Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

Bu araba sana yakıştı Aydın, öncekiyle de zaten aran iyiydi şimdi kaliteli ve konforlu da oldu üstelik gıcır gıcır.

Sağol Tolga'cım, o kadar atıp tuttum sonra gittim aldım :D

Ama bende çok ısındım aramız oldukça iyi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sağol Tolga'cım, o kadar atıp tuttum sonra gittim aldım :D

Ama bende çok ısındım aramız oldukça iyi.

Şu yazılıma da sevindim, araç yeni hevesler yeni; insan kötü oluyor ister istemez ama dediğim gibi hayalet sorunlardı hepsi, kaliteyle kalıcılıkla vs alakası olmayan..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

2012 Focus TDCI;

Izmir full depo yala çıkış; km. 5332, 2 yetişkin ve 6 aylık bir bebek; (puseti; katlanır yatağı; 2 tane çantası + sırt çantası + bebek arabası + bolca izmirden istanbula gönderilen yiyecek malzemesi - zentinyağı - 1 çuval bahçeden mandalin vb... ile full dolu bir araç)

Yola çıkarken araç yakıt ortalaması olarak 5.1 L/100 km. gösteriyordu. Ben aracımı satın aldığımdan beri hiç yakıt tüketimini sıfırlamadım, ancak 2 hafta önce serviste yazılım güncellemeleri sırasında sıfırlanmış yeni ort. yı da sıfırlamadan yola çıktım, 2 haftalık ort. yani.

istanbula vardığımızda yarım depo yakıt harcamıştım ve ort. 4,9 L ye düşmüştü; hızım 90-120 arasındaydı genelde. Bursa otobanda 140 oldu.

Burdan sonra ise iş tamamen ş.içine döndü; Cuma akşam trafiğine kalınca birde üstüne yağmur olunca karşıya geçmek çok sancılı oldu; yaklaşık 2 saatte geçtik adım adım trafikte.Cumartesi günü Engin ve Yakup ile buluşmak için evden çıkıp E5 e girince 2. kez kendimi kabus içinde buldum; yine uzunca bir süre adım adım trafikte gittik ama asıl sürpriz dönüşte oldu dönüşte 10km. yolu yaklaşık 2 saatte geçtik yine.

Pazar günü sabah ve akşam çok yoğun olmayan bir istanbul trafiğinde kullandıktan sonra (4 yetişkin + 2 çocuk + 2 puset + 2 bebek arabası + bolca bebek eşya çantası ile)

Pazartesi günü dönüşe geçtik; 1. köprü girişinde olan kaza nedeniyle 1 saatten fazla bir zamanda mecidiyeköyden köprüye girebildik; caddede arkadaşlarla öğle yemeğinden sonra saat 15:15 feribotu ile pendik yalova yaptık istanbulu terk ettiğimde ort. tüketimim 5,4L/100 km. olmuştu. Yalova dan izmir yöününe devam ederek bursadan sonra bir benzin istasyonundan kalan menzilim tam 100km. gösterdiği sırada mazot aldım.Mazot aldığımda ort. tüketimim 5,2L/100 km. gösteriyordu ve km. 6083 km.ye gelmişti. Yani dolu depo ile 100km. menzil kalana kadar bu sürüş koşulları ile 751 km. yol yapmıştım.

Bu tüketimin beni memnun ettiğini açıkça söyleyeyim bu km. deki bu ağırlıkta ve bu trafik koşulları ile aracım ekonomik bir tüketim sağladı bana göre.

Tabii şunu da belirtmek gerek; istanbuldaki arakadaşların başka şehirlerde yaşayanlar ile yakıt mukayesine girmesi sadece onların moralini bozar, bana göre o trafikte 7,5L altı gören bir araç ekonomiktir.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kastamonuda aracın içinde genelde bir tek ben ve 0 trafik, ort 5,3 (ne kadar ağırım ben öyle yaaa. :D

şu anki ortamam 5,3 lt. Normalde 4,8 di ama çok önemli bir görüşmeye (saat 2:30 a randevu verdiler, ben 2:20 de Taşköprüden çıkıp üzerimi değiştirlp mekana gittim sanıyorum 55 km lilk bir güzergahım ollmuştur) geç kalınca 5,8 e çıkan ortalamayı anca 5,3 e düşürdüm iki gündür. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aydınım tüketimin oldukca iyi ama bahsettiğin trafik çıkmazları aklımdaki Bjk tutkunu bir arkadaşımla İnönü de maç izleme fikrine balta vurdu, ya da uçakla artık..

Uçakla; yada bandırma-kabataş var sanırım; tam stadın orada olursun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben Adana'da yaşıyorum. Mersin'de çalışıyorum. Her gün Mersin'e git gel yapıyorum. günlük 140 km yol yapıyorum. Bunun 90 km'si şehir dışı kalanı şehir içi denilebilir. Bizim bu taraftakiler tarsus içinde ve Mersin girişinde kaç tane trafik ışığı olduğunu bilir. Yaklaşık 100 metreye bir. Ben 80 km hızı kolay kolay geçmem. 6. vites, 80 km hız araç çok ekonomik bir hal alıyor. Bir de maaşı tamamen yakıta yatırmamak için çok dikkat etmem gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben Adana'da yaşıyorum. Mersin'de çalışıyorum. Her gün Mersin'e git gel yapıyorum. günlük 140 km yol yapıyorum. Bunun 90 km'si şehir dışı kalanı şehir içi denilebilir. Bizim bu taraftakiler tarsus içinde ve Mersin girişinde kaç tane trafik ışığı olduğunu bilir. Yaklaşık 100 metreye bir. Ben 80 km hızı kolay kolay geçmem. 6. vites, 80 km hız araç çok ekonomik bir hal alıyor. Bir de maaşı tamamen yakıta yatırmamak için çok dikkat etmem gerekiyor.

Birde 6.vites sürekli 80 de giden dizel motorun vay haline :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 1.6 Tdci Yakıt Tüketim Değerleri olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.