Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 İnceleme..Sedan Titanium X

ALPER

Önerilen Mesajlar

Sen dinledinmi sesi yakup? Birde gerçekten ses durumu böyle,bunun için kulağının çok iyi olmasına da gerek yok,sağa oturunca sol,sola oturunca sağ kulağın düşük ses geliyor...Birde ekran gerçekten kötü olmuş,çok basit kalmış...Eski focusun göstergelerinin ortasındaki bilgi ekranının 5 satırlı ve mvi zeminlisini orta konsola iliştirmişler,oraya ait değilmiş gibi duruyor.Hele göstergelerin ortasındaki cıncıcık ekran çok yetersiz...Ford jettanın göstergelerinin ortasındaki ekran gibi bişey yapsaymış en azından.Hele avrupadaki şu ekranlar niye yok anlamıyorum

9903055d.jpg

Peki biz bu grafiklere sahip bilgileri orta ekrandan görebilecek miyiz biliyor musunuz?Yoksa o göstergelerin olduğu yerdeki ekrandan ayrıntısız olarak mı görücez?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup kardeşim kötü birşey söylemiyorum,fanatic focusçu iyi anlamda söylenmiş bir söz,keşke bende senin kadar focusun özellikleri hakkında bilgi sahibi olabilsem,sonuçta bende iflah olmaz bir focusçuyum başka bir arabayada bakmam istemem.Birşey yapmanı istemiyorum,sadece dertleşmek benim amacım.Keşke sony de olsun diyorum sadece. Focusu tabiki ses sistemi için almadım,benim için önceliği iç güzelliği ve dış güzelliği birbirini tamamlamasıdır. Bu forumu kurduğunuz içinde ayrıyetten çok teşekkür ederim...Burası sayesinde çok şey öğrendim :)

Rica ederiz , ben değil tüm arkdaşlar hep birlikte yaptık :) onlara da teşkkür buradan...wub.gif

Bunlardan az çok haberimiz vardı inanın Fuar vakti nerdeyse bir daha göremeyeceğimiz yetkililerle konuştuk..onları dinleyince anlıyorsunuz ve yapacak birşey kalmıyor.

Çok komplike bu araç işi..öyle yapsan o memnun değil böyle yapsan bu değil..Birşekilde kişi kendine uygun olanı seçmeli...Görselliğe önem verenler touch'u beklesin önerisinde bulunabilirim.

Ayrıca,

Şuan gelen araçların kıstas olmadığını düşünüoyorum..Gösterge içi ekran değişebilir..Titanium'da büyüyebilir yani..Araçlar tam gelsin stoklar otursun anlarız o zaman :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki biz bu grafiklere sahip bilgileri orta ekrandan görebilecek miyiz biliyor musunuz?Yoksa o göstergelerin olduğu yerdeki ekrandan ayrıntısız olarak mı görücez?

Kenarda ki araba yok :) diğerlerinide büyük ihtimal simgesiz yazı olarak göreceksiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler bu iş çok iyi olmadı. :)

Orada sadece eski focustaki gibi rakamlar alan yazıyor.Açılırkende ford yazıyor.Tarih saat gidilecek km gibi şeyler.yani aslında yol bilgisayarı diil de dijital bilgi ekranı olmuş.Grafik çizgilerinin pikseli çok düşük,o yüzden yazılanların noktaları bariz belli oluyor.hoş diil yani....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Orada sadece eski focustaki gibi rakamlar alan yazıyor.Açılırkende ford yazıyor.Tarih saat gidilecek km gibi şeyler.yani aslında yol bilgisayarı diil de dijital bilgi ekranı olmuş.Grafik çizgilerinin pikseli çok düşük,o yüzden yazılanların noktaları bariz belli oluyor.hoş diil yani....

Araca biner binmez ilk dikkatimi o yazı çekti dedim ya atari ekranı gibi çok kalitesiz durmuş araçta umarım telafi ederler ekran işini.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araca biner binmez ilk dikkatimi o yazı çekti dedim ya atari ekranı gibi çok kalitesiz durmuş araçta umarım telafi ederler ekran işini.

Eşim bir kadın gözüyle arabada en çok ekranları,özellikle gösterge grubunun arasındaki ekranı hiç beğenmedi,ayrıca ön ızgara çok koyu kalmış,kesinlikle krom ızgara daha iyi dedi,hatta hemen yanda benim sttığım fırtına gri titanyum focus 2,5 vardı,gitti ona baktı,bunun dizelini alalım bu daha şık dedi :) Ayrıca içini de dar buldu...Gerçekten de yeni jettaya göre biraz dar kalıyor.Bugün sırf kıyaslama için astra ve jettaya gittim.Astradan geniş jettadan dar bir iç yapı var.Ama işçilik kalitesi anlamında hemen hemen jettayla aynı düzeyde gördüm focusu,başarılı yani. Ama bagaj kapasitesi çok ciddi düşmüş. Jettanın gösterge arası bilgi ekranı ve müzik sistemi ekranıda çok sofistike focusa göre,özellikle gösterge arasındaki yol bilgisayarı ekranı focusunkinden 20 defa daha iyi,daha kullanışlı.Dediğim gibi eski focus 2,5 dijital bilgi ekranının mavi ışıklısı olmuş,çok zıt bu kalitede bir arabaya.Eski focus 2,5 daki oturma pozisyonunu hemen hemen korumuş yeni focus,yalnız ön dashboard çok daha seksi olmuş.Eski focustaki dashboardda yer alan küçük kapaklı göz artık yok. Şöför kapısındaki düz uzanan ve benim çoğunlukla arka ön cam diye arka camı açmama neden olan tuş yapısı eğimli yapılarak kullanışlı hale gelmiş.Ayba ayar düğmeside öyle. Ayak aydınlatması eski focus gibi düz ampül değil,loş ışık veriyor ve gizlenmiş.Eski focusta eğilince ampül ortadaydı.Dieksiyon altından artık kablo,iç döşeme kesim hatları vs gözükmüyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

eski focustaki bagaj amortisörü içeri alınmış,ama hala ellerin kirlenmesini engelleyen tutamaçlar yok bagaj kapağında. Eksozt çıkışı çirkin duruyor tampon altında,ucuna kromaj lazım bence.eski focusun anahtarla açılan kaputu artık içerden bir kol ve kaput altındaki bir düğmeyi kendine doğru çekerek açılıyor. Kaput altında ses izolatörü var.Motorda kapak var,motor yeşimi başarılı,eski focuscustaki gibi. Eski focustaki gibi sadece ön kapı eşiklerinde Focus yazıyor.Yan aynalalar eski focus 2,5 un aynısı,tek farkla,aynaların altında ışık var artık :)Arka farlar sedanda led değil,keşke hatchbackteki gibi onları da led yapsalarmış....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

eski focustaki bagaj amortisörü içeri alınmış,ama hala ellerin kirlenmesini engelleyen tutamaçlar yok bagaj kapağında. Eksozt çıkışı çirkin duruyor tampon altında,ucuna kromaj lazım bence.eski focusun anahtarla açılan kaputu artık içerden bir kol ve kaput altındaki bir düğmeyi kendine doğru çekerek açılıyor. Kaput altında ses izolatörü var.Motorda kapak var,motor yeşimi başarılı,eski focuscustaki gibi. Eski focustaki gibi Sadece ön kapı eşiklerinde Focus yazıyor.Yan aynalalar eski focus 2,5 un aynısı,tek farkla,aynaların altında ışık var artık :)Arka farlar sedanda led değil,keşke hatchbackteki gibi onları da led yapsalarmış....

SW da led var birde..

Diye hatırlıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

eski focustaki bagaj amortisörü içeri alınmış,ama hala ellerin kirlenmesini engelleyen tutamaçlar yok bagaj kapağında. Eksozt çıkışı çirkin duruyor tampon altında,ucuna kromaj lazım bence.eski focusun anahtarla açılan kaputu artık içerden bir kol ve kaput altındaki bir düğmeyi kendine doğru çekerek açılıyor. Kaput altında ses izolatörü var.Motorda kapak var,motor yeşimi başarılı,eski focuscustaki gibi. Eski focustaki gibi sadec ön kapı eşiğinde focus yazıyo.Yan aynalalar eski focus 2,5 un aynısı,tek farkla,aynaların altında ışık var artık :)Arka farlar sedanda led değil,keşke hatchbackteki gibi onları da led yapsalarmış....

Klavyedeki Bozukluk sebebiyle eksiklikler oluyor. "Sadece ön kapı eşiklerinde Focus yazıyor "yazacaktım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.