Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Focus 1.0 Lt Ecoboost 125Ps Test Sürüşü - Türkiye

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Mustafa hangi araba satışta degil ?

Titanium satışta ve Ağustos gibi sitelere düşecek. Zaten stokta araç yok diye eklenmemiş. ;)

bende titanyumu 2013 de gelecek diye duydum. fiesta 1.0 vs ile. şuan otosan listesinde titanyum 1.0 koymamışlar. trend i siteye koyup onu niye koymuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende titanyumu 2013 de gelecek diye duydum. fiesta 1.0 vs ile. şuan otosan listesinde titanyum 1.0 koymamışlar. trend i siteye koyup onu niye koymuyor.

Uretim YOK, araç da yok zaten listede olsa ne olur. Eylül'den önce özel sipariş bulamazsın Ağustos gibi girecek ayrıca SUAN DA sipariş verebilirsin. Gayet açık. Siteye laf bulmaksa amac onu otosan'a soracaksın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

olmayan arabayı satınca araç var demek yanlış :D test ettiğin arabayı alcam desen belirsizlik var saçma olan o. 80 tane getirmeyi bilen otosan daha fazlasını getirebilirdi. neyse

Kardesim Temmuz'da araç üretimi yok. Anlatamadım sanırım. Almak isteyene var araba.bugun ki bayi ver parayı al arabayi dedi, alacaksan Ulaş onlara.

Laf ararsak çok şey buluruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tesekkurler Yakup test için umarim nesli tukenen benzinli arabalarin yeniden yukselişi olur :)

Buarada cok gicik oldum o kadrana :D Giciğim buara Forda :angry:

Sabri Türkiye için haklısın, bizim millet bile bile fazla ödemeyi seviyor. Yapacak bişey yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Son yazlanlarla ilgili kısa görüşüm:

1.0 EB elbette dizele eşdeğer ekonomik bir alternatif değil, daha çok dizelden hoşlanmayan (benim gibi), göreceli yüksek torku seven (benim gibi), çok parası olmayan (yine benim gibi) ve ara sıra 6000 dd'yı hissetmekten hoşlananlar için daha önce de söylenildiği gibi atmosferik benzinliye mükemmel bir alternatif.

Dizele de avantajları var elbette:

- Sessiz ve yumuşak sürüş

- Hafif ve buna bağlı olarak bira daha iyi yol tutuş

- Alırken göreceli ucuz

- Vergisi daha düşük

- Soğukta kullanması daha kolay

Ama yıllık hatırı sayılır yol yapan ve yakıt ekonomisi odaklı düşünenler dizele talime devam.

Küçük hacimli turbo motorların ciddi ekonomi potansiyeli var, ama usulüne uygun kullanmayı bilmek lazım.

Ben o motorla Antalya şehir için 6.5 yaparım. Ama dizelle de muhtemelen 5'lerde kalırım...

Ancak bir eksik hala var o da adam gibi otomatik şanzıman.

Pazarlama ve satış stratejisine gelince: Ben de şu anda Otosan'ın pek süreci istediği gibi kontrol edebildiğini düşünmüyorum.

Talep yaratmaya çalışıyor ama arz yok, fiyatlar hala pahalı ve genelde alıcıların bir-iki ay bekleme veya sipariş verip bekleme gibi bir tutum takınmayacakları da aşikar.

Demek ki öyle ciddi ve hırslı bir satış hedefleri yok, ufaktan ve fazla risk almadan gitmeye çalışıyorlar, bakalım piyasa bu durumu nasıl karşılayacak.

Opel ve VW satış rakamları yeterli ipucu veriyor gibi.....

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Son yazlanlarla ilgili kısa görüşüm:

1.0 EB elbette dizele eşdeğer ekonomik bir alternatif değil, daha çok dizelden hoşlanmayan (benim gibi), göreceli yüksek torku seven (benim gibi), çok parası olmayan (yine benim gibi) ve ara sıra 6000 dd'yı hissetmekten hoşlananlar için daha önce de söylenildiği gibi atmosferik benzinliye mükemmel bir alternatif.

Cem bey sizin gibi düşünenler için 1.6EB mükemmel bir araç. Bu orayada oturmuyor bence. 1.4T 130bg 190nm torklu aracı iki yıl kullandım. Performans olarak iyiydi ama çok yüksek tatmin sağlamıyordu. Yani yetmiyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler, resimleri de bekliyoruz. Dizelin üstünlüğü tartışılmaz ekonomi ve ikinci el değeri konusunda. Ancak az km yapan başlangıçta fazla vermek istemeyen dizeli sevmeyen vs için bence çok iyi alternatif. Engin burada haklı eğer bu arabayı dolu alırsan dizel fiyatına gelecek. Onun yerine boş dizel al daha iyi. Yalnız 9 falan olmaz. Hani olur da sabah akşam ağdalı köprü trafiğinde olana olur. Bu araba tüm modern motorlar gibi düşük devirde vites degistirirsen ve hemen seyahat hızına cikarsan avantajlı olur. Ben alırsam kesinkes 5.5 litre civarlarında tutarım.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Son olarak bence bunu sadece ve sadece 1.6 atmosferik ile karşılaştırmalıyız. Ondan az yakıyorsa , vergi avantajını da gözönüne alırsak fena bir alternatif olmaz. Ancak atm te de LPGleme şansı var..

Dikkat edilirse hep sınırlandırıyoruz dizel istemesin LPG istemesin az para vermek istesin falan diye. Bu da çok kısıtlı bir müşteri profili demek..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Titanium smart icin fiyatlar şu an biraz yüksek, 50 barajının altında olması elzem. 52-53leri bulan ecoboost almak yerine ayni paraya style Tdci daha mantıklı duruyor. Bu gidişte yıl sonunda güzel kampanyalar olabilir. Kasım Aralık aylarında 2012 modele razı olan bulunur mu bekleyip göreceğiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dizele neden alternatif olsun ki? O dizel bu benzinli.

Sırf 1-2 litre için 7 bin lira dizele neden fazla vereyim? Boyle düşünelim.

Donanım işi ayrı mesele.zevk.

Tır tır sesi dinlemek istemeyenler için süper.

Dediğim gibi benim sürdüğüm parkur normalde kullandığınız yerler gibi de degil start Stop hiç açılmadı duşun.

şahsen dizel tercihimin tek nedeni ekonomi değil, aynı zamanada yüksek tork gücü

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.