Jump to content

Autofest Ankara 2016 Video & Fotoğraf

Yakup Ç. A.
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Armada AVM'de AutoFest düzenlendi. Şöyle bir uğrayıverdik. Meraklısına artık :D Ben klasikleri daha çok sevdim. Pek foto çek(e)medim videoda %95'i var.

http://anasayfa.focusclubtr.com/autofest-ankara-2016-goruntuleri/

VİDEO

DSC02101.JPG

Supra

DSC02107.JPG

Mazda

DSC02106.JPG

Amerikan Hatch :)

DSC02102.JPGDSC02105.JPGDSC02104.JPG

European Hatch

DSC02097.JPG

DSC02093.JPG

DSC02092.JPG

DSC02095.JPG

DSC02088.JPG

DSC02089.JPG

DSC02090.JPG

DSC02087.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otofest fotoları buyrunuz.

IMG_1554.JPG

IMG_1567.JPG

IMG_1566.JPG

IMG_1571.JPG

IMG_1575.JPG

IMG_1576.JPG

IMG_1581.JPG

IMG_1582.JPG

IMG_1590.JPG

IMG_1594.JPG

IMG_1597.JPG

IMG_1599.JPG

IMG_1601.JPG

IMG_1603.JPG

IMG_1604.JPG

IMG_1605.JPG

IMG_1606.JPG

IMG_1607.JPG

IMG_1608.JPG

IMG_1609.JPG

IMG_1611.JPG

IMG_1612.JPG

IMG_1613.JPG

IMG_1615.JPG

IMG_1616.JPG

IMG_1617.JPG

IMG_1618.JPG

IMG_1624.JPG

IMG_1626.JPG

IMG_1644.JPG

IMG_1658.JPG

--17 dakika sonra eklendi--

RS in ciğerlerini çeken ilk ben mi oldum acaba. Hava filtresi kutusu hakkında hain planlarım var sanırım :D Bende mi böyle yapsam acep.KN ile güzel ses verirmi ki?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Aşkın K. yazdı:

Valla ne yalan söyleyeyim gözüm bir sağa bir sola kaydı benim :) 

Ya normal zaten. Sağdaki (mustang) süper ötesi bişey. Soldaki (RS) de sağdakinin yokluğunda idare edilecek bişey.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Serdar Eryürekli yazdı:

Supra nedir öyle arkadaş? O nasıl bir motordur benim araba kadar.

Videoda varmı hatırlayamadım ama tekerde 1200+ hp yazıyordu :) 

6 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Güzelmiş.

Eline sağlık Yakup.

Tur Oto 2.ele Aston ve Audi RS'i veren sıfır ne almış acaba?

Eskilere bayıldım. Özellikle benimle yaşıt "kara şevrole"ler.

Patron kendi garajını 2.el diye koydu diye yorum yaptık biz :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Paylaş

• Benzer İçerikler

• Mete Orhan
      Yazan: Mete Orhan
      Merhabalar herkese. 2010 Model Collection paket aracım var. Aracıma ön tampon eki takmak istiyorum. Hangisini takacağım konusunda kararsız kaldım. Yardımcı olabilirseniz, hangisi daha hoş ve kibar durar söylerseniz sevinirim 🙂
      1- https://www.fktuningshop.com/ford-focus-2-5-on-tampon-eki-2008-2011-makyajli-kasa-astarli
      2- https://www.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/ford-focus-2-5-on-tampon-eki-otaksan-tuning_pdp_621691304
       Ben 1 Numaralı Linkteki Eki daha çok beğendim hem sportif yakışıklı gösteriyor hem de kibar. 2. Linktekini de beğendim ama biraz kaba duracak gibi görünüyor. Yardımlarınızı bekliyorum.
      NOT: Araç fotoğraflarını internetten buldum sahiplerini tanımıyorum maalesef eğer burdalarsa resimlerini izinsiz kullandığım için kusura bakmasınlar lütfen 🙂
      Aracım bu:

1. Linkteki Tampon Eki Olan Araçlar Bunlar:

2. Linkteki Tampon Eki Olan Araç:
    • Muhammed E.
      Yazan: Muhammed E.
      Bazılarına çok abartı gelecek belki ama benim hoşuma gitti İnanın çok basit gibi görünüyor ama 3 gündür uğraşıyorum.

Öncelikle ürünün 5mt fiyatı yaklaşık 6 dolar, yani 20TL civarı.
      Ürün linki: https://goo.gl/Kym6AP
      Maliyet: 10m ip Neon 40TL + 10TL Kablo vs

Aliexpress üzerinden 2 adet (mavi+kırmızı) siparişi verdim 20 gün sonra geldi. Dahili olarak bir adaptörü var (sanırım voltajı artırıyor, ki acayip çarpıyor)

Montaj kısmında bişey yok aslında, 1-2 mm açılan yerlere neon un kenarındaki kısmı sıkıştırıyorsunuz Bilmeniz gereken şey, ip neon kesilip parça parça birleştirilebiliyor.  Ama bu kısım biraz ince işçilik istiyor. Öncelikle maket bıçağı ile ek yapmak istediğiniz yerden kesin, sonra dıştaki renkli silikonu (bende mavi mesela) yine bıçak yardımı ile sıyırın. Sonra orada beyaz bir kablo kaldı gibi, burada 1 tane kalın bakır kablo var 2 tane ince tel var. Buna dikkat, bu kısmı çakmak yardımı ile dışını eriterek açıyoruz yoksa kopar. Ortadaki bakırın etrafında ilginç bir şey var, ışık veren kısım da orası (2. resimde gözüküyor) onu da hafifçe lehim yapacak kadar maket bçağı ile sıyırıyoruz. Ortadaki bakır tel (+) kutbu yani kırmızı kablomuz olacak, yanlardaki 2 teli de birleştirin (-) siyah kablomuz olacak. Sonra buraya ince bir teli lehim yapıyoruz. Lehim şart çünkü o ince kablolar kıvrılmayacak kadar nazik. Ben lehim dışına (adı ne bilmiyorum ama) bu çakmakla ısıtılan boru gibi plastiklerden alıp yapmıştım. Sonra bu kabloyu nereye götürmek istiyorsak götürüyoruz. Paralel olarak çalışıyor, illa uç uca olması şart değil. Ben 4 kapıdan ve ön kısımdan da 4 tane olmak üzere 8 kablo getirdim direksiyonun altına

Bazı tam sıkışmayan yerler için sıcak silikon kullandım. Kalıcı zarar vermesin diye En son da ufak bir anahtar koyup el firenin oraya yapıştıracağım En önemli konu elektrik. Elektriği şimdilik çakmaklık sigortasından aldım ama farlar açılınca yansın istiyorum. Onun için de motor kısmı sigortalarından hat çekmek gerek sanırım yolcu kısmında farla ilgili bir sigorta yok diye biliyorum. Ona en yakın zamanda bakaccağım

Daha fazla bişeye gerek yok sanırım. Sorusu olan varsa yardımcı olmaya çalışırım... Umarım beğenirsiniz

Gelsin fotoğraflar

• Sinan Gürer
      Yazan: Sinan Gürer
      Selamün Aleyküm Dostlar.
      2014 Model Ford Focus aracıma yaptığım Değişiklikler. Hepsini Kendim yaptım.
      1. Arka Tampona Difizör eklendi ve parklerden Kedi göz içi çıkarılıp kırmızı led bağlandı.
      2. Ön tampon 3 gen bölümler çıkarılıp aldığım Beyaz parmak ledler ile büyüklükte delikler deldim. başka sitelerde L şeklinde led ışığa 350 400 tl fiyat çekmişler ben delmeden önce 3gen plastiğin fiyatına baktım tanesi 30 ila 35 tl birşey o yüzden 1 cm çabında bir demiri ateşte ısıtıp dha önceden milimetrik olarak işaretlediğim yerleri deldim ve gören Orjinal olduğunu sanıyor ledleri arkadan plastik aparata (3gen yere ) sıcak silikon ile tutturdum. 3 adet sağ 3 adet sol tarafa adet olarak parmak ledler 3 ışıklısı 1 adet sayılıyor bağlantı yaptım daha sonra elektiriği ön farın üzerinde bulunan küçük bir park lambası var oradan çektim bu sayede aracı açtığım zaman kumandadan ışıklar bir süre yanıyor kapıyı kitlersem sönüyor.
      3. yine daha sonradan 3gen plastik arasının boş olduğuna karar verdik ( gayınçonun ds5 aracının önünü dudak şekilde yaptım uzaktan şahane duruyor bunada gider mantığı ile ön tamponun ara bölmeyede sonradan 4 adet led bağladım ( gece farsız gidin ama uzaktan f16 uçağı gibi görünüyor ) aynadan gece sizi gören korkup yolu terk ediyor ve acayip göz alıyor. sonradan arka sağ fren lambasında sık sık hata almama neden oldu orta sonradan taktığım 4 ledi çıkarttım hatadan kurtuldum sanırım beyin fazla ohm çektiğini düşünerek hata verdi.
      4. ön tampon alt bölüme kırmızı led taktım yine oradaki plastik korumayı söküp uygun bir demir ısıtılarak delik açtım yine sıcak silikon ile tutturdum lakin yan yana takmadım 2 arka arkaya taktım ve hata ettiğimi anladım orta bölüm boş kalıyor yakın zamanda söküp 4 ledi yan yana koyacağım..
      5. araç iç konsola vites bölümü + teyp olan bölgeyi komple buz mavisi ip neon ile döşedim onunda fotoğrafını çekip ekleyeceğim gece şahane oluyor oranın elektiriğini çakmaklık yanında bulunan para koyma yerini uygun aparat ile oyup oraya çakmaklıktan 2 çıkışlı ışıklı usb şarj cihazı bağladım oradan aldım araç klitlenip 10 dakika sonra çakmak elektirik kesene kadar şahane yanıyor araç çalışırken hep yanıyor gündüz pek belli değil ama gece şahane.

6. kapı altı logo. evet en çok bunda sorun yaşadım 4 adet aldık bağlantıyı tavan lambasından çektik lakin lambalar 1 dakika geçmeden fazla sınıp yandı aliminyum dip olmasına rağmen. bende söküp boş bıraktım ilerleyen günlerde kaliteli birşey alıp tekrar takacağım.

7. Sis farlarını söktüm Krom Mikalajlı taktım şahsen ben H7 şimşek beyaz ışık sevmediğim için takmadım ama öne koyduğum ledler ile uyumlu olması için beyaz ışık yapmayı düşünüyorum

Yapacaklarım :
      ayak altı yolcu ve şöför bölümü led takmak.
      şöför ve yolcu ön koltuk arasındaki Usb girişi malum şarj için değil ve FAT32 ile formatlanmış bir usb takarsanız müzik çalıyor ve iç kısımda kalıyor oraya ben kolçak takacağım iyi birşey bulursam Usb uyumlu olmasa o usb olan bölümün yolcu arka kısmına bakan yer var orayı uygun aparat ile açıp çift çıkışlı usb bağlantısını oraya çekeceğim hem arka bölümdekiler şarj taka bilecek hemde müzik için.
      ayrıca  9 yada 10 inç multimedia tesla ekran takmayı düşünüyorum. koltukları komple deri yaptırdım

• Mustafa Şen.
      Yazan: Mustafa Şen.
      Merhaba

Aracımı çok severek ve zevk kullanıyorum.
      Bir miktar ilave donanım yaptık bir arkadaşım ile, onları ayrıca bir başlık altında toparlayacağım.  UCDS konusu olunca meraklandım. Biraz araştırdım. Oldukça işe yarayacağını düşündüğüm için Çin den klon olanlardan bir tane sipariş ettim ( 175 TL) 15 günde geldi.
      Şimdi üzerindeki donanım için iyiki almışım dedirtti Hiç bir  şey olmada powershift kavrama öğretmesi var. 
      Diğer özelliklerini keşfetmeye çalışıyorum. Bu cihaz üzerine tecrübe ve bilgisi olanların paylaşımlarını bekliyorum.
      Sağlıklı günler dilerim
      Saygılarımla

• Enes Durmaz
      Yazan: Enes Durmaz
      Arkadaşlar selamlar. "Piyasada satılanların dışında" yurtdışından almış olduğunuz veya custom yaptırdığınız ön arka ek (difüzör) tarzında birşeyler var mı mk3.5 sedan araç için. Veya yapan birileri var mıdır? Örnek resimde ki çok hoşuma gitti fakat kargo ücreti ile beraber 2bin TL buluyor. Ön bir şekilde hallediliyor da arka için özellikle tek egzoz çıkışlı bir parça bir türlü bulamadım. 

• Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.