Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford 1.0 Lt Ecoboost Motoru 16 Dünya Hız Rekoru Kırdı!

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Bir dünya rekoru ile karşımıza çıkıyor Focus 1.0 Ecoboost Motoru...

Aslında 1 değil 16 farklı rekor :P

• 1.0 ecoboost ile 16 ayrı hız rekoru tabiki Focus ile.
  • Dünya Ralli Şampiyonları Yıldızlarından Jari-Matii Latvala'nında aralarında bulunduğu sürücüler 2 gün boyunca Fransa'nın Mortefontaine kentinde hız test kaydı yaptı.
  • 1.0 Ecoboost focus 0'dan 100km/h'a 11.3 saniye'de ulaştı.Maksimum sürat ise 193 km/h.(kadranda 208 felan)

Ford Focus 1.0-litre EcoBoost Sets 16 World Speed Records*
  • Ford today set 16 world speed records* with its Focus 1.0-litre EcoBoost
  • Drivers including Ford’s World Rally Championships star Jari-Matti Latvala set the records in a Focus 1.0-litre EcoBoost 125 PS over two days at CERAM test circuit, Mortefontaine, France
  • The Focus 1.0-litre EcoBoost 125 PS is capable of 0-100 km/h (0-62 mph) acceleration in 11.3 seconds and a top speed of 193 km/h (120 mph). It delivers fuel efficiency of 5.0 l/100 km (56.5 mpg) and CO2 emissions of 114 g/km**

fordlandspeedrecord01.jpg

850-1000 cc sınıfındaki 3 farklı Focus hız kayıtlarını aşağıdaki çeşitler ile aldı. 1 km ve 1 mil'i hızlı ve normal kalkış gibi gibi aşağıdaki tabloda hepsi var..

The three Focus 1.0-litre EcoBoost models set the “sub-1.0-litre class” world records* for times recorded covering both 1 km and 1 mile from a standing start and a flying start; and for highest average speeds recorded over distances ranging from 10 km (6.21 miles) to 4,104.7 km (2,550.5 miles). The cars also set highest average speed records* over timed sessions lasting one, six, 12 and 24 hours.

fordlandspeedrecord09.jpg

Aşağıda (tablo) ve Yukardaki açıklamaların toplanmış hali...

The highest average speed recorded was 191.056 km/h (118.716 mph) during the setting of the world record for the highest average speed over one hour*.

The 125 PS Focus 1.0-litre EcoBoost is capable of 0-100 km/h (0-62 mph) acceleration in 11.3 seconds and a top speed of 193 km/h (120 mph). It delivers fuel efficiency of 5.0 l/100 km (56.5 mpg) and CO2 emissions of 114 g/km. A 100 PS version of the 1.0-litre engine delivers best-in-class fuel efficiency of 4.8 l/100 km (58.9 mpg) and CO2 emissions of 109 g/km.

Test sonuçları:

Standing start --> Normal bildiğin kalkış :P
Flying start --> Hızlı kalkış ile 1km'deki mak hız
Highest average speed over yazanlar örnek veriyorum ilk'i için; 10 km boyunca en yüksek ortalama hız demek (172.053km/h imiş.)

table2u.jpg

Nedir bu (*) diyenlere :)

Uluslararası Otomobil Federasyonunun belirlediği B kategorisi (Seri üretim), Grup 1 (4 zamanlı motor) ve Sınıf 5 (850-1000cc)

* All records are subject to Federation Internationale de l’Automobile (FIA) homologation in Category B (series production cars), Group 1 (4-stroke engine), Class 5 (with engines of between 850-1000cc).

Tanıtım Videosu

Test Videoları

Yorumlar

Yorum: Bu sınıf da (1.0cc altı) turbolu araç olmanın avantajı ile rekorlar kırıldı :)

• Beğen 16
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otosan duy sesimizi, aslında o da yetmez Ford Europe kulak ver (ordan izleyen var mı Yako?)

Henüz 1.0 otomatik üretimi yok da...

Nedir bu otomatik vites basiretsizliği?

Şu bendeki 1.6 EB bile ne kadar uyumlu olurdu otomatiğe... ben bile bunu söyledikten sonra!

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otosan duy sesimizi, aslında o da yetmez Ford Europe kulak ver (ordan izleyen var mı Yako?)

Henüz 1.0 otomatik üretimi yok da...

Nedir bu otomatik vites basiretsizliği?

Şu bendeki 1.6 EB bile ne kadar uyumlu olurdu otomatiğe... ben bile bunu söyledikten sonra!

zaten EB Powershift olsaydı onu alacaktım...

ahhh ahhh...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.