Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Mk3 Katlanır Ayna Takmak

Guest mustafa badem

Önerilen Mesajlar

@Teoman Saraç Hocam, focus ve c-max için kumanda kodları ortak. Servis neden bulamadı anlamadım. Çok da kod yok aslında.

AM5T-14A132-AA >> "4 camlı", "çocuk kilidi: cam"
AM5T-14A132-BB >> "4 camlı", "çocuk kilidi: cam + kapı"
AM5T-14A132-CA >> "4 camlı", "çocuk kilidi: cam", "alt aydınlatma ve katlamalı ayna"
AM5T-14A132-DB >> "4 camlı", "çocuk kilidi: cam + kapı", "alt aydınlatma ve katlamalı ayna"

kodlar.jpg

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Murat Kavuk Hocam harikasın valla ne diyim. DB deki kapıdan kasıt bizim 4lülerin yanındaki kilitten kasıt sanırım. Bende anlamadım ama sen dediysen kesin doğrudur. Zaten yaklaşık bu fiyat çıktı. Senin düşüncene göre tetiği alırsam düzelirmi? Daha neler yapmam gerekşr? Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

30 dakika önce, Teoman Saraç said:

@Murat Kavuk Hocam harikasın valla ne diyim. DB deki kapıdan kasıt bizim 4lülerin yanındaki kilitten kasıt sanırım. Bende anlamadım ama sen dediysen kesin doğrudur. Zaten yaklaşık bu fiyat çıktı. Senin düşüncene göre tetiği alırsam düzelirmi? Daha neler yapmam gerekşr? Teşekkürler.

-DB, hem arka camları hem de arka kapıyı kilitleyen kumanda için. Sanırım bu özellik sadece c-maxlarda var. Sizin için uygun olan -CA görünüyor. Ben böyle bir uygulama yapmadığım için, kesin başka sıkıntı çıkar ya da çıkmaz diyemem. Ama başka da eksik bir şey görünmüyor. Sanırım en kolay ısıtmayı test edebilirsiniz. Çünkü ısıtma için kontrol ünitesinin değişmesi gerekmiyor.

aynalar.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Murat Kavuk Hocam bu şemaya baktım da modüller var o kesin ama GEM de bir değişiklik yapmak gerekirmi? Çünkü ilk servisle konuştuğumda GEM le alakalı bişiler demişlerdi. Belki Elektiriği kesiyor ya da vermiyor olabilirmi? Isıtmayı farkedebilirmiyim acaba? Düşünüyorumda nasıl yapabilirim diye? Birde alt aydınlatmada katlanmaya bağlı sanırım. Oda yanmıyor.

@Doğan Kurban Kilit için 4lü nün yanındaki düğmenin cam kumandasında olanı kasdediliyor sanırım.

Tetiğin ve kablonun resmi bulursam belki bişiler çıkar ortaya..

Ayrica 144 sizde ne konumda long / short ?

Teoman Saraç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Teoman Saraç said:

@Murat Kavuk Hocam bu şemaya baktım da modüller var o kesin ama GEM de bir değişiklik yapmak gerekirmi? Çünkü ilk servisle konuştuğumda GEM le alakalı bişiler demişlerdi. Belki Elektiriği kesiyor ya da vermiyor olabilirmi? Isıtmayı farkedebilirmiyim acaba? Düşünüyorumda nasıl yapabilirim diye? Birde alt aydınlatmada katlanmaya bağlı sanırım. Oda yanmıyor.

@Doğan Kurban Kilit için 4lü nün yanındaki düğmenin cam kumandasında olanı kasdediliyor sanırım.

Gemde yapılacak değişiklik elmden yapılanlar, başka birşeye gerek olmaz. Yani tesisat dışında, oda sadece CAN görünüyor zaten.

Sigortalara baktınız mı?

144 short

lambanında doğrudan yanması lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gemde yapılacak değişiklik elmden yapılanlar, başka birşeye gerek olmaz. Yani tesisat dışında, oda sadece CAN görünüyor zaten.

Sigortalara baktınız mı?

144 short

lambanında doğrudan yanması lazım

@Ozan Kar Hocam ozaman elm den 144 u short yapacam. Birde sigortalari bulabilirsem bakarim. Acemi olduğum icin yeri ve hangisi oldugu konusunda bilgim yok. Eger sigorta yoksa calismaz zaten diye dusunuyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Doğan Kurban said:

Abi focustada var camları kilitleme

7 saat önce, Teoman Saraç said:

Giriş-çıkışlarda eksiklik yok ise GEM'de değişiklik gerekmez. Ozan da açıklamış durumu.

Kilit konusunu şöyle ifade edeyim. Cam kumandasındaki merkezi kilit anahtarı değil bahsettiğim (o zaten makyajlılarda var). Sizdeki kumanda sadece arka camı kilitler. Bunun bir de üstünde çocuk resmi olan ve arka kapıları da elektrikli olarak kilitleyip açan versiyonu var. Bunlar normal de c-maxlarda var, focuslarda da kullanılıyor mu bilmiyorum. Ama size uymaz.

kilit.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Teoman Saraç said:

konuya donelim emoji6.png konu kilit degil... :)

Bugün 144 u shorta degistirecegim. Sigortalar nerededir? Bu ozelliklerin sigortasi bos olma ihtimali ve bu nedenden calismiyo olma ihtimali varmidir?

Bir kaç sayfa öncesinde eklediğim bir pdf dosyası vardı, onun bir çıktısını alın derim. Orada Body Control Module dediği GEM (ön yolcu tarafı), Rear Junction Box ise arka sigorta (sol arka direk). İlgili numaraları oradan kontrol edebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Murat Kavuk hocam az once arabaya indim 144 u short yaptim ama olmadi yine. rezistansi kontrol ettim hazir aynalar sogukken denedim

Onlar calisiyor sorun yok ama alt aydinlatma ve katlama calismiyor. Sigorta ve cam tetik resimleri ekte.

83945e5255c8f0dfe7d32b641ecca2c3.jpga198ce3f71cd50eb7c5944a3f790e2b4.jpg4f6bf21b489a27242158a05e5cd9a436.jpg7fdd55d935c7ae8faedcea589f24c39f.jpg5c7ceeba0a842fab3fbb1fab24882d93.jpge86cd9d550b1710a488fd9d6d34e5920.jpge0cefb4b2ace4915dff5d5b73d2d0942.jpgb10bcb000a231653c5b51e846eeea67e.jpg355e0195c0f1e0013860203b5338883c.jpga6b50a7defe1d3096bcfcb324203031a.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus Mk3 Katlanır Ayna Takmak olarak değiştirdi
  • Misafir, bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.