Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Ti-Vct Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

Daha ne yapsin birde focus cok yakar derler

Üşenmeyip genel bir hesap yaptim.Toplamda 6050tl benzine para vermişim. Yapmiş olduğum km 16750 17000 diyelim. 6000:17000=0.35 kuruş yakmişim. Benzin parasinida opet kart sayesinde hesapladim.Önceden yuzde bir bonus geliyordu. sonradan 0.5 cekmişlerdi.Yüzde bir bitiminde karti sifirlamistim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yanıt 549
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Merhaba arkadaşlar,

22 ekimde Ford Focus 3 trend x benzinli manuel vites araba aldım. bugün itibari ile 1210 km ypl yaptım inanmayacaksınız ama 2 kez aynı petrolde depo fulledim toplamda 100.5 lt benzinle 1210 km gitti. yaklaşık 750 km si uzun yol ve 120 km/hızın üzerinde sadece 10 km falan kullandım geri kalanı hep 95-120 km/hız arasında. forumdaki değerlere bakıyorum da benim araba ilke dağlar kadar fark var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadaşlar,

22 ekimde Ford Focus 3 trend x benzinli manuel vites araba aldım. bugün itibari ile 1210 km ypl yaptım inanmayacaksınız ama 2 kez aynı petrolde depo fulledim toplamda 100.5 lt benzinle 1210 km gitti. yaklaşık 750 km si uzun yol ve 120 km/hızın üzerinde sadece 10 km falan kullandım geri kalanı hep 95-120 km/hız arasında. forumdaki değerlere bakıyorum da benim araba ilke dağlar kadar fark var.

Rasim zaten bir depo uzun yolda 750-800 km falan yakıyor. Yani iki depo uzun yolda ortalama 1500 km gider
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

zEzzzg.jpg Çorum'dan İlk Yakıtı Aldığımda. Yol Bilgisayarı ve Gösterge durumu.

G1rrrv.jpg Ankara Keçiören Asfalt tarafına geldiğimde. Yol Bilgisayarı ve Gösterge durumu. Ortalama yakıt 5.0 lt / 100 km

ynOOOM.jpg Ve Gece tekrar Çorum'a Geldiğimde. Yol Bilgisayarı ve Gösterge durumu. Ortalama 5.3 lt / 100 km 

Ama şöyle bir durum var, giderken ve gelirkenki yük durumum aynı değil. Giderken 2 kişi ve bagaj boş sayılır. (yaklaşık 20 kg vardı). Gelirken 3 kişi (3. kişi kilolu 120 civarı) ve full bagaj + arka koltuk + yer dolu şekildeydi. (Ağırlık bilinmiyor)  :blink:  

Sizce tüketim değerimi nasıl değerlendirirsiniz? 

Serkan Sümer tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizce tüketim değerimi nasıl değerlendirirsiniz?

Bu soru alkış bekleyen sanatçı edasıyla yazılmış sanki ve haliyle hak ettiği alkışı alacak...

Ve fakat kullanma konusundaki sakinliğinize hayran kalmamak elde değil, kıskandım desem yeridir.

Başlığa yazan tüm arkadaşlara:

1. Değerlerinizi lütfen L/100 km olarak verin, yakıt fiyatlarının sürekli değiştiği bir ortamda tek sağlıklı kriter budur.

2. Sadece yol bilgisayarına güvenmeyin, sapmalar olabiliyor, depo doldurma ile sağlamasını da yapın.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soru alkış bekleyen sanatçı edasıyla yazılmış sanki ve haliyle hak ettiği alkışı alacak...

Ve fakat kullanma konusundaki sakinliğinize hayran kalmamak elde değil, kıskandım desem yeridir.

Başlığa yazan tüm arkadaşlara:

1. Değerlerinizi lütfen L/100 km olarak verin, yakıt fiyatlarının sürekli değiştiği bir ortamda tek sağlıklı kriter budur.

2. Sadece yol bilgisayarına güvenmeyin, sapmalar olabiliyor, depo doldurma ile sağlamasını da yapın.

Cem abi, amacım hız sınırını aşmayarak radara girmemek olsa da bazen üzerine çıktığım yerler de olmuştur. Alkış bekleyen sanatkâr olmasam da, sizden alkış aldığıma da sevinmedim değil. Yorumunuz için teşekkür ederim.  ^_^

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

az önce depoyu fulledim.200 TL' lik yakıt aldım. (Litre Fiyatı 4.44 TL)

Tamamı şehiriçi 464 km yol yaptım.Yol Bilgisayarı ortalama yakıtı 9.1 göstermesine rağmen 9,7 civarında ortalama bu kadar sapma normal mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 1.6 Ti-Vct Yakıt Tüketim Değerleri olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.