Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Mk3 Katlanır Ayna Takmak

Guest mustafa badem

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar bende konunun takipçisiyim fakat benim işim hiç olmayanlara göre daha kolay benim aracım titanyum sağ yan aynam kırıldı tamir ettirdim ama çok kötü görünüyor yani düzgün olmadı o yüzden yenisi ile değiştiricem galiba bu çok basit birşey ama tam olarak nerden parça temin edeceğim ve nasıl yapacağım bilmiyorum 

Egerki 0 ayna alip takacaksaniz er-ol oto ile irtibat kurabilirsiniz. Ama bana fikrimi sorarsaniz ilk etapta cikmacilarla bi gorusun derim. Daha uyguna halledebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Volkan Ö. said:

Kendimi aştım

Şimdibu aynaları bende takabilirim gözüküyor.

Ben katlansın istemiyorum aslında sadece rezistansları devreye girse yeter. 

Acaba rezistanlı ayna alsam başarır mıyım. 

fordun.PNG

Burdan ziyade aynaya gelen soketin pin nsayısı dah da önemli sanırım. Aynadaki pin ile gelen pin kablo sayısına bakın çözülür? Asıl sonuç yarınb akalım nolacak :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Murat Kavuk Malesef Elm ile yaptım 85 ve 87 yi değiştirdim. Ama aynalar katlanmadı hadi dedim ayna katlanmadi bari ışık yanar diye düşündüm oda olmadı yani Hüsran..... Acaba nerde yanlış yaptım? Modüller var, pinler mevcut 8 pin sağdakinde 10 pin, ayna takılı, Elm 327 ile yazdırdım.. Nerde yanlış sizce?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Murat Kavuk Valla hocam kablolar tamam resimlerde de attım. Modülden gelende aynaya ulaşanda tamam solda 8 pin, sağda 10 pin.. Verdiğin rakamlarda tutuyo  9 -10-11-12 Boş soldakinde (11 ve 12 derece normal) Sağdakinde 9 ve 10 boş.  yani rakamlar uyuyor. elm dende yaptım 85 ve 87 yi  çözemedim neden olduğunu....

Birtek 144 ü değiştirmedim. hala long duruyor. short yapmadım..

Teoman Saraç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Teoman Saraç said:

@Murat Kavuk Valla hocam kablolar tamam resimlerde de attım. Modülden gelende aynaya ulaşanda tamam solda 8 pin, sağda 10 pin.. Verdiğin rakamlarda tutuyo  9 -10-11-12 Boş soldakinde (11 ve 12 derece normal) Sağdakinde 9 ve 10 boş.  yani rakamlar uyuyor. elm dende yaptım 85 ve 87 yi  çözemedim neden olduğunu....

Birtek 144 ü değiştirmedim. hala long duruyor. short yapmadım..

düğmenin pinleri hangisiyse onları anlık kısa devre yapmayı deneyin.

konunun tamamına hakim değilim, şema paylaşıldı mı? Yani modul-ayna arası tamam olabilir ama module gelenlerde tamam mı? veya mesela varsa BCMden kapıya kadar olan var mı? vs. Birde sigortalara bakın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Katlanan ayna, kumandaları değiştirmeden çalışmayabilir, modül feedback bekliyor olabilir. Bir de şema üzerinden giderek "Body Control Module" (ön yolcu bölümüde olması lazım) ve "rear junction box" (sol arka direkte olmalı) sigorta bağlantılarını kontrol etmeli. Ancak bence en iyisi bir oto elektrikci ile kontrol etmekte fayda var. Modül gerekli tetiklemeleri yapıyor mu, yapmıyor mu kontrol etmeli. Şemayı vermiştim. Kapı modülleri programlanabilir ünite olarak görünüyor. Aracın yeni konfigirasyonuna göre program atılması da gerekebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Ozan Kar Hocam semalar verildi resimler cekildi hemen hemen hersey var. Moduller kablo girisleri son 3 sayfada resimler mevcuta hatayi bulamadim.

@Murat Kavuk tesekkurler. sanirim benim yapabileceklerim bukadar sanirim. Birtek kumanda degisimini yapabilirim onuda erol otoya sordum ama kodun son 2 harfini bulamadim. Birde sizdeki katlanirin cam kumandasina gelen kablonun musait olunca resmini atarmisiniz? Sadece onu bilemiyorum uygun olup olmadığı? Servistekiler acaba bunu cozebilirmi yoksa senin arabada yok olmaz deyip gecistirebilirlermi? Acikcasi hersey olupta calismamasina bir anlam veremedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Murat Kavuk said:

@Teoman Saraç Kumanda kodu "AM5T-14A132-CA" olması lazım. Kabloya bakayım bir ara..

@Murat Kavuk Bugün servisi aradım parça nosunu verdim birde onlar şase nodan baktılar. Bana söylediği bizim verdiğimiz noyu bulamamışlar son harfler değişik olbilir dedi. Sonra bu özellik bulunan en full muadil araç için bakıldı ve fiyat verildi. İşin kötüsü ellerinde yok. Eğer olsaydı sağolsun servisle aram iyi almadan denerdim olup olmayacağına dair.

Ayrıca verdiğiniz kod internette aratınca çıkıyor. Kod aratınca bulunuyor. Acaba kaç pin var bu kodlu olan tetikte.. Başka bir yedek parçacıyı aradım oda kodla bu cam tetiğini bulamadı. Kafam karıştı. Zamanım olsa servise gidecektim ama artık haftaya kalacak bu iş.

Aslında parçayı buluruz ama aldıktan sonra olmazsa başka hangi yolu denemem gerekir? Çok başınızı ağrıttım kusura bakmayın....

bulduğum kodlar....

AM5T 14A132 BB

AM5T 14A132 AA

AM5T 14A132 EA

AM5T 14A132 FA

AM5T 14A132 CA

Tabi bunlar hepsi farklı tetikler...

Teoman Saraç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus Mk3 Katlanır Ayna Takmak olarak değiştirdi
  • Misafir, bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.