Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hangi Karoseri Tipini (Sedan - Hb) Seçtiniz Ve Neden?

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Önceki aracım HB olduğundan; alırken yola HB diye çıktım ama stokta Style+ donanım yalnız sedanda vardı; bayide iyice inceleyince; ileride bagaj da lazım olur çocuk falan yaparsak diye ve sanırım biraz da beklememek ve aramamak için sedan aldım.

Dürüst olmak gerekirse ( kişiye göre değişir tabi ); Focus 3 sedan HB'den daha sportif görünüyor gözüme; HB almayı düşünürken bile öyle düşünüyordum.

Üst sınıf kullanıyor hissiyatı yarattığını ( en azından bende ) düşünmüyorum; sonuçta bu arabaya da az-buz para vermedik; krediyi arttırıp yahut eldekinden biraz daha fazla harcayıp üst sınıf da alabilirdim ama Ford ve özellikle Focus tercih etmek istedim bu sefer. Style+ donanım da beklentileri çok iyi karşılıyor bence... 

Son olarak; uzun seneler kullanmayı düşündüğüm için; "sedan olursa kolay satılır" da hiç aklımdan geçmedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eskiden nasıldı bilemem de hız sınırılarına uyulacaksa B sınıfı ve C sınıfı arasında sürüş olarak bence çok fazla fark yok. Renault Clio vs Ford Focus yaptığımda ki gidiş geliş 600-700 km civarındaki yolculuklarımı karşılaştırırsam Clio'da 120'de biraz daha yüksek devirde kalmam haricinde fazla bir fark bence yoktu. Tabi benim şahsi fikirlerim ve tecrübelerim bunlar.

clio kötü bir araç değil. yıllarca kullandım. (sedan) ancak uzun yolda hangi hızda olursa olsun focus ile karşılaştırmak clio ya değil focusa haksızlık olur.  :)

cem aksoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sedanın da bagaj ağzı çok dar, büyük bir bavulu ancak sığdırabiliyorsunuz bagaja, (ağzı dar olduğu için, yoksa içeri atabilirsen sıkıntı yok ama)

Focus 3 te bagaj kısmı sonradan eklenmiş gibi de tasarlanmamış, tasarımda bir bütünlük, akıcılık var sedan focus 3 te. Bu yüzden sırıtkan bir tarafı da yok bagaj bölümünün.

Ancak sırf bagaj için alınıyorsa yani sürekli full bagaj geziyorum ben diyorsanız connect, caddy, kangoo gibi bir araba alın. Ben geçenlerde caddy ile bir 500 km kadar falan seyahat ettim. Focus'tan sonra 3 oda 1 salon gibi geldi yaa, arkayı 4 leyip gezdiğimiz bile oldu. O kadar yani.

Tekrar konuya dönüyorum (bu ara nedense kopuk kopuk mesajlar oluyor ama kusura bakmayın)

Sedan aldım, makam arabası gibi kardeşim, arka koltuğa kuruluyorum, şoförüm sabah işe getiriyor beni :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında çocuğum olana kadar hiç sedan aracım olmadı hep tercihim HB idi...Gerçekten arada dağlar kadar fark olmasada ihtiyacını karşılaması  bir tercih meselesi gibi olmakla birlikte ben beğenimi ön plana almıştım...Tabii hep söylendiği gibi renkler ve zevkler tartışılmaz diye...Şimdi şunuda belirtmeden geçemeyeceğim bir çok kez sedanla çıktığımda gün içinde dönüp HB yi aldığım çok olmuştur.... Araç kullanmaktan çok keyif aldığım için  ayrım yapmak çok zor ancak şu söylenebilir HB ve sedanın keyifleride bence paha biçilemez....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sedan seçiminde bence alışkanlık, tutuculuk, sağlamcılık, gelenekçilik, tüccarlık, ya da her ne derseniz deyin bir şekilde rol oynuyor.

C sınıfının hakkı HB olur, D ve sonrası ise sedanla şenlenir.

Gel gör ki son zamanlarda SW pratikliğini de arar oldum, bundan sonraki aracım böyle olabilir....

ford-al-salone-di-ginevra-2010_7.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim sedan almamdaki en önemli etken:

bayide bir anlık sedan ve hb f3 ü yan yana getrdim. hb gerçekten arkadaşların dediği gibi sportif ve şık ama ilk bakınca son kasa fiestanın nispeten öndenve yandan uzatılmışı gibi geldi. sanki iri bir fiesta alacakmışım gibi oldum. bana göre o çizgi her ne kadar focusta farklı olsa da fiestayı andırdı. sedanı ise benzetecek herhangi bir model bulamadım. (genel çizgiler itibarıyla) ayrıntıları bazı arabaları andırsada (arka stoplar yeni elantra ve fluence gibi).kısmen özgün bir tasarım gibi geldi genel hatlarıyla   

Eser Ekinci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

daha sportif göründüğü için hb, (ancak yorumlardan anlıyorum ki bu da subjektifmiş, halbu ki bundan çok emindim)

hacim olarak bence, hb ve sedan arasında ciddi bir fark yok hatta, tavana kadar yükleme yapabildiğiniz için bence hb daha avantajlı, 0 km aldığım bütün araçlar hb idi, bir önceki aracıma bisiklet atıp taşıdığımı bile hatırlıyorum,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.