Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2024 Yılında Sıfır Araçta MTV Ödenme Durumu

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Opel de ödedi Corsa'yı son günde 🙂 Tekliflerinde de yazıyordu. 

Ben Ford alırken fiyat teklifinde ne yok diye eksik aramadım MTV yokmuş meğer ve birçok bayi böyle yapıyor gibi bir şey söylediler.

Türkiye geneli bir anket yapacağım elimden geldiğince.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Yakup Ç. A. yazdı:

Opel de ödedi Corsa'yı son günde

2023 Ağustos'ta Corsa'yı alırken benim de ilk mtv'yi ödemişlerdi. Hatta noterde ruhsat çıkarırken ki masrafını da ben ödemiştim sonra banka hesabıma parayı gönderdiler. Sanırım markadan markaya değişiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İçinde bulunulan 6 aylık taksit ödenir genelde. Ödenir derken ücret içinde tescil masrafı olarak yer alır aslında. Şimdiye kadar hiçbir sıfır araçta ödemedik.

5 saat önce, Adem Kazıl yazdı:

2023 eylülde aldığım honda scooterın mtv sini bana ödettiler hatta söylemediler bile e devlette görmüştüm, otomobillerde aynıdır.

Ben de ödemiştim. Bayiler burnunda kıl aldırmıyor zaten. 😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu son yıllarda olan bir durum. Bazi firmalar ödemiyor . Bazıları ödüyor. BUradan araba alacakların kulağına küpe olsun. Alırken en temel şeyleri bile konuşmak sözleşmeye yazdırmak lazım.

Eskiden anahtar teslim diye bir kavram vardı (Dingiliz OTR =on the road diyor hani) . Bu yasal olarak trafiğe çıkabilecek araba demektir.  Yani arabada bulunması gereken trafik seti , yangın tüpü, zorunlu sigorta, MTV , ruhsat plaka her şey dahildi. Fakat pek sayın hükümetimiz önce büyük Sigorta şirketlerinin lehine (vatandaşın aleyhine ) zorunlu sigortayı serbest bırakınca ; anahtar teslim kavramı kafadan kadük oldu. Çünkü firmalar kime ne kadar zorunlu sigorta çıkacağını bilmediğinden fiyat teklifinde bu yer almıyor. Oradan girince trafik setini yangın tüpünü MTV yi herşeyi çıkardılar. Artık firmalar arabaları on the road yani anahtar teslimi vermiyor. Dolayısıyla bunları ödeyemeyebiliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Ayıp etmiş Ford.

Geçen yıl bir arkadaşın Nisan ayında aldığı aracın ödenmemişti, Peugeot idi sanırım, bayiye arayıp söyle dedim öyle de yaptı ve bayi ödedi Ocak mtv yi.

hocam pazartesi arayacağım. şansımı deneyeyim. normalde satış yapılmaması lazım. ikinci elde borcu vardır diye yapmıyorlar. borçsuzken satış yapılıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Ali Gök yazdı:

pazartesi arayacağım.

Ödeyeceklerini sanmam ama aramak lazım, saçma bir uygulama.

1 saat önce, Ali Gök yazdı:

normalde satış yapılmaması lazım

Sıfır araç için geçerli değil bu durum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.