Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 2016 Ses Sistemi Hakkında

Önerilen Mesajlar

27 dakika önce, BulentGulsahin yazdı:

Dandik cin mali diyorsunuz ama gunumuzde kullandigimiz iphone arkasinda bile china yaziyor

Ben bunun konuyla alakasını anlayamadım. Söylenmek istenen şeyle de alakasını kuramadım, mesele sorun yaşamak değil ki, size sunulan malzeme ile alabileceğiniz performans alakalı bir sorundan bahsetmiş arkadaşlar. Aynı durum araçta sunulan ekranla ilgili eleştirinizde de var. Konunun da ekranla alakası yok üstelik.

İyi ses kalitesi için ses cihazlarının kalitesi kadar, sesin niteliği ve içinde bulunduğu ortam da son derece önemli. Arkadaşlar da bunu anlatmış.

Ben olsam ilk olarak yalıtım yaparak başlardım bu işe. 

Ha bi de şu var sistem Bose olsa ne olacak, çoğumuz gidip 128 kbps mp3 oynatırız üstünde.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben bunun konuyla alakasını anlayamadım. Söylenmek istenen şeyle de alakasını kuramadım, mesele sorun yaşamak değil ki, size sunulan malzeme ile alabileceğiniz performans alakalı bir sorundan bahsetmiş arkadaşlar. Aynı durum araçta sunulan ekranla ilgili eleştirinizde de var. Konunun da ekranla alakası yok üstelik.

İyi ses kalitesi için ses cihazlarının kalitesi kadar, sesin niteliği ve içinde bulunduğu ortam da son derece önemli. Arkadaşlar da bunu anlatmış.

Ben olsam ilk olarak yalıtım yaparak başlardım bu işe. 

Ha bi de şu var sistem Bose olsa ne olacak, çoğumuz gidip 128 kbps mp3 oynatırız üstünde.

Aynen konuyu dağıtmaya gerek yok sadece bilgili arkadaslardan yardım almaktı amac. Dediğiniz yalıtım işinede el atmak istiyorum fakat merak ettiğim bir nokta var kapi terimlerini soktukten sonra deforme olup kullanılamayacak bir klips segman vs varmı. Yada yenisiyle değiştireceğimiz bir tutucu varmi ileriye dönük trimlerde sorun yaratacak bir sorun oluşur mu? Az çok teknik işlere yatkın elim işçilik konusunda
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Mustafa Gün yazdı:

klips segman vs varmı

Var evet, kırılması yüksek ihtimal... Ancak sorun değil üç kuruşluk malzemeler.

Ben kapılara yalıtım yaptım ve klipsleri yeniledim. Müzik kalitesinde fark hissedilir derecede iyileşti, tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Takıp mutluymuş gibi yapmaktansa çin malı o üniteleri, takmayıp mutsuz olmak bence daha ekonomik ve samimi. Benceler bunlar.

Bence olmayan kısmı ise, en dandik oem sistemde (focuslarda) dsp var, sizin cihazlarda yok. Bu da işin teknik kısmı ;)

Ha siz neyi tercih edersiniz bilemem, 90TL ye hoparlör 150TL ye ses yalıtımı alıp biraz emek harcayıp on numara değerlendirebilirsiniz elinizdekileri. Ha yok ben severim bu işleri müzik benim için hoparlörden çıkan sesten ibarettir diyorsanız eğer 1400TL ye alın cihazları takın sizin için biçilmiş kaftan. Yanlız eskilerini atıp satmayın. Olur ya arabayı satarsanız bir sonraki sahibi bu işkenceye son vermek isteyebilir. Bunlar benceler. 

Ayrıca Cyclone ile Apple ürününü bir kıyaslamada görseydi Steve Jobs kahrından bir kez daha ölürdü sanırım. Etik ve bilinçli bir firmanın ürünü olsaydı o multimedya, hareket halinde size tv,video falan izletmezdi. Tabi muhtemelen bunlar sizin için önemsiz şeylerdir.

Bizim insanımızda gariptir bu tip mesnetsiz seçimler bir trend halinde yayılıyor. 

Abuk subuk jantlar, kalitesiz lastikler, sırf video gösteriyor diye takılan multimedyalar, kesilen yaylar, gece yan aynalara bakıldığında arkadakini göstermeyecek derecede koyu cam filmleri. Sokaktaki "tuning" dükkanından çıkma bu trenlere ne çabuk adapte olabiliyoruz ülke olarak. Şimdi diyeceksiniz ki yahu sende farklı bir lacivertsin, senin yaptıklarında ortada. Haklısınız... ;)

Para sizin, araba sizin, keyif sizin... Bananeyse ;) Ben samimi şekilde tecrübeyle sabit doğrularımı aktardım, ister kullanırsınız ister kulak ardı edersiniz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Takıp mutluymuş gibi yapmaktansa çin malı o üniteleri, takmayıp mutsuz olmak bence daha ekonomik ve samimi. Benceler bunlar.

Bence olmayan kısmı ise, en dandik oem sistemde (focuslarda) dsp var, sizin cihazlarda yok. Bu da işin teknik kısmı [emoji6]

Ha siz neyi tercih edersiniz bilemem, 90TL ye hoparlör 150TL ye ses yalıtımı alıp biraz emek harcayıp on numara değerlendirebilirsiniz elinizdekileri. Ha yok ben severim bu işleri müzik benim için hoparlörden çıkan sesten ibarettir diyorsanız eğer 1400TL ye alın cihazları takın sizin için biçilmiş kaftan. Yanlız eskilerini atıp satmayın. Olur ya arabayı satarsanız bir sonraki sahibi bu işkenceye son vermek isteyebilir. Bunlar benceler. 

Ayrıca Cyclone ile Apple ürününü bir kıyaslamada görseydi Steve Jobs kahrından bir kez daha ölürdü sanırım. Etik ve bilinçli bir firmanın ürünü olsaydı o multimedya, hareket halinde size tv,video falan izletmezdi. Tabi muhtemelen bunlar sizin için önemsiz şeylerdir.

Bizim insanımızda gariptir bu tip mesnetsiz seçimler bir trend halinde yayılıyor. 
Abuk subuk jantlar, kalitesiz lastikler, sırf video gösteriyor diye takılan multimedyalar, kesilen yaylar, gece yan aynalara bakıldığında arkadakini göstermeyecek derecede koyu cam filmleri. Sokaktaki "tuning" dükkanından çıkma bu trenlere ne çabuk adapte olabiliyoruz ülke olarak. Şimdi diyeceksiniz ki yahu sende farklı bir lacivertsin, senin yaptıklarında ortada. Haklısınız... [emoji6]

Para sizin, araba sizin, keyif sizin... Bananeyse [emoji6] Ben samimi şekilde tecrübeyle sabit doğrularımı aktardım, ister kullanırsınız ister kulak ardı edersiniz.

Ya arkadaş bi yardım istedik sende vurdun öldürdün:) neyse yorumların icin sağol.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkasında china yazması Çin malı olduğu anlamına mı geliyor yoksa Çin'de üretildiği anlamına mı? Bunu da ayrıyeten düşünmek lazım?

Titaniuma koyduğu ekranı style'ya koyuyorsa neden titaniuma millet o kadar para versin? Ha haklısınız da kaliteli olsun dolu dolu olsun araç ama Türkiye ekonomisi, ötv ,mtv,kdv derken devletin sömürdüğü(söğüşlediği) para da üreticileri buna sevkediyor. Bir BMW de bile kapaklı jantı görünce haliyle gülüyorum ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, BulentGulsahin yazdı:

Dandik cin mali diyorsunuz ama gunumuzde kullandigimiz iphone arkasinda bile china yaziyor. 

çin malı bir bir deyimdir, yoksa çinde bir malın en kaliteliside en kötüsüde üretilir. "çin malı" diyerek en kötüsüne atıfta bulunuluyor. dikkat ederseniz iphone da "designed by apple in california assembled in china yazar. yani ben bunu amerikada tasarladım çinde BİRLEŞTİRDİM. aynı şey olarak görüyorsanız sizin bileceğiniz iş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Ozan Kar yazdı:

çin malı bir bir değimdir, yoksa çinde bir malın en kaliteliside en kötüsüde üretilir. "çin malı" diyerek en kötüsüne atıfta bulunuluyor. dikkat ederseniz iphone da "designed by apple in california assembled in china yazar. yani ben bunu amerikada tasarladım çinde BİRLEŞTİRDİM. aynı şey olarak görüyorsanız sizin bileceğiniz iş.

Eee benim demek istedigimde ayni sey zaten yanlis alinti yaptiniz.  

Çin mali dandik olur diyen ben degilim konuyu baştan okuyunuz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, BulentGulsahin yazdı:

Eee benim demek istedigimde ayni sey zaten yanlis alinti yaptiniz.  

Çin mali dandik olur diyen ben degilim konuyu baştan okuyunuz. 

hayır değil, diyorum ki "çin malı" demek "dandik" demektir. ancak çinde üretilen her şey dandik değildir. tasarımı argesi testi düzgün yapılan bir mal çinde üretildi diye "çin malı" olmaz. siz cyclone navimex vs gibi markaları bu klasmanda (tasarımı argesi testi vs kaliteli şekilde yapılan) düşünüyorsanız bence yanılıyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çin malının nesi varmış ki? Huawei markasını çok seviyorum. Gerek malzeme gerek yazılım işini süper yapıyor. G7 den sonra P9 aldım. Bundan sonra telefon benim için has, öz Çin malı Huawei 'dir. Birde adama sormazlar mı Çin malını beğenmiyorsun, peki sen ne üretiyor sun? Hangi teknolojiyi üretiyorsun? Klasik Türk zihniyeti. Oturduğu yerden dünya yı eleştirmek. 

Zafer Yusoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım ben sana yardımcı olcam. Şuan işlerimin yoğunluğu sebebiyle ayrıntilı yazamıyorum.
Bende çok gittim geldim senin gibi ama sonunda oem sistem uzerinde iyileştirmeler yaptım ve iyikide yaptım.
Benim arabam bölümünde aracımın konusu mevcut incele bi istersen orda ayrıntı vardı.

Arkadaşlar merhaba;
Formda yeniyim sizden bir kaç teknik bilgi almak istiyorum deneyimli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Aracım focus 2016 dizel style 
1-Aracıma multimedya ana ünite almak istiyorum kendime göre müzik zevkinin bir nebze olsun düzeleceğine inanıyorum fakat ne alacağımı bilmiyorum. En son cyclone focus 4 olarak bir ürün gördüm fakat çok pahalı maddi imkanım yok o kadar. Bana özellikle "marka model" belirterek ne tavsiye edersiniz. Kasma donma yapmayan anfi çıkış li olursa sevinirim.
2- elimde bir adet kenwood kac ps 847 modelin de anfi ve 
sony xs gs 1621c component ve ayni
ürünün SONY xs gs 1621 coaxial takımı var. Bu sisteme ekstra bir anfi ihtiyacı duymadan subwoofer bağlanırmı?Henüz bağlantısı montajı yapılmadı hiç birinin. 

Teknik bilgiye sahip arkadaşlarım yardımcı olurlarsa sevinirim.

Eskişehir'de ikamet ediyorum yardımcı olmak isteyen bir arkadaş olursa görüşebilirim.

Forumda araştırma yapınca çıkıyor bazı şeyler ama genede yazayım.
Hoparlör ve twit parca kodları;
Hop:        6M2T-18808-FC
Ön TW:        6M2T-18808-EA
Arka TW:     BM5T-18932-EA3JA6
Orta:         AM5T-18808-AA

Yalıtım işi içinde;
Bitüself ve firex( kendinden yapışkanlı ) almaniz gerekmektedir.
Firex yerine ;
Adetasyapı oto ses yalıtımı 7 adlı ürünüde kullanabilirsiniz.

Malzemeleri toparladıktan sonra foruma bir göz atarsanız nasıl yapılacağı konusunda bir çok ileti bulabilirsiniz. En basiti benim kendi aracımın konusu olabilir.
Takıldığınız yerde elimden geldiğince yardımcı olurum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Yahya Akman yazdı:

Hoparlör ve twit parca kodları;
Ön TW:        6M2T-18808-EA
Arka TW:     BM5T-18932-EA3JA6
Orta:         AM5T-18808-AA

Arka tweeter yoksa, doğrudan arka hoparlöre bağlanabiliyor değil mi (şemasında öyle görünüyor). Orta hoparlörü de teybin ilgili yerlerine girip, ELM'den açıyoruz. 6 hoparlörü 9 hoparlöre bu şekilde çıkartabiliriz değil mi :) 

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12.03.2017 - 14:49 tarihinde, Doğan Kurban yazdı:

Önerim şudur. aracınıza 4 adet sony hoparlöe ve 2 adet arka kapılara twitter takıp geçin. Ankarada olan varsa sony nin ses kalitesini görmek istiyorum diyenleri misafir ederim incelerler rahatca.

7 saat önce, Yahya Akman yazdı:

Ahhh ahhh. Doğan bir ara bir arkadaşının SONY hoparlör sattığını söylemişti. Nekeslik edip almadık. Şimdi de satan yok :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.