Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Electrolux Ve Servis Deneyimi..

Önerilen Mesajlar

Haziran 2009da eve su ve buz pınarlı Electrolux 6296 buzdolabı aldık. Bunun sebebi başka yerlerde 3300-4000 arası iken Dartyde 2300e düşmüş olması bizim hatunun amerikadayken Electrolux buzdolabını kullanmış olması ve beğenmiş olması idi

Dolap getirildi ve ilk golü yedik. Cihazla ilgili en ufak Türkçe bir belge, ibare, garanti belgesi, sanayii bakanlığı onayı çıkmadı...

Açtım DARTYye telefon.."Aa olur mu tabii ki o belgeler var. Hemen kargo ile yolluyoruz" dediler. Tabii keriz silkeleme. 3-4 kere daha aradım aa daha gelmedi mi , tekrar yolluyorum falan filan bir daha yolluyoruz kargoda kalmıştır gibi yalanın bini bir para... Tabii savsaklıya savsaklıya ben unuttum. Zaten amaç da oyalayıp unutturmaktı herhalde.

Gel gör ki 1.5 yıl sonra daha garanti süresi içindeyken mart başında bozuldu. Servis ertesi gün hemen geldi Allah için..Baktı anakartı yanmış dedi. Bu voltajdandır dedi. Regülatör de kullanmıyorsunuz dedi. Voltajı ölçtü 235-240 arası voltaj vardı. Gece daha da artıyordur, voltaj hatası garantiye girmez dedi. Gitti...

Ben de electroluxe şikayet maili attım. Bu cihaz yasal değil. SanayiBakanlığıOnaylıGarantiBelgesi ve türkçe kullanma kılavuzu yok. Ben hangi voltajda çalıştığını bilmiyorum. İngilizce bilmek zorunda değilim bana sadece ingilizce kitapçık verildi. Ayrıca ilk çalıştırmayı servisi yaptı bana regülatör kullanmam gerektiği ne aldığım firma, ne sizin yetkili servisiniz tarafından yazılı veya sözlü olarak söylenmedi. Bunun garantiden yapılmasını talep ediyorum eğer yapılmazsa DH, şikayetvar gibi platformlarda paylaşacağımı ve gerekirse tüketici mahkemesine dava açacağımı söyledim. Bana madem böyle bir aksilik olmuş bir seferlik bunu garantiye sokalım dediler. Yurtdışına anakart siparişi verdiler. Ve tam 4 hafta buzdolabı yattı. Allahtan evde artık küçük geldiği için 6296yı aldığımız ve voltaja bana mısın demeyip 15 seneden daha uzun süredir çalışan WhiteWestinghouse vardı, iyi ki de 6296 yı alınca atmamışık . Onu tekrar çalıştırdık.

Bu electrolux ile mailleşmeler sırasında bana pdf olarak Türkçe kullanma kılavuzu ve garanti belgesini yolladılar. Burada çalışma voltajı 220V +/- %10 diyor..Yani 198-242 arası çalışabilmeli. Evimizde nazar değmesin hemen hiç elektrik kesilmiyor böyle farkedilebilir bir dalgalanma da olmuyor. Bunu da yazdım bana voltajdan diyor ve lütfedip garantiden değiştiriyorsunuz ama servisin fişe yazdığı voltaj kullanma kılavuzunda yazan sınırlar içinde dedim. Bana kısaca uzatma arıza voltajdan normalde girmez ama rica için garantiye soktuk gibisinden bişeyler söylediler.

4 hafta bekledikten sonra kart geldi. Servisle görüştük , servis söylediği saatte gelip anakartı taktı. Cihaz sorunsuz çalışmaya başladı.

Aradan 5-6 ay geçti ve bir gün cihaz karlanma yaptı (hala garantide cihaz). Servisi çağırdık geldiler ve buz/karı eski usul kazımaya başladılar. Bu arada da buzluğun arkasında su pınarının yolundaki yarı hazne yarı boru mavi bir plastik parça var onu kırmışlar. Defrost oldu makine gittiler. Ertesi gün baktık su pınarı çalışmıyor. Çağırdık geldiler ..Bu parça kırılmış garantiye girmez dediler. Bak dedim sen kırdın onu . Yalan mı..Ben taa oralara manyak mıyım gireyim. Sen gelene kadar çalışıyordu vs..Nuh diyor peygamber demiyor. Abi sen idare et. Bir ara değiştiririz dedi. Ben de anakart garantiye girdiği için bunun parasını vereyim dedim. Ve 2012 Haziranında garanti bitince sipariş verdim. Adamlar dedi ki: bu tip parçaların siparişi için parayı peşin alıyoruz. ŞU IBANa parayı yolla. Yolladım. 3 haftaya gelir dediler. Temmuz başı aradım. Aman gecikme oldu da biz sizi arayacağız (bu işte yaklaşık 10 kez biz sizi arayacağız deyip sadece 1 kere aradılar). Haftaya geliyor biz sizi arayacağız. Yarın geliyor biz sizi arayacağız. Bugün şu an kargoyla yolda akşam biz sizi arayacağız vs.Son cumartesi aradım bağırdım çağırdım. hani kargoda yolda idi vs vs.. Akşama doğru yetkili eleman aradı. Abi sizin parçayı yurt dışı fabrika siparişten çıkarmış, üretimi yok. Ben dellendim tabii. 10 yıl bana parça sağlamak zorundasınız . Üstelik parayı peşin ladınız olur mu öyle şey vs.. Neyse eleman Pazartesi fabrikadan durumu öğrenip sizi arayacağım dedi. Tabii dün arayan soran yok. Bugün gene aradım bağırdım çağırdım. Ve cevap : yeni sipariş vereceklermiş..... Bu ne demek: Bunlar geçen sefer büyük ihtimal parayı alıp sipariş vermeyi unutmuşlar

Bir arkadaşım daha var. O da electroluxten illallah demiş durumda.

Sakın bu markaya , Samsunga ve LGye yaklaşmayın derim.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi büyük geçmiş olsun.. İnsanı çileden çıkartan şeyler bunlar.. Morali filan sıfıra indiriyor insanın gününün içine ediliyor bu olaylar yüzünden. Ben de İstikbal firmasıyla yaşamıştım bu tip şeyleri.

Tabi "Eşşek çamura çökünce akıl veren çok olur" demişler ama yine de söylüyorum beyaz eşyada Bosch'un üzerine tanımıyorum. Servis sorunsuz, cihazlar sorunsuz. Üstelik default olarak 2 değil 3 yıl garanti veriyorlar. Servis elemanları çok bilinçli, herşeyi anlatıyorlar, işten kaçmıyorlar.. bizim derin dorucuya geçen kurbanda etleri istiflemiştik, tabi poşetledik güzelce ama nasıl olduysa kan sızmış, mutfakta hayvan leşi kokuyor. nedir bu nedir nedir derken buzdolabının motor kısmından geldiğini farkettik. ulan hayvan girdi de eve orda öldü mü dedik, baktık bişi yok.. neyse servisi çağırdık, meğersem atık sıvı haznesi varmış, motora yakın.. akan su orada ısınıp buharlaşsın diye. tabi akan su olmayıp kan olunca ısınıp ısınıp kokuyor. geldi, söktü o parçayı, bir güzel yıkadı, sabunla filan, kuruladı etti, taktı, yerdeki ıslaklıkları temizledi, tertemiz çalışıp gitti..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun Cenk, sinirlendiğine değmez bence. Yine de arada deşarj olmak için böyle bir olayı vesile yapmakta yarar var, bir tür spor gibi :kıhkıh:

Ben de Arçelik'ten ve stratejisinden memnunum tapon ama ülke şartlarına uygun malı göreceli yüksek fiyata satarlar ama sonra da asla yalnız bırakmazlar sorun olduğunda, gerçekten mükemmel bir servis ağları var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bosch marka bir buzdolabı aldık. Hiç bir zaman kapısı kapanmadı, 3-4 kez fitillerini değiştirdik, yine kapanmadı, (kapanmadı derken, bir kedi gelse patisiyle çekse açılıyordu kapısı, öyle sağlam bir kapanma olmuyor ve sanıyorum bu yüzden de çalışmasında problem oluyordu) Yaklaşık 2 yıl kadar kullandıktan sonra şimdi arçelik marka bir buzdolabı aldık. Modelini falan bilmiyorum ama gayet başarılı.

Bir de yaklaşık 5-6 ay kadar önce Vestel Smart TV aldım. (Almaz olaydım. :D ) Bu süre zarfında iki kez ekranını değiştirdiler. Aldığım bayiye gittim. Abi bu tv lerden bir tek sen varsın şikayeti olan falan dedi. Ben bu TV yi bir arkadaşımla beraber almıştım. O an o da yanımdaydı Allahtan. :D Ve o da şikayetçi, onun da bişeylerini değiştirmişler. Ne beni dedim ya, bak bu arkadaşta senden aldı, hatta aynı gün aldık. Bu da şikayetçi dedim. Ha bir de Harun var şikayetçi olan diyor :D

Sonra da başladı ara 4440123 ü, eee, bağır çağır, sert çık falan, onlar o zaman tv yi değiştiriyorlar. Bende aynı arızayı 2 kez yaptı, ne değişimini isteyim, 3 kez yapacağından eminim, yapsın o zaman parasını isteyeceğim dedim. E parasını alamazsın ama yerine tv veririz falan dedi, bakarsın dedim çıktım. Bakalım ne olacak. Ama servis konusunda Vestel de iyi gidiyor. Pek bi sıkıntı yaşamadım servisten de işte tv sorunlu çıktı. Şimdi dua ediyorum bir kez daha bozulsun diye.

Beyaz eşya ve elektronik eşya işinin bende şans işi olduğu düşüncesindeyim. Ama tv alırsam Philips, beyaz eşya alırsam da arçelik alma taraftarıyım artık.

Bu arada aklıma gelmişken çok eskiden merdaneli çamaşı yıkama makinaları vardı, hatırlayanınız vardır. Amcamlarda hala bir tane durur, kullanılmıyor ama en son çalışıyordu, markası da Arçelik :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Servis konusunda HP bir tane benim için..

Batarya bozuldu, şarj olmuyordu... servise bile gitmedim destek birimine mail attım.. bir iki test programı yükletti, olmayınca, adresinizi bildirin dediler, verdim, 1 hafta sonra batarya adrese geldi.

Aynı şekilde adaptör bozuldu, hiç sorgu sual olmadan adresi istediler, yine 1 hafta içinde kapıya geldi adaptör..

Nazar değmesin başka da bir sorun çıkarmadı.. Zaten çıkarmasın garantisi bitti..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar herkes bosch u övmüş fakat geçen hafta boş servisi aracılığı ile ankastre ocağının alt lastiğini sipariş verdim 2 gün sonra geldi ama gelen lastik üzerinde yer alan yapıştırma bölümüne yapışkan anlamında bir şey yok.. tekrar servisi aradım gelir bakarım ama 20 TL alırım dedi, tmm gel bak dedik geldi baktı bu lastik özelliğini kaybetmiş yenisi alınmalı dedi bende daha yeni sizden sipariş ederek aldım buda faturası dedim oda ben birşsey yapamam ücretli değişirim siz müşteri hizmetlerini arayın diyerek gitti.

demek herkes için bosch aynı hizmeti vermiyormuş...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun Cenk abi hem ses sistemi için hem buzdolabı için. Anladığım kadarıyla senle iş yapmak amacında değiller. Servis yerlerine git yüz yüze görüş, parçayı getirin yoksa paramı verin tüketici mahkemesinde görüşürüz de. Göz korkutma yolu çoğu zaman işe yarayan bir yöntemdir. 1 haftaya parçanı nasıl getirdiklerine şaşarsın.

Beyaz eşyada arçelikten şaşmamak lazım. 15 yıllık bulaşık makinemiz var parlatıcı kısmındaki hata dışında(75 liraya patladı, geçen ay yaptırdık) saat gibi çalışıyor. Garanti kapsamına girmeyen birçok konuda bile yardımcı oldular. Bir yaz biri bizim şartelleri indirmiş buzdolabı kokmuş tabi. Et, tavuk felanda varmış içinde. O buzdolabını aldılar az bir miktar paraya 2500 liralık buzdolabı verdiler. :) Kireçlenmiş ütümüzün yerine yeni ütü verdiler vs. vs.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim evde samsungta var, LG de var, her birsey var. Koc grubu urunleri haric her markayi da alirim. Hatta bekarken Westpoint diye vestel cakmasi bir camasir makinesi almistim, yalan olmasin ama 10 yil falan tik demedi. Sonra bizim ki bu kucuk ben 8 kg lik isterim deyince degistirdim. Hala calisiyordu yoksa. Beyaz esya kesinlikle sans isi. Birde cok teferruatlisini almak pek hayirli olmuyor. Basit olan teknoloji her zaman iyidir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.