Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 İnceleme..Sedan Titanium X

ALPER

Önerilen Mesajlar

Ford'un global ve kinetik tasarım çerçevesinde ürettiği yeni nesil araçlarda fiesta dan tutun, yeni focus, c-max, s-max dahil ön tasarımları ve ön göğsü birbirini andırıyor ama asla aynı platformda üretilen araçlar değiller.

Yeni focus'da tasarım olarak yer yer fiesta'yı andırsada farklı plaformda üretilen bir araç. Sadece motor farkı var demek çok basite indirgemek demek. Ne mekanik aksam, ne yol tutuşu nede donanımları vs. fiestayla kıyaslanamaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

focus'un sürüş keyfi, yol tutuşu vs. tabiki fiestayla karşılaştırılamaz. focus tabiki farklı bir platformda. ancak bu yeni focus alıcısına kendisini özel hissetirmeliydi o kadar beklettikten sonra. koltuğa oturduğunda fiesta hissi uyandıracak bir arabaya neden misli misli para verip alınsınki bunu anlamıyorum. o ufacık ekranıyla tuş kalabalığı yaratan muzik setiyle ne farkı var içinin fiesta'dan. hiç cazip gelmedi bana. herkesin kendi zevki tabi. kaldıki trend donanım alırsanız dizel için konuşuyorum. 95 bg lik araç almış olacaksınızki, eski focus'dan daha düşük bi motor. ben göz boyamadan başka yenilik göremiyorum yeni focusta. fiyatlarıda cabası tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Elbette herkesin zevki farklıdır saygı duyarım. Haklı olduğunuz yerler var ama tasarım dışında focus 2deki bi çok eksiklik ile ilgili teknik ve yalıtım gibi iyileştirmeler yapıldığı söyleniyor. Özelliklede ses yalıtımı ve konfor konusunda. Tabi bunuda aracı test et edip kullanınca görücez. İnş. denildiği gibidir. Fiyat ve donanımlar ise zamanla istenilen düzeye oturacaktır diye umuyorum. Yeni focusun baz donanım dizeli 95 bg. güncel focusun baz donanım ise 90 bg. Üst donanımlarda ise eskisi 110 bg. yenisi 115 bg. Yani donanımlara kıyasla bi güç eksikliği yok hatta artısı var. Hem beygir olarak hemde ağırlık olarak. Yeni focus eskisinden biraz daha hafif çünkü.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

focus'un sürüş keyfi, yol tutuşu vs. tabiki fiestayla karşılaştırılamaz. focus tabiki farklı bir platformda. ancak bu yeni focus alıcısına kendisini özel hissetirmeliydi o kadar beklettikten sonra. koltuğa oturduğunda fiesta hissi uyandıracak bir arabaya neden misli misli para verip alınsınki bunu anlamıyorum. o ufacık ekranıyla tuş kalabalığı yaratan muzik setiyle ne farkı var içinin fiesta'dan. hiç cazip gelmedi bana. herkesin kendi zevki tabi. kaldıki trend donanım alırsanız dizel için konuşuyorum. 95 bg lik araç almış olacaksınızki, eski focus'dan daha düşük bi motor. ben göz boyamadan başka yenilik göremiyorum yeni focusta. fiyatlarıda cabası tabi.

Spesifik örnekler bunlar , aynı durum tüm firmalarda geçerli.

Siz üretici oldugunuzu duşunun!

Ayrıca farkları görmek icin araştırmak gerekir, teybine e motor a kağıt üzerinde bakarak bu itham da bulunmanız onca emegi gecen insanları es gecmek demek oluyor. Bunu da unutmayalım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tabiki şu anda sadece kağıt üzerindeki verilere dayanarak konuşuyoruz. henüz aracı satın alıp kullananda yok, test sürüşü yapanda yok. bahsedilen iyileştirmeleri görmek için o koltuğa oturup kullanmak şart tabiki. ama ben iç ve dış görüntünün aracın satılmasında çok büyük pay sahibi olduğunu düşünüyorum. en azından kendi açımdan durum öyle :lol: yeni focus burda eksi puanla başladı gibi sanki. ancak sürüş zevki, güvenilirliği, sağlamlığı ve herzaman ikinci elinin kuvvetli oluşu gibi çok önemli özelliklerinin hiç bir zaman azalacağını düşünmüyorum tabiki. henüz kullanmasakda hiç şüphe yokki daha ileriye taşınmıştır bu saydıklarım. ford sonuçta. ama herşeyin oturması fiyat politikası donanım vs. daha çok zamanı var tam olarak görmek için. o zamanda yeni alternatifleri çıkmış olacak zaten . honda civic ve golf, 2012'de yenileniyor bildiğim kadarıyla. bu kadar beklemişken onlarda beklenir artık acelesi olmayanlar için :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Elbette alternatifler her zaman vardır olacaktırda. Ben şahsen makyaj yiyene kadar almam, daha doğrusu alamam. Evin kredisi bitmeye bi makyaj yer zaten 3 sene sonra felan :lol: Birde o dediğiniz alternetiflerin şu anki fiyatları bile yeni focusdan pahalı nerdeyse. Yeni kasalarının fiyatlarını tahmin edebilirsiniz az çok.

Birde focus 2 ninde tasarımı bi çok kişinin hoşuna gitmiyor zaten. Ama aracı kullanınca, sürüş keyfine hayran oluyor o beğenmeyenler bile :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ugün volkswagende ki araçlar inceledik araçların görünüm olarak hepsinin içi dışı neredeyse aynı sadece boyutları farklı hissi veriyor bunu yanımdaki araçlarla pek ilgili olmayan arkadaşım kulağıma fısıldadı bayide. Bu durum her firmada olabilir lakin bencede yeni focus sahiplerine veya iöine oturan kişiye kendini farklı hissettirmeliydi kısmı çok doğru böyle bir ayrıcalık şu anda yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

salı günü adanada autoshow var f3 orada olacakmış. ne varki bayilerede gelmiş bu araç. gittim baktım titanyumdu ama x paketi yoktu. açıkçası sanırım umduğumu bulamadım. arabanın içi dahada darlaşmış gibi. bir senedir forumlar yorumlar resimler anlatılanlar sanki beklentilerimizi yukarı taşıdı. ben focuscu biri değilim. ama bu forum sayesinde çok iyi izlenimlerim oldu. ne varki şu an kararsız kaldım. herhalde ben c max alacağım.focusda umduğumu bulamadığımı söyleyebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

düzce bayisinde hb focus izmittetede sedanı inceleme şansım oldu. araba dış görünüm olarak güzel ama içine binince birçok arkadaşın dediği gibi aradığınızı bulamıyorsununuz bu mudur yani diyorsunuz. iç ferahlık yok, ön taraf kadran ekran cd çalar eski kasayı aratır cinsten ( tabi bu benim fikrim) abim 6 yıllık ghia sahibi oda hiç beğenmedi. ve enterasan olanda izmit gibi sanayi şehrinde ford müşt temsilcisinin söylediği "bir tane sipariş yok inceleyenerl oldu ama sipariş veren olmadı" belirttiğimiz eleştirileri birçok kişi de söylemiş. ayrıca otasanın nabız yokladığı 1 mayıstan itibaren fiyat stratejisinin değişebileceği o yüzden sitede fiyat belirtilmediğini de söyledi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

düzce bayisinde hb focus izmittetede sedanı inceleme şansım oldu. araba dış görünüm olarak güzel ama içine binince birçok arkadaşın dediği gibi aradığınızı bulamıyorsununuz bu mudur yani diyorsunuz. iç ferahlık yok, ön taraf kadran ekran cd çalar eski kasayı aratır cinsten ( tabi bu benim fikrim) abim 6 yıllık ghia sahibi oda hiç beğenmedi. ve enterasan olanda izmit gibi sanayi şehrinde ford müşt temsilcisinin söylediği "bir tane sipariş yok inceleyenerl oldu ama sipariş veren olmadı" belirttiğimiz eleştirileri birçok kişi de söylemiş. ayrıca otasanın nabız yokladığı 1 mayıstan itibaren fiyat stratejisinin değişebileceği o yüzden sitede fiyat belirtilmediğini de söyledi.

iç ferahlık konusuna katılıyorum. dış tasarımı sportif yapma adına içerden taviz verilmiş. iç ferağlık dış estetik kadar önemli. bu dengeyi iyi kurmalıydılar. sonuçta artı ve eksileriyle talep görecektir. az talep demek fiyatı düşürmek demek fiyatların biraz da olsa düşeceğine inanıyorum. tabi talep fazla olmaz sa.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.