Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.0 Ecoboost Otomatik Focus Satışı Başladı

Adem Kazıl

Önerilen Mesajlar

2 dakika önce, Cem Boneval said:

Yanına bile yaklaşamaz...

Bu yüzden 1.5 EB istiyoruz ve istemeye devam edeceğiz. 

Abi bunu ben değil 1.6 yazılımlı focus kullanıp sonra benim 1.0 ı kullananlar söylüyor. Tabiki de 1.6 kadar değildir ama sonuçta ölü bir motor da değil yani. Benim anlatmak istediğim olan neden ecoboost biz ford kullanıcılarının bildiği bir motor. Bunun tanıtımı neden yok Ülkemizde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Doğan Kurban said:

Benim anlatmak istediğim olan neden ecoboost biz ford kullanıcılarının bildiği bir motor. Bunun tanıtımı neden yok Ülkemizde.

Zamanında reklamları döndü bayağı. 

Otosan filoya daha çok önem veriyor, onun da pazarlama yöntemleri farklı. 

Bence bundan...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında o kadar çok kızıyorum ki. Yahu dizelin pahalılığından şikayet edip almayanlara sunacağın ne kadar güzel bir alternatifin var elinde. Bak şimdi otomatik vites seçeneğin de geldi. E Otosan amca tanıt işte. Yurdum insanı çok mu seviyor bagajında bombayla gezmeyi sence. Lpg den kurtarıyorsun insanları. Tanıt işte mis gibi 1.0 motorunu. İnsanların algılarındaki 1.0 çekermi yahu fikrini değiştir. Sen de kazan kullanıcılarda kazansın. Bizim arabalara binen insanların ağzının açık kalması tmm benim houma gidiyor hatta büyük keyif alıyorum ama şöööyle okkalı bir reklamda iyi olurdu aslında.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

28 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Tarih 5 Eylül 2015  burada

1.0 EB otomatiği mevcut manuel fiyatına getirmeleri gerekir demiştim ama olmamış.

Tutmaz, satmaz bu fiyata.

Minimum 5 kağıt inmeleri lazım ayrıca her donanıma koyacaksın abi başka türlü cıks olmaz. Buraya yazdık deriz artıkın :P 

Dediğimi yapsınlar style a çok değil geniş ekranlı km saati taksınlar, yan havalandırma ızgaralarını titaniumunki gibi metal çerçeveli yapsınlar . 500-750 TL zam yapsınlar . 

yani style 1.0 ATyi 75500-75750 gibi satsınlar .1.0 AT isteyeni sadece titaniuma itmek nedir, daha ucuza style ı da olmalı.

Şimdi, Doğan Kurban said:

Aslında o kadar çok kızıyorum ki. Yahu dizelin pahalılığından şikayet edip almayanlara sunacağın ne kadar güzel bir alternatifin var elinde. Bak şimdi otomatik vites seçeneğin de geldi. E Otosan amca tanıt işte. Yurdum insanı çok mu seviyor bagajında bombayla gezmeyi sence. Lpg den kurtarıyorsun insanları. Tanıt işte mis gibi 1.0 motorunu. İnsanların algılarındaki 1.0 çekermi yahu fikrini değiştir. Sen de kazan kullanıcılarda kazansın. Bizim arabalara binen insanların ağzının açık kalması tmm benim houma gidiyor hatta büyük keyif alıyorum ama şöööyle okkalı bir reklamda iyi olurdu aslında.

Bu arada otosan çok da 1.0T satmak istemiyor. Çünkü AB de talep çok fazla olduğundan kapasiteyi komple satıyor o yüzden 1.0ı indirimli vermiyor. Türkiyeye gelen diğer fordlar genelde yüksek sübvansiyon altında .  Yani aynı arabayı almana ingilize verdiğinden daha ucuza veriyor FORD bize.

H. Cenk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Volkan Ö. said:

1.0 pws titanyum diye 82000 tl dayatılınca espirisi kalmamış. 1.6 pws Trendx 68000tl aradaki donanımı kenara koyuyorum. 14000 tl benzini bitiremem ben :)

DAYIIIIII niye öyle hesaplıyorsun :D 

1.6L 125PS PowerShift Otm. 4K Titanium 79.645 TL 

1.0L EcoBoost 125PS A/T 4K Titanium 82.000 TL  (EK: Otomatik park ve sensörler, aktif ızgara ve başlat-durdur)

Titanium alınacaksa 1.6 pws'nin pabucu dama uçmuştur efendim :) 

Dediğim gibi 1.0'ı her donanıma koyup biraz daha kırmaları lazım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

DAYIIIIII niye öyle hesaplıyorsun [emoji3] 

1.6L 125PS PowerShift Otm. 4K Titanium 79.645 TL 

1.0L EcoBoost 125PS A/T 4K Titanium 82.000 TL  (EK: Otomatik park ve sensörler, aktif ızgara ve başlat-durdur)

Titanium alınacaksa 1.6 pws'nin pabucu dama uçmuştur efendim [emoji4] 

Dediğim gibi 1.0'ı her donanıma koyup biraz daha kırmaları lazım.

enim donanımdan beklentimi biliyorsun Yeğen ayna ısıtma olsun yeter. Bu kadar verdin 2500 daha ver bunu al psikolojisi yapmışlar. O 2500 verince de gel napcan benzinliği dizel otomatik style verelim diyecek.

Bi fiyat stratejisini hic sevmem ama onu veren bunuda verir mantığıyla is görür.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 dakika önce, Volkan Ö. said:

enim donanımdan beklentimi biliyorsun Yeğen ayna ısıtma olsun yeter. Bu kadar verdin 2500 daha ver bunu al psikolojisi yapmışlar. O 2500 verince de gel napcan benzinliği dizel otomatik style verelim diyecek.

Bi fiyat stratejisini hic sevmem ama onu veren bunuda verir mantığıyla is görür.

Dayım öyle yapmamışlardır hatta indirim bile yapılmış. Biliyorsunuz pws ve manuel 1.0 aylardır var (yıllardır) ve benzer fiyat farkı ile geziyorlar.

Bak benim tabloya göre hesaplayınca.

1.0 manuel bu: 77.540 Sunulan: 78.210  

1.0 otomatik bu: 83.236  Sunulan: 82.000

1,900 tl'lik güzellik yapılmış adamların hakkını yemeyelim ama :D YETMEZ :P:P ne kadar şımarık'ım yahu.

Bu arada o kadar çok kullanıcı var ki, kimisi tam otomatik diye diretir diğer opsiyonlara bakmaz kimisi manuel ister diğerlerine bakmaz vs vs. Onu veren bunu da verir mantığı ile yatırım yapacaklarını sanmıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

58 dakika önce, hüseyin ipek said:

Golf -jetta 1.2 tsi dgs'ler dururken hiç bir Allah'ın kulunun gidip de 1.0 ecoboost otomatiğe 83 bin bayılacağını sanmıyorum. 

+1

Focus 1.0L EcoBoost 125PS A/T 5K Titanium 82.000

Golf 1.4 TSI BMT 125 PS DSG Comfortline 81.900

Olası Focus seçme nedenlerini alalım...!?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.