Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
  • 0
Rıdvan Eskici

Focus Balata Değişimi Sonrası Ses

Soru

Merhabalar bugün 2014 model 76 bin kmdeki aracımın ön ve arka balatalar olmak üzere 4 balatayıda Ford yetkili serviste değiştirttim balatalar motorcraft marka yalnız araç durmaya yakın 15-20 km hızda fren basınca balatalar ötüyor galiba ön sağdan geliyor. Yeni takıldığı için normal mi yoksa tekrar servise gidip bu durumu bildirmem gerekiyor mu ? 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
7 saat önce, Rıdvan Eskici yazdı:

780 tl 4 balata + işçilik 

İşçilik ücreti ne aldı servis? Fren diskleri tornalandı mı?

Tornalama iki şekılde yapılır özel bir cihaz ile araç üzeri yada sökülüp tornada işlenir

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Servis için uygun fiyat Bayrampaşa Ford "Keleşler"den sadece arka fren balatalar için indirimle 500 TL İşçilik dahil fiyat almıştım. Sanayiden Motorcraft 200TL kendim aldım 50 TL işçilik vermiştim.

Usta zımpara yapmıştı. Neden yaptığını sorduğumda ses yapmasın diye demişti. Ses olmadı.

Sami ÖZTÜRK tarafından düzenlendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0

Tabii ki normaldir. Çünkü balataların disklerle uyum sağlama süreci var. Kullanımınıza da bağlı olarak bu 150-200 km kadardır. Daha sonra hem ses kesilecek hem de aracın fren performansı eskisine gelecektir. Disklerin de kenar uçlarına umarım bir zımparalama yaptırmışlardır tornada. Servise götürdüğünüz için açıkçası kesin yapmışlardır diyemiyorum. Ustalar yapar çünkü bunu. 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
  • 0
6 saat önce, Mustafa Şen. yazdı:

İşçilik ücreti ne aldı servis? Fren diskleri tornalandı mı?

Tornalama iki şekılde yapılır özel bir cihaz ile araç üzeri yada sökülüp tornada işlenir

100 tl 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer İçerikler

• Yazan: Mehmet Karataş
      Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum. Öncelikle böyle bir topluluk ile beraber olduğum için mutluyum. 2011 model 1.6 tdci focus var . onun fren hidrolik yağını değiştireceğim . Sizden marka konusunda yardım istiyorum. Biraz arştırma yapmıştım yardımcı olursanız sevinirim.
      dot3
      https://urun.n11.com/fren-hidrolik-yagi/bosch-dot-3-fren-hidrolik-yagi-250ml-P227472215
      https://urun.n11.com/fren-balatasi/ferodo-fren-hidrolik-yagi-500ml-dot-3-P166116418
      https://urun.n11.com/fren-hidrolik-yagi/castrol-dot-3-fren-hidrolik-yagi-500ml-P227470834

dot 4
      https://urun.n11.com/fren-hidrolik-yagi/bosch-dot-4-fren-hidrolik-yagi-250ml-P227473142
      https://urun.n11.com/fren-hidrolik-yagi/ferodo-dot-4-fren-hidrolik-yagi-500ml-P230172639

Tabi ki birde dot 3 mu dot 4 mu kullanacağım yardımcı olursanız sevinirim.
    • Yazan: Muhammed E.
      2016 Focus'um için Çin'den Aliexpress üzerinden verdiğim gündüz ledi geldikten sonra yaptıracak yer bulamayınca kendim yaptım ve alacak olanlar için faydalı olur ümidiyle sizlerle de paylaşayım.

Öncelikle gündüz led'lerini şu linkten pazarlıkla 80 dolara (yaklaşık 300TL) aldım. Bu arada benim aldığım ürün gündüz BEYAZ, gece MAVİ yanıyor. ( https://tr.aliexpress.com/item/Gloss-Model-12v-LED-Auto-Car-DRL-daytime-running-lights-Bumper-Front-Fog-lamp-with-dimming/32505538798.html?detailNewVersion=&categoryId=200000226 )

Gerekli Malzemeler:
      - Gündüz LED
      - Düz tornavida
      - 12-13 (sanırım) anahtar veya ingiliz anahtarı
      - Elektrik bandı

NOT: Başka hiçbir kablo vs gerekmiyor, gönderilen ürün tamı tamına uyuyor

1. Öncelikle aracımızdaki eski sis farının çerçevesini söküyoruz. Yeni ledli çerçeveleri kablolar aradaki boşluktan içeri girecek şekilde takıyoruz

2. Farları sökmemiz gerekiyor, aslında sağdakinin sökmek de yeterli de sökmesi kolay, alttan kabloyu almamız daha kolay olduğundan ikisini de sökün. Bunun için Yakup beyin Youtube'da paylaşmış olduğu videoyu izleyebilirsiniz.

3. Soldaki (akü tarafındaki) farı çıkardıktan sonra far soketindeki 12 numaralı kablonun biraz gerisinden dışını soyup LED lere giden kablonun birinde mavi kablo var headlight yazan onu oraya bağlıyoruz.

4- LED'in kontrol cihazından toplamda 4 kablo + 2 ledlere kablo gidiyor. Bunlar GÜÇ+(Battery+) / TOPRAKLAMA (Ground) / ACC FUSE / Far (Headlight) şeklinde ve ingilizce olarak üzerine kağıt yazıp göndermişler zaten.

5- Motor kısmındaki sigorta kutusunu açıyoruz ve aşağıdaki resimdeki gibi 3 kabloyu oraya bağlayacağız. Sigortanın resmini de ekledim yeterince anlaşılır sanırım.

6- Sigortanın içine 2 kablo girecek, sigortayı tutan vidayı gevşetip oraya da topraklamayı sabitliyoruz.

7- Modülü sigorta kutusunun yanına sıkıştırdım ve ledlerin kablo bağlantılarını da tamamlayınca farları yerine takabilirsiniz. İşte bu kadar kolay

Birkaç örnek foto (Gece modunda yani far açıkken mavi renkte yanıyor, onu da çekince eklerim)

• Yazan: İbrahim Atlı
      Sevgili Forum Üyeleri,

162.000 km'de 2012 model bir Focus Station Wagon aldım. Tramersiz/boyasız motorunda da problem yok ama aracın iç kısmıyla eski sahibi pek ilgilenmemiş.
      Eksperin çektiği fotoğraflardan bir kısmını mesaja ekliyorum. Ayrıca sürücü koltuğunda yırtık var, direksiyon soyuluyor, el freni üstündeki plastik erimiş (nasıl olduğunu anlamadım). Bunları düzeltecek bir ustaya ihtiyacım var. Kocaeli'nde olursa çok iyi olur, yoksa İstanbul'da bir yer/usta bilgisi paylaşmanızı rica edeceğim.

Teşekkür ve sevgilerimle

• Yazan: Adem balcı
      Arkadaşlar Rus sitesinden kopya ile bir tartışma konusu açmak istedim sitede foccus üzerinden açılan özellik ile sis farı açık konumdayken sellektör yapınca sis farı kapanıyor güzel bir kombin ortaya çıkıyor ben aracı sattığım için deneme şansım olmadığından sizlerle paylaşmak istedim paylaştığım link ile ne demek istediğimi daha net anlayabilirsiniz
      http://www.youtube.com/watch?v=vzteKygjf78
      Yapmak için öncelikle modiye elm327 cihazını bağlıyoruz foccus programını açıyoruz
      01)_CENTRAL CONFİGTEN 
      02)_Read From BCM diyerek araç beynindeki bilgileri okuyoruz
      03)_ beynin ORJİNAL bilgilerini kaydediyoruz
      04)_#18 Foglight Function seçeneğini 4 uncu seçeneğe getiriyoruz 
      05)_Write to BCM  diyerek kayıt ediyoruz 
      06)_ degistirdigimiz bilgileri son olarak ABS beynine kayıt ediyor çıkıyoruz işlem tamamdır 

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.