Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

F3- Servisinize Yazılımınızı Güncelletin Ücretsiz..

Muammer DEMİR

Önerilen Mesajlar

Bir de yazılım güncellemeleri sürekli oluyor, bunun araca rutin ve ücretsiz yüklenmesi için

1. Yazılımın gidermeyi hedeflediği sorunun araçta yaşanıyor olması

2. Merkez tarafından yazılımın tüm araçlara zorunlu yüklenme kaydının olması gerekiyor

Gerisi keyfe keder.

Yok da der, satar da, atar da...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğru nemin kauçuk üzerine çok olumsuz etkisi var.

Ama salt buna bakarak Türkiye'için ayrı servis planı vermek doğru değil.

Nem kıyı şeritlerinde daima yoğundur, bu ülkeden ülkeye değişiklik göstermez. İç kesimler ise daima kurudur.

Şu anda Avrupa'nın pek çok şehrinde nem %80 dolaylarındadır, tıpkı bizde kıyılarda olduğu gibi.

İngiltere yılın 300 günü yağmurludur, nem düşük mü olacak sanki...

Yani nem tek başına etken olamaz ülkemiz için ayrı servis planı uygulanmasında, o zaman sorarlar adama Hamburg, Barcelona, Atina, Venedik, Marsilya'da ikamet eden kullanıcıların servis planı ne diye.

Araştırmak lazım ama bence sanki verilen değişim süresi tüm servislerde erkene çekiliyor, tüm dünya ülkelerinde ve bu değer sadece teorik önem taşıyor.

Dediklerinize katılıyorum.Bende ondan dedim zaten Almanyada da nem oranı yüksek diye.Bence triger kmye bakılmaksızın kayışın durumuna göre değişmeli.Yani kayışta çatlaklar oluşmuşsa 120.000 mi beklenecek :) veya kayışta hiçbir çatlak aşınma yıpranma yoksa 120.000 geldi diye değişmek saçmalık.Kontrolü zor değil,plastik bir kapak çıkartılarak bakılabiliyor motorda.Gergisine bakarsın,kayışın durumuna bakarsın,ses yapıyormu bilyalar rulmanlar bakarsın.İyi ise durumu devam bir sonraki bakıma kadar.Sonuçta 50.000 km de triger koparanlarda var.Markanın 2-3 yıllık garantisi bitmişse patlıyor elimizde.Kimse çıkıpta bu 50.000 de kopardı diyemiyor garantisi bitmişse.Dese bile manasız kalıyor üretici tarafından.. Konu F3 yazılımı ama her araç kullanıcısının bilmesi gereken şeyler bence...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dün bahsettim güncelleme hatası için bugün tekrardan servise gittim durumu anlaatım ama beni tatmin edici bi cevap veremediler marş basmamasının sebebinin sonradan taktıgım geniş ekranlı göstergeden yapabileceklerini söylediler bende sinirlendim çıktım pazartesi günü sabah otokoç tan randevu aldım ve oraya götürcem sizcede bunun göstergeyle bi alakası olabilirmi ayrıca; göstergeyi 2000 km dir kullanıyorum güncelleme yaptıktan sonra böyle bi sorunla karşılaştım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dün bahsettim güncelleme hatası için bugün tekrardan servise gittim durumu anlaatım ama beni tatmin edici bi cevap veremediler marş basmamasının sebebinin sonradan taktıgım geniş ekranlı göstergeden yapabileceklerini söylediler bende sinirlendim çıktım pazartesi günü sabah otokoç tan randevu aldım ve oraya götürcem sizcede bunun göstergeyle bi alakası olabilirmi ayrıca; göstergeyi 2000 km dir kullanıyorum güncelleme yaptıktan sonra böyle bi sorunla karşılaştım

Sök göstergeyi eskisini tak, öyle git :)

Ekranlar alakası olduğunu düşünmüyorum. Çok saçma

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Suç atacak yer aramışlar.Camlarda film var mıydı :D Ona atmadıklarına şükredin.Alakası bile olamaz.Tamamen atmasyon bir cevap göstergeden dolayı demek.Yazılımı güncellemişsin ondan sonra oldu diyor müşteri sen ne amaca hizmet göstergedendir diyorsun? O servisten uzaklaşın bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

.Kontrolü zor değil,plastik bir kapak çıkartılarak bakılabiliyor motorda.Gergisine bakarsın,kayışın durumuna bakarsın,

Dikkat: Yıpranma belirtisi olması değişime yönlendirebilir, ama gözle görülür bir sorun olmaması dayanacağı anlamına gelmez!

Zamanından önce değişim için gözle kontrole evet, süre aşımı için kesinlikle hayır...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dikkat: Yıpranma belirtisi olması değişime yönlendirebilir, ama gözle görülür bir sorun olmaması dayanacağı anlamına gelmez!

Zamanından önce değişim için gözle kontrole evet, süre aşımı için kesinlikle hayır...

Sayın hekim bey abi :D

İlaçlar'in son kullanım tarihleri genelde erken yazılır diye biliyorum; doğru mudur ?

Öyle ise bu kayışları fazladan kullansak yolda kalırmıyız ?

Diyelimki kaldık yol yardımı bizi almaya gelir mi?

Diyelim ki geldi, adamlar bize fırça atar mı ? Sen nasıl sorumsuz şoförsün diye?

Saygılar

Sevgiler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sayın hekim bey abi :D

İlaçlar'in son kullanım tarihleri genelde erken yazılır diye biliyorum; doğru mudur ?

Öyle ise bu kayışları fazladan kullansak yolda kalırmıyız ?

Diyelimki kaldık yol yardımı bizi almaya gelir mi?

Diyelim ki geldi, adamlar bize fırça atar mı ? Sen nasıl sorumsuz şoförsün diye?

Saygılar

Sevgiler

Ramazanda içmiyorsun değil mi??? :blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaslar servise yazılımı güncelle dediğinde öyle güncellenecek bi yazılım yok olsa bilirdik diyor..güncelleten arkadaslar yazılımın ismi vesiyonu,nosu vs.neyle isimlendirilyorsa onu öğrenirlerse güncellemeye gittiğimzde şu yazılım var onu istiyorm dersek belki bulur yüklerler,diğer türlü duymuş gelmiş bi yerden yalan yanlış internneten falan diye değerlendiiriyorlar,işlem yapmıyorlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaslar servise yazılımı güncelle dediğinde öyle güncellenecek bi yazılım yok olsa bilirdik diyor..güncelleten arkadaslar yazılımın ismi vesiyonu,nosu vs.neyle isimlendirilyorsa onu öğrenirlerse güncellemeye gittiğimzde şu yazılım var onu istiyorm dersek belki bulur yüklerler,diğer türlü duymuş gelmiş bi yerden yalan yanlış internneten falan diye değerlendiiriyorlar,işlem yapmıyorlar

Şase no'yu ilet bana özel mesajla söylüyim.

Kullanıcı napsın güncelleme numarasını felan.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şase no'yu ilet bana özel mesajla söylüyim.

Kullanıcı napsın güncelleme numarasını felan.. :)

Selam ben yeni yeni foruma ısınıyorum. Acaba bende şase numarasını yazsam burada benim güncelleme olup olmadığına bakabilir misin ? Malum 5 ileti olmadı özelden yazamıyorum
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.