Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Seramik Kaplama

Ender Şen

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar 2010 model focus 2 titanium x aracıma 70 tl maliyetle seramik kapladık, videoda uygulama ve sonuç var siz karar verin :) 

Daha önce yapan ve memnun kalan hatta motoruna ve kaskına da uygulayan Murat abime teşekkürler, yardımları için.

Video sıkıcı olmasın diye çabuk yaptık gösterdiğimiz kısmını

sonuç

IMG-20170802-WA0006.thumb.jpg.17a219c54fd5535f68f45be7f822ad30.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

da...

Ben sonuca ilişkin birşey göremedim, bende de bir eksiklik olabilir, anladığımı sandığım bir konu değil. Bu ürün şimdi nasıl, ne boyutta koruma sağlıyor? Ömrü ne kadar? Nasıl bir beklentiniz vardı uygularken?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bırçok firmanın kullandığı ürünün aynısı 1000 tl kokusuna kadar baktık kıvamına ancak bu  demo boyu  kendi arabasına uyguladı fakat benim araba zaten temiz ve gri olduğu için fazla belli olmadı dediğiniz gibi ama su kayıyor falçata testi yapmadım tabi :)cabuk kirlenmiyor biraz fazla parlıyor arkadaşın arabası siyahtı koyu renklerde ayna gibi oluyor ama bizim gibi aytozu grisi simli boyalarda hafif bi parlaklık oluyor 2 sene gider diyorlar temiz güzel yüzeylerde 8 ay gördük ama gerisini ilerde yazarım

Ender Şen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ürün bu sanırım:

https://www.aliexpress.com/store/product/Rising-Star-RS-A-CCS01-Nanotech-Crystal-Car-Coating-30Ml-Kit-for-Demo-Testing-Nano-Ceramic/1536114_32804090338.html

Açıkcası yok paraya her şeyi vaat eden ve kolay uygulanabilen bir mucize ürünle karşı karşıya gibiyiz.

İkna olanlar kaçırmasın.

Bana uyduruk geldi. 

Tabii yanılıyor olabilirim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet Cem bey ürün bu bende tereddüt ettim ama gayet başarılı oldu sonuç telefon kamerasında çok net gözükmüyor ama su kayıp gidiyor leke tutmuyor 70 tl fıyat demo boy youtubede videolarıda var ürünün siyah arabada çok belli oluyor arkadaşta görmesem bende yaptırmazdım ama anlata anlata bitiremedi bende uyguladım içinden çıkan mavi baya kaliteli mikrofiber bez için bile alınabilir :)

buda benım arabanın su testi :)

Ender Şen tarafından düzenlendi
video ekleme
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçen sene farklı bir marka ürün kullandım. Ülkemizde bilindik bir marka. İlk uyguladığım ve korkarak uyguladığım için ütün bende 5 ay gitti. Korkmamın sebebi suyla temas etmemesi gerektiği. Ne faydası var derseniz çizikleri engelliyor mu test etmedim. Bana faydası yıkama oldu. Araca su tuttuğunuz zaman kirler hemen aşağıya iniyordu. Belki güneş vb. dış etkilerden de koruyordur. Ürün 100 tl gibi. Uygulaması 30 dk. Yorgunluk neredeyse hiç olmuyor. Ama ne hikmetse piyasada en az 1000 tl den kapıyı açıyorlar. Tek dikkat edilmesi gereken suyla temas ettirmemek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

29 dakika önce, Fırat Ö. yazdı:

Ürün 100 tl gibi. Uygulaması 30 dk. Yorgunluk neredeyse hiç olmuyor. Ama ne hikmetse piyasada en az 1000 tl den kapıyı açıyorlar. Tek dikkat edilmesi gereken suyla temas ettirmemek.

koruma kısmı her zaman için boya korumanın en ucuz ve en kolay kısmıdır, ustalık ve zaman kısmı öncesindeki temizlik ve yüzey hazırlama (polisaj) için. fiyat uçuk tabi ki. yani normal boya korumayı 300e yapıyorlarsa seramik malzemesine göre 400-500 olmalı.

suyla temas kadar önemli diğer nokta doğru zamanda silmek, erken silinirse yüzeyle bağ kurulmamış olur, geç silinirse iz kalır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 saat önce, Ozan Kar yazdı:

koruma kısmı her zaman için boya korumanın en ucuz ve en kolay kısmıdır, ustalık ve zaman kısmı öncesindeki temizlik ve yüzey hazırlama (polisaj) için. fiyat uçuk tabi ki. yani normal boya korumayı 300e yapıyorlarsa seramik malzemesine göre 400-500 olmalı.

suyla temas kadar önemli diğer nokta doğru zamanda silmek, erken silinirse yüzeyle bağ kurulmamış olur, geç silinirse iz kalır.

Çoğu yer en azından Isparta da bu işi yapan yerlere kil nedir diye sorsanız toprak çeşididir derler. Adamlar öncesi için yıkamadan fazlasını yapmıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Seramik kaplama çizikleri engellemez. Kalıcılığı diğer boya korumalara göre daha fazladır. Seramik kaplama olan araç da çizilir. Sürüldükten sonra 24 saat kür haline gelmesi gerekmektedir. Suyla temas etmemesi gerekir. Daha sonra da 10 gün yıkatmayıp daha sonra yıkattığınızda hidrofobik özelliği test edilmelidir. Ürünün kaliteli olup olmadığını anlamak için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.