Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Mk3 Katlanır Ayna Takmak

Guest mustafa badem

Önerilen Mesajlar

Şimdi doğru anlıyorum değil mi, cam ısıtma çalışıyor. Resimlerden gördüğüm kadarıyla br eksiklik yok. Modül kumandadan feedback almadığı için bu özellikleri çalıştırmıyor olabilir, ama emin de değilim.

Bu arada kumandanın kodu -AA, yani benim verdiğim listede olması gereken. Sana -CA lazım :) Ödünç bir yerlerden bulabilsen keşke denemek için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Murat Kavuk  hocam aynen dedigin gibi isitma calisiyo. Servisteki arkadaslardan rica ederim orda bi aracta varsa ve cikarirlarsa denerim. Aynen kod AA. CA yi almak sorun degil; alip calismamasi sorun. Cam tetik kablosu 3 pinli sizlerde (katlama olan) kac pinli?

pes etmiyecegim sayenizde yapacam umarim..

Birde @Ozan Kar demisti alt aydinlatmanin dogrudan yanmasi lazim diye. Budami tetikten feedback mi bekliyoda yanmiyo?

Eger o feedback i back lerken yakalarsam bi cift lafim olacak :)

Ankarada ostimde buldum çıkma. Link Ankara grubundan bir kullanıcı  oraya yolu düşerse olursa pazarlık yapıp şöyle 100 TL den daha ucuza gibi fiyat alabilirmi? :D

Teoman Saraç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Teoman Saraç said:

@Murat Kavuk  hocam aynen dedigin gibi isitma calisiyo. Servisteki arkadaslardan rica ederim orda bi aracta varsa ve cikarirlarsa denerim. Aynen kod AA. CA yi almak sorun degil; alip calismamasi sorun. Cam tetik kablosu 3 pinli sizlerde (katlama olan) kac pinli?

pes etmiyecegim sayenizde yapacam umarim..

Birde @Ozan Kar demisti alt aydinlatmanin dogrudan yanmasi lazim diye. Budami tetikten feedback mi bekliyoda yanmiyo?

Eger o feedback i back lerken yakalarsam bi cift lafim olacak :)

Ankarada ostimde buldum çıkma. Link Ankara grubundan bir kullanıcı  oraya yolu düşerse olursa pazarlık yapıp şöyle 100 TL den daha ucuza gibi fiyat alabilirmi? :D

direk derken şunu demek istedim: o ışıklar kapılar açıkken ve kilit açılınca yanıyor. Yani merkezi kilitten aldığı tetikle yanmıyor olsa bile kapıyı açınca yanıyor olması lazım. Ama hala beyin kontrollu, bi süre sonra kapı açık duruyor olsa bile sönüyor kapı kapatılıp tekrar açılırsa yanıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Ozan Kar Hocam : Hiç bir şekilde yanmıyor -yani açık kapalı beklemeli -alt aydınlatma. Ama yukarda belirtiğim gibi ısıtma çalışıyor. Şimdi ne geldi aklıma Alt aydınlatmanın lambası vardır geralde ben değiştirdiklerimde vardı bunlarada baktım var diye hatırlıyom ama :D Yarın kontol ederim. Ama %99 var lamba peki neden yanmıyor?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Teoman Saraç said:

@Ozan Kar Hocam : Hiç bir şekilde yanmıyor -yani açık kapalı beklemeli -alt aydınlatma. Ama yukarda belirtiğim gibi ısıtma çalışıyor. Şimdi ne geldi aklıma Alt aydınlatmanın lambası vardır geralde ben değiştirdiklerimde vardı bunlarada baktım var diye hatırlıyom ama :D Yarın kontol ederim. Ama %99 var lamba peki neden yanmıyor?

şemalara biraz göz attım şimdi, zaten herşeyi driver door module (yada passenger) yapıyor görünüyor. Yani sizdeki bu işlemleri desteklemiyorsa o yüzden olabilir ama bu modulun bu şekilde bir versiyon ayrımı varmı bilmiyorum. Birde şemalarda gözüme takılan driver door switch pack var ancak nedir nerdedir ne yapar detayına bakamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kontrol kumandası "+alt aydınlatma ve katlanan ayna" şeklinde geçiyor. Ben buradan kumanda ile alt aydınlatma ilişkili diye düşünüyorum. O nedenle modül bu kısmı tetiklemiyor olabilir.

5 dakika önce, Ozan Kar said:

şemalara biraz göz attım şimdi, zaten herşeyi driver door module (yada passenger) yapıyor görünüyor. Yani sizdeki bu işlemleri desteklemiyorsa o yüzden olabilir ama bu modulun bu şekilde bir versiyon ayrımı varmı bilmiyorum. Birde şemalarda gözüme takılan driver door switch pack var ancak nedir nerdedir ne yapar detayına bakamadım.

driver door switch = cam,ayna kontrol kumandamız :) 

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet mühendislerimiz kafa kafaya verdi çözeceğiz... @Ozan Kar ve @Murat Kavuk. Sanırım modüller tamam; dediğiniz gibi belki cam tetiği denesem ozaman anlaşılabilir. Murat hocam siz İstanbulun hangi yakasındasınız? :D:D:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Murat Kavuk hocam bende bu resimlere baktım benimkide 3 pinli yani tetiği değiştirmem bişi ifade edermiki? Tetiğin İçinde ekstra bişi varmı ki farklı olan feedback i alacak?Bende taaaaa Avrupa yakasındayım :S

Teoman Saraç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Murat Kavuk said:

LIN ile haberleşiyor arkadaşlar (kumanda ile modül). Tek kablo bu haberleşme için yeterli. 

Umarım cam tetiği bulurum ve denerim. eğer doğru anladıysam bu cam tetiğini deneyelimki belki tetikte bir şey var modül onu algılayıp katlanırı ve ışığı yapar.. mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kapı modülü farklı olabilir mi, bu ihtimali atlamayalım. Sizin kodlar neydi, etis'de kodları görebiliyorsunuz?

ek bilgi: katlamalı+aydınlatmalı aynalar için sürücü kapısı modüllerinin kodları da farklı, -AH değil de -BF vs olması gerekir görünüyor.

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Teoman Saraç Evet maalesef her iki modülün de (DDM ve PDM) değişmesi gerekiyor. Sizin sonu "B?" olan (BF, BH, BL gibi) olan modüllere ihtiyacınız var. Sadece yazılım ile de çözülebilir, ben programları dışında farkları yok diye tahmin ediyorum (bağlantılar eksiksiz çünkü), ama denemek lazım.  @Ozan Kar focccus bu modüllere müdahale edemiyor değil mi?

Bu arada teoriyi şu şekilde düzelteceğiz. Kumandanın önemi yok çünkü kumanda sadece komut gönderiyor (siz tuşlarına bastıkca). Kumandayı değiştirmeseniz bile tüm özellikler çalışabilir, çalışmayabilir de, bu ford'a güven olmaz :) 

"LIN veri yolu sistemi: LIN, hattı özel olarak akıllı algılayıcılar ve motorlu araçlardaki aktörler arasındaki hesaplı iletişime yönelik bir standarttır. LIN sadece CAN bant genişlikleri ve çok yönlülüğü gerekmediği takdirde kullanılmaktadır. LIN veri yolu sistemi içerisindeki aktarım direnci yaklaşık 9,6 kBit/s'dir. Bir LIN veri yolu ağı bir LIN merkezi ve bir veya birden fazla LIN yardımcı ünitesinden bir araya gelmektedir. LIN Ana ünitesi aktarılacak tüm verilerin zamansal sıralaması hakkında bilgiye sahiptir. Bu veriler LIN merkezi tarafından görevlendirildiği sürece ilgili LIN yardımcı ünitelerinden aktarılmaktadır. LIN tek telli bir veri yolu sistemidir, yani veriler kabloda tek bir damar üzerinden aktarılmaktadır. LIN ağında zamansal dirençler kullanılmamaktadır."

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus Mk3 Katlanır Ayna Takmak olarak değiştirdi
  • Misafir, bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.