Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Focus 1.0 Lt Ecoboost 125Ps Test Sürüşü - Türkiye

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Performans Konusunda Yardımcı olacak kaynak :)

Buyrunuz..

Bu motorun performansından şüpheniz olmasın, uçar kaçar 100 nm fazla torku olan dizelden 0.9 sn geride kalıyor 50-100'de..

post-1-0-07120600-1343323485_thumb.png

Not: 50-100 4. vites değerleridir.

artık 2. vites ile yapılırsa benzinli üzer.. :smiley2k:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bügünde 8 km'lik sürüş yaptık. Aksama detay gelecek :kıhkıh: önceki testten yaklaşık % 25 daha az tüketti.

Yarın sabah gidersem çok daha uzun soluklu gezeriz sözü aldım hani değerlendirmek isteyen varsa gidelim :D

Keleşler bayii hatice Hanım'a bende teşekkür ediyorum . Çok ilgilendi sagolsun :yeah:

Yılmaz abinin etkisi yadsınamaz tabi teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ilk mesaj yeni resimlerle güncellenmiştir.

ilk gün ne demiştim? Rahat 9 litrenin altına inilebilir..

Bugün ne oldu? 8.4 litre ki bunlar kısa kısa sürüşler..

Araç ile çok rahat katalog değerleri yakalanabilir..Start-Stop'suz 7.0 litre gibi..İstanbul'da 8'den aşağısı zor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bügünde 8 km'lik sürüş yaptık. Aksama detay gelecek :kıhkıh: önceki testten yaklaşık % 25 daha az tüketti.

Yarın sabah gidersem çok daha uzun soluklu gezeriz sözü aldım hani değerlendirmek isteyen varsa gidelim :D

Keleşler bayii hatice Hanım'a bende teşekkür ediyorum . Çok ilgilendi sagolsun :yeah:

Yılmaz abinin etkisi yadsınamaz tabi teşekkürler.

Nedemek Rica ederim Yakup. Ben test etmek istememiştim. Dizelci olduğumdan.

Ses sistemi hakkında bir yorumun varmı peki?

Hayko Dinlemişsin bir onu görebildim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nedemek Rica ederim Yakup. Ben test etmek istememiştim. Dizelci olduğumdan.

Ses sistemi hakkında bir yorumun varmı peki?

Hayko Dinlemişsin bir onu görebildim :)

Yanımdaki arkadas ille de onu ac dedi :D yabancı felanda actık basslari actık rahatsız eden Boğuk ses yoktu.. Detaylı bişey diyemiyorum eski Sony gibi degil yani çok yüksek ve Berrak degil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün 1.0 Lt Ecoboost dün deneme fırsatım oldu Titanyum smart ve teknopaket aracın performansını beğendim dizelin ezici torkundan sonra kullandığım atosferik benzinli araçlar zevk vermiyordu fakat, özellikle 1.0 ltlik bir araç için umduğumdan çok daha fazla bir performansa sahip gerçekten beğendim.Motorun sesi benzinli araca göre fazla gibi geldi özellikle hızlanmalarda kendi aracımdaki motor sesine yakın ki aracım dizel . 7 - 8 KM kullandım bu kadar kısa bir sürüşte yakıt tüketimi çok değer taşımasada ben cıkmadan sıfırlamıştım döndüğümde 10. 7 lt idi normal kullanımda anca 2 -3 lt düşer gibi geliyor uzun yolda daha düşük olacaktır.Ama yakışı umduğumdan fazla. Renkli ekranlar gerçekten çok hoş trafik işaretlerini okuması gerçekten başarılı ve zevkli .Şerit takip sistemini çok başarılı bulmadım daha aktif birşey bekliyordum.Belkide bizim şeritlerimizden kaynaklanıyordur ama her şerit ihlalinde müdahale etmedi.Şerit ihlalinde dreksiyon titredi fakat kendisi şeride sokmadı 4 kere denedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün 1.0 Lt Ecoboost dün deneme fırsatım oldu Titanyum smart ve teknopaket aracın performansını beğendim dizelin ezici torkundan sonra kullandığım atosferik benzinli araçlar zevk vermiyordu fakat, özellikle 1.0 ltlik bir araç için umduğumdan çok daha fazla bir performansa sahip gerçekten beğendim.Motorun sesi benzinli araca göre fazla gibi geldi özellikle hızlanmalarda kendi aracımdaki motor sesine yakın ki aracım dizel . 7 - 8 KM kullandım bu kadar kısa bir sürüşte yakıt tüketimi çok değer taşımasada ben cıkmadan sıfırlamıştım döndüğümde 10. 7 lt idi normal kullanımda anca 2 -3 lt düşer gibi geliyor uzun yolda daha düşük olacaktır.Ama yakışı umduğumdan fazla. Renkli ekranlar gerçekten çok hoş trafik işaretlerini okuması gerçekten başarılı ve zevkli .Şerit takip sistemini çok başarılı bulmadım daha aktif birşey bekliyordum.Belkide bizim şeritlerimizden kaynaklanıyordur ama her şerit ihlalinde müdahale etmedi.Şerit ihlalinde dreksiyon titredi fakat kendisi şeride sokmadı 4 kere denedim.

Bilinçli hareketde sokmuyor; şartları var, 65 km altında çalışmıyor misal..

Buna ek olarak hassasiyet seçimleri de mevcut..

Bunları unutmayalım.

Detay:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilinçli hareketde sokmuyor; şartları var, 65 km altında çalışmıyor misal..

Buna ek olarak hassasiyet seçimleri de mevcut..

Bunları unutmayalım.

Detay:

Doğrudur hassasiyeti hakkında bilgim yok servisin bana sunduğu ayarla yetindim ama şeritten çıkma işini bilincsizmiş gibi yaptım belkide tam yapamamışımdır.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğrudur hassasiyeti hakkında bilgim yok servisin bana sunduğu ayarla yetindim ama şeritten çıkma işini bilincsizmiş gibi yaptım belkide tam yapamamışımdır.

Saniye'de bilmem kaç defa oluyorsa unuttum sayısını, hassasiyet de şöyle çalışıyor

İşte şu kadar saniyede bu kadar sapma olursa, anlatabildim umarım..

Deneyerek yapmak biraz zor gibi çünkü bunun ayarı önemli...

Misal istanbul'da okdar kötüydüki çizgiler araba göremedi hiç, ben zaten zor görüyorum napsın dedik geçtik o özelliği, otobanda işe yarar şehiriçinde uyumaz kimse heralde :zha:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.