Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

F3- Servisinize Yazılımınızı Güncelletin Ücretsiz..

Muammer DEMİR

Önerilen Mesajlar

Ben ekim ayında güncelleme yaptırmıştım. Etis'de göstergenin kodu vs güncellenmiş. Ama FCDIM modülünün kodları kaybolmuş (ekranın). Herhalde usta IPC'yi girerken, FCDIM'yi sildi. Şu anda IPC (gösterge), FCDIM (ekran) ve ACM (audio ünitesi) modüllerinde güncelleme var görünüyor. Başka güncelleme görünmüyor. Gerçi ekranı da değiştiydim ben. Navigasyonlu ekran var şimdi, sanırım onun kodunu tanıtıp, yeniden güncelleme çalıştırmalı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben ekim ayında güncelleme yaptırmıştım. Etis'de göstergenin kodu vs güncellenmiş. Ama FCDIM modülünün kodları kaybolmuş (ekranın). Herhalde usta IPC'yi girerken, FCDIM'yi sildi. Şu anda IPC (gösterge), FCDIM (ekran) ve ACM (audio ünitesi) modüllerinde güncelleme var görünüyor. Başka güncelleme görünmüyor. Gerçi ekranı da değiştiydim ben. Navigasyonlu ekran var şimdi, sanırım onun kodunu tanıtıp, yeniden güncelleme çalıştırmalı..

Teoride iyi bir plana benziyor, fakat pratikte biraz zor olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teoride iyi bir plana benziyor, fakat pratikte biraz zor olabilir.

Esasen usta yeni ekranı araca kodlayacak, sonra da güncelleme çalıştıracak. Yani çok kolay ama pratikte zor oluyor gerçekten. Aslında şöyle bir sorunum var. Yeni cep telefonunda bazen arama bittikten sonra takılma yapıyor. Şöyleki konuşmayı bitiriyoruz, ama ekranda görüşme sanki devam ediyormuş gibi görünüyor. Bu çok nadiren oluyor ama olduğunda da hiç bir şey yapamıyorsunuz. Teybin üstündeki hiç bir tuş işe yaramıyor. Ama telefondan bluetooth kapatıldığında her şey normale dönüyor. İşte size güncelleme talep etmek için güzel bir neden :) (Gerçi bu sorun önceki güncellemede de gerekçemdi ama, sorun çözülmedi halen..)

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Esasen usta yeni ekranı araca kodlayacak, sonra da güncelleme çalıştıracak. Yani çok kolay ama pratikte zor oluyor gerçekten. Aslında şöyle bir sorunum var. Yeni cep telefonunda bazen arama bittikten sonra takılma yapıyor. Şöyleki konuşmayı bitiriyoruz, ama ekranda görüşme sanki devam ediyormuş gibi görünüyor. Bu çok nadiren oluyor ama olduğunda da hiç bir şey yapamıyorsunuz. Teybin üstündeki hiç bir tuş işe yaramıyor. Ama telefondan bluetooth kapatıldığında her şey normale dönüyor. İşte size güncelleme talep etmek için güzel bir neden :) (Gerçi bu sorun önceki güncellemede de gerekçemdi ama, sorun çözülmedi halen..)

Telefon nedir?

Sony ses sisteminde Çin telefonu ile sorunsuz bağlantı kuruluyordu. Eşimin note3 telefonu ile de sorun yok.

Benim yeni aldığım note4 bağlandığı zaman radyoya geçiyor. Her çalıştırmada oluyor bu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Telefon nedir?

Sony ses sisteminde Çin telefonu ile sorunsuz bağlantı kuruluyordu. Eşimin note3 telefonu ile de sorun yok.

Benim yeni aldığım note4 bağlandığı zaman radyoya geçiyor. Her çalıştırmada oluyor bu.

Telefon, sony xperia m2 dual. Çift hat olduğundan dolayı oluyordur belki diyorum. Çok nadir karşılaşıyorum, %90 sorunsuz çalışıyor. Ama %10 ihtimal de olsa böyle bir sorun var halen. Önceki iki telefonda bu şekilde bir sıkıntı görmedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Garanti süresi bitmiş araçlar içinde yazılım güncelleme ücretsiz mi ? bugünlerde 45.000 bakımı için servise gitmeyi düşünüyorum. Duruma göre servise gitmişken güncelleme de yaptırmak istiyorum. Ayrıca Etisde güncelleme var mı yok mu anlamakta zorlandım yardımcı olabilecek birileri varsa memnun olurum :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Bu güncelleme işlemleri servis dışında yapılamıyor mu acaba merak ediyorum doğrusu? Ozan bey bu işi halledebilir diye düşünüyorum. Ayrı bir cihaz falan mı gerekiyor? Cahilliğimi bağışlayın lütfen sadece aklıma takıldı. ELM327 kablosu ile bayağı bir iş çıkartabiliyoruz bunu neden yapamıyoruz :) Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu güncelleme işlemleri servis dışında yapılamıyor mu acaba merak ediyorum doğrusu? Ozan bey bu işi halledebilir diye düşünüyorum. Ayrı bir cihaz falan mı gerekiyor? Cahilliğimi bağışlayın lütfen sadece aklıma takıldı. ELM327 kablosu ile bayağı bir iş çıkartabiliyoruz bunu neden yapamıyoruz :) Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yapılabilir ancak zor ve iyi elm gerekiyor. Ben göstergeyi güncellemeye çalıştım, işlemi bir türlü tamamlayamadım. Focccusu yazan adam elmye suçu attı. Sonuçta çalışmayan bir gösterge kaldı :) neyseki kurtardım onuda. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.