Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Bi-Xenon Montajı

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

peki ben ballastlari role felan kullanmadan direk fardan guc alarak baglarsam farlari kapatirmi. Izmirde bi tuningcide denemistim tek fara baglayip xenonu denedik xenon ampul sorunsuz bi sekilde yandi. belli bi sure sonrami sorun olusturuyo yada 2 fara xenon baglayincami kapatiyo?

tek fara bağlayıncada kapatması lazım, balast farkından olabilir. dediğim gibi bunuda ilk açılıştaki yüksek akımdan dolayı yapıyor bunu bana göre. eğer o balast arabanın kısa devre algılayacağı kadar yüksek akım çekmeden açılıyorsa o yüzden kapatmıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ozan bey bu linkteki uygun olurmu. bide bu bicak sigortalarda "+" "-" fark ediyomu?

http://www.avmarketi.com/asp/product/140453/SIGORTA-YUVASI

sigortanın + sı - si olmaz. sigortayı bi kablo olarak düşünebilirsiniz sadece üzerinde yazan değerden daha fazla akım geçtiğinde o kablo kopar. ürün uygun yalnız uçuk pahalı, 1-2tllik malzeme. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yok ben onu temsili olarak yolladim. suan ankaradim. hafta ici izmire gidince gida carsisinda elektrik malzemesi satan yerler varmis ordan butun malzemeleri alip tabloya uygun duzgun saglam bi tesisat kablosu yapcam. somestr tatilindede ankara gelince bi xenon mercegi fara yerlestirip bu projeyi tamamlicam:) 

bu arada ozan bey izmir veya ankarada cikma focus 3 fari alabilcegim bildiginiz bi yer varmi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yok ben onu temsili olarak yolladim. suan ankaradim. hafta ici izmire gidince gida carsisinda elektrik malzemesi satan yerler varmis ordan butun malzemeleri alip tabloya uygun duzgun saglam bi tesisat kablosu yapcam. somestr tatilindede ankara gelince bi xenon mercegi fara yerlestirip bu projeyi tamamlicam:) 

bu arada ozan bey izmir veya ankarada cikma focus 3 fari alabilcegim bildiginiz bi yer varmi ?

izmirde hakan oto var 3. sanayide.

ankarada elvan ford var yıldız sanayide, ahmet abi selamımla yardımcı olur.

tanıdık parçacılarda var ama normal farı kaça veriyorlar bilmiyorum.

bu arada mercek balast far filan kaça geliyor? neden oem far almıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

abi acikcasi farin yukseklik ayarinin olmamasi bence buyuk sorun. Karsidan gelen bi insanin gozunu almasi farin buyuk tehike arz ediyo. bunun yaninda ben zaten drl aldim taktim arabaya simdi farin icindede olursa abarti olur diye usunuyorum. siyah zemin farda olmassa olmazim. bunun icinde fari ac kapa en buyuk sorun. zaten cikma orjinal 2 bi xenon far 700 den asagi bulmak cok zor. ben 150 ye hella 3r mercekleri aldim. 16 dolarada far tasina uyan cinden 2 shrouds aldim. 200 civarida xenon balast tuttu. 250-300 lirayada cikma 2 far alsam. 100 lirada malzeme tutsa. ortalama yine 700 lira civarina maal olcak. ben zaten buyuk bi zevkle bu farlari yapcam. kendi yaptigim bi farida kullanmak beni gayet tatmin etcek gibi. bi sorun cikmassa burda paylasirim abi farin yapim asamalarini :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

aracıma yeni aldığım modifiye edilmiş bi-xenon farların uygulamasında problem çıktı  farlar açıkken uzun-kısa yaptığım zaman farları kapatıyor komple yeniden açtığımda düzeliyor bunun nedeni ne olabilir acaba yardımcı olabilecek var mı lütfen?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aklıma tek gelen kısa devre koruması. montajın nasıl yapıldığına dair detaylı bilgi lazım.

montajda herhangi bi ek kablo olmadı hocam direk soketi taktık onun dışında bişey eklemedik normal orjinal farları kullandığımızda hiç bir problem olmuyor ama bu modifiyeli farı taktığımızda problem yaratıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

montajda herhangi bi ek kablo olmadı hocam direk soketi taktık onun dışında bişey eklemedik normal orjinal farları kullandığımızda hiç bir problem olmuyor ama bu modifiyeli farı taktığımızda problem yaratıyor

o zaman farın iç tesisatına bakmak lazım. far xenon sanırım? kısa far ampul arızası uyarısı veriyormu araç?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.