Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Ben de bu öğlen Şahsuvaroğlunda sedan aytozu gri ecoboost titX test ettim :kıhkıh: AĞZIM KULAKLARIMDA :yeah::)

En büyük korkum araçta torque steer olmasıydı. Biraz da sert kalkışlar yaptım tork steer olmuyor. Gidşi zaten inanılmaz. 5. vitese çıkamadım . Tabii test arabsıdır adam yanınızda 4. viteste 140-150yi geçemedim. Oturma pozisyonu iyi ne yüksek ne alçak, direksiyon harika düşük hızda hissiz ve turu az (bilmiyorum direksiyon ayarı neydeydi), ama slalomlarda tam olması gerktiği gibi.

eğer dönüşte kalkış yaparsanız ve gaza yüklenirseniz o zaman TVC devreye giriyor ve müdahalesini hissediyorsunuz. Bunu tork steer ile karıştırmış olabilirler (bir yerlerde gaza basınca kafa yerinde durmuyor, oynuyor sağ sol yapıyor falan demişlerdi)

En güzel tarafı hafif rampa var , test için 3. viteste ayağımı gazdan çekerek yavaşladım devir 1100-1200 devire indi (hıza bakmadım 220-30 falandır herhalde) gaza dokundum ve en ufak bir bayılma, alt vites isteme yok ..o kadar yumuşak toplayıp hızlandı ki istenirse ekonomik de olur..

aracın YB 11.5 tüketim gösteriyodu ki, aynı yerde ilk çıktığında mondy 1.6 test etmiştim o araba 11.9 gösteriyordu hiç unutmam..

test formuna motorun mükemmel olduğunu yazdım. ikinci madde olarak SONY gelene kadar almayacağımı yazdım..

Satış elemanına işler nasıl düştü mü dedim..Abi ne düşmesi biz de anlamadık yılbaşından beri %10dan fazla zam geldi ama biz satacak araba bulamıyoruz. Daha fazla kontenjan verseler daha çok satarız dedi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araba bence az yakıyor neden derseniz ben Focus Ecoboost u Yakup tan sonra test etmiştim ve etrafa kızgın metal kokuları saçan henüz yeni olan aracın y. bilgisayarındaki ortalama tüketim 10 küsür litreydi, değil 182hp 120-130hp lik araçlar bile benzer kullanımda en az o değerleri gösterir.

Aracın performansı zaten beklenildiği gibiydi, güzel olan neredeyse rölantiden itibaren bu çekişi sunmasıydı ama benim en beğendiğim vites geçişleri oldu açıkcası; 180hp dolaylarındaki her araç 3 aşağı 5 yukarı benzer performans sergiler ama her araç bu kadar ince işçiliğe sahip şanzımana sahip olmaz.

dostum senin ecoboost yorumunu okumuşmuyduk... yazmadın mı yoksa...:kıhkıh:.. hatırlayamadım...

astrayı değiştiririz artık...:yeah:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de bu öğlen Şahsuvaroğlunda sedan aytozu gri ecoboost titX test ettim :kıhkıh: AĞZIM KULAKLARIMDA :yeah::)

En büyük korkum araçta torque steer olmasıydı. Biraz da sert kalkışlar yaptım tork steer olmuyor. Gidşi zaten inanılmaz. 5. vitese çıkamadım . Tabii test arabsıdır adam yanınızda 4. viteste 140-150yi geçemedim. Oturma pozisyonu iyi ne yüksek ne alçak, direksiyon harika düşük hızda hissiz ve turu az (bilmiyorum direksiyon ayarı neydeydi), ama slalomlarda tam olması gerktiği gibi.

eğer dönüşte kalkış yaparsanız ve gaza yüklenirseniz o zaman TVC devreye giriyor ve müdahalesini hissediyorsunuz. Bunu tork steer ile karıştırmış olabilirler (bir yerlerde gaza basınca kafa yerinde durmuyor, oynuyor sağ sol yapıyor falan demişlerdi)

En güzel tarafı hafif rampa var , test için 3. viteste ayağımı gazdan çekerek yavaşladım devir 1100-1200 devire indi (hıza bakmadım 220-30 falandır herhalde) gaza dokundum ve en ufak bir bayılma, alt vites isteme yok ..o kadar yumuşak toplayıp hızlandı ki istenirse ekonomik de olur..

aracın YB 11.5 tüketim gösteriyodu ki, aynı yerde ilk çıktığında mondy 1.6 test etmiştim o araba 11.9 gösteriyordu hiç unutmam..

test formuna motorun mükemmel olduğunu yazdım. ikinci madde olarak SONY gelene kadar almayacağımı yazdım..

Satış elemanına işler nasıl düştü mü dedim..Abi ne düşmesi biz de anlamadık yılbaşından beri %10dan fazla zam geldi ama biz satacak araba bulamıyoruz. Daha fazla kontenjan verseler daha çok satarız dedi..

teşekkürler hector.. resim yokmu resim...:)

herkes performansdan memnun... heyecanlandım epeyce... artık sabır bitiyo... bir an önce şu eksikleri tamamlasalarda alsak binsek.... eksikleri tamamlamasalar ben de almayacağım...:(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dostum senin ecoboost yorumunu okumuşmuyduk... yazmadın mı yoksa...:kıhkıh:.. hatırlayamadım...

astrayı değiştiririz artık...:yeah:

Yazmıştım ama neredeyse 40 gündür başımda olan gribal tribal hastalık yüzünden hem testi hem tes notumu kısa tutmuştum, dikkatlerden kaçmış sanırım.

Ford un bende kontenjanı hep var ama Astra dan sonra şartlar elverirse elitler dünyasına girmek istiyorum, yeni Focus sahipleri de benim gibi artık "kolay beğenmeyenler" listesine gireceklerdir zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazmıştım ama neredeyse 40 gündür başımda olan gribal tribal hastalık yüzünden hem testi hem tes notumu kısa tutmuştum, dikkatlerden kaçmış sanırım.

Ford un bende kontenjanı hep var ama Astra dan sonra şartlar elverirse elitler dünyasına girmek istiyorum, yeni Focus sahipleri de benim gibi artık "kolay beğenmeyenler" listesine gireceklerdir zaten.

geşmiş olsun...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

teşekkürler hector.. resim yokmu resim...:yeah:

herkes performansdan memnun... heyecanlandım epeyce... artık sabır bitiyo... bir an önce şu eksikleri tamamlasalarda alsak binsek.... eksikleri tamamlamasalar ben de almayacağım...:)

Birde seçimden sonra vergiler artacakmış çok büyük ihtimalle,acaba kapora verip sağlama mı alsak fiyat artmazsa ben vazgeçtim derim olmaz mı? :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Oldukça cesur bir renk...Spor ayrıca...Ama ben almam o ayrı...Çok genç işi...Babalara fazla biraz....Kırmızı olsa belki....Keşke vizyon maviyi getirselerdi onu alırdım bak....Yalnız test sürüşü sırasında bbir audi a6 tfsi ile çok kısa süreli kapıştım,eleman en son bana baybay yaptı....Test arabası diye korktum biraz ama eminimki bu motor çok rahat birçok audi ve bmw ile kapışır....Korkutucu bir güç ve tork sunuyor sürücüsüne... :kıhkıh:

Haaa bu arada araba yarın kayseride olacak kayserili arkadaşlara önemle duyurulur.... :yeah:

abi A6 tfsi 2000 cc 170 hp lik motor.. onun sana değil senin ona el sallaman lazımdı normalde... :) ama test olduğu için yapamamışsındır değil miİ?... ayrıca kilo farkı da var.. yoksa focus onu yalar bence....:)

artık bmw mercedes hikaye ....:( abrtılı 3000-5000 motor gibi bişey olmadığı sürece diğerleri ile kesinlikle başeder..:smiley2k:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

abi A6 tfsi 2000 cc 170 hp lik motor.. onun sana değil senin ona el sallaman lazımdı normalde... :) ama test olduğu için yapamamışsındır değil miİ?... ayrıca kilo farkı da var.. yoksa focus onu yalar bence....:)

artık bmw mercedes hikaye ....:claps: abrtılı 3000-5000 motor gibi bişey olmadığı sürece diğerleri ile kesinlikle başeder..:claps:

Turbo Fsi ler 200hp idi eskiden bildiğim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.