Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 İnceleme..Sedan Titanium X

ALPER

Önerilen Mesajlar

kül kahve

Yok kül kahve çok koyu sevmedim ben,çok arada bir renk,zevk meselesi tabiii.Aslında mürekkep mavide süper ammaaaaa çok koyu,bakımı zor,ufacık çizikleri bile 20 optik zoomla görüyormuş gibi gösteriyor hemen...Almiim alana da mani olmiim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim bidgim ford hepsinden alıyor beyazda olsa o farkı veriyorsun......

Trendde olsa şeker kırmızı alırsan ek ücret verirsin..Kum Grinin tonunu tutturmak zor diye bişey yok,artık rengin kodunu veriyorsun bilgisayar aynen çıkartıyor.Beyaz enkteki olay farklı.Diyelimki beyazın kodu 12..Beyaz arabayı alıyorsunuz,beyaz renk zamanla güneş etkisiyle falan deforme oluyor,(çünkü beyaz opak bir renk ve metalik boyaya göre güneşe ve diğer dış etkenlere daha dayanıksız)..Deforme olmuş,rengi biraz sararmış beyaz arabanın diyelim kapısını çarptınız...Kaportacı kapıyı boyamak için 12 kodlu beyaz rengi kapıya vuruyor,yani ilk günki orjinal rengi..Ama arabanın opak beyaz rengi seneler içinde deforme olduğundan yeni boyanmış kapıdaki beyazla eski boyanın olduğu diğer yerler bariz farklı tonda duruyor...Bilmem anlatabildimmi..Benden tavsiye aldığınız aracın rengi mutlaka metalik boyalı olsun..Boşuna diil yani metalik boyaya verilen fark...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tüm araç renkleri bu değişime maruz kalır..

Ve bunu bilen iyi ustalar sadece boyayıp bırakmaz ton'u bulmak için çabalar :)

Tecrübe ile sabittir.

Abicim artık kaporta boyamak çok ustalık gerektirmiyor,herşey bilgisayarlı...Haa lokal boyalarda iş biraz maharet istiyor tabii ama komple kapı yada tampon boyamak o kadar kolayki artık...

Neyse işte...Şu anda boya fiyat farkı sadece Beyaz,blazer mavi ve colarado kırmızı da yok...Diğer tüm metalik renklerde ek 900 tl veriyorsunuz.Şeker Kırmızı ile Hardal renginde ise 1800 Tl.Fark veriyorsunuz...İster Trend alın İster Titanyum farketmiyo,bu farkı ödemek zorundasınız....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla benim beyaz arabamda bu boya sorununu yaşadım,beyaz arabası olup boyatan tüm arkadaşlarda da aynı sorunu yaşadıklarına şahit oldum...Ben bildiğim ve gördüğüm için beyaz almam.Ayrıca opak boyada almam.Çünkü metalik boyanın niteliği ve altındaki astar ile opak boyanın niteliği ve altına sürülen astar yerine geçen madde çok farklı..Siz metalik boyaya sadece parlak diye fark alındığını mı sanıyorsunuz acaba?Metalik boya farklı kalitede olduğu ve daha dayanıklı olduğu için pahalı.Şeker Kırmızının farkıda Japonyadan özel olarak getirtilen bir maddeyle yaratılıyor olması nedeniyle daha fazla...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.