Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Rölantide Titreme F3 Tdci

Sabri Özer

Soru

Merhabalar abilerim :) ; benim arabamda dur kalk trafikte ilk çalıştırmada arabayi park ettikten sonra herşekilde rölantide normal olmayan bir titreme var dalgalı değil motorun çalışma sesiyle ayni senkronda. Şuan 27.000de arabam 30.000 bakımını bekliyeyim diyorum ama rahatsız etmeye başladı. Neden yapar ? Benim kullanım tarzım yüzünden midir ? Veya kronik aks keçesi sorunundan olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Sen modifiye etmiştin akü'n yeterli mi acaba ?

Yaptirdigim yerede servisede sordum hayli hayli yeter dedi ikiside

Sabir özellikle sordum rölanti düşüyor mu diye...

Eğer elektrik yükü akü kapasitesini aşar ve rölantide alternatör devreye girerse deviri biraz düşürür ve motor rezonans özelliği değişir, o da sana farklı bir titreme olarak yansır.

Benim yaşadığım durum tamamen bu o zaman.

Titreme bendede başladı.

Daha önce olmuyorsa şimdi normal demek yanlış olur.

bu ay bakıma girince baktıracağız. 11.000 kmde araç.

Yakıttan olabilir diye düşünüyorum.

Kesinlikle normal değil ayaklarınız titriyor.

Sağ bacağimi vitesin olduğu yere yaslayamiyorum yağlarım titriyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Son cümlen gercekten varsa baktırmak lazım bence . Normal değil yani pick-up bile böyle olmamalı artık

Ciddiyim motoru kapayasim geliyor bazen. Mesela arabayi yikattim biraz once geldim eve klima-muzik ikilisini acmadim nerdeyse kısık dinledim pek bi titreme yoktu. Bakimi beklicem ya servis sıkıyor beni ilgilenmiyorlar falan görmezden geldikleri bile oluyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ciddiyim motoru kapayasim geliyor bazen. Mesela arabayi yikattim biraz once geldim eve klima-muzik ikilisini acmadim nerdeyse kısık dinledim pek bi titreme yoktu. Bakimi beklicem ya servis sıkıyor beni ilgilenmiyorlar falan görmezden geldikleri bile oluyor

ben video çekeyimmi çekmiyimmi şimdi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

km 7750

soğuk motor, çalıştırma, rölanti ve gaz verme

Sende su kıpırdamıyor bile :D hatta ee kontağı açtı ama çalıştırmadı motoru dedim :) ben yarim sise su bulundurucam yanimda titremenin maximum olduğunda bir video daha cekerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

km 7750

soğuk motor, çalıştırma, rölanti ve gaz verme

Sende su kıpırdamıyor bile :D hatta ee kontağı açtı ama çalıştırmadı motoru dedim :) ben yarim sise su bulundurucam yanimda titremenin maximum olduğunda bir video daha cekerim.

Sen moralini bozma Sabri şişede su yok:):):

Şaka birtarafa servise bir uğrayıp sor istersen....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şimdi durum şu mu: Bazı şehirlerde Focus TDCi sahipleri ellerinde yarı dolu bir su şişesi arabaya oturuyor, şişeyi itinayla direksiyona yerleştiriyor ve bir süre ilgiyle su şişesini seyrediyor.

Etrafta fazla gören olmasın, anlamaz, abuk sabuk yorumlar yaparlar....

Yaratcılıkta sınır yok!

:P

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.