Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Mk3 Katlanır Ayna Takmak

Guest mustafa badem

Önerilen Mesajlar

Katlanır ayna işi tamam.

Modül ve aynalar tedarik edildi.öncelikle öncü olan Teoman beye,Murat beye Ozan beye buradan sonsuz tesekkurlerimi sunarım.fotoğraf çekme gereği duymadım zaten gerekli fotoğraflar öncelik iletilerde mevcut.Aynalar ve moduller orjinal olarak tedarik edildi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus aracimiza ayna gibi donanim eklemek 2 etaptan oluşuyor.

1.Etap: Gerekli donanimin olmasi ve montaji

2.Etap ise en onemli kisim yani bu donanimin araca tanitilmasi.

Siz bunu pc ye donanim ekleme ve aygit yoneticisinden sürücü guncelleme olarak düşünün.

Bizde sürücü güncelleme elm dedigimiz kablo yardimiyla oluyor. Bu konuyu ise Ozan beyin açtığı konuda bulabilirsiniz. Çünkü aynalari taktiktan sonra 85-87-144 nolu yerlerin degisikligi gerekiyor. Belki 3,5 larda bu farklidir.

Maliyet konusu ise ortalama ürün temini ve seceneklere bakarsaniz 650-850 tl arasinda tutuyor. Bazi parcalarin servislerdeki fiyatiyla cikmacilardaki fiyatlari arasinda cok büyük fark yok kodlar yardımıyla temin edebilirsiniz.

Şimdiden kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus aracimiza ayna gibi donanim eklemek 2 etaptan oluşuyor.

1.Etap: Gerekli donanimin olmasi ve montaji

2.Etap ise en onemli kisim yani bu donanimin araca tanitilmasi.

Siz bunu pc ye donanim ekleme ve aygit yoneticisinden sürücü guncelleme olarak düşünün.

Bizde sürücü güncelleme elm dedigimiz kablo yardimiyla oluyor. Bu konuyu ise Ozan beyin açtığı konuda bulabilirsiniz. Çünkü aynalari taktiktan sonra 85-87-144 nolu yerlerin degisikligi gerekiyor. Belki 3,5 larda bu farklidir.

Maliyet konusu ise ortalama ürün temini ve seceneklere bakarsaniz 650-850 tl arasinda tutuyor. Bazi parcalarin servislerdeki fiyatiyla cikmacilardaki fiyatlari arasinda cok büyük fark yok kodlar yardımıyla temin edebilirsiniz.

Şimdiden kolay gelsin.

Belirtilen numaralar tamamen aynı.

Sadece uygun elm cihazı bulup tanıtmak gerek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...

Bu foruma dahil olmadan önce bende parçacıdan tanesi 200 liraya katlanabilen ayna, birkaç sayfa önce linki verilen harici modülü alarak aracıma takıp katlanır aynalarımı montajladım. Bu aşamadan ledstop2009 kullanıcı adıyla modülü satan Mustafa bey ile yakından tanışmak suretiyle bol bol fikir alışverişi yaptım. İşin kötü tarafı ben yeni aldığım aynaların soketlerini, önceki aynalarla aynı olacak şekilde eksilttim ve ısıtma-aydınlatma-otomatik açma kapama kablolarını soketten ayırarak ayrı kablolarla kapı içlerine ve oradan da aracın içine getirdim. Otomatik açma kapamayı modül aracılığıyla yaptım ama aydınlatma ve ısıtmayı nasıl yaparım derken bu foruma, bu konuya dahil oldum. Elimde bluetooth obd aparatı olmasına karşın ne olur ne olmaz diyerek kablolu obd aparratı siparişi verdim, geldiği zaman ısıtma ve aydınlatmayı focccus üzerinden açıp aracın soketlerinden kontrol etmeyi düşünüyorum. Muhtemelen çektiğim onca kablo boşa gidecek ama eğer yazılımla olursa çok memnun olacağım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konu sizin satışa koyduğunuz 3 tane direksiyondu..

200 liraya sadece cc kiti satın alınabiliyor, 250 liraya trend x direksiyonu alınabiliyor. 300 deseydiniz muhtemelen sizin direksiyonlara yönelecektim ama 350 den bir gram aşağı düşemem dediğiniz için diğer seçeneklere yoğunlaşıyorum artık. Kaldı ki aradığım direksiyonda telefon kiti olmasını istemiyorum, araçta telefonla alakalı bir donanım olmadığı için direksiyonda o tuşların olmasına da gerek yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konu sizin satışa koyduğunuz 3 tane direksiyondu..

200 liraya sadece cc kiti satın alınabiliyor, 250 liraya trend x direksiyonu alınabiliyor. 300 deseydiniz muhtemelen sizin direksiyonlara yönelecektim ama 350 den bir gram aşağı düşemem dediğiniz için diğer seçeneklere yoğunlaşıyorum artık. Kaldı ki aradığım direksiyonda telefon kiti olmasını istemiyorum, araçta telefonla alakalı bir donanım olmadığı için direksiyonda o tuşların olmasına da gerek yok.

Bol şanslar o zaman .tercih size kalmış .cikmacilara yönelin.bendeki forum için fiyat bu ne yazık ki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Sonunda ayna ısıtmalarımı da faal hale getirebildim. İzmir'de olup da katlanır ayna konusunda yardıma ihtiyacı olan olursa elimden geldiğince yardımcı olurum. Ben orijinal olmayan modül ile açma kapama için 2 kablo çekerek bu işi yaptım, şöför tarafı kontrol ünitesine de 1 düğme ekledim, orjinaline çok yakın oldu. Düğmeden açıp kapama-araç çalışıyorken kilitlere bağlı olarak kapanmama, kumandadan açılıp kapanma gibi özelliklerin hepsi faal oldu.

Bir tek alt aydınlatmamız kaldı onu da orijinal modül almadığım için tavan aydınlatmasından paralel alarak çözmeyi düşünüyorum.

İşin garibi tavan aydınlatması - hat üzerinden kontrol ediliyor. Yani + hat sürekli açık, - hat üzerinden eksiltme ve kapatma yapıyor sistem..

IMG_20160229_180444.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Sivas'ta ikamet ediyorum. Serviste münkün olacağını fakat beyin modülünün değişeceğini; modülün fiyatının da 5 bin olacağını söylediler. Bunun üzerine yakın bir şehir olarak Kayseri Metinler'i aradım. Yedekparçadan arkadaşla konuştum. O da bana aracı pc'ye bağlayıp bakmak gerektiğini,eksik modüllerin ne kadar olacağını,yapılıp yapılmayacağını ondan sonraki süreçte söyleriz dedi. Malesef küçük şehirde olmanın dezavantajını her yerde yaşıyoruz. 

Hatta konuyla alakasız; led gündüz farı olayını sordum. Parça kalmadığını Focus 4 çıktığı için daha da gelmeyeceğini söylediler. Dedim ben tedarik edeyim siz takın. Servis dışında parça kabul etmiyoruz dediler. Sonuçta parça'yı aynı marka ve kodla alacağım. Yardımcı olunabilirdi fakat servis genellikle böyle işleri sallıyor. Daha çok garanti kapsamında insanları yolmak gibi eğilimleri var. Ben de Sivas'ta yaptıramayacağım için sizi takip ediyorum. :/ 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Misafir, bu konuyu kilitledi
2 saat önce, Berat Hasbek said:

Sivas'ta ikamet ediyorum. Serviste münkün olacağını fakat beyin modülünün değişeceğini; modülün fiyatının da 5 bin olacağını söylediler. Bunun üzerine yakın bir şehir olarak Kayseri Metinler'i aradım. Yedekparçadan arkadaşla konuştum. O da bana aracı pc'ye bağlayıp bakmak gerektiğini,eksik modüllerin ne kadar olacağını,yapılıp yapılmayacağını ondan sonraki süreçte söyleriz dedi. Malesef küçük şehirde olmanın dezavantajını her yerde yaşıyoruz. 

Hatta konuyla alakasız; led gündüz farı olayını sordum. Parça kalmadığını Focus 4 çıktığı için daha da gelmeyeceğini söylediler. Dedim ben tedarik edeyim siz takın. Servis dışında parça kabul etmiyoruz dediler. Sonuçta parça'yı aynı marka ve kodla alacağım. Yardımcı olunabilirdi fakat servis genellikle böyle işleri sallıyor. Daha çok garanti kapsamında insanları yolmak gibi eğilimleri var. Ben de Sivas'ta yaptıramayacağım için sizi takip ediyorum. :/ 

Bilgisayara bağlayıp bakacağım dediği şu sitedeki bilgiler. Burdan üye olup  link şase nosunu yazıp bakabilirsiniz. Servise gitmeden sizde parça / kablo / program mevcut olduğunda yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus Mk3 Katlanır Ayna Takmak olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.