflenen cihazı yanıltmakta yeterli. Amerika'da cihazdan çok düz çizgide yürütmelerinin sebebinin de bu olduğunu düşünüyorum ben.

Alkol neredeyse hiç almayan, uyuşturucu hiç almamış biri olarak bile bu haber beni tedirgin ediyor.

Hayırlısı olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu yerinde bir soru, ilaç olarak kullanılan, reçete edilen ve uyku hali yaratan, konsantrasyon eksikliğine neden olabilen ve tepki süresini uzatan mddler var; opiyatlar (narkotikler, mesela morfin), barbitüratlar, benzodiazepin türevleri vb.

Bunların hepsinin kullanma bilgilerinde ilaç etkisinde araç kullanmayınız yazar, ancak bildiğim kadarı ile bizde trafik kanunda buna yönelik bir uygulama tanımlı değil, "uyuşturucu" veya "keyif verici madde" tanımı var, ama doktor reçetesi ile kullanılması uygun görülmüş ilaçlar bu kapsama girer mi şüpheliyim. Bir de tersi var, amfetamin türevi uyarıcı alıp direksiyon başında süpermen kesilenler. Onlar ne olacak?

Bence burada kıstas bu madde grubunda doping kapsamına girenlerin trafikte de yasak kabul edilmesi şeklinde olabilir. 

Sonuçta zihinsel ve bedensel işlevleri etkileyen ilaç alımında araç kullanmamak her sorumlu vatandaşın uyması gerek bir yazılı olmayan kural olarak algılanmalı...

Bunu şimdi gördüm abi. Ben concerta ve ritalin kullanmış biri olarak somut bir olumsuz yanını görmemiştim ancak süpermen kesiliyor muyum diye kontrol etmemde fayda var. Gerçekten etkisi 

En son brainiac adlı programda iki kişiyi 36-48 saat uykusuz bırakıp birine redbull tarzı enerji içecekleri basıp diğerine hiç bir şey vermemişlerdi. Enerji içecekleri içen daha ani tepkiler verdiğinden genel olarak daha kötü kullandığına karar verilmişti.

Gün geçtikçe anti depresan kullananların sayısı da artmakta, onun da olumlu olumsuz etkileri göz önüne alınmalı belki.

10 dakika ciddi uzun bir süre. Tabi Cem abinin belirttiği ikinci detaya uygun olarak cihaz sayısını arttırarak buna çözüm bulacaklarını tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

%10 hata payı kabul edilebilir gibi değil. % 0,1 falan olsa ancak kabul edilebilir. 10 kişiden biri gereksiz yere anlatmaya çalışacak derdini, suçsuzluğunu. Bence bunda bir hata var. 

Ayrıca TV de dinlediğim kadarıyla reçeteli satılan ilaçlara göre programlanmış cihazlar. Yani şu ilacı kullandım, test pozitif çıktı durumu yokmuş..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.