Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Rölantide Titreme F3 Tdci

Sabri Özer

Soru

Merhabalar abilerim :) ; benim arabamda dur kalk trafikte ilk çalıştırmada arabayi park ettikten sonra herşekilde rölantide normal olmayan bir titreme var dalgalı değil motorun çalışma sesiyle ayni senkronda. Şuan 27.000de arabam 30.000 bakımını bekliyeyim diyorum ama rahatsız etmeye başladı. Neden yapar ? Benim kullanım tarzım yüzünden midir ? Veya kronik aks keçesi sorunundan olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Chip işini sorunu çözebilecekmiş gibi bakmıyorum. Bence servisi zorlayın düzeltsinler. Düzeltemezlerse yargı yoluna gitmekte şart.

Ben eskiden diğer arabalarımda yetkili servise gitmezken arabada sorun olunca yetkili servisin daha bilgili olacağını ve daha net çözümler üreteceğini düşünürdüm. Şimdi bakıyorumki sanayideki ustalardan çok da iyi değiller. (zaten sanayiden gelme ustalar)

Çıkamadıkları sorunun altından bahanelerle savuşturmalar geliyor, bu durumu yersen güzelde yediriyorlar. Hani öyle itina ile işime bakılsın, sorunum çözülsün diye gidip hüsranla dönüyor çoğu insan. İllaki işini düzgün yapan servisler vardır. Sadece otomobil sektöründe değil birçok sektörde bir işi yaptırabilmek için tırım tırım işin ehlini aramak ona yaptırmak gerekiyor. Diğerleri sanki yaptığı işi profesyönelce değilde hobi olarak yapıyorlarmış gibi.

Ooo olur ya, belli bi kilometreden sonra yapar.

Hepsinde var abi o normal.

Yok biz öyle bir sorunla karşılaşmadık.

Sen bunu dedin ama biz başkabirşeyini yaptık, ondandır dedik, böyle bi 1000-2000km bin.

100-200 km sonra geçmezse tekrar bakalım. Yok olmadı bakım zamanı bakalım.

Yazılımdandır, bir sonraki yazılımla düzelir.

Haa tabi şöyleleride var nadiren: 3 ay önceki problemi hatırlayıp ismen hitab edip sorunun akıbetini soran servis müdürüde var.

valla servet bey chip işi konusunda hem fikir değilim düzelme ihtimali yüksek. bacanağımın focus 2,5 a izmirdeki, hatta türkiyede bu chip işinin en iyilerinden olduğunu duyduğumuz birine yaptırdık adam yazılımla aracın turbo, enjetörler v.s. birçok şeyine müdahele edebiliyor ve yaklaşık 1 buçuk senedir gerek performas gerek yakıt tüketimi  gerekse motorun genel çalışma seyrinde beklentilerimizin çok üzerinde bir sonuç aldık, e tabi bunların titreşim problemiyle alakası yok ama genede serviste düzelmezse denemede fayda olacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar konunun akışı  23 mayısta durmuş.Bende de var bahsettiğiniz titreme ve inanın araçtan soğudum.Önceki aracım tourneo connectti o bile inanın rolantide titremiyordu.Sanırım sorun kronik.Böyle rezillik olmaz gerçekten.70 binlere araç satıyor bu adamlar zangır zangır titriyo araçlar.Kesinlikle normal değil bu titreme.Herhangi bir şekilde bu sorunu halleden arkadaşlardan yardım bekliyorm.Saygılar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar bundan önceki focus 2 (2006 tdci) imde bu sorun hasıl olmuştu. yaklaşık 6 ay, birsürü para ve sinir stres  harcadım uzun uğraşlar sonunda düzeltmiştik. o yüzden biraz detaylı yazacağım belki benzer sorunu olan arkadaşlara yardımcı olur diye.

ilk aldığımda az olan rolantideki titreme zamanla tolere edilemeyecek düzeyde arttı. öyleki kırmızı ışıkta durmak tam bir işkenceydi arabada tir tir titrememek için rolantide sürekli ayağım gazda ışığın sönmesini bekliyordum. arabayı 4-5 farklı yetkili ve özel servise götürdüm. hepsi volant değişmesi gerekir dedi. masrafı da 1000-2500 tl civarı söylediler. ford servisinde tanıdık bi arkadaşım kesinlikle volanttan  değil diyerek arabanın tüm mekaniğini kontrol etti. tüm filtreleri yeniledi enjektörleri değiştirdi arabayla tam bir gün akşama kadar uğraştı ama araba hiç düzelmeyince herşeyi ekarte edince en son volantı değiştir dedi. özel bir serviste volant baskı balata değiştirdiler. arabayı almaya gittiğimde aynı titreme devam ediyordu ustayı çağırıp titremenin devam ettiğini söyleyince abi bu arabalarda bu kadar titreme olur normaldir cevabını alınca o an ne yapacağımı şaşırmıştım çok sinirlenmiştim. ondan sonra arabayı başka servislere götürdüm yine volant değişmesi gerekir dediklerinde daha bikaç gün oldu değiştireli cevabını verince abi o zaman başka yapacak bir sebebi yok dediler. artık arabayı bu şekilde kullanmaya mahküm olmuşken sanayide bi hacker abi arabaya format atıp yeni program  yükleyelim dediğinde aslında hiç umudum yoktu ama araba düzeldi titreme kalmadı.tabi ona da 400 tl verdim ama sorun düzeldiği için hiç de gözüme gelmedi. umarım bu bilgi işinize yarar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Problem kronik değil ki düzeltilebiliyor hatta hiç rastlamayan da var. Servis'e gitmeniz gerek çözmek için.

umarım hallederler.Gerçekten midemi bulandırmaya başladı çünkü bu sorun

arkadaşlar bundan önceki focus 2 (2006 tdci) imde bu sorun hasıl olmuştu. yaklaşık 6 ay, birsürü para ve sinir stres  harcadım uzun uğraşlar sonunda düzeltmiştik. o yüzden biraz detaylı yazacağım belki benzer sorunu olan arkadaşlara yardımcı olur diye.

ilk aldığımda az olan rolantideki titreme zamanla tolere edilemeyecek düzeyde arttı. öyleki kırmızı ışıkta durmak tam bir işkenceydi arabada tir tir titrememek için rolantide sürekli ayağım gazda ışığın sönmesini bekliyordum. arabayı 4-5 farklı yetkili ve özel servise götürdüm. hepsi volant değişmesi gerekir dedi. masrafı da 1000-2500 tl civarı söylediler. ford servisinde tanıdık bi arkadaşım kesinlikle volanttan  değil diyerek arabanın tüm mekaniğini kontrol etti. tüm filtreleri yeniledi enjektörleri değiştirdi arabayla tam bir gün akşama kadar uğraştı ama araba hiç düzelmeyince herşeyi ekarte edince en son volantı değiştir dedi. özel bir serviste volant baskı balata değiştirdiler. arabayı almaya gittiğimde aynı titreme devam ediyordu ustayı çağırıp titremenin devam ettiğini söyleyince abi bu arabalarda bu kadar titreme olur normaldir cevabını alınca o an ne yapacağımı şaşırmıştım çok sinirlenmiştim. ondan sonra arabayı başka servislere götürdüm yine volant değişmesi gerekir dediklerinde daha bikaç gün oldu değiştireli cevabını verince abi o zaman başka yapacak bir sebebi yok dediler. artık arabayı bu şekilde kullanmaya mahküm olmuşken sanayide bi hacker abi arabaya format atıp yeni program  yükleyelim dediğinde aslında hiç umudum yoktu ama araba düzeldi titreme kalmadı.tabi ona da 400 tl verdim ama sorun düzeldiği için hiç de gözüme gelmedi. umarım bu bilgi işinize yarar.

ford için bu sorunu kabullenemiyor bir yazılımla sorun çözülebilecekken?Garantili aracı da hackera teslim edemeyiz ki.Salı servise götürcem ama inanın hiç umudum yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

titremenin şiddetini bilmiyorum ama bilader, focus 2.5 da titriyor derdi. arabasını bende kullandım ama titremeden kasıt ne dir, ne kadar şiddetlidir, kıyas lazım..

sonuçta dizel araba. focus 3 leri bilmiyorum, artık motoru ford yapıyor demişlerdi sanırım. demekki psa nın motoruda, ford un motoruda titriyorsa sorun diğer akşamlarda aranmalı. yada normal bir durum, titremem yok diyenle, titreyen arasında belki %5-10 luk değişim vardır, bu da önemli bir hissiyat ortaya çıkarıyordur, titreme var veya yok noktasında. bir dizel arabanın yanında dikildiğiniz (rölantide malum) zaman en az ses çıkaran motor bence reno ların ki, en çok çıkaranda pejo..(yani psa grubu) psa motoru şöyle iyi böyle iyi, sorunsuz ama çok ses yaptığı aşikar, ses yapıyorsa titriyordur.

focus 2.5 dizelini satan bilader focus3 dizel siparişi verdi 10 güne gelecek, bakalım ona ne diyecek.

umarım sorunlarınız en iyi şekilde hallolur. ama sırf bu yüzden (dizelde olabilecek sorunlar-birde dpf çıktı) ve birazda az km yaptığımdan araçlarım hep benzinli oldu ve lpg de taktırmadım. önceki aracım 7-7.2 lerde yakardı, bu 5.8-6 civarı yakıyor.

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bendeki titreme kesinlikle normal değil arkadaşlar.Transit connect kullandım 2 yıl boyunca tamam sesli araçtı ama rolantide asla bu kadar şiddetli titremiyordu.Bu araç hafif ticariden de mi daha fazla gürültülü?yolcu tarafına oturduğumda ayaklarımın altı tabiri caizse zonkluyor.Salı günü servise götürcem bakalım ne diycekler 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

merhaba arkadaşlar en son yazımdan sonraki gelişmelerden biraz bahsedeyim. aracı 2 ayrı servise götürdüm. ilk servis eğer doğruysa yazılımı silip tekrar yükledi ama hiçbir değişikli olmadı. daha sonra diğer servise gittim ve aracın başında akşama kadar bekledim. servisin baş teknisyeni arkadaş yazılımı sildi ve yeniden yükledi. ama aracın rölantideki titremesi halen devam ediyor. ama bu arada şunuda söyleyim aracın çalıştırma ve stop etmedeki sarsıntısı azaldı ve rölantideki titreme bazen azalıyor bazen artıyor.   ama hiçbir suretle tamamiyle kesilmedi. serviste beklerken 4 ayrı tdci focusu kontrol ettim. 3 ü ama az ama çok titriyor. sadece sıfır olan titanyum araç titremiyordu. bunun bir sorun olduğu aşikar ama çözümünü daha bulamadım. 

bu arada arkadaşlar ben volant üzerinde yoğunlaşmaya başladım. çünkü benim araçta titremenin haricinde motor iyice ısındıktan sonra 2. veya 3. viteste ortalama 30-40 km hızla giderken camları kapattığımda bariz şekilde duyulan bir sürtme sesi geliyor. ama bu ses kesinlikle motor iyice ısınınca geliyor. ayrıca debriyaja basınca ya da vitesi boşa alınca ses kesiliyor. bunu aracınızda deneyip bu sesin varlığını tespit eden arkadaş olursa durumu paylaşırsanız sevinirim. bu iki problemden ötürü aracın volantını servise kabul ettirebilirsem garantiden değiştirecem. tabi kafanda soru işareti kalmasın diye debriyaj setinide cebimden para verip değiştirecem. Volantı değiştirme düşüncesi olan arkadaşlara şunuda söylemek istiyorum. izmirde özel ford servisi sahibi bi ustamın dediğine göre ford'a volant üreten sachs markasının orjinal ford volantı ile kendi markasıyla sattığı volant aynı kalitede değilmiş. debriyaj setlerinde bi fark olmuyormuş ama volantlarda farklılık dolayısı ile ses ve titreşim yapma durumu olabiliyormuş. sonuç itibariyle bu problemleri çözme sürecinde bunlarıda dikkate almanızı öneririm. Herkese Allah sabır ve kolaylık versin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

merhaba arkadaşlar en son yazımdan sonraki gelişmelerden biraz bahsedeyim. aracı 2 ayrı servise götürdüm. ilk servis eğer doğruysa yazılımı silip tekrar yükledi ama hiçbir değişikli olmadı. daha sonra diğer servise gittim ve aracın başında akşama kadar bekledim. servisin baş teknisyeni arkadaş yazılımı sildi ve yeniden yükledi. ama aracın rölantideki titremesi halen devam ediyor. ama bu arada şunuda söyleyim aracın çalıştırma ve stop etmedeki sarsıntısı azaldı ve rölantideki titreme bazen azalıyor bazen artıyor.   ama hiçbir suretle tamamiyle kesilmedi. serviste beklerken 4 ayrı tdci focusu kontrol ettim. 3 ü ama az ama çok titriyor. sadece sıfır olan titanyum araç titremiyordu. bunun bir sorun olduğu aşikar ama çözümünü daha bulamadım. 

bu arada arkadaşlar ben volant üzerinde yoğunlaşmaya başladım. çünkü benim araçta titremenin haricinde motor iyice ısındıktan sonra 2. veya 3. viteste ortalama 30-40 km hızla giderken camları kapattığımda bariz şekilde duyulan bir sürtme sesi geliyor. ama bu ses kesinlikle motor iyice ısınınca geliyor. ayrıca debriyaja basınca ya da vitesi boşa alınca ses kesiliyor. bunu aracınızda deneyip bu sesin varlığını tespit eden arkadaş olursa durumu paylaşırsanız sevinirim. bu iki problemden ötürü aracın volantını servise kabul ettirebilirsem garantiden değiştirecem. tabi kafanda soru işareti kalmasın diye debriyaj setinide cebimden para verip değiştirecem. Volantı değiştirme düşüncesi olan arkadaşlara şunuda söylemek istiyorum. izmirde özel ford servisi sahibi bi ustamın dediğine göre ford'a volant üreten sachs markasının orjinal ford volantı ile kendi markasıyla sattığı volant aynı kalitede değilmiş. debriyaj setlerinde bi fark olmuyormuş ama volantlarda farklılık dolayısı ile ses ve titreşim yapma durumu olabiliyormuş. sonuç itibariyle bu problemleri çözme sürecinde bunlarıda dikkate almanızı öneririm. Herkese Allah sabır ve kolaylık versin. 

sonuç olarak hala titriyor araç öyle mi :sofeer:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aynen öyle halen titriyor..

ben bu sabah servise götürdüm aracı titreme olduğunu kabul ettiler nedenini kesin anlamaları için bitakım testlerden geçirmeleri gerekiyormuş aracı 2-3 gün kalsın dediler bıraktım bende.Sonuçları paylaşırım buradan..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İlk çalıştırmada çok sarsılıyor yav. Sanki motor bağımsızlığını ilan edip kaput çıkıcak "Selam abi naber " diyip geri girecekmiş gibi geliyor :D

ilk çalışmadaki (anahtarı çevirip marşı alınca) sallama bizim 1.0 eb lerde bile var, kafayı takmayın bence..egsoz gazını birden yiyen ve dönmeye tam başlamamış turbo yapıyordur. motorlarda malum şasiye kauçuk takozlar üzerinde bağlı. esneme normal.

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.