Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2017 Makyajlı Kuga Fiyat Ve Donanım Listesi

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

4 saat önce, Murat Kavuk yazdı:

Küçük ekran yok kugada Cenk abi. Yol bilgisayarın hepsi 4.2" renkli ekran.

Bu resimdeki küçük ama. 

Almanya'da da aynı resim var. 

@Yakup Çağatay oralarda hiç style var mı ? Iç ve dış resimleri rica edebilir miyiz ?

H. Cenk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, H. Cenk yazdı:

Bu resimdeki küçük ama. 

Almanya'da da aynı resim var. 

@Yakup Çağatay oralarda hiç style var mı ? Iç ve dış resimleri rica edebilir miyiz ?

O resimler hepten yanlış. Titanyumun teybinde de navi gözüküyor :P cmax da yok küçük ekran, kugada hiç olmaz. Almanyada giriş seviyesinde var ama.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün ben de epey kurcaladım. Araç fotoğraflarda göründüğünden çok daha çekici ama donanım olarak ciddi eksikleri var bence, üstelik opsiyonlar çılgın pahalı. Ufak detaylara girmiyorum. En çok takıldığım otomatik bagaj kapağı. En azından Titanium'da standart olmalıydı. Araç zaten yüksek, açılması neyse de kapanması mesele bence o kapağın. Konfor paketiyle geliyor, paket 14 bin :blink: Konfor paketinde ne var diye bakıyorum, ısıtmalı deri koltuk, direksiyon, deri koltuk. Ne alaka yav.

Bir de adaptif led niye sunulmuyor bunda? Mercekli halojen iyi güzel de, opsyion olarak xenon var. Mondeo'nun bütün pazarlaması farlarla yapıldı nerdeyse, şimdi esamesi okunmuyor.

Burada en düzgün yapılan iş motor şanzıman seçenekleri herhalde. Umudum yok ama doğru pazarlanırsa bu görüntüyle 1.5 otomariğin piyasayı silip süpürmemesi için neden yok. Hele dizel otomatik Style'ın peynir ekmek gibi satılması lazım SUV segmentinde.

Benden uzak olsun yeter ? Makyajla, Focus kamyon edition gibi olmuş. Neyse dayak yemeden gideyim. Hiçbir şeyi beğenmeme timinden selamlar.

IMG_0327.JPG

IMG_0328.JPG

IMG_0329.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Semih O. yazdı:

Bir de adaptif led niye sunulmuyor bunda? Mercekli halojen iyi güzel de, opsyion olarak xenon var. Mondeo'nun bütün pazarlaması farlarla yapıldı nerdeyse, şimdi esamesi okunmuyor.

Ne gibi esamesi olacaktı bunda? Daha C segmentine inmediler ve yeni jen. olmadan inmezler.

Adaptif Bi-Xenon var (AFL yoktu o eklenmiş oldu, makyaj bu malum). Vasat aydınlatmalı (Mondeo) LED'den daha azını sunmuyor yolda.

Bagajı lansman zamanında çok sık kullandık, grup olarak bagaj konusunda sızlanma görmedim. Çok yüksek değil kapatma noktası, olası kapatma düğmesi ile aynı seviyede :) Ciddi bir eksiklik olacağını sanmamakla birlikte mantıklı opsiyon olması gerekirdi ayrı mesele.

Bu konudaki (ops.) serzenişleri model sorumlusuna ilettim ama bir şey çıkacağını sanmıyorum o kadar eminim :) Strateji bu yönde özetle bilerek ve isteyerek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Ne gibi esamesi olacaktı bunda? Daha C segmentine inmediler ve yeni jen. olmadan inmezler.

Adaptif Bi-Xenon var (AFL yoktu o eklenmiş oldu, makyaj bu malum). Vasat aydınlatmalı (Mondeo) LED'den daha azını sunmuyor yolda.

Aynı yerden bakmıyoruz sanırım ama far ile jenerasyon arasında bir bağlantı kuramıyorum. Sen bu arabayı satarken, makyajlı kuga diye satmıyorsun, yeni kuga diye yazıyorsun sitene.  Mühim olan benim ne bildiğim değil ki, potansiyel alıcının ne anladığı. Standart halojenden mercekli halojen olduğuna göre pek ala başka bir şey de olabilir. C'ye inmediler dediğin araba emsal donanım C segmentinin 1.5 katı paraya satılıyor sonuçta.

Ben xenon eleştirisi de yapmıyorum, ki zaten anlamadığım bir konu, niye böyle pazarlama çelişkileri var, ben anlamıyorum diyorum. Senin söylemine göre de başka bir soru ortaya çıkıyor. Madem Mondeo'nun led aydınlatması vasat niye pazarlamanı bunun üstüne kuruyorsun?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Semih O. yazdı:

Aynı yerden bakmıyoruz sanırım ama far ile jenerasyon arasında bir bağlantı kuramıyorum. Sen bu arabayı satarken, makyajlı kuga diye satmıyorsun, yeni kuga diye yazıyorsun sitene.  Mühim olan benim ne bildiğim değil ki, potansiyel alıcının ne anladığı. Standart halojenden mercekli halojen olduğuna göre pek ala başka bir şey de olabilir. C'ye inmediler dediğin araba emsal donanım C segmentinin 1.5 katı paraya satılıyor sonuçta.

Ben xenon eleştirisi de yapmıyorum, ki zaten anlamadığım bir konu, niye böyle pazarlama çelişkileri var, ben anlamıyorum diyorum. Senin söylemine göre de başka bir soru ortaya çıkıyor. Madem Mondeo'nun led aydınlatması vasat niye pazarlamanı bunun üstüne kuruyorsun?

Vasat olması benim görüşüm :) Firma vasat olduğunu söylemiyor.

Bu arada katılıyorum çok farklı bakıyoruz mevzuya, sitede yeni Kuga yazması gibi şeyler marketing ve doğru bir seçim ama bunun MCA olduğunu değiştirmiyor. 

Emsal donanım 1.5 kat olayını çıkartamadım :) Öyle bir durum net şekilde söz konusu değil.

Çelişki diyorsun da, kimse sana Kuga'yı al xenon'u efsane falan mı dedi anlamadım onu da. Bu kadar geniş bakarsak olaya çelişkisiz tek şirket gösterebilir misin? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Semih O. yazdı:

Bugün ben de epey kurcaladım. Araç fotoğraflarda göründüğünden çok daha çekici ama donanım olarak ciddi eksikleri var bence, üstelik opsiyonlar çılgın pahalı. Ufak detaylara girmiyorum. En çok takıldığım otomatik bagaj kapağı. En azından Titanium'da standart olmalıydı. Araç zaten yüksek, açılması neyse de kapanması mesele bence o kapağın. Konfor paketiyle geliyor, paket 14 bin :blink: Konfor paketinde ne var diye bakıyorum, ısıtmalı deri koltuk, direksiyon, deri koltuk. Ne alaka yav.

Mondeoye hb manuel bağaj yollayan zata sevgilerimi yolluyorrum

Vasat olması benim görüşüm [emoji4] Firma vasat olduğunu söylemiyor.
Bu arada katılıyorum çok farklı bakıyoruz mevzuya, sitede yeni Kuga yazması gibi şeyler marketing ve doğru bir seçim ama bunun MCA olduğunu değiştirmiyor. 
Emsal donanım 1.5 kat olayını çıkartamadım [emoji4] Öyle bir durum net şekilde söz konusu değil.

Çelişki diyorsun da, kimse sana Kuga'yı al xenon'u efsane falan mı dedi anlamadım onu da. Bu kadar geniş bakarsak olaya çelişkisiz tek şirket gösterebilir misin? 

Mondeonun farının vasatlığınu hiç yaşamadım yağmurlu havalar dahil hangi konuda vasat [emoji848]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ciddi eksiklik olarak görünün akıllı bagaj sistemi

QQ ve Tiguan standart herhangi bir donanımında sunulmuyor. (En çok satan iki model 18 - 9 bin)

CRV Ext. üstünde sunuyor (180 bin tl - 2017)

3008 ile sadece gt-line (166.900) ile standart, allure ile opsiyon. (9 binlik toplu paket ile geliyor)

Yanlış anlaşılmasın bunun neden standart konulmadığını göstermeye çalışıyorum. Pazar stratejisi bunlar, doğal sonuç yani :yeah: Hiçbir eksiklik yaşatmayacaktır.

--11 dakika sonra eklendi--
Şimdi, Serdar yaman yazdı:

Mondeonun farının vasatlığınu hiç yaşamadım yağmurlu havalar dahil hangi konuda vasat emoji848.png

Yan görüş mesafesi çok düşük. Örneğin kısalarda 60 metreye ulaşması gerekirken (ort değer bu, daha iyisi var.) 40 metrelerde kalıyor.

Düz görüşte biraz daha iyi ama yine yetersiz; kısa sağ 100 metrelere gelmesi gerekirken (ort değer bu, daha iyisi var.) 85 metrelerde kalıyor.

Uzun sol kısım ise 150 metrelerde olması lazımken (ort değer bu, daha iyisi var.) 110 metrelerde kalıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tam her yerde trend olmuşken bagaj kapağını ulaşılması zor noktaya koymak ciddi pazarlama hatası bana göre. Üstelik TV'de dönen reklamında bunun üstüne. O reklamı görüp gelen adama 15 kaat verirsen ancak alırsın demek zorunda kalacak satış temsilcisi.

Ben led yerine zenonu tercih ederim. Firmalar led'e yüklendi çünkü, pahalı zenon + adaptif far yerine daha ucuz yollu bir çözüm. Ford'un hala zenon ile devam etmesi belki kaliteli, ama pahalı bir çözüm.

Style, Titanium, ST Line şeklindeki donanım grubu yetersiz. Burada Titanium X ya da Selective (artık adı ne olursa) bir donanım daha lazım. O pakette elektrik bagaj, sony ses sistemi, navigasyon ( :) ) ve zenon iyi giderdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus'u alırken afl 4500 tl idi. Karartılmış far olmadığı için almadım. Bir araçta 5 farklı far seçeneği olur mu... Halojen, karartılmış halojen, gündüz ledli karartılmış  halojen, bizenon, karartılmış bizenon... Kuga konu başlığında Focusa geçtim ama otosanın stratejisini eleştirmek istedim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Vasat olması benim görüşüm :) Firma vasat olduğunu söylemiyor.

Emsal donanım 1.5 kat olayını çıkartamadım :) Öyle bir durum net şekilde söz konusu değil.

Şimdi ben pek anlatamıyorum galiba.

Ford'un ya da Otosan'ın kaç araba sattığı pek de umrumda olan bir konu değil, birbirimizi ne kadar başarılı olduğuna ikna etmek zorunda da değiliz. Merak ediyorum ve soruyorum. Şimdi ben niye başka çelişkisiz bir şirket göstermek durumunda kaldım anlamadım ? :blink:

Bana ne yahu? Ben kendimce gördüğüm bir şeyi söylüyorum. Bak demek Mondeo reklamı bende işe yaramış, ben Mondeo değil de SUV alacaktım yeni Kuga'yı görünce gittim sordum bunda da var mı dinamik led diye. Yok dediler. 

Benim için durumu Murat abi özetlemiş.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abicim ben yeterince açık yazdığımı düşünüyorum, üşenmezsen cevapları sorulara göre tekrar okumanı rica edeceğim :) 

Ben senin fikirlerine cevap vermedim, neden sorularını yanıtlamaya çalıştım bildiklerime göre ama yanlış anlamak istiyorsun, 2. paragraftan anladığım bu.

--0 dakika sonra eklendi--
15 dakika önce, Cuneyt Ertul yazdı:

Şu an Antalya'dan dönüş yapıyorum İstanbul'a. Aaa yolda ne göreyim:)

Bunlar test araçlarımıdır?

Gece yazmıştım, evet.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam 4 5 gün oldu onları ekleyeli eski linklerde var zaten [emoji4] Meraklısı da zaten bu sitede 4 5 ay önce öğrendi onları.

Bu başlık da ağladı yine temizlememiz gerek. LÜTFEN FİYAT DONANIM DIŞI İÇİN DİĞERLERİNİ KULLANALIM.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.