Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Annem bir yandan oğlan bir yandan ben bir yandan.. Sağlık sorunlarıyla uğraşıyorum pek keyfim yok o yüzden pek yazamıyorum.

Astra uzun Antalya gezisinden sonra 7000km ye yaklaştı (7 şubatta aldım) çok memnunum; güçlü Tango nun kalite ve konfor eklenmiş hali gibi.

hmmm .. geçmiş olsun dostum.. hele diyorum var bişeyler...

astra iyi yani epey memnunsun anlaşılan .. ama tangoya göre yüzde elli daha fazla yakıt tüketiyordur.. para olarak değil mi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hmmm .. geçmiş olsun dostum.. hele diyorum var bişeyler...

astra iyi yani epey memnunsun anlaşılan .. ama tangoya göre yüzde elli daha fazla yakıt tüketiyordur.. para olarak değil mi..

Sağol dostum teşekkür ederim.

Astra çok iyi evet, sürüş konusunda aynı anda çok iddialı iken çok da konforlu olabiliyor, ayrıca kaliteli ve çekici bir ambiyansı var. Şu an akla gelen bir şikayetim yok sadece ön fren kaliperleri dişli asfaltta düşük hızlarda duyulabilecek hafif bir "lokurtu" yapıyor.

Ya ücretsiz bakımda sesi kestireceğim ya da GM in geliştirdiği yeni bir kaliper takılacak, üşendiğim ve sesden rahatsız olmadığımdan erteliyorum hep.

Aslında fren pedalına çok az dokununca sese neden olan kaliper pimlerinin boşluğu alınıyor ve alt takımın aslında çok sessiz çalıştığını farkediyorsun; Focus, Corolla ve Laguna araçlarımda (+ babamın 156 sında) alt takım bozuk yolda sesliydi.

Tüketimi Focus la çok net şekilde kıyaslamadım ama Focus la yaklaşık 48litre mazotla 850km civarı yol yapıyordum, Astra 54 litre benzinle 800km civarı yol yapabiliyor.

Focus la (fab. verisi 3.8l/100km) 3.4litrelik tüketim rekoru kırmıştım, Astra henüz rodaj açısından ideal km ye ulaşmadı ancak doktor bir arkadaşımın 4.4litrelik rekoru var. (fab. verisi 4.8l/100km)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Siz tdci mı sipariş etmiştiniz ?

evet ben tdci sipariş ettim ancak test sürüşünde ecoboost u görünce bi ilçemizde dayanamadım hemen atladım tabi ancak daha anca gelebildim eve sabah yazıcam bi kaç şeyde konuştuk temsilciyle.adam temmuz 15 i bekle diye tutturdu 2012 model olarak alacaksın temmuz 15 de diyor başkada bişey demiyor.

bana akıl verin sizde dönme şansım var hiç sorun değil

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sayın tolga bey o bahsettiğiniz tüketim rakamlarını daha ilkokula giderken araba sahibi olmuş....bütünleşmiş...artık bisiklete binmek gibi farkında olmadan gaza frene ve vitesi değiştiren kişiler içindir......sonradan araba sahibi olupta refleksleri gelişmemiş insanlar için o rakamlar sadece hayal ve satışları etkilemek için konuşmuş sayısal süslerdir...10 tl. yerine 9.99 gibi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet ben tdci sipariş ettim ancak test sürüşünde ecoboost u görünce bi ilçemizde dayanamadım hemen atladım tabi ancak daha anca gelebildim eve sabah yazıcam bi kaç şeyde konuştuk temsilciyle.adam temmuz 15 i bekle diye tutturdu 2012 model olarak alacaksın temmuz 15 de diyor başkada bişey demiyor.

bana akıl verin sizde dönme şansım var hiç sorun değil

Nefret ettiğim tipik türk anlayışlarından biri işte

Trafik tescil tarihi 2 gün fark ettiği halde 1 yıl model oynaması arabanın eski olduğunu mu gösterir ?

Saçma sapan basit bir mantık ile böyle görebilirler.

Araç sizin Keyif sizin durum ortada , siz nasıl isterseniz öyle yapın derim...Şuan aracın teslim tarihi nedir ? Ben olsam serdar abi gibi alır, ilk olmak isterim ama istemeyip bekleyene de saygı duyarım :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Astra çok iyi evet, sürüş konusunda aynı anda çok iddialı iken çok da konforlu olabiliyor, ayrıca kaliteli ve çekici bir ambiyansı var. Şu an akla gelen bir şikayetim yok sadece ön fren kaliperleri dişli asfaltta düşük hızlarda duyulabilecek hafif bir "lokurtu" yapıyor.

Ya ücretsiz bakımda sesi kestireceğim ya da GM in geliştirdiği yeni bir kaliper takılacak, üşendiğim ve sesden rahatsız olmadığımdan erteliyorum hep.

Aslında fren pedalına çok az dokununca sese neden olan kaliper pimlerinin boşluğu alınıyor ve alt takımın aslında çok sessiz çalıştığını farkediyorsun; Focus, Corolla ve Laguna araçlarımda (+ babamın 156 sında) alt takım bozuk yolda sesliydi.

Tüketimi Focus la çok net şekilde kıyaslamadım ama Focus la yaklaşık 48litre mazotla 850km civarı yol yapıyordum, Astra 54 litre benzinle 800km civarı yol yapabiliyor.

Focus la (fab. verisi 3.8l/100km) 3.4litrelik tüketim rekoru kırmıştım, Astra henüz rodaj açısından ideal km ye ulaşmadı ancak doktor bir arkadaşımın 4.4litrelik rekoru var. (fab. verisi 4.8l/100km)

evet doğru tahmin.. :D.. bu hesaba göre yaklaşık yüzde 50 daha fazla tüketiyor...

ama bu memnuniyet ve konfor farkına değer sanırım..

arada bir gelişmelerden haberdar edersen seviniriz...:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam bunlar muhteşem valla. :pray: Ben bizim octi ile 7.1 in altına inemedim daha...Hem de şehir dışında.... :):kızgın: (Arabanın gazına gelip 150-160 altına inmezsem olacağı bu.... :D )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kendi paranızı kazandığınızda da böyle rahat konuşabilecekmisiniz bakalım Yakup Bey !

Yanlış anlaşılma olmasın yazdıklarında haklısın ama bu realiteyi değiştirmiyor :naughty:

haklısın doktorum...benim garfide...adam koltuga oturur oturmaz ilk yaptığı motoru çalıştırmadan klimayı calıştırmak.........:içelim:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.