Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.0 Ecoboost Otomatik Focus Satışı Başladı

Adem Kazıl

Önerilen Mesajlar

Bir saat önce, Cihan Buğdaycı said:

Sadece yakıt verilerinin üstüne 2 litre koymak lazım...

Bu genel bir durum.

Fabrika verilerinin nasıl hesaplandığını burada yazmıştım.

reel değerler her zaman değişiyor ve bu durum "downsizing" yapılmış turbo benzinli motorlarda çok daha belirgin. 

Ama AMS'nin test ortalaması 1.0 Golf için 6,5L/100km, Focus için 7,6L/100km hatta 100.000 km testindeki SW için 8,2L/100km.

Küçükler zorlayınca ters yüzünü gösteriyor özetle...

7 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Kim ne derse desin, beni doyuran kimse de yok.

Bundan eminim, ama izlenim farklı olabiliyor, forumu yakından izleyen bir tanıdığım senin Ford çalışanı olup olmadığını sordu mesela...

Yukarıdaki 9 madde etkili olabiliyor işte.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O zaman foruma bundan sonra kimsenin erken ulaşmadığı bilgiyi vermeyelim.

Hem banane ki :) millet bizden çalıp işini görmeyi iyi biliyor.

Artık bildiğim kendime :) bunca yıl pratikte tek bir faydası olmadığı halde

Bu arada farklı izlenim ile buradaki konu arasındaki alakayı hala anlamadım sonuçta o dışardanmış ya ondan :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Yakup, biz senin kurduğun bu çatı altında bulunmaktan, görüş alışverişi yapmak ve bilgilenmekten çok memnunuz.

Bunun ciddi bir özveri sonucu elde edilen ve takdir edilmesi gereken bir başarı olduğunu da defaten vurguladım zannediyorum.

Zaman zaman veri eksikliğinden kaynaklanan farklı algılar işin cilvesi. Eleştirel ifadelerin hiçbiri suçlama amacı ile yapılmadığı gibi düşünce özgürlüğü çerçevesinde değerlendirilmeli ve olabildiğince hoşgörü ile karşılanmalıdır (bkn. ülkenin genel sorunsal sarmalı). 

Çalışmanı takdir etmesem ne burada yazar ne de vaktim olduğu nispette destek verirdim. 

Konunun bu boyutunu bence kapatalım.

Ama yine de Focus'un bagajı küçük ve Golf daha iyi araba :kıhkıh:

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Cem Boneval said:

Ama yine de Focus'un bagajı küçük ve Golf daha iyi araba :kıhkıh:

Küserim ama benim arabamın nesi kötüymüş :D kendini 1.6 sanıyor hala ses etmiyorum. Bagajı küçük evet çünküm 3 koli ve 1 takım far var :D bknz bagajı boşaltmaya üşenen birisinin bagajı. Bugün trileçe de bir güzeldi ki ooof.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Küserim ama benim arabamın nesi kötüymüş [emoji3] kendini 1.6 sanıyor hala ses etmiyorum. Bagajı küçük evet çünküm 3 koli ve 1 takım far var [emoji3] bknz bagajı boşaltmaya üşenen birisinin bagajı. Bugün trileçe de bir güzeldi ki ooof.

Trileçeyi nerde yedin abi? Madem yiyecektin yemegin pesine yeseydikya bak sen şu işe :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yahya Akman said:

Trileçeyi nerde yedin abi? Madem yiyecektin yemegin pesine yeseydikya bak sen şu işe :D

Öyle herkeşe yedirmiyos biz trileçeyi. Birinci kural yaşı 35 ve üstü olacak. İkinci kural şehir dışından gelecek. Üçüncü kural Ekobüs çü olacak. Yok öyle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Doğan Kurban said:

Öyle herkeşe yedirmiyos biz trileçeyi. Birinci kural yaşı 35 ve üstü olacak. İkinci kural şehir dışından gelecek. Üçüncü kural Ekobüs çü olacak. Yok öyle.

1.6 ecoboost cu de buna dahil mi !?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Cem Boneval said:

Yeterince konu dışı mesaj oldu, başlığı hatırlayalım lütfen... (Bkn. 2 aydır diyette olduğundan trileçe gözünde tüten huysuz adam)

Abi tmm zaten bende 1.0 ile ilgili yazıyordum. Bagajına kaç tepsi triliçe sığar diye merak ettimdi. :D tmm tmm çıktım konudan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus 1.0 ile 1.2tsi karşılaştırsak performans olarak daha yakın olur gibi geliyor. 1.4TSİ 125bg en azından psikolojik olarak önde zaten. 

Focus 1.0L EcoBoost 125PS A/T 5K Titanium 82.000

Golf 1.2 TSI BMT 110 PS DSG Comfortline 78.100 + 2000TL Sürüş (hız sabitleme-park sensörleri)  ve Işık paketi (kararan ayna, ışık ve yağmur sensörü) alınır = 80.100TL olur. (bluetooth son gelenlerde standart oldu) 

Focusu kullanmadım ama tercih etmem için çok bir sebep yok, bu seçimde tercihim Golf olurdu. 

Focus alacak olsam sadece yeni 1,5 dizel otomatik titanyum için alırım.  

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Amaaaa her zaman iyiler seçilmez, en uygunlar seçilir :D İşte bütün mesele bu.

Güzel de bir G-F karşılaştırması yapıp sektörün nereye gittiğini karaladım ammma yayınlamıyorum vazgeçtim. Bana kalsın :hıh: 

Değer bilenlere yüz yüze anlatırım :D 

Başını açık unutmuşum, ahaha :D Yukarda yazdığım var sanıyordum fazla kaymış, breh :P 

56e05b09bb567_ScreenShot2016-03-09at19.1

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şunu bilir ve yazarım:

Bu onu mu seçeyim, bunu mu seçeyim konusu çok ama çok abartılıyor.

Sanırsın ki hayat memat meselesi...

İster Golf ister Focus, hangisini alırsanız alın keyifle binersiniz.

Donanım listeleri yapmalar, kuruş hesapları, inceleme analizleri falan derken insan kendini amacını aşan bir uğraşın içinde buluveriyor.

Daha da kötüsü doğru olduğunu düşündüğü seçimi yaptıktan sonra bunu bir aidiyet konumu olarak benimseyip erk kavgası haline de getiriyor, sonuçta "benim seçimim en iyisidir, sen ne bilirsin"e geliveriyor iş.

Tartışma sporu adına evet, seçme kılavuzu olarak ise gereğinden detaylı ve çoğunlukla da anlamsız. 

Kendinden kararan aynayla, kendinden yanan far mı istersin, yoksa elektronik ve akıllı el freni mi; al sana ciddi bir açmaz, düşün, taşın, kaşın, karar vereme, bunal.

Yahu hepsi olsa ne olur, hiçbiri olmasa ne olur? 

Hayat fani, ölüm ani, böyle gereksiz işler için uğraşmasak ne iyi olur yani...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Cem Boneval said:

Sanırsın ki hayat memat meselesi

Bazen hayat mamat meselesi(bkz.TR de yılda gerçekleşen kaza sayısı 1.2 milyon)

23 dakika önce, Cem Boneval said:

Donanım isteleri yapmalar, kuruş hesapları, inceleme analizleri falan derken insan kendini amacını aşan bir uğraşın içinde buluberiyor.

8 saat çalışıyorum dövlet 200 tl veriyor ama çalışmaya devam ediyorum,geçenlerde dövlet bankalarından birinde 1 saat bekledim ciddi manada sinirlendim tabi çalışanların etkiside büyük,olayı dışa vuramamanında etkisi yabana atılamaz hani,neyse demem o ki 1 saatimiz bayağı kıymetli demek ki ama yine de sen git 200 tl için 8 saat çalış hemde bankada sıra beklemekten daha zor ve gergin bir işte,200 tl çok paramıki???Hani suyunu çıkarmanın da manası yok ama ufak bir yanlı karar ile yapılan 10 binlik kayıp bir başkası için 50 gün aralıksız çalışmak mı olsa gerek yoksa fazla mı düz mantık kurdum:hmm:bkz.vwvwvw

19 dakika önce, Cem Boneval said:

İster Golf ister Focus, hangisini alırsanız alın keyifle binersiniz.

Bazı golflerin arkasında benim midem bulanıyor,bizim yavrucaklar Tufanbeyli virajlarında benim döşemeleri çok mu üzer ki acaba???

21 dakika önce, Cem Boneval said:

Daha da kötüsü doğru seçimi yatıktan sonra bunu bir aidiyet konumu olarak benimseyip erk kavgası haline de getiriyor, "sonuçta benim seçimim en iyisidir, sen ne bilirsin"e geliveriyor iş

Bu konuda diyecek hiç birşeyim yok sanırım çoğumuz böyleyiz

24 dakika önce, Cem Boneval said:

Yahu hepsi olsa ne olur, hiçbiri olmasa ne olur? 

Keyif olur:)Soğuk bir kış günü popoyu ısıtan bir koltuk yüzde küçükte olsa bir gülümseme yaratabilir

26 dakika önce, Cem Boneval said:

Hayat fani, ölüm ani, böyle gereksiz işler için uğraşmasak ne iyi olur yani

Çok az okuyor,hiç yazmıyorum yada şöyle söyleyim sanırım benden sonra benden kalacak pek bişey olmayacak bu mavi gezegene,keyf aldığımız işler üzerinden boş muhabbetten başka bişey yapamıyoruz ama keyf almakta önemli olsa gerek,atomu parçalayamıyoruz ki:)

NOT:Cem abi TUS çalışmaya çalışıyorum ama pek becerdiğim söylenemez sanırım bu kafayla ancak böyle yazabiliyorum,üslubum seviyesi düşük bir diyalog için değil espirili bi yaklaşım içindir,iyi geceler:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.