Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Kendi paranızı kazandığınızda da böyle rahat konuşabilecekmisiniz bakalım Yakup Bey !

Yanlış anlaşılma olmasın yazdıklarında haklısın ama bu realiteyi değiştirmiyor :naughty:

O zaman artık konuşmuyorum :guitar:

Bence hata yoksa sıkıntı da yoktur..Sonuçda kişi ne ise , O an ki durumda da aynı mantık da düşünür , eğer ki şuan öyle isem ilerde de öyle olacağım demektir.

İmza: yça

haklısın doktorum...benim garfide...adam koltuga oturur oturmaz ilk yaptığı motoru çalıştırmadan klimayı calıştırmak.........:içelim:

Benim dediğimle bunun ilgisi yok ama :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sayın tolga bey o bahsettiğiniz tüketim rakamlarını daha ilkokula giderken araba sahibi olmuş....bütünleşmiş...artık bisiklete binmek gibi farkında olmadan gaza frene ve vitesi değiştiren kişiler içindir......sonradan araba sahibi olupta refleksleri gelişmemiş insanlar için o rakamlar sadece hayal ve satışları etkilemek için konuşmuş sayısal süslerdir...10 tl. yerine 9.99 gibi

1999 dan önce bu verilere ulaşmak imkansız gibiydi; öyle ki veriler atmosfer şartlarına bile kapalı ortamlarda elde ediliyordu.

Daha sonra daha gerçekci veriler yayınlanmaya başladı; bu düzenlemeye göre fabrika verisi olarak verilen 90km sabit hızdaki tüketim verilerini hemen her aracımla yakalamayı düşürmeyi başardım; çok zor olansa fabrika verisi ş.içi verileri tutturabilmek çünkü bu veriler ülkemize göre daha sağlıklı işleyen va aşırı yoğun olmayan trafik ortamlarında test ediliyor, ayrıca yapılan araştırmalara göre çoğu Türk sürücüsü ekonomik kullanımın inceliklerini bilmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet doğru tahmin.. :içelim:.. bu hesaba göre yaklaşık yüzde 50 daha fazla tüketiyor...

ama bu memnuniyet ve konfor farkına değer sanırım..

arada bir gelişmelerden haberdar edersen seviniriz...:naughty:

Yakıttan şikayetci değilim aksine araç bana göre ağırlık ve gücüne göre başarılı bir tüketim sunuyor, elbette bir dizel potansiyeline çok ciddi olarak sahip değil ancak dizele göre kullanım zevki, sessizlik ve akustik keyfi olarak çok iyi, bunlarda kişisel tercihlerle belirlenen + / - ler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

haklısın doktorum...benim garfide...adam koltuga oturur oturmaz ilk yaptığı motoru çalıştırmadan klimayı calıştırmak.........:içelim:

Klima için en sağlıklısı motoru çalıştırdıktan sonra rölanti devrinde devreye sokmak ve mümkünse devredeyken çok yüksek devirlerden kaçınmak, çok yüksek devirlerde klimayı devreye almamak ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet,işte ben geldim...Bugün ecoboostoda denedim sonunda Fotoğraflarını çektiğim Hardal Sarısı Sedan ile yaptım test sürüşünü...Oldukça etkileyici bir makina...Klasik atmosferik benzinlilere göre çok çok atak ve güçlü olduğu kesin...Çok çabuk devirleniyor,yüksek viteslerde bile çok yavaş hızlardayken rahatlıkla topluyor arabayı ve hızlandırıyor,yani zırt pırt vites değiştirmeye gerek bırakmıyor....Aracın motor sesi önemli ölçüde azaltılmış ama yine de motor sesini içeri alıyor,bunun kasten yapıldığı da belli,amaç motor sesini güçle hissettirmek,spor araba imajı yani...Yol sesi hiç yok gibi bişii,,Rüzgar sesi duyamadım,uğultu falan yok....Ancak bu motoru alan arkadaşların oldukça fazla benzin yakacaklarını düşünüyorum...1500 km yapmış bir araba ve bu arabayı tanıtımcı elemanlar işe gidiş gelişlerde falanda kullanıyor...Ortalama yakıt tüketimi 11 LT. gözüküyordu..Eğer araç belli bir süre sonra toparlayacaksa bu tüketim değeri belki 9,5 lara falan düşer ama ben pekde emin diilim...Neyse bu tartışmaya girmeyeceğim...Bu test sürşünden edindiğim izlenim bu..Öte yandan tüm arkadaşlara geçen günkü tanıtım lansmanından aklımda kalıp söylemeyi unuttuğum bişeyi de söylüüm..Aracın bagaj aydınlatması yine çok ama çok zayıf.Torpido aydınlatması da öyle...Sanırım yine bagaj ve torpido aydınlatması modifiyesi yapmak zorunda kalacağız....Fotoğrafları az sonra şu virüs taraması bitince yükleyeceğim... :kızgın:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Oldukça cesur bir renk...Spor ayrıca...Ama ben almam o ayrı...Çok genç işi...Babalara fazla biraz....Kırmızı olsa belki....Keşke vizyon maviyi getirselerdi onu alırdım bak....Yalnız test sürüşü sırasında bbir audi a6 tfsi ile çok kısa süreli kapıştım,eleman en son bana baybay yaptı....Test arabası diye korktum biraz ama eminimki bu motor çok rahat birçok audi ve bmw ile kapışır....Korkutucu bir güç ve tork sunuyor sürücüsüne... :kızgın:

Haaa bu arada araba yarın kayseride olacak kayserili arkadaşlara önemle duyurulur.... :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Oldukça cesur bir renk...Spor ayrıca...Ama ben almam o ayrı...Çok genç işi...Babalara fazla biraz....Kırmızı olsa belki....Keşke vizyon maviyi getirselerdi onu alırdım bak....Yalnız test sürüşü sırasında bbir audi a6 tfsi ile çok kısa süreli kapıştım,eleman en son bana baybay yaptı....Test arabası diye korktum biraz ama eminimki bu motor çok rahat birçok audi ve bmw ile kapışır....Korkutucu bir güç ve tork sunuyor sürücüsüne... :kıhkıh:

Haaa bu arada araba yarın kayseride olacak kayserili arkadaşlara önemle duyurulur.... <_<

Valla baba bırakta geçilsin ona yav 3.0 300hp lik makina değil mi onlar :P Sanada ecoboost yolu mu gözüktü ne :P üstünede bu hardal sarısı,plakada DJ daha ne olsun. :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla baba bırakta geçilsin ona yav 3.0 300hp lik makina değil mi onlar <_< Sanada ecoboost yolu mu gözüktü ne :P üstünede bu hardal sarısı,plakada DJ daha ne olsun. :P

Yakıt parası kaygım olmasa asla dizele bakmam artık bu makinadan sonra ama maalesef olmaz...Ben mütevazi dizelimi alırım yoluma bakarım...Performans isteyen ecoboostu alsın mutlaka...Yok böyle bir makina.... :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakıt parası kaygım olmasa asla dizele bakmam artık bu makinadan sonra ama maalesef olmaz...Ben mütevazi dizelimi alırım yoluma bakarım...Performans isteyen ecoboostu alsın mutlaka...Yok böyle bir makina.... :kıhkıh:

Tamamdır sende böyle diyosan yalnız yakın bir zamanda indirim beklerken zamla karşılaşabiliriz çoğu marka zam yapmış fiyatlarına şaka gibi artıyor fiyatlar bu gidişle yıl sonunda bile 50000 nin altını göremiyecez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sevgili rocker çok teşekkürler bu test açıklama ve resimler için.... harikasın...

makinaya bayıldın demi...:kıhkıh:

bende yakıtla ilgili uzatmıycam ama.. o test aracı olduğundan hemen binen acımasızca gazı köklediği içindir o değer normal performanslı kullanımla 9 gibi olur en fazla... benim chevy spark bile 8 litre yakıyor :yeah:

tabiki dizel focusun ekonomisiyle karşılaştırılmaz bile...

yapıştırıyo demi araba... üfff... heyecan bastı...:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araba bence az yakıyor neden derseniz ben Focus Ecoboost u Yakup tan sonra test etmiştim ve etrafa kızgın metal kokuları saçan henüz yeni olan aracın y. bilgisayarındaki ortalama tüketim 10 küsür litreydi, değil 182hp 120-130hp lik araçlar bile benzer kullanımda en az o değerleri gösterir.

Aracın performansı zaten beklenildiği gibiydi, güzel olan neredeyse rölantiden itibaren bu çekişi sunmasıydı ama benim en beğendiğim vites geçişleri oldu açıkcası; 180hp dolaylarındaki her araç 3 aşağı 5 yukarı benzer performans sergiler ama her araç bu kadar ince işçiliğe sahip şanzımana sahip olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.