Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bijon ve Siboplar

Kağan Ö.

Önerilen Mesajlar

22 saat önce, Ziya Kokarağaç yazdı:

Öyle sıkılmasının bir diğer kötü yanı da yolda kalınca sökememek. Arkadaşımın c-max'inin lastik yarılmıştı. Sökülmedi bir türlü, en sonunda anahtarın ucunu kırdık. Mecbur yol yardımı aradık. Sonra da servis hediye etmişti yeni bijon anahtarını. 

Bazı serilerde fabrikasyon gelen bijon anahtarlarında üretim hatası var idi. Ford Otosan ücretsiz değiştiriyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

Bende iki ay önce bu 15 liraya satılan çelik görünümlü sibop kapaklarından almıştım. Şimdi elle açmayı denedim açılmadı. Bir tanesini zor söktüm kaynamış sanki birbirine. Sonra pense ile sibobu çok zorlamadan ikisini daha söktüm diğeri açılmıyor. Tavsiyesi olan var mı. Sensöre zarar gelir diye çok sert davranmadım.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

alın bu siboplardan sıfır hava kaçırma

https://urun.n11.com/diger-lastik-jant-ekipmanlari/eha-alligator-tr-414-kaucuk-sibop-oto-lastik-5-adet-set-P179084323

bijon somununa gelince sanırım er-ol oto dan alacak gibiyim. paslanmaz olanların hepsi kapaklı..

kapaksız paslanmaz denilenlerde illaki paslanıyor..

isterseniz bijon anahtarınızı kendiniz temin edip lastikçiye götürebilirsiniz diye düşünüyorum, kapaklı kullanan arkadaşlar..

köşe yerleri yuvarlatılmış ve içeri çentikli, dolayısı ile kapağın sıkışmasını engelliyor mudur, lastikçidekileri incelemek lazım.

lastikçidekiler tam altıgen ise linkteki kesin bizim kapaklar için biçilmiş kaftan 

köşelere dikkat edin.. somuna yan yüzeyler temas ediyor, köşeler boşta kalıyor

lastikçilerin kullandıklarının da ağız dizaynı böyle ise ve kapakları çıkarıyorsa, bizim kapaklılara yapacak birşey yok, ford a havale ediyorum

https://urun.n11.com/lokma-takimlari/retta-havali-darbeli-uzun-lokma-19-mm-P330983894

1694525909_Adsz.jpg.f169fbb0e46be858609d3a8d45ae1f51.jpg

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
04.04.2019 - 20:18 tarihinde, Mehmet Demir yazdı:

alın bu siboplardan sıfır hava kaçırma

https://urun.n11.com/diger-lastik-jant-ekipmanlari/eha-alligator-tr-414-kaucuk-sibop-oto-lastik-5-adet-set-P179084323

bijon somununa gelince sanırım er-ol oto dan alacak gibiyim. paslanmaz olanların hepsi kapaklı..

kapaksız paslanmaz denilenlerde illaki paslanıyor..

isterseniz bijon anahtarınızı kendiniz temin edip lastikçiye götürebilirsiniz diye düşünüyorum, kapaklı kullanan arkadaşlar..

köşe yerleri yuvarlatılmış ve içeri çentikli, dolayısı ile kapağın sıkışmasını engelliyor mudur, lastikçidekileri incelemek lazım.

lastikçidekiler tam altıgen ise linkteki kesin bizim kapaklar için biçilmiş kaftan 

köşelere dikkat edin.. somuna yan yüzeyler temas ediyor, köşeler boşta kalıyor

lastikçilerin kullandıklarının da ağız dizaynı böyle ise ve kapakları çıkarıyorsa, bizim kapaklılara yapacak birşey yok, ford a havale ediyorum

https://urun.n11.com/lokma-takimlari/retta-havali-darbeli-uzun-lokma-19-mm-P330983894

1694525909_Adsz.jpg.f169fbb0e46be858609d3a8d45ae1f51.jpg

Mehmet abi biz bu siboplardan alsak bu sensörlü olanlarda da kullanabiliyormuyuz ?

ayrıca mca ya somun da alacagım yüksüklü ve olmayanı var kafam karıstı bilgin varmı?

uğur özsabır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, uğur özsabır yazdı:

Mehmet abi biz bu siboplardan alsak bu sensörlü olanlarda da kullanabiliyormuyuz ?

ayrıca mca ya somun da alacagım yüksüklü ve olmayanı var kafam karıstı bilgin varmı?

benim kiler de basınç kontrol yok. o bluetooth sensörler her sibopa uyuyor mu yoksa sibopla sabit mi emin değilim..  bir arkadaş cevap verecektir..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.